Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Last week
 2. stp

  Grub Customizer w Fedora 31

  Nie mam problemu z uruchomieniem zarówno Win10 jak i Fedory. Mam możliwość wyboru po starcie kompa. W Grub Customizer miałem ustawione, że po starcie kompa uruchamia się Win10. By uruchomić Fedorę trzeba dokonać wyboru. Aktualizacja grub2 (wykonanie w konsoli :# grub2-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg) nic nie zmieniło. W sumie w tej chwili Grub Customizer nie jest mi potrzebny bo i tak nie uruchamia się. Mogę go więc spokojnie odinstalować. A ponieważ powodem mojego zgłoszenia był właśnie brak możliwości uruchamiania się Grub Customizera po aktualizacji Fedory, mogę podziękować Ci za poświęcony mi czas i zamknąć temat. Problem, który pojawił się po aktualizacji nie ma żadnego wpływu na bieżące korzystanie z obu zainstalowanych systemów. Jestem z natury dociekliwy ale problem, który u mnie wystąpił nie jest wart poświęcania Twojego i mojego czasu. W przyszłości zawsze mogę postawić Fedorę od początku, co nie jest dla mnie problemem. Dzięki. Pozdrawiam
 3. SeeM

  Grub Customizer w Fedora 31

  /etc/default/grub trzeba przetłumaczyć grubi, jak krowie na polu. Najpierw upewnij się, że konfiguracja /etc/grub/default pozwoli Ci na uruchomienie obydwu systemów (tak chociaż na oko), a potem zrób w konsoli: # grub2-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg Grub nie czyta pliku /etc/default/grub, to tylko ładne kawałek tekstu dla użytkownika.
 4. stp

  Grub Customizer w Fedora 31

  Nie ma problemu z otwieraniem zarówno Win10 jak i Fedora31. Po aktualizacji Fedory przestał uruchamiać się Grub Customizer. Nic się oczywiście z tego powodu nie dzieje. Jak zaznaczyłem systemy uruchamiają się i to w kolejności, która wcześniej była w Grub Customizer zapisana. W tej chwili nie mam szczególnej konieczności zmian w /etc/default/grub. Zrobiłem jednak próbę - zmieniłem nazwę pierwszego uruchamianego systemu. Zmieniłem (w pliku /etc/default/grub) "Windows 10 1903" na "Windows 10". Po zapisie zmian komputer uruchamiając się w dalszym ciągu podaje nazwę "Windows 10 1903". Próbując natomiast uruchomić Grub Customizer otrzymuję obraz: W ustawieniach środowiskowych (po uruchomieniu Grub Customizer) brakuje wpisu w pozycji: MKDEVICEMAP_CMD. Myślę, że to powoduje, że Gub Customizer nie uruchamia się. Oczywiście także zagadką dla mnie jest to czemu po edycji /etc/default/grub i zapisie zmian w dalszym ciągu na ekranie po uruchomieniu kompa zmian nie widać. Jedyna zmiana to po uruchomieniu Grub Customizer komunikat pojawia się od razu a poprzednio po ładowaniu skryptu 19/20.
 5. SeeM

  Grub Customizer w Fedora 31

  Jedyne, co mogę przeczytać, to lsblk, więc może zapytam inaczej. Co chcesz zmienić używając Grub Customizera? Może wystarczy wyedytować /etc/default/grub.
 6. stp

  Grub Customizer w Fedora 31

  Ok. Mam nadzieję, że jednak wszystko jest czytelne z tego co podałem. Czy jest jakieś rozwiązanie tego mało ważnego problemu?
 7. SeeM

  Grub Customizer w Fedora 31

  Nie musisz wstawiać ich jako załączniki. Wystarczy, że skopiujesz zawartość na forum do akapitu w formacie code i też będzie dobrze.
 8. sunrise

  Serwer vsftpd

  Musisz w konfiguracji vsftpd ustawić tcp_wrappers=NO
 9. stp

  Grub Customizer w Fedora 31

  Przesyłam trzecią rzecz w załączniku Trzecia rzecz.odt
 10. stp

  Grub Customizer w Fedora 31

  Przy próbie wklejenia: cat /boot/grub2/grub.cfg dostaję komunikat: Forbidden You don't have permission to access /topic/28228-grub-customizer-w-fedora-31/ on this server.
 11. stp

  Grub Customizer w Fedora 31

  Proszę bardzo: [root@localhost ~]# lsblk NAME MAJ:MIN