Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Fedora media writer

  Nie miałem na myśli najnowszych wersji oprogramowania tylko zupełnie nowe oprogramowanie, adoptowanie go, testowanie i wspieranie rozwoju za pomocą własnych programistów. Jedne programy wymierają śmiercią naturalną, a inne są przejmowane przez pozostałe dystrybucje. Klasycznym przykładem jest systemd
 3. Ostatni tydzień
 4. Próbowałem zainstalować na początek Fedorę 26 mając podłączoną kartę Nvidii - niestety system Live się tnie a instalator Anaconda odmówił posłuszeństwa zawieszając się - nie zostało mi nic innego jak spróbować zrobić to co mi radziłeś wcześniej - zalogować się do systemu przez xorg - POMOGŁO ! System działa sprawnie. Mam teraz pytanie - jak mogę wyłączyć wayland dla menu logowania - tam kursor wciąż się tnie - po zalogowaniu przez xorg już nie. Chciałbym by menu logowania również chodziło płynnie. - system wciąż się uruchamia trochę alternatywnie - nie jest to wielki problem ale chętnie też bym to naprawił zamiast loga na sekundkę u dołu ekranu pojawią się trzy duże kwadraty następnie trzy małe u góry jak na zdjęciu niżej: w końcu pojawia się kilka komend - nie mam pojęcia jak miałbym - gdybym potrzebował przeprowadzić instalację Fedory na czysto - jest możliwość uruchomienia instalatora w wersji xorg?
 5. Fedora media writer

  To wiem, bo przez kilka lat korzystałem z tej dystrybucji i musiałem poznać jej tajniki
 6. Fedora media writer

  Wszystko w Archu co mają pozostałe dystrybucje z zewnętrznych zasobów jest w AUR. sudo yaourt - S brackets
 7. Fedora media writer

  Przez długi czas byłem w Archu i tam takich "nowości" nie było. Arch ma wszystko co najnowsze z kernelem na czele i jest bardzo stabilny. Do Fedory mam jednakże wielki sentyment, bo zaczynałem od Auroxa i FC2 albo FC3, a poza tym Fedora ma taki potencjał dodatków do Gimpa w którym ciągle pracuję, że wróciłem do niej. Poza tym do systemu opartego na RPM-ach łatwiej coś doinstalować z zewnętrznych zasobów, a w Archu to czysta alchemia.
 8. U mnie nie ma opcji zoom ikon, tylko tła i ekranu blokady.
 9. Fedora media writer

  Cały czas jest takim systemem. Jednak musisz pamiętać, że F to przedpole dla RH i źródło dla pozostałych dystrybucji. To nie jest dystrybucja do zastosowań produkcyjnych. Fedora to nieustające laboratorium nowości, z których czerpią inni. Jeżeli potrzebujesz stabilności, LTS czy codziennej pracy firmy musisz wybrać coś innego.
 10. Komenda Wykonująca Polecenia Zawarte W Pliku

  Przydatna strona, aby okiełznać nadawanie praw poprzez chmod. http://chmod.pl/
 11. Kiedy dystrybucja idzie do lamusa?

  Rok + mniej więcej jeden miesiąc: https://fedoraproject.org/wiki/Fedora_Release_Life_Cycle Wikipedię porównaj sobie z tym i może wyliczysz :-) https://fedoraproject.org/wiki/End_of_life
 12. Uruchamiasz to "Narzędzie dostrajania środowiska GNOME". Opcja "Pulpit" i ustawiasz ikony na pulpicie. Tam masz opcję zoom ikon.
 13. Kiedy dystrybucja idzie do lamusa?

  Być może ciocia wikipedia pomoże? Patrz Historia wydań. https://pl.wikipedia.org/wiki/Fedora_(dystrybucja_Linuksa)
 14. Czy ktoś może mnie wtajemniczyć gdzie jest plik konfiguracyjny do pulpitu Gnome, w którym mógłbym zapisać miejsce dla ikon? Mam problem, bo przy starcie systemu uciekają mi w pobliże lewego górnego rogu ekranu , a ja bym chciał je widzieć troszkę bliżej środka.
 15. Nie wiem, czy to jest właściwe miejsce na ten temat, ale mam pytanie: gdzie się można dowiedzieć o tym, że i od kiedy kolejna wersja Fedory już nie będzie wspierana? Chodzi mi o to, do kiedy będzie wspierana F25, której obecnie używam pod postacią dystrybucji Korora 25?
 16. Fedora media writer

