Skocz do zawartości

Vlc Nie Uruchamia Się Nie Usuwa Się I Nie Instaluje


Toni

Rekomendowane odpowiedzi

Próbując uruchomić VLC wyskakiwał błąd dlatego usunąłem go i próbowałem zainstalować ponownie, niestety nie da się. Co mam zrobić?

[root@localhost d]# dnf install vlc
Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:05:43 temu w dniu Tue Dec 20 21:38:59 2016.
Błąd: package vlc-3.0.0-0.11.fc25.x86_64 requires vlc-core(x86-64) = 3.0.0-0.11.fc25, but none of the providers can be installed
(dodanie „--allowerasing” do wiersza poleceń zastępuje pakiety w konflikcie)
[root@localhost d]# 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłeś to co napisane?

[EDIT]

I jeszcze - bez urazy - w jaki sposób odinstalowałeś vlc?

 

Zrobiłem: dnf install vlc

 

Ja się nie obrażam bo jestem wciąż na etapie bycia bardzo początkującym użytkownikiem fedory. VLC odinstalowałem przez centrum oprogramowania (z tym że powstał jakiś błąd i program widnieje wciąż jako zainstalowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz włączone jakieś dodatkowe repozytoria?

 

Dziś zauważyłem że VLC widnieje w centrum oprogramowania jako odinstalowany, próbowałem zainstalować komendą - efekt był ten sam. W końcu zainstalowałem w centrum oprogramowania. Teraz działa.  O jakie repozytoria ci chodzi - nawet nie wiem co to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że doszło z jakichś powodów do uszkodzenia bazy (osobiście nie wierzę różnego rodzaju nakładkom na dnf, wcześniej na yuma).

Spróbuj tego co jest opisane na naszej wiki http://wiki.fedora.pl/wiki/RPM_-_procedury_ratunkowe#Naprawianie_uszkodzonej_bazy_RPM (mniejsza o komunikaty błędów, to mogło się zmienić)

 

[EDIT]

O jakie repozytoria ci chodzi - nawet nie wiem co to jest?

Pokaż co zwraca polecenie

ls -1 /etc/yum.repos.d/*.repo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...