Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. OSTRZEZENIE : Gra może budzić kontrowersje moralne związane z inwigilacja. Ponieważ to co jest w grze, nie musi być dobre w życiu i tu zawsze grę i świat realny trzeba odróżnić i zawsze jakieś granice moralne znać. Jeżeli ktoś ma jakieś obawy lub slaby umysł, zawsze może zrezygnować z gry. https://www.humblebundle.com/store/orwell?hmb_source=humble_home&hmb_medium=product_tile&hmb_campaign=mosaic_section_1_layout_index_1_layout_type_twos_tile_index_2 - Gra do zdobycia za darmo tylko przez określony czas, 1 dzień. Opublikowano: 16.08.2018
 3. Ostatni tydzień
 4. Tylko do 15 sierpnia gra Insurgency za darmo na platformie Steam, szczerze promocja podobno trwa tylko do godziny 19.00 https://store.steampowered.com/app/222880/Insurgency/
 5. Fedoras

  CMS, klient poczty czy coś pośrodku?

  Czy ktoś z administratorów CMS-a forum może potwierdzić, że błąd jest generowany przez CMS-a? Widzę, że inne osoby też zgadują co fałszuje link do zmiany adresu. Chciałbym zgłosić ten bug ale najpierw muszę ustalić gdzie. Pozdrawiam
 6. Mentat

  CMS, klient poczty czy coś pośrodku?

  Zapewne link jest generowany w formie dla HTML a problemu z wersją Plain nikt nie zauważył bo mało kto używa chyba. Thunderbird na pewno nie podmienia linku w źródle, tam zobacz jaka forma była wysłana. Po prostu jak zauważysz w linku & to sobie podmień na &.
 7. Witam Coś na rozruszanie w sezonie ogórkowym. Jakiś czas temu zmieniłem adres e-mail. Zalogowałem się do konta na forum, zmieniłem adres i czekałem na e-mail potwierdzający zmianę. E-mail dotarł szybko, szczęśliwie zawierał dwie wersje wiadomości: tekstową i htmlową. Szczęśliwie, ponieważ w poczcie nie używam html-a ze względu na śmieciarstwo najróżniejszych generatorów wiadomości. Nadesłany link nie zadziałał, pomyślałem, że jeszcze za wcześnie i odłożyłem sprawę na później. Ale później też nie działał, i tak chyba ze 2 miesiące. Sprawdzałem z różnymi ustawieniami i z różnych przeglądarek. Wiadomość o problemie wysłana na konto admin poszła chyba na Berdyczów. Po 2 miesiącach miałem trochę czasu i siadłem przyjrzeć się problemowi. Okazało się, że w obydwu wersjach wiadomości, czyli: "Content-Type: text/plain; charset=UTF-8" i "Content-Type: text/html; charset=UTF-8", link do potwierdzenia zmiany adresu e-mail zawierał dwa razy amperstand w zapisie dla wersji htmlowej czyli "&" Dlaczego śmieć htmlowy znalazł się w części zdefiniowanej jako text/plain? I pytanie jak w temacie. Czy to CMS nie potrafi wygenerować linka z czystym tekstem? Czy TB zamienia "&" na "&", a może jakaś życzliwa aplikacja po drodze między nadawcą, a odbiorcą? Pozdrawiam
 8. Wcześniej
 9. SeeM

  Kopia zapasowa plików i ustawień systemu

  Clonezilla ma jedną praktyczną wadę: nie potrafi tworzyć kopii przyrostowych. Jest to kopia zapasowa, która zawiera tylko zmiany od ostatniej pełnej kopii, lub ostatniej kopii przyrostowej. Oszczędza mnóstwo miejsca na dysku, a odzyskiwanie tych danych przebiega tak samo, jakbyśmy mieli pełną kopię. Jest mnóstwo programów do archiwizacji danych, które potrafią coś takiego zrobić: od niesamowicie rozbudowanegoo Bacula (można powiedzieć, że to przemysłowy standard), do prostszych rozwiązań typu Borg Backup. Dla zupełnie prostych kopii zapasowych wystarczy zwykły rsync. Są też programy, które automatyzują rsynca, na przykład rsnapshot.
 10. Guns of Icarus Alliance - gra do zdobycia za darmo tylko przez określony czas. ( do 28.07.2018 okolo 12.00 ) https://www.humblebundle.com/store/guns-of-icarus-alliance?hmb_source=humble_home&hmb_medium=product_tile&hmb_campaign=mosaic_section_1_layout_index_1_layout_type_twos_tile_index_1 Data publikacji 27.07.2018r.
 11. Stadzik

  Kopia zapasowa plików i ustawień systemu

  Faktycznie program wygląda ciekawie i jest prosty w obsłudze. Dzięki za pomoc! Biorę się do pracy
 12. Miszcz

