Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. binarka ze strony 78.10.0, ta z repo Fedory 78.8.1 ma problemy sama ze sobą: Unsupported hash algorithm used by TLS peer Chyba świadoma decyzja bo temat znany (kolega na Win10 też miał) a updaty nic nie dają, uparli się nie obsługiwać straszych protokołów VB użwam sporadycznie i już zapomniałem że nie działa, ostatnio włączyłem i ruszył czyli regularny dnf update coś jednak daje
 4. Yesterday
 5. Sporadycznie włącza mi się to cudo wymienione w temacie i zabiera około 50% mocy procesora. Co to jest i co z tym można zrobić?
 6. Dzięki Mam już zainstalowany auto-cpufreq oraz kernel-tools.
 7. cpupower znajduje się w kernel-tools
 8. Szkoda, że nie zagląda tutaj nikt z twórców Fedory. Te programy, to cpupower https://wiki.archlinux.org/index.php/CPU_frequency_scaling i auto-cpufreq. Szukałem ich przez dnf i nie znalazłem. Dlatego utworzyłem ten wątek. Teraz przy okazji poszukiwania opisu tego drugiego programu znalazłem to czego szukałem dla Fedory https://linoxide.com/auto-cpufreq-cpu-speed-power-optimizer-linux-systems/
 9. Może nikt nie odpowiada, bo nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie. Ja, np. nie wiem co masz na myśli mówiąc "program do optymalizacji pracy procesora". Może te programy z Archa tak samo się nazywają w Fedorze, może warto samemu poszukać. Na forum jest niewielu użytkowników, to i odpowiedzi jest niewiele.
 10. Z ciekwawości: flatpak, snap, czy binarka ze stronki? Dawno Thunderbirda nie używałem. Kiedy aktualizowałem w pracy Fedorę do 33 trochę przed oficjalnym wydaniem, zainstalowałem pakiety z virtualbox.org . Obecnie też są już pakiety dla Fedory 34.
 11. Ja też maiłem różne przygody z nowymi wersjami Fedory, ale teraz jestem mile zaskoczony - wszystko działa poprawnie. Mam F34 i jest super
 12. chyba, że nie zadziała :) , bo nie wszyscy zdążyli z pakietami np.VirtualBox na F33 wyszedł po kilku miesiącach siedzę na RH/Fedora od 97 roku (p.n.e.) i zawsze instalowałem wersję n-1, co się świetnie przekłada na stabilność pracy jeśli ktoś nie szuka przygód i ma nienajnowszy sprzęt obecnie siedzę na F33 i mam mnóstwo upierdliwych problemów z wieloma podstawowymi pakietami: Firefox, Thunderbird, Krusader, do tego stopnia, że Krasadera wywaliłem a Thunderbirda używam ale nie z repo Fedory
 13. Last week
 14. Mam pytanie: czy jest jakiś program do optymalizacji pracy procesora w Fedorze? ____________________________________________________________________________________ Widzę, że równie dobrze mógłbym zadać pytanie - jaka obecnie jest pogoda na Uranie, czy Neptunie. W Archu są programy do optymalizacji pracy procesora, a tutaj panuje taka cisza jak w przestrzeni kosmicznej. Można jedynie posłuchać szeptu gwiazd.
 15. Zainstalowałem i teraz nie mogę wejść w ustawienia żeby np zmienić język. Wchodzę w menu wybieram sitings i nic.
 16. Firma LinuxPolska organizuje darmowy webinar, być może kogoś zainteresuje: https://linuxpolska.pl/wydarzenia/rancher-innowacja-w-konteneryzacji-i-kubernetes-tech-review-w-pigulce/
 17. SeeM

  pozdro z Fedory 34

  https://podcast.asknoahshow.com/228 Wywiad z Mattem o Fedorze 34.
 18. Dzięki za propozycje. Ja wiem, że to jest amatorka i zacząłem nagrania właśnie dlatego, żeby przestać bełkotać i zacząć mówić wyraźnie. Mam z tym kłopot od kiedy pamiętam. Znaczniki czasowe oraz linki się przydadzą, rzeczywiście. Podcast Generator to jest proste oprogramowanie i nie wspiera jeszcze wszystkiego. Może przemigruję na coś większego. Zasięg póki co mnie nie interesuje. Najpierw muszę warsztat poprawić.
