Skocz do zawartości

Jak Zainstalować W Fedorze Grub2-Starfield-Theme?


NoRobot

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może mi coś podpowiedzieć na temat zawarty w tytule?

Wiem jak się to instaluje w Archu ale w Fedorze nigdy tego nie robiłem, a trochę mnie mierzi ten czarny ekran przy starcie systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak samo jak w Archu. Wolałem się zapytać, żeby czegoś nie spieprzyć :rolleyes:

Dzięki :)

 

Niestety nie podziałało:

GRUB_TIMEOUT=5
GRUB_DISTRIBUTOR="$(sed 's, release .*$,,g' /etc/system-release)"
GRUB_DEFAULT=saved
GRUB_DISABLE_SUBMENU=true
GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console"
GRUB_CMDLINE_LINUX="rd.lvm.lv=korora_w-latitudee6500/swap rhgb quiet"
GRUB_DISABLE_RECOVERY="true"
GRUB_THEME="/boot/grub2/themes/breeze/theme.txt"

i nic się nie wyświetla. Dalej czarny ekran. Ja mam fork Fedory - Korora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

spróbuj tak

GRUB_CMDLINE_LINUX="vconsole.font=latarcyrheb-sun16 $([ -x /usr/sbin/rhcrashkernel-param ] && /usr/sbin/rhcrashkernel-param ||  rhgb quiet"
GRUB_FONT=/boot/grub2/DejaVuSansMono.pf2
GRUB_GFXMODE=1600x1200
GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=text
GRUB_BACKGROUND=/boot/grub2/themes/system/background.png

zostaw tylko to,reszte usuń.Jak robiłem u siebie gruba to za pierwszym razem też nie zadzialało,dopiero pozostawienie tylko tych opcji zadziałało.Oczywiście przed mykiem kopie zrób.

Przeładowaleś gruba po wszystkim?

 

http://forum.fedora.pl/topic/27568-uruchamianie-fedorywyb%C3%B3r-systemuohydny-wygl%C4%85d-okna/ post nr10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie nie ma tych opcji, tak że nie mogę nic pozostawić. To jak pisanie gruba od nowa. Nie wiem, czy grub w Fedorze różni się od tego w Korora Linux?

Oczywiście, że przeładowałem gruba. Jestem co nieco doświadczony w tym temacie ;)

Zaczynałem od Auroxa i FC2 lub 3, przerobiłem już wiele dystrybucji przez te lata, a ostatnio byłem bardzo długo w strefie Archa. Niestety tam nie wszystko działa tak jabysmy chcieli, a dostukać się do opiekuna pakietu, to prawie tak jak porozumieć się z odległą cywilizacją :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grub w Archu zupełnie inaczej wygląda i edytowałem go wiele razy, a link do konfiguracji gruba jest właśnie z tamtej bajeczki.

Ja się pytam, dlaczego jest taka różnica pomiędzy plikami konfiguracyjnymi tego programu w Archu i Fedorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może sie mylę ale /etc/default/grub

 

to tylko nazwijmy to inne polecenia dla grub a nie konfiguracja,zapis o czasie wyświetlania,czy pokazywać podmenu,recovery masz w samym grub.cfg,przypatrz sie temu plikowi.Jak zapisy znikną z /etc/default/grub to sie nic nie stanie bo bedą i tak w grub.cfg

Jeżeli mi to fedorze ruszyło to czemu tobie ma nie ruszyć.Mówimy o różnych dystro ale tym samym linuksie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zapisy znikną, to nic się nie stanie ale gdy zaktualizuję gruba:

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

to jak łatwo się domyślić zmieni się również zawartość pliku grub.cfg.

 

A co do distro, to ten sam Linux ale różne pliki konfiguracyjne dla gruba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jeszcze raz,jak krowie na rowie.

