Skocz do zawartości

Dodatkowe Repozytoria


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy są jakieś dodatkowe repozytoria do Fedory w których np. będzie najnowszy Libreoffice?

 

Obecnie jest już wersja 5.2.2 a u nas jest 5.1.4. Bardzo fajnie to rozwiązali w PCLinux OS - jest tam instalator, który jest aktualizowany i ściąga najnowszą wersję tego programu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie pasuje Ci LO 5.1 i koniecznie chcesz mieć 5.2, to możesz odinstalować LO z repo Fedory i zainstalować instalatorem ze strony LO. Aktualizacje też wykryje prawdopodobnie.

http://www.libreoffice.org/download/libreoffice-fresh/?version=5.2.2

LO 5.2 w repo Fedory pojawi się dopiero w F25 - takie wymagania systemowe i wszelkich zależności.

 

[EDIT]

Nie zapomnij tylko, że LO 5.2 jest w linii Fresh - prawdopodobnie będzie stabilne, ale generalnie jest to beta wersja. 

Wersja stabilna (Still) to 5.1.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem dlaczego LO 5.2 musi być koniecznie przypisane do F25. Czym ono się różni od LO 5.1, że aż dotyczy to "wymagań systemowych i wszelkich zależności"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawdzałem, strzelam w ciemno... Pewnie jakieś nowsze wersje bibliotek są potrzebne. Coś czego z różnych powodów - np. stabilności, na którą i tak w F24 niektórzy się skarżą - deweloperzy nie chcą włączać do aktualnej wersji. 

Ale tak jak powiedziałem: możesz sprawdzić "autorską" paczkę LO. Można ją zainstalować obok wersji z repo np. w katalogu domowym albo w /opt

 

[EDIT]

LO w wersji od LO ma jak widzę całą długą listę różnych *.so, których nie mam w systemie mimo, że LO 5.1 mam zainstalowane, więc dopasowanie tego do potrzeb F24 kosztowałoby tyle, że i tak doczekalibyśmy się F25 ;)

 

A tak z ciekawości: co takiego fajnego w 5.2, że nie możesz żyć z 5.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym, czemu Fedora nie jest rolling release. To by tak uprościło sprawę z aktualizacjami.

Arch i Mandrivo-podobne są właśnie rolling i cały czas jest świeży system. Tutaj są trochę schody z tymi upgrade-ami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jestem programistą B)

A dlatego piszę o tych rolling, bo napisałeś o niemożności instalacji LO 5.2, a w Archu i PCLinux OS już jest.

 

@A tak z ciekawości: co takiego fajnego w 5.2, że nie możesz żyć z 5.1?

Ostatnio byłem właśnie w strefie archowo mandrivowej i dlatego mi się zachciało ;)

Lubię aktualne oprogramowanie a nie tak jak w Debianie - z odległej epoki.

 

P.S. Pogaduchową część tego wątku można oddzielić i przenieść do działu Offtopic. Jako Admin możesz to pewnie zrobić. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...