Skocz do zawartości

Rathann

Użytkownicy
  • Zawartość

    51
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    5

Ostatnia wygrana Rathann w Rankingu w dniu Lutego 5

Rathann posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Previous Fields

  • Ulubiona dystrybucja
    Fedora
  • Środowisko graficzne
    MATE

Contact Methods

  • Strona www
    http://fedoraproject.org/wiki/User:Rathann

Profile Information

  • Skąd
    Warszawa

Ostatnie wizyty

5807 wyświetleń profilu

Rathann's Achievements

Użytkownik

Użytkownik (6/16)

7

Reputacja

  1. Zamiast youtube-dl polecam yt-dlp Ten pierwszy nie jest już rozwijany. Nie ustawiałbym też opcji gpgcheck=False w konfiguracji dnf, bo wyłącza to sprawdzanie podpisów GPG. Poza tym, całkiem nieźle.
  2. Cytowany artykuł to clickbait i FUD. Trudno z nim merytorycznie polemizować. Była propozycja, która została poddana merytorycznej dyskusji. W jej trakcie była modyfikowana, żeby odpowiedzieć na problemy, na które zwróciła uwagę społeczność. Ostatecznie propozycja upadła i nie będzie implementowana, co nie przeszkadza zarabiającym na reklamach wrzucać jątrzących tytułów, żeby zgarniać kliknięcia. Podobnie z dostępem do kodu. Red Hat robi to, na co pozwala GPL: dostęp do kodu mają klienci, którym udostępniane są binarki. Klienci mogą skorzystać z praw licencyjnych i redystrybuować kod dalej. I tyle. Są też darmowe licencje Red Hata dla deweloperów i małych firm. Jasne jest, że Red Hat tracił przychody z powodu istnienia darmowego klonu Red Hata, czyli CentOS, ale myślę, że artykuł SFC uderza w zbyt dramatyczny ton. Pozdrawiam, Rathann
  3. Gwoli ścisłości: nie będzie żadnej telemetrii. Pomysł został dokładnie przedyskutowany i zmodyfikowany, ale w końcu upadł.
  4. Pokaż też wynik polecenia: dmesg|grep iwlwifi Sprawdź, jaką nazwę interfejsu ma twoja karta Wi-Fi, np. poleceniem: ip a u mnie: wlan0 i wykonaj następujące polecenie: iw dev wlan0 link
  5. A jak pobierzesz film z YT przy pomocy youtube-dl i odtwarzasz z akceleracją, np. przy pomocy mpv, to jak wygląda zużycie procesora i temperatura?
  6. Jeśli Windows już był zainstalowany, to przy instalacji Fedory trzeba dodać punkt montowania /boot/efi wskazujący na istniejącą partycję ESP. Wtedy firmware "zobaczy" Fedorę i będzie można ją normalnie wybrać po F12.
  7. Sprawdziłeś, który proces zużywa najwięcej procesora?
  8. Co pokazuje lspci -vnn? Ta karta powinna być obsługiwana.
  9. Trzeba uaktualniać bez --best : https://fedoraproject.org/wiki/Common_F34_bugs#iptables-upgrade-best
  10. A czym odtwarzasz filmy? Tak, jak @tomcio , sugeruję używanie wspomagania GPU. Jeśli przez przeglądarkę Firefox, to na Wayland domyślnie jest włączone sprzętowe dekodowanie poprzez VA-API. Na Xorg trzeba parę opcji powłączać w about:config: # "zwykły" OpenGL gfx.canvas.azure.accelerated (boolean) true gfx.xrender.enabled (boolean) false # true wyłącza webrender poniżej layers.accelerate-all (boolean) true layers.acceleration.force-enabled (boolean) true layout.css.devPixelsPerPx (float) 1 layout.css.dpi (integer) 0 # "nowy" WebRender gfx.webrender.all (boolean) true gfx.webrender.compositor (boolean) true # VA-API # https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1619523 # https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1649120 media.ffmpeg.dmabuf-textures.enabled (boolean) true media.ffmpeg.vaapi.enabled (boolean) true # https://bugzilla.mozilla.org/show_bug.cgi?id=1660336 media.ffvpx.enabled (boolean) false media.peerconnection.ice.default_address_only true media.peerconnection.ice.no_host true media.rdd-ffvpx.enabled false media.rdd-vpx.enabled false widget.dmabuf-textures.enabled (boolean) true Trzeba też ustawić zmienną środowiskową MOZ_X11_EGL=1 np. w .bash_profile i się przelogować. Pakiety do zainstalowania: libva # dla Intel GPU: libva-intel-driver libva-intel-hybrid-driver # dla AMD i nVidia GPU: mesa-dri-drivers
  11. Przed regułami DROP/REJECT dodaj regułki z -j LOG i zobacz, co jest odrzucane. Potem dodaj odpowiednie reguły zezwalające na ruch, który chcesz przepuścić.
  12. A konkretnie: https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/group-chat-software
  13. Kiepsko sprawdzałeś. Jeśli masz skonfigurowane repozytorium Adobe, to wystarczy: dnf install flash-player-ppapi Ewentualnie ręcznie: https://get.adobe.com/flashplayer/otherversions/ Wybierz wersję FP 27.0 for Linux 64-bit (.rpm) - PPAPI
  14. Jeśli uważasz, że masz lepsze pojęcie i pomysły lub zasoby na to, aby poprawić testowanie, to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś dołączył do społeczności deweloperów Fedory i zaproponował (i zaimplementował) zmiany na lepsze.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...