Skocz do zawartości

Jak Dodać Windows Na Bootloaderze Linuksa Scientific 1.7.3 ?


slabypingwin

Rekomendowane odpowiedzi

Kierowany ciekawością zainstalowałem dystrybucję ;

[darek@scientific ~]$ cat /etc/issue
\S
Kernel \r on an \m

[darek@scientific ~]$

 

Jest to kuzyn Fedory - SCIENTIFIC LINUX 1.7.3 .

Niestety - jest z nim sporo problemów ;

po zainstalowaniu go na bootloaderze nie ma sąsiadującego z nim windows 10 .

Jest tylko sam linux .

Jak windows teraz ręcznie dołożyć do gruba utworzonego przez SCIENTIFIC ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO ainstalowaniu aktualizacji do tej dystrybucji Scientific - system ten w ogóle nie wstał  pokazując tylko wiele linijek komunikatów o błędach . Uszkodził również sąsiednie windows 10  , które nie mogło załadować pulpitu .

Dopiero wydanie 3 polecen w trybie ratunkowym winshita ; fixmbr , fixboot , rebuildbcd - przywróciło chociaż 10-tkę do normalności .

A mi się zdawało że dystrybucja bazująca na redhacie  , przeznaczona dla ośrodków naukowych będzie pewna i stabilna ......

A tu lipa .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak wygląda skrypt 30_os-prober w dystrybucji Scientific użytej przez ciebie. Nie miałem kontaktu z Scientifikiem, ale podejrzewam, że ta wersja jest zorientowana na instalację typu standalone (zwłaszcza w komputerach Top 500), a nie dual-boot. Ponadto skrypt 30_os-prober w tej dystrybucji może zawierać różne knoty. Porównaj ten skrypt z poprawną wersją dla Fedory 23; już w Fedorze 24/25 w tym skrypcie nie działa wykrywanie Win na platformie UEFI. Była już o tym mowa w kilku postach na tym forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

PO ainstalowaniu aktualizacji do tej dystrybucji Scientific - system ten w ogóle nie wstał  pokazując tylko wiele linijek komunikatów o błędach . Uszkodził również sąsiednie windows 10  , które nie mogło załadować pulpitu .

Dopiero wydanie 3 polecen w trybie ratunkowym winshita ; fixmbr , fixboot , rebuildbcd - przywróciło chociaż 10-tkę do normalności .

A mi się zdawało że dystrybucja bazująca na redhacie  , przeznaczona dla ośrodków naukowych będzie pewna i stabilna ......

A tu lipa .....

Lipne to masz podejście do Linuksa. Nie wiem jakim sposobem instalowałeś Scientific, że rzekomo spowodowało to uszkodzenie Windows 10. Nie rozumiem w jaki sposób mógłby Linux wpłynąć na Windows by ten nie mógł pulpitu załadować. Rozumiem że ekran logowania się załadował?

Korzystam z tego distro od kilku lat i nigdy nie miałem takich problemów. Windows 10 też odpala się normalnie. Owszem czasami zdarzyło się, że grub nie wykrył Windows, ale wystarczyło podmontować dysk C i wydać polecenie:

grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg

i tym razem 10-tka była na liście.

Tak na marginesie, Scientific raczej nie jest dystrybucją dla Ciebie. Skieruj swoją ciekawość w stronę Antergos-a. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...