Skocz do zawartości

lkocur

Użytkownicy
  • Zawartość

    10
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

lkocur's Achievements

Młodszy Użytkownik

Młodszy Użytkownik (4/16)

0

Reputacja

  1. Adresy na 5.x.x.x są przydzielane przez hamachi. Tak samo dla windowsa - w windowsie jednak po podłączeniu się do serwera hamachi można dostać się do udostępnionych zasobów - znając dane użytkownika i hasła. Pytanie - jak sobie poradzić z linuxem?
  2. Jeszcze jedno pytanko - banalne pewnie dla zaawansowanych...: jak udostępnić zasoby linuksowe użytkownikowi hamachi windowsowemu....? Mam voluminy na sambie udostępnione po lokalu - potworzone konta użytkowników itd - jednak po próbie połączenia się przez hamachi wyrzuca mi komunikat,że pod IP 5.153..... nie określa katalogu.... Serwer nie jest restartowany od 4 lat - ale na wszelki wypadek będę pamiętał o sugestii.
  3. Udało mi się zrobić update z RPM-a - gcc mam już w wersji 3.3 Pojawił się jednak kolejny problem - opis poniżej: [root@infos hamachi-0.9.9.9-20-lnx]# ./hamachi start 08 12:53:39.583 [ 0] [ 9409] tap: bad response from tuncfg - 02000013 08 12:53:39.583 [ 0] [ 9409] open('/dev/net/tun') failed with 19 (No such device) Edit: Nieaktualne - wystarczyło zrobić modprobe tun... Zostawiam dla potomnych.
  4. Niestety, paczek z gcc3.3 nie znalazłem na żadnym znanym mi forum ani pan google nic mi nie był w stanie powiedzieć jeśli chodzi o RH 8.0 A jeśli chodzi o ręczną kompilację to samodzielnie w życiu się tego nie podejmę - chyba,że byłaby szansa na dobre wskazówki krok po kroku?
  5. Dobrze się domyślasz - nie wchodzi niestety w grę. A znasz może inny sposób na postawienie darmowego VPN'a na Red Hat ?? Oczywiście przydałby się taki VPN, który połączy klienta na unixie z windowsowym...
  6. W domowych warunkach chętnie bym poeksperymentował samodzielnie - jednak tutaj proszę o pomoc i jaśniejsze wytłumaczenie. Czy jest jakaś możliwość, że zmiana zakłóci bieżącą pracę systemu? Jak krok po kroku zmienić gcc na nowsze? Dodam jeszcze wersję gcc: gcc --version gcc (GCC) 3.2 20020903 (Red Hat Linux 8.0 3.2-7) Copyright © 2002 Free Software Foundation, Inc. This is free software; see the source for copying conditions. There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
  7. Jak w temacie - podczas wywołania hamachi-init wyrzuca komunikat: hamachi: /lib/libgcc_s.so.1: version `GCC_3.3' not found (required by hamachi) Dodam,że jest to bardzo ważny serwer w firmie, na którym pracują wszystkie istotne bazy danych i kilka programów. Ktoś mi podpowie jak bezpiecznie zainstalować hamachi?
  8. Witam! Jestem podłączony do sieci lokalnej bez specjalnych ograniczeń - w TCP/IP podaję jedynie IP z dostępnej puli np. 172.22.101.29, maska 255.255.0.0 brama 172.22.20.1 oraz zakres DNS'ów. Filtracji mac'ów nie ma. Dzięki operacji mam dostęp do internetu i sieci lokalnej. Pytanie brzmi - chciałbym za pomocą routerka LINKSYS: http://ui.linksys.com/files/BEFSX41/1.52.5...ct%20Access.htm sprawić, żeby dzieciaki do niego wpięte nie miały dostępu do niektórych stron. Oczywiście sprawa restrict access nie jest tu problemem - a jedynie konfiguracja routera w taki sposób, żeby ta filtracja zadziałała... Jak skonfigurować router, żeby po podłączeniu do gniazdka INTERNET kabla, który dotąd bezpośrednio był wpięty do mojego komputera (skrętka) router przekazywał dostęp do internetu? Z góry dziękuję za każdą podpowiedź.
  9. Witam Szanownych Forumowiczów! Na wstępie powiem,że temat tylko dla najlepszych fachowców... Sprawa wygląda tak: w naszej firmie sieć lokalna obejmuje kilka budynków rozrzuconych od siebie nawet o 7-8 km kabla miedzianego. Wszystkie budynki połączone są ze sobą w taki sposób, że w budynku głównym stoi switch, do niego podpięty routero/modem Planet VC 200 master z danego budynku - a na tym budynku Planet VC 200 slave (i tak analogicznie dla pozostałych budynków). Do switcha oprócz tych routerków wpięte są również komputery będące na budynku głównym, włącznie z serwerem unixowym, na którym stoją PROGRRESS'owe bazy danych, z których korzystają nasze programy biurowe (zarówno na budynku głównym, jak również na pozostałych). I teraz istota problemu: w budynku głównym programy łączące się z bazami pracują w najlepszym porządku. Zaś gdy inne budynki usiłują się połączyć z serwerem unixowym i jego bazami - połączenie jest niesamowicie wolne. Komputery ze wszystkich budynków mają do siebie transfer na przyzwoitym poziomie jeśli chodzi o pracę w Windowsie - jednak, gdy te zdalne budynki próbują się połączyć z serwerem unixowym transfer jest tak wolny,że uniemożliwia pracę w programach korzystających z tych baz. Czy ktoś jest w stanie podać mi jakikolwiek trop? Za każdy będę bardzo wdzięczny. Oczywiście jeśli coś jest niejasne na każde pytanie chętnie odpowiem. Liczę na fachową pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...