  Był czas, że na Fedorze ten program bardzo dobrze pracował. Teraz przestał - wyszliśmy na wyższy poziom Suse Image writer też jest super i tylko on mi pozostaje. Dopóki develperzy Fedory nie przestaną sobie robić jaj z użytkowników tego systemu i częstować ich kolejnym kronkielem, to będziemy zmuszeni kombinować.
 17. Problem z SAMBA

  mrowa19861 O ile to możliwe pokaż cały plik konfiguracyjny. Jeśli w nim występują - zamarkuj publiczne adresy IP. Włącz "wyższy poziom logowania" w pliku /etc/samba/smb.conf: log level = 1 auth:3 Zrestartuj serwer, spróbuj się zalogować i pokaż logi - zobacz co masz w /var/log/samba itd. Pokaż też wynik polecenia: sudo lsof -Pnl +M -i4 | grep mbd
 18. Fedora media writer

  Ja poza Rufusem używałem jeszcze - niestety też pod Windows - LiLi Linux Live Usb Creator https://www.linuxliveusb.com/ Wbrew nazwie potrafi skutecznie nagrać każde, nie tylko linuksowe botujące *.iso na pendrive. Ostatnio sprawdziłem nagrywając obraz Win10. Działa bezbłędnie. Szkoda, że na Linuksa nie ma nic równie niezawodnego.
 19. Fedora media writer

  Ja mam podobne problemy z programami do wypalania obrazów ISO Windowsa pod Linuksem na USB. Dosłownie na żadnym programie typu unetbootin, imagewriter, multiwriter, etcher nie udało się nagrać ISO Windowsa. Tylko pod Windowsem program Rufus poprawnie nagrywał na Pendrive obraz ISO. A sam unetbooin takie coś pokazuje na Fedorze. Mimo że stworzyłem partycje F32 na USB, to ciągle o nią prosi. Wszystkie te programy Linuksowe co powyżej napisałem, poprawnie wypalają ISO z dystrybucjami Linuksa. UNetbootin must be run as root. Close it, and re-run using either: sudo QT_X11_NO_MITSHM=1 /usr/bin/unetbootin or: su -c 'QT_X11_NO_MITSHM=1 /usr/bin/unetbootin' Kiedyś jeszcze posprawdzam te alternatywy dla Rufusa. http://alternativeto.net/software/etcher/
 20. Problem z SAMBA

  Ja też mam problem z Sambą . Przeglądarki plików Caja lub Pcmanfm nie chcą wyświetlić zawartości domowego dysku sieciowego ; Jeden wątek jeden problem, nie podpinamy się pod tematy innych (na dodatek z tak nieszczegółowym opisem problemu). Sorror
 21. Fedora media writer

  To jest bardzo przydatny program i często z niego korzystałem ... do czasu. Obecnie i pod Xorgiem i pod Waylandem wywala mi się - okno nagle się zamyka. Korzystam obecnie z F25. Czy ktoś ma jakieś konstruktywne sugestie na ten temat? Kiedy Fedora będzie systemem godnym polecenia? Wybierz wolność. Wybierz Fedorę. Mniej ustawiania, więcej innowacji. Wybierz rodzaj Fedory dostosowany do swoich potrzeb i od razu zabierz się do pracy. Ha, Ha, Ha
 22. Fedora 26 i niedziałające aplikacje

  Nie wywalę Waylanda, bo w nim pięknie filmy chodzą. Przełączam się na Xorga.
 23. Fedora 26 i niedziałające aplikacje

  Na stronie głównej Fedory https://getfedora.org/pl/ " Wybierz wolność. Wybierz Fedorę. Mniej ustawiania, więcej innowacji. Wybierz rodzaj Fedory dostosowany do swoich potrzeb i od razu zabierz się do pracy. Tutaj pewnie chodzi o wytężoną pracę nad naprawianiem licznych błędów tego systemu.
 24. Fedora 26 i niedziałające aplikacje

  Gdzie ty żeś to przeczytał? Też chcę się pośmiać.
 25. Fedora 26 i niedziałające aplikacje

  Normalnie. WywalićWayLand'a i zainstalować Xorg
 26. Ja to bym wpierw zaktualizował system. sudo dnf update && sudo dnf autoremove && sudo dnf clean packages Potem zrobił upgrade do Fedory 26. Sprawdził czy tnie na otwartych sterach, potem tak samo sprawdził przełączając się na Xorg. A jak to nie pomoże, zainstalował sterowniki własnościowe.
 1. Pokaż więcej aktywności
×