Skocz do zawartości

Ponury

Użytkownicy
  • Zawartość

    935
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    1

Ostatnia wygrana Ponury w Rankingu w dniu Lutego 9 2022

Ponury posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Previous Fields

  • Ulubiona dystrybucja
    Fedora
  • Środowisko graficzne
    Gnome

Profile Information

  • Skąd
    Warszawa/Grajewo

Ponury's Achievements

Ekspert

Ekspert (10/16)

1

Reputacja

  1. Dysk nie wydaje żadnych dźwięków. Od dwóch tygodni tworzę obraz dysku, jakiś koszmar.
  2. Dzięki za odpowiedź. Wyszło na to że wszystkie dane na dysku są, jednak nie da się do nich w standardowy sposób dostać. Wszedłem głębiej w manuala TestDiska i odzyskuję katalog po katalogu. Potrwa to dość długo, jednak najważniejsze rzeczy powinienem odzyskać, czyli zdjęcia od 2004 roku.
  3. Cześć Czy ktoś ma doświadczenie w odzyskiwaniu danych z uszkodzonego dysku i polecić jakieś programy? Już miałem przenosić dane do chmury, jednak pewien wypadek sprawił że dysk z archiwum uległ uszkodzeniu. Sprawdzałem ddrescue, testdisk, jednak czas odzyskania pokazuje 200 dni.
  4. Są plusy, zawsze to więcej developerów przy łataniu i rozwijaniu.
  5. Właśnie jestem po miesięcznym testowaniu RHEL 7 Workstation. Doszedłem do wniosku że nieźle zarabiam, a od systemu ostatnio wymagam całkowitej stabilności, tak aby mi np update Postgresa nie usunął wszystkich baz, w społeczności się już nie udzielam to przynajmniej wesprę ją kasą. Niestety wracam do Fedory. Miałem nadzieję że ustawię system i nie będę musiał do niego zaglądać, a tu brak Scribusa(piekło zależności), brak Eclipse(z tego co czytałem ma być udostępnienie dopiero jesienią), samoczynne powracanie do Gnome Classic, brak też innych mniejszych paczek niezbędnych do ustawienia mego środowiska pracy. Nie będę wspominał o braku kodeków(bo czasami jednak fajnie posłuchać radia internetowego), choć moim zdaniem skoro już ktoś się decyduje płacić 600zł rocznie za licencję, to warto by było pomyśleć o nieograniczanu się do bezpłatnych otwartych wersji. Na razie sobie odpuszczam, jak będzie wchodziła Fedora 22 ponownie spróbuję.
  6. Jak mam być szczery to trochę z lenistwa, zaktualizowałem system na laptopie i jak pomyślę że teraz ponownie będę musiał aktualizować i ustawiać środowisko tu i tam, to trochę się nie chce. Jak mi się spalił poprzedni laptop to przełożyłem tylko dysk, a system sam się przystosował do nowego hardware'u. Teraz się zastanawiam czy mozliwe by to było z dyskiem USB. Instalacja na takim dysku nie sprawiła by większych kłopotów. PS: w sumie znalazłem dysk na którym mógłbym to przetestować, tak więc dam znać jeżeli wyjdzie.
  7. Na razie w fazie rozważań teoretycznych. Czy istnieje możliwość zainstalowania Fedory na dysku zewnętrznym a następnie podpinanie go do różnych stacji roboczych w ten sposób aby to był główny system. Powiedzmy że takie rozwiązanie byłoby najbardziej optymalne, gdyz pracuję na laptopie na wyjazdach a potem na stacji roboczej kończę projekty, chyba że ktoś zna lepsze.
  8. http://www.drtax.pl/web/pl/pl/index.aspx tylko źle liczy jeżeli macie dochody z zagranicy
  9. Zależy czego szukasz, nic nie napisałeś o swych oczekiwaniach. Jak coś taniego, niezawodnego i ze standardową konfiguracją to polecam proste.pl. Jeżeli oczekujesz czegoś więcej to megiteam.pl.
  10. yum localinstall skype-4.1.0.20-fedora.i586.rpm u mnie poszlo na domyslnej konfiguracji zaraz po instalacji systemu
  11. Moze i widzialem tylko na slowo MySQL dostaje wysypki, wole PostgreSQL. PS: Dzieki, znalalem cos interesujacego SQL Power Architect
  12. Znacie może jakiś dobry program do projektowania baz danych. Szukam czegoś od tygodnia i nic nie mogę trafić. Dotychczas z ciekawszych znalazłem tylko DBDesigner w ostateczności zainstaluję, jednak wolałbym aby działał na Eclipse lub był dostępny w repo.
  13. Przesadzasz, po prostu chca aby ekran monitora byl wykorzystany w jak najbardziej efektywny sposób, do tego to dazy i bardzo dobrze. Od 2007 pracuje na laptopie i widze ze te zmiany sa kierowane wlasnie do takich uzytkowników jak ja, gdyz wymuszenie pracy ze skrótami klawiszowymi oraz oknami na pelnym ekranie przyspieszylo ma prace. Kiedys nie korzystalem z wielu pulpitów, teraz zdarza sie ze na 5 zawsze mam jakas aplikacje. Kiedys 1/6 ekranu byla zawalona jakimis dziwnymi paskami, które byly tylko dlatego ze byly, a do funkcjonalnosci nic nie wnosily. Ja po zainstalowaniu systemu i poukladaniu wszystkiego nie musze w ustawienia aplikacji zagladac, dodatkowe paski zabieraly tylko miejsce na ekranie, teraz to wszystko jest poukrywanie. Zmiany w Gnome 3, moim zdaniem, sa bardzo przemyslane i bardzo usprawniaja prace, co wiecej, gdyby Windows 8 mial tak zaprojektowany i przemyslany pulpit jego sprzedaz bylaby o wiele wieksza.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...