Skocz do zawartości

Maciek_34

Użytkownicy
  • Zawartość

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnia wizyta

Previous Fields

  • Ulubiona dystrybucja
    RHEL
  • Środowisko graficzne
    Gnome
  • GG
    3752705

Contact Methods

  • Strona www
    http://
  • ICQ
    0

Profile Information

  • Skąd
    PL, Kraków

Maciek_34's Achievements

Początkujący

Początkujący (3/16)

0

Reputacja

  1. Maciek_34

    Centos Na Desktop

    Jest to jedna z najbardziej redhato podobna dystrybucja z jaką miałem styczność. Pakiety które w skład niej wchodzą są poprostu zrekompilowanymi pakietami udostępnianymi przez firmę red hat z kilkoma wyjątkaimi, mianowicie : 1. Inny yum, którego obsługuje się analogicznie do dystrybucji red hat, flagi tego yuma są publicznie dostepne i dobrze udokumentowane 2. Usunięto zastrzerzone znaki towarowe firmy Red Hat. 3. Pozbawiona supportu ze strony firmy Red Hat. Z tego co mi wiadomo support ze strony CentOS-a jest przygotowywany. 4. Update pojawia się z opóźnieniem, gdyż muszą zostać zrekompilowane paczki źródeł od Red Hat-a. Mogę powiedzieć, jako użytkownik centosa przez prawie rok czasu, że jest jedną z najstabilniejszych dystrybucji. Nie wiem jaki jest system wersjonowania, ale wiem że z każdym updatem pojawiają się np. nowe sterowniki dla kernela etc. Wydaje mi się że na wymienionym przez ciebie sprzęcie compiz niepohula, zresztą fakt, w centosie nie jest on najnowszy ( w red hacie zresztą brakuje efektów z najnowszych wydań compiz-a). Masz mało RAM-u, także pozostaje ci XFCE, nie wiem jednak jaka jest stabilność i prędkość przy tej ilości ramu, AFAIR dla trybu graficznego zalecane jest niestety conajmniej 512 MB, nic nie stoi jednak żebyś sam sprawdził. Ja w każdym razie uważam CentOS-a za trafny wybór, nie miałem z nim rzadnych kłopotów, z wyjątkiem konieczności doinstalowania sterownika do mojej karty graficznej (mówię o wersji 5.0), BTW w wersji 5.1 ten problem jest już chyba rozwiązany. Mi zależało na długim life cycle, CentOS to zapewnia. Są też dostępne zewnętrzne repozytoria, z których mozna skorzystać, jeśli bys potrzebował jakiegoś pakietu którego nie ma w dystrybucji. Pozdrawiam.
  2. Po spaczowaniu faktycznie działa, z tym że nadal próbuje instalować dwa pakiety z centosa. Hm, nie wiem, wolę sobie chyba jednak dokompilować, a właściwie co potrzebuję mam już dokompilowane, tak czy siak nie zaśmiecam systemu bo uzywam --prefix-a. Dzięki za wskazówkę bo też przeszukałem różne fora i nie mogłem tego znaleźć. Pozdrawiam.
  3. to wiem, martwi mnie to, ze nie wiem gdzie są pliki ( o ile są ) z repo red hat-a które trzeba zmodyfikować dodając wspomnianą flagę protect No to jest rozwiązanie w sam raz dla mnie, przynajmniej na mój pierwszy rok subskrypcji, problem tylko w tym, ze nie wiem jak sie zabezpiecza baze red-hata, nie miałem za bardzo czasu żeby szukać, jakbyś mógł podpowiedzieć to byłbym wdzięczny Podsumowując - gdzie mam wstawić protect ?
  4. w ten sposób to mogę zainstalować pakiet gcc-c++ który mam na płytce red hata, problem jest tego rodzaju, że chciałbym być w tej kwestji na bierząco, tzn jeśli jest nowa wersja, to chciałbym ją mieć, wolałbym ja mieć na dodatek automatycznie, w zwiazku z czym możesz mi doradzić rozwiązanie, czy jest jakieś repo właśnie z gcc-c++ które mógłbym zastosować do mojej dystrybucji ? Wspomniałeś o gcc-c++ z CentOS-a - czy morzesz mi dać jakiś namiar na konfigurację yuma RH-a tak (_rzeby_ → żeby) ORT mi właśnie pobierał brakujące i powiem szczerze że niezbedne mi pakiety ? czy trzeba zabezpieczyć baze za pomocą yum-protectbase i czy zabezpiecza się ją tak samo jak w centosie za pomocą protect=1, bo chyba jest troche inny rozklad plików - w katalogu /etc/yum.repos.d mam tylko plik rhel-debuginfo.repo ?
  5. cóż, trudno, muszę sobie dokompilować, szkoda że mi nie powiedziano że pakiety które potrzebuję są ale dopiero w workstation
  6. Witam. Domyślnie w RHEL 5 Desktop (bez workstation) nie ma pakietów developerskich i kompilatora g++ :-(. Mam pytanie - czy jeśli zainstaluję z płytki pakiet gcc-c++, będę miał dostęp do aktualizacji tegoż pakietu ?? pozdrawiam.
  7. Sprawa banalna, jako info dodam że wystarczy zainstalować sterowniki do karty graficznej, w Xorg 7.2 ten problem jest zresztą rozwiązany, przynajmniej Fedora 7 działa na standardowych sterownikach. Tak czy inaczej poprostu zapomniałem o sterownikach . Pozdro.
  8. Witam. Sprawa wygląda tak - na pewnej maszynie próbuję zainstalować Red Hat Enterprise Desktop 5, lecz napotkałem problem nie do przejścia, mianowicie pierwszy symptom pojawił sie przy instalacji, mianowicie rozpoznał karte graficzną jako unknown (Palit 8500 Sonic) nvidia, poczym instalator próbując podnieść instalator graficzny zaczął odliczać i na tym koniec, panel przełącza się to w tryb digital to w tryb analog, następnie wyświetla informację że brak sygnału, sprawdź kabel. Myślę sobie nic to, spróbuję instalację w trybie text, no i wszystko OK, zainstalowane. Jednak system wstaje, ale tylko tryb textowy. X-y nie wstają, panel zachowuje się w taki sam sposób jak instalator graficzny, tzn wyłącza się włącza i wyświetla informację o braku sygnału. Tak samo jeśli dla grub-a zapodam vga=0x31A, czyli poprostu włączę framebuffer, sygnału równiez nie ma. Poradźcie coś . Rozwiązanie tego problemu w moim przypadku zaowocuje zakupem Desktopa dla tej maszyny. Zmiana w sprzęcie nie wchodzi w rachubę, bo LCD ma 6 m-cy, a GFX niecały 1 m-c. Na terenie Krakowa możliwy duuży browar . PS. LCD : Samsung SyncMaster 740BF GFX : Palit 8500GT Sonic (na systemie konkurencyjnym ta grafika sprawuje się bardzo dobrze - czytaj Microsoft)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...