  Kopia zapasowa plików i ustawień systemu

  Ja do takich rzeczy używam clonezilli- https://clonezilla.org/ Superkombajn.
 13. Cześć, jestem nowym użytkownikiem Fedory 28 i widzę że sporo nauki przede mną.. jednak zanim zacznę na dobre bawić się terminalem, instalować i odinstalowywać przeróżne pakiety, chciałbym w pierwszej kolejności stworzyć kopię zapasową systemu (wraz z zainstalowanymi przeze mnie programami i wszystkimi skonfigurowanymi przeze mnie ustawieniami), tak aby gdy coś namieszam (a pewnie zdarzy mi się to nie raz), móc szybko wrócić do pierwotnej postawionej przeze mnie wersji systemu, bez konieczności instalowania go od początku i konfigurowania wszystkiego od nowa. W Windowsie można było za pomocą np. Acronisa stworzyć tzw. klon dysków i gdy coś nawali po prostu wszystko przywrócić. Z tego co na forach znalazłem, istnieje tu coś w rodzaju dd lub rsync. Czy któraś z tych opcji się nadaje? Interesuje mnie coś najlepiej o prostej budowie gdzie nie będzie konieczne dodawanie dodatkowych repozytoriów i śmiecenie systemu poprzez instalacje kolejnych paczek. Jeżeli jest dostępne coś już wbudowanego to chętnie skorzystam (terminala się nie boję więc nie potrzebuję zbędnych okien dialogowych). Fajnie byłoby móc robić kopię różnicową, aby gdy już mi coś wyjdzie, móc zapisać jako pozycję wyjściową do kolejnego przywracania :) Mam zainstalowane następujące partycje: boot / /home swap Swap i Boot chyba mogę pominąć, bo tu raczej nie zachodzą żadne zmiany home - mogę uwzględnić przy osobnej kopii zapasowej dot. dokumentów itp. partycja / - któreś foldery konkretnie wybrać czy najlepiej skopiować całość? Będę mega wdzięczny jak ktoś znajdzie chwilę aby mi pomóc!
 14. SeeM

  jak aktualizujecie swoją Fedorę?

  Również jestem zupełnie pewien, że to nie wypali. Instalacja na czysto z pedrajwa będzie zwyczajnie szybsza niż aktualizacja.
 15. WalDo

  jak aktualizujecie swoją Fedorę?

  Najlepiej i najprościej backup i zainstalować od nowa. Chyba, że nie masz co z wolnym czasem robić to ściągnij sobie wszystkie obrazy co drugi od 16. i 14 na 16, 16 na 18 itd Przeskok o więcej niż 2 wydania to niemal pewna porażka. Ale myślę, że mniej czasu zajmie Ci konfiguracja na czysto niż 7 razy upgrade.
 16. ziger

  jak aktualizujecie swoją Fedorę?

  A jak podnieść fedora 14 do 28 jakieś pomysły ?
 17. Próbowałem podzielić partycję przy instalacji tak jak na filmiku. Niestety ten proces na moim komputerze nie powiódł się. System komunikuje że nie moze zainstalować systemu.
 18. Partycje podzieliłem w Windows przed instalacją. Nie wiem dlaczego mam problem tu z dodaniem screenshot.
 19. A zmniejszyłeś partycję na której jest windows? Tak jak w
 20. Nie działa. Tak jakby system widział dysk a jednoczesnie pokazuje komunikat że jest 0 Free Sapce.
 21. cześć używał ktoś tego może - wyszukiwanie głosem w win 7 32 bity ?
 22. Tutaj masz przykładową instalację Fedory pod Windowsem, może Ci pomoże
 23. Próbowałem też zainstalować system automatycznie ale wtedy pojawia sie taki komunikat. https://bukwue.webwavecms.com/
 24. Nie mogłem dodać załącznika więc przesyłam link do strony z screen shots. https://r0m0ou.webwavecms.com/
 25. Śmiało, więcej informacji Nikt tu nie wróży z fusów. Jak podzieliłeś partycje? Jakiego typu? Możesz pokazać zrzut ekranu (zdjęcie?) jak wyglądał ekran podziału partycji?
 26. Nadal mam tę samą informację.
 27. Zależy co wybrałeś przy instalacji. Powinieneś mieć osobną partycję zamontowaną na /boot i osobną na /boot/efi. U mnie to wygląda mniej więcej tak: /dev/sdc6 on /boot type ext4 (rw,relatime) /dev/sdc8 on /home type ext4 (rw,relatime) /dev/sdc2 on /boot/efi type vfat (rw,relatime,fmask=0077,dmask=0077,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=winnt,errors=remount-ro) Z tym, że ja nie korzystam lvm, żadnych automatów typu "wykorzystaj wolne miejsce" itp. Sam robię sobie partycje ext4 (z wyjątkiem efi oczywiście) i sam ręcznie wybieram punkty montowania.
 28. Witam, Mam problem z instalacją fedora 28 (Dual boot Windows 10 and Fedora 28). Podczas instalacji jest komunikat.
 1. Pokaż więcej elementów aktywności
×