 

jak usuniesz z /etc/default/grub linijke timeout=5 to w grub.cfg ten zapis i tak pozostanie>jak usuniesz opcje submenu to i tak bedziesz dalej miał po odpaleniu linijke z submenu.

raczej nie sprawdzasz tego co ci sie pisze,z góry zakładasz ze miałes Archa i ta wiedza wystarcza do stwierdzenia że coś nie działa.Tak sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest taka dystrybucja Antergos https://antergos.com/. Właśnie z jej pokładu piszę do Ciebie. Wróciłem do Archa, bo ten system jest mi dobrze znany i potrafię go skonfigurować.

Gimnastyka z Fedorą jest fajna ale ...  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak samo jak w Archu. Wolałem się zapytać, żeby czegoś nie spieprzyć :rolleyes:

Dzięki :)

 

Niestety nie podziałało:

GRUB_TIMEOUT=5
GRUB_DISTRIBUTOR="$(sed 's, release .*$,,g' /etc/system-release)"
GRUB_DEFAULT=saved
GRUB_DISABLE_SUBMENU=true
GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console"
GRUB_CMDLINE_LINUX="rd.lvm.lv=korora_w-latitudee6500/swap rhgb quiet"
GRUB_DISABLE_RECOVERY="true"
GRUB_THEME="/boot/grub2/themes/breeze/theme.txt"

i nic się nie wyświetla. Dalej czarny ekran. Ja mam fork Fedory - Korora.

Nie zadziałało, bo z tego co się orientuje to linijka GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console" powinna być zakomentowana i 

brakuje jeszcze dwóch linijek GRUB_GFXMODE= oraz GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=keep o których piszą również na wiki Arch-a.

 

Jest taka dystrybucja Antergos https://antergos.com/. Właśnie z jej pokładu piszę do Ciebie. Wróciłem do Archa, bo ten system jest mi dobrze znany i potrafię go skonfigurować.

Gimnastyka z Fedorą jest fajna ale ...  ;)

Fajnie, ale skoro nie masz ochoty na gimnastykę z Fedorą, to po co zawracasz gitarę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fajnie, ale skoro nie masz ochoty na gimnastykę z Fedorą, to po co zawracasz gitarę?

 

Żeby pięknie grała  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba było robić żadnych cudów z konfiguracją gruba, a wystarczyło zakomenderować tylko jedną linijkę GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console"

i dopisać GRUB_THEME="/boot/grub2/themes/breeze/theme.txt"

Teraz jest OK :)

A wyprawy do innych systemów służą zdobywaniu wiedzy, a nie zawracaniu gitary ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wyprawy do innych systemów służą zdobywaniu wiedzy, a nie zawracaniu gitary ;)

 

apropo wypraw do innych dystro.Jesteś w błędzie,to bardziej przeszkadza niż pomaga,nie wszystkie linuksy mają te same umiejscowienia plików konfiguracyjnych,zapamiętywanie co i gdzie nie służy poznaniu w wprowadza mętlik.

Jesli chcesz mieć na pokładzie linux i nie bawić się w ciągłe poszukiwanie to polecam ci 

 

http://www.calculate-linux.org/

 

instalacja trywialnie prosta,szybki genciak binarny na pokładzie.Potrzebujesz poznać 4 komendy

eix-update
cl-update
emerge instalujesz plik
emerge --unmerge usuwasz plik

a resztę załatwi zautomatyzowany proces.Sam ci poprzeszukuje stare wersje i usunie,niespełnione zależnosci też sam przeszuka i usunie.Stary kernel? zaktualizuje a starego wywali.A co najzabawniejsze w takim genciaku.Nic nie musisz ustawiać,dodawać w plikach konfiguracyjnych,no chyba że masz ochotę instalować plik z konkretną flagą,ale jak jesteś desktopowcem to dosłownie nic nie robisz

 

Mały edit

 

podczas instalacji i po dystro zachowuje się trochę ospale.Po pierwszej aktualizacji od razu zauważalnie przyspieszy.W sumie tak jest przy każdej nowej instalacji ale tu długie wczytywanie plików instalacyjnych może niejednego zmylić.Bez obaw! potem śmiga jak ta lala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...