Skocz do zawartości

kenczan

Użytkownicy
  • Zawartość

    50
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Previous Fields

  • Ulubiona dystrybucja
    Fedora/openSUSE/Gentoo
  • Środowisko graficzne
    GNOME
  • GG
    na pw.

Contact Methods

  • Strona www
    http://
  • ICQ
    0

Profile Information

  • Skąd
    ze wsi

kenczan's Achievements

Użytkownik

Użytkownik (6/16)

0

Reputacja

  1. <ot> Wyłączam lapka od b. rzadko (raz na tydzień) i nic takiego na gentoo nie zauważyłem, a mam intela GMA (x3100). Wersja xorg-server 1.7.6 (ACCEPT_KEYWORDS="x86"). </ot> Z tym driverem vesą to nie wiem w czym miałoby to pomóc. I o ile dobrze widzę to za agp odpowiada u Ciebie intel-agp (na podstawie lspci -n oraz http://kmuto.jp/debian/hcl/), a nie widzę żeby był u Ciebie załadowany moduł intel-agp był załadowany (lsmod). Proponuję: echo "intel-agp" >> /etc/modules.autoload.d/kernel-2.6 i zobaczyć czy to coś zmieni.
  2. ACPI jest też odpowiedzialne za zmiany częstotliwości pracy procesora więc może mieć znaczący wpływ na wydajność. Polecam też przyjrzeć się usługom http://wiki.fedora.pl/wiki/Usługi być może, któraś z nich jest źle skonfigurowana albo nawet niepotrzebna. Możesz też podrzucić listę uruchomionych usług PS.: W kernelach fedory jest zasadniczo obsługa dosłownie wszystkiego - podczas startu systemu system wybiera i ładuje sobie tylko odpowiednie moduły. lsmod zwraca listę aktualnie załadowanych. Skupić się trzeba na programach/usługach i je doprowadzić do porządku, bo to one zapewne psują.
  3. Sprawdź co pokazuje polecenie top - tam bedziesz mógł zobaczyć co zamula. Powiedz tez czy zrobiłeś porządek z ACPI.
  4. kenczan

    Sikuli

    Zainstaluj sobie jeszcze dodatkowo 32 bitową wersję opencv - prawdopodobnie Sikuli korzysta właśnie z niej ewentualnie z obu. Program wywala błąd o braku właśnie opencv. Nie mam fedory nie mam jak sprawdzić, ale pewnie będzie to coś w stylu: sudo yum install opencv.i686 ewentualnie pierwsza cyfra po i będzie inna. Poszukaj w repozytoriach i powiedz czy pomogło - czy coś się zmieniło. Pozdrawiam
  5. 1. Dodam też, że najprawdopodbniej skorzystanie z jakiegoś innego rozwiązania pomorze pomoże w sprawie działania trzeciego przycisku w przeglądarkach www. I podtrzymuję propozycję pomocy w konfiguracji. 2. Widziałeś już to: http://www.thinkwiki.org/wiki/How_to_enabl...der#Fedora_Core lub to http://karuppuswamy.com/wordpress/2010/07/...0-in-this-case/ z jakim skutkiem ewentualnie co pisze 3. ACPI to interfejs zapeniający prawidłowy Suspend to RAM/Disk, obsługę zdarzeń typu wyciągnięcie kabla od zasilania, skalowanie częstotliwości procesora i generalnie oszczędzanie energii. Zapewnienie jego prawidłowej pracy to podstawa długiej i szczęśliwej pracy na baterii oraz jej żywotności. Zmiejsza też grzejność lapka (Nie zaszkodzi przeczytać - http://www.gentoo.org/doc/pl/power-management-guide.xml , http://www.thinkwiki.org/wiki/Thinkpad-acpi - pierwszy link co prawda dotyczy innej dystrybucji). 4. Zainteresowałeś mnie tematem, bo naprawdę nigdy czegoś takiego nie widziałem. Pozdrawiam
  6. Witaj, Na poczatek napisz co zwraca Ci (w konsoli) polecenie: lsmod oraz lspci -n (dzieki temu zobaczymy dokladnie co masz za sprzet i czy aby na pewno Twoj kernel zapewnia Ci jego wsparcie). 1. Sprobuj !innego! sposobu konfiguracji TrackPointa poniewaz ten ze skryptu jest nazwijmy go jednorazowy - konfiguracja via Dbus i Hal lub via Xorg nie wymagalaby po jej przeprowadzeniu czegokolwiek (chetnie pomoge), a skrypt musisz odpalac co uruchomienie komputera (jezeli chcesz koniecznie korzystac z niego to wrzuc go do autostartu). 2. Nigdy nie korzystalem z czegos takiego, ale mysle ze bede mogl cos pomoc jezeli wkleisz na forum output polecen o ktore prosilem 3.Poczytaj na thinkwiki nt. ACPI sadze ze powinni miec na to lekarstwo 3maj link http://www.thinkwiki.org/wiki/How_to_make_ACPI_work 4. Oo ?! (nigdy nawet o czyms takim nie slyszalem) ps.: Przepraszam za brak polskich znakow. Jak tylko bede mogl ich uzyc poprawie ten post.
  7. Odpal grę w konsoli ( jeżeli instalowałeś ją via wine z pewnością znajdzie się ona w /home/TwojaNazwa/.wine/drive_c/Program Files/Twierdza ) za pomocą polecenia: " wine /scieżka/do/gry.exe " i pokaż co wypisze. Wine źle współpracuje z pulsem i alsą (choć ja z tym drugim nie mam żadnych problemów, a grałem i gram w wiele tytułów pod linuksem) i jego deweloperzy zalecają używanie OSS które powinno dać się doinstalować ( pewnie reinstalka wine wtedy też będzie potrzebna ). Bynajmniej ! najciekawsze jest to co gra wywala do konsoli tam można dowiedzieć się najwięcej.
  8. http://debian.linux.pl/threads/6573 tutaj masz baaaaaaaaaaardzo dobrze opisany cały proces przenoszenia folderów/partycji. Sam z niego korzystałem kiedy dołożyłem sobie drugi dysk twardy i postanowiłem zrobić totalną rewolucję w partycjonowaniu dysków i poszło bez żadnych problemów. Przyjrzyj się uważnie 3em ostatnim krokom może pomogą na Twój problem z błędami przy starcie (oczywiście przed robieniem czegokolwiek wskazany backup tar'em z zachowaniem informacji o uprawnieniach).
  9. kenczan

