Skocz do zawartości

Zdjęcie

Aktualizacja Fedory 23 Do Fedory 25

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 zibi743

zibi743

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 10 styczeń 2017 - 17:40

Witam Wszystkich.

Wiem, że Fedora 23 nie jest już wspierana. W związku z tym zamierzam ją uaktualnić lub postawić na nowo. Sam nie wiem, która opcja będzie wygodniejsza;)

Jeżeli w konsoli wpiszę:

dnf system-upgrade download --releasever=25

i potem

dnf system-upgrade reboot

czy to całkowicie rozwiąże sprawę?

Gzieś widziałem, że można zrobić to z pliku obrazu Fedory 25 za pomocą fedup ale nie mogę znaleźć tego posta....

• 0

#2 max2491

max2491

Młodszy Użytkownik

• Użytkownicy
  • 16 postów

• Zainteresowania:C, C++, metody numeryczne, programowanie systemowe

Napisano 13 styczeń 2017 - 20:22

Rzuć okiem na: fedoraproject.org/wiki/Upgrading

Ja osobiście preferuję czystą instalacje "od zera". Nie jest to zbyt czasochłonne i nie wymaga specjalnego wkładu intelektualnego. Większość (a może wszystkie) preferencji starej wersji jest zachowywana. Jeśli masz instalację dual-boot z koegzystującymi systemami Windows i Fedora oraz nowy sprzęt z UEFI, to radziłbym zarchiwizować stary poprawny skrypt 30_os-prober z wersji Fedora23.

Powodzenia!

• 0

#3 zibi743

zibi743

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 17:38

Rzuć okiem na: fedoraproject.org/wiki/Upgrading

Ja osobiście preferuję czystą instalacje "od zera". Nie jest to zbyt czasochłonne i nie wymaga specjalnego wkładu intelektualnego. Większość (a może wszystkie) preferencji starej wersji jest zachowywana. Jeśli masz instalację dual-boot z koegzystującymi systemami Windows i Fedora oraz nowy sprzęt z UEFI, to radziłbym zarchiwizować stary poprawny skrypt 30_os-prober z wersji Fedora23.

Powodzenia!

Wielkie dzięki za odpowiedź. Niedawno znalazłem instrukcje dotyczące aktualizacji Fedory z użyciem dnf:

https://fedoraprojec..._do_I_use_it.3F

Czyli to co mi podałeś:)

Z tego co tam piszą to aktualizuje wszystko co jest zainstalowane i ustawione w systemie.

Czysta instalacja wiąże się z wgrywaniem i ustawianiem wszystkiego od nowa.

Zastanawiam się więc czy nie skorzystać ze znalezionego przeze mnie rozwiązania.... Najważniejsze jest to, żeby w trakcje nie było problemów.

Nie mniej jednak jestem Tobie bardzo wdzięczny za zainteresowanie i chęć udzielenia pomocy.

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

• 0

#4 SeeM

SeeM

Ekspert

• Użytkownicy
  • 1398 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 19:39

Jeżeli preferujesz czystą instalację, to polecam Korora: to taka Fedora, która działa prosto z pudełka. Nie trzeba instalować kodeków, dodawać repozytoriów, itd... Polecam też dodanie partycji /home, która czyni instalację od zera znacznie przyjemniejszymi i krótszymi.

Aktualizacja Fedory przebiegnie pomyślnie, jeżeli używasz standardowych repo plus ewentualnie mało inwazyjne adobe flash, google chrome, rpmfusion. Sprawdź w plikach /etc/yum.repos.d/ czy w latalogu do ściągnięcia aktualizacji jest numer wydania, czy $releasever, bo numery trzeba będzie ręcznie przepisać na wyższe. Przed aktualizacją pousuwaj też wszystkie rozszerzenia do Gnome Shella, bo prawie na pewno będą z nimi potem kłopoty. Różne rzeczy mogą się popsuć, a niektóre możesz zauważyć dopiero jakiś tydzień, czy dwa po aktualizacji. Na pewno coś tam wyjdzie. :)

• 0
+

#5 zibi743

zibi743

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 20:06

Jeżeli preferujesz czystą instalację, to polecam Korora: to taka Fedora, która działa prosto z pudełka. Nie trzeba instalować kodeków, dodawać repozytoriów, itd... Polecam też dodanie partycji /home, która czyni instalację od zera znacznie przyjemniejszymi i krótszymi.

Aktualizacja Fedory przebiegnie pomyślnie, jeżeli używasz standardowych repo plus ewentualnie mało inwazyjne adobe flash, google chrome, rpmfusion. Sprawdź w plikach /etc/yum.repos.d/ czy w latalogu do ściągnięcia aktualizacji jest numer wydania, czy $releasever, bo numery trzeba będzie ręcznie przepisać na wyższe. Przed aktualizacją pousuwaj też wszystkie rozszerzenia do Gnome Shella, bo prawie na pewno będą z nimi potem kłopoty. Różne rzeczy mogą się popsuć, a niektóre możesz zauważyć dopiero jakiś tydzień, czy dwa po aktualizacji. Na pewno coś tam wyjdzie. :)

Preferuję Fedorę i przy niej zostanę:)

Właśnie w tej chwili przeprowadzam aktualizację systemu według instrukcji, które podałem.

Jak używam cały czas KDE (Plasma) to też muszę usuwać rozszerzenia Gnome shell'a?

W razie jak będą problemy, z którymi sobie w czas nie poradzę to postawię Fedorę 25 od nowa z naszym Poradnikiem.

Mam jednak nadzieję, że tego nie będę musiał robić:)

• 0

#6 zibi743

zibi743

Użytkownik

• Użytkownicy
  • 58 postów

Napisano 15 styczeń 2017 - 09:55

Dobra OK. Fedora zaktualizowana do wersji 25. Na razie wszystko działa.

Oczywiście w razie problemów będę się do Was zwracał o pomoc :).

• 0

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników