Skocz do zawartości

Libreoffice - Brak Kursora Edycji


DEMON

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przeszedłem właśnie z F21 na F22 i zainstalowałem LibreOffice.  

 

Mam dość nietypowy problem. Opalam arkusz "exela"  i chciałbym coś wpisać w jedno z pół np. 123 klikam myszką na pole i nie pojawia się kursor do wpisania.

 Jedyną możliwością wpisania jest zaznaczenie pola i rozpoczęcie wpisywania z klawiatury - wtedy pojawia sie kursor i wpisuje.

 Po zakończeniu wpisywania gdy chcę np - poprawić wpis np. dopisać 456 do już istniejących cyfr 123 to nie mam takiej możliwości gdyż klikam myszką w pole z 123 i nie pojawia sie kursor edycji.

 Mogę skasować pole, mogę wpisać nową wartość zaczynając wpisywać z klawiatury ale nie mam możliwości edycji już istniejącej wartości.  

 Klikam myszą,  zaznacza się pole ale nie mogę "wejść" w pole i coś poprawić - brak kursora edycji. 

 

Pierwszy raz się z takim czymś spotykam. Instalowałem tą z repo F22 wersje i najnowszą ze strony.  Może ktoś miał taki problem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy klikasz w pole dwuklikiem? No i ogólnie masz zawsze nad komórkami pole tekstowe do wpisania zawartości / formuły. Jak klikasz na komórkę i później w pole to nie ma kursora?
A w czystym arkuszu masz podobnie? Może ten który otwierasz jest jakoś chroniony przed edycją?

Rzuciłbyś jakimś screenem. Polecam program shutter do zrzutów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje przyjacielu za naprowadzenie. :) Problem był w  szybkości podwójnego kliknięcia w ustawieniach myszki. Miałem tam suwak szybkości na maksymalną prędkość i to powodowało że pole nie łapało. Po zmniejszeniu wszystko działa.  Dziękuje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...