Skocz do zawartości

Clementine - W Tej Instalacji Gstreamera Brakuje Wtyczki.


Toni

Rekomendowane odpowiedzi



Nie wiem co zrobiłem na poprzednim systemie jaki miałem a była to Fedora 23 ale tam odtwarzacz Clementine mi działał. Natomiast na Fedorze 25 mimo że instalowałem jakieś wtyczki Clementine wyświetla mi komunikat błędu o takiej treści: "W tej instalacji GStreamera brakuje wtyczki" i nie chce mi odtwarzać moich mptrójek. O co chodzi? Co mam doinstalować?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to nie jestem w stanie, bo nie używam Fedory na desktopie. Spróbuj tego:

dnf search gstreamer

Wylistuje ci to wszystko związane z gstreamerem. Poszukaj co cie interesuje.

 

Wiem, że Amarok2 potrzebuje gstreamera w wersji 1 do odtwarzania mp3. A Clementine jest oparte na Amaroku 1.x. Więc jeżeli 2 ciągle potrzebuje starego gstremara, to zakadam, że wersja 1 też. Mogę się oczywiście mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dokładnie to nie jestem w stanie, bo nie używam Fedory na desktopie. Spróbuj tego:

dnf search gstreamer

Wylistuje ci to wszystko związane z gstreamerem. Poszukaj co cie interesuje.

 

Wiem, że Amarok2 potrzebuje gstreamera w wersji 1 do odtwarzania mp3. A Clementine jest oparte na Amaroku 1.x. Więc jeżeli 2 ciągle potrzebuje starego gstremara, to zakadam, że wersja 1 też. Mogę się oczywiście mylić.

 

 

i co mam zrobić po wpisaniu tej komendy? jaka jest komenda instalacji gstreamera1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dnf install <paczka ktora cie interesuje>

# zrob to:
su -c "dnf install gstreamer-{ffmpeg,plugins-{bad,good,ugly}} \
xine-lib-extras{,-freeworld} libtunepimp-extras-freeworld" 

# i to:

dnf install gstreamer1-plugins-*

# Po tym reset Clementine. 

Mała uwaga:

Nie jestem moderatorem, ale bardzo proszę o pisanie zgodnie z zasadami języka polskiego. Zdania rozpoczynamy od wielkiej litery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...