    Pokaż Swój Desktop

    A to mój pulpit Z wysuniętym Yakuake i paroma informacjami na temat hosta
  10. Żywo rozbawiłeś mnie tą odpowiedzią A tego próbowałem już, ale jak się już okazało to nie tu był pies pogrzebany. Na trop tego co jest nie tak wpadłem po tym jak okazało się, że oprócz poza kadu problem występuje w konsoli. Polecenie locale zdradziło wszystko. LANG= LC_CTYPE="POSIX" LC_NUMERIC="POSIX" LC_TIME="POSIX" LC_COLLATE="POSIX" LC_MONETARY="POSIX" LC_MESSAGES="POSIX" LC_PAPER="POSIX" LC_NAME="POSIX" LC_ADDRESS="POSIX" LC_TELEPHONE="POSIX" LC_MEASUREMENT="POSIX" LC_IDENTIFICATION="POSIX" LC_ALL= Na roocie było dobrze czyli z kodowaniem pl_PL.ISO-8859-2. Czemu na userze utworzyło się źle ? nie wiem. W każdym razie szybka edycja /etc/env.d/02locale i wstawienie odpowiednich wartości i odświeżenie środowiska dały pożądany efekt Dziękuję za odpowiedzi i uwagę.
  11. A zatem tak. Korzystam z Gentoo na stacjonarnym od wiosny z dość dużym powodzeniem i postanowiłem moją poprzednią dystrybucję zamienić na Gentoo również na laptopie. Wszystko poszło świetnie - system zabootował za pierwszym kernelem, Xy, KDE skompilowane programy użytkowe zaemergowane, partycja /home wypełniona backupem danych. Uruchamiam kadu, chcąc pochwalić się znajomym. I po jakimś czasie (no cóż nie każdy wyraz zawiera "u z kreską") orientuje się, że kiedy próbuję napisać wyraz z tą literką wtedy co ? mało, że ó nie wskoczy na miejsce to jeszcze 1dna literka po nim też nie pokaże się w oknie. Nigdzie indziej ten problem nie występuje. Myślałem, że to czcionka, ale okazało się, że to samo jest na każdej. Czy ktoś z Was miał podobny problem ? Pozdrawiam !
  12. Spróbuj odpalić cs'a z konsoli wpisując wine /ścieżka/do/counter/strike/cs.exe i wklej wszystko to co wywali na konsolę na forum wtedy będzie można coś powiedziec na temat tego co i dlaczego się dzieje.
  13. Można ewentualnie go sobie wyłączyć i cieszyć się błogą ciszą.
  14. Wiesz jaki dokładnie jest producent/model tej kamerki ? Domyślam się, że może to denerwować. W każdym razie, jeżeli nie wiesz to przyjamniej wklej na forum co podaje komenda lspci zobaczymy co da się zrobić
  15. Cieszę się, żę mogłem pomóc Ten kod zmienił nazwę pliku konfiguracyjnego X'ów na inny. Widać stary plik był po prostu niepoprawny, a całe szczęście X'y potrafią startować bez tego pliku - sam go nie mam na żadnym komputerze i wszystko działa pięknie.Jak kiedyś próbowałem go zrobić to same problemy z nim miałem. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...