 19. Grzecznościowo publikuję nową ofertę pracy od firmy EuroLinux: https://pl.euro-linux.com/devops-engineer-euroman/
 20. Spróbowałem instalacji Fedory 34 na moim laptopie. Po aktualizacji oraz instalacji boadcom-wl system się uruchamiał, ale wi-fi nie działało. Dlatego pytam o jej stabilność i kiedy można ją bezpiecznie zaktualizować. *************************************************************************** Zainspirowałeś mnie. Zaktualizowałem Fedorę na obu lapkach. Jest super!
 21. Tak samo. Jeżeli coś działa na 33, to będzie działać na 34, zwłaszcza, że wersja Pythona i PHPa się nie zmieniła. Są ludzie, którzy aktuaizują Fedorę miesiąc po wydaniu. Ja jestem z tych, którzy aktualizują miesiąc przed wydaniem.
 22. To bardzo odległy termin. A jak ze stabilnością nowych wersji Fedory?
 23. Można poczekać Jak na razie termin to 16-11-2021
 24. Chcę Was zapytać o to co w tytule. Czy od razu trzeba przechodzić na Fedorę 34, czy można poczekać? Kiedy przed laty korzystałem z tego systemu, to nowa jego wersja charakteryzowała się dużą ilością błędów, które były sukcesywnie eliminowane. Jak ta sprawa wygląda obecnie?
 25. Dzięki :-) Niestety nie śledziłem wiadomości związanych z Chromium. Wypróbuję Vivaldi. Obecnie mam Operę i Google-chrome oraz Falkon. Najczęściej jestem na YT.
 26. Już w styczniu było wiadomo, że Chromium straci synchronizację – było sporo czasu na testy alternatyw. Ja ze swojej strony jako alternatywę polecam Vivaldi. A co do zużycia procka to zależy od przeglądarki i od tego, na jakie strony wchodzisz – dobrym testem jest wp.pl (podobnie jak większość pozostałych popularnych portali informacyjnych, ale wp.pl jest z nich chyba najbardziej zasobożerna), u mnie na FF zużywa ok. 40-50% procka, na Chrome ok. 30-40%, a na Vivaldi jest to ok. 15-20%, podczas gdy na większości pozostałych stron niezależnie od przeglądarki zużycie oscyluje w okolicach 5-10%.
 27. Chromium używałem przez bardzo długi czas, ale teraz tak ją "ulepszyli", że nie potrafię się do niej zalogować i zaimportować zakładki oraz ustawienia ze swojego profilu w Google. Firefox zużywa jeszcze więcej zasobów CPU. Co oni z tym robią...?
 28. Dzięki. W Archu jest podobnie, ale wróciłem do Fedory. Od niej zaczynałem swoją przygodę z Linuksem.
 29. Pliki rpmnew są tworzone podczas aktualizacji pakietu, kiedy plik /etc/cośtam jest różny od domyślnego, to znaczy został zamieniony przez użytkownika, administratora, czy kogokolwiek. W ramach rutynowych przeglądów systemu sprawdzam, czy takowych nie ma: sudo find /etc -name *rpmnew | wc -l sudo find /etc -name *rpmnew Na przykładzie pliku /etc/nsswitch.conf: vimdiff /etc/nsswitch.conf /etc/nsswitch.conf.rpmnew I nie powiem, jak się z tego wychodzi. Warto zobaczyć, co się zmieniło w domyślnej konfiguracji i nanieść zmiany na swoje pliki. Nowe wersje oprogramowania mają czasem jakieś nowe funkcje, których używanie można rozważyć. Zawsze to trochę czytania dokumentacji, sprawdzania kompatybilności. Ja staram się zawsze wyczyścić swoje systemy z rpmnew (oraz analogicznie z dpkg-dist w Debianach).
 1. Load more activity
×
×
 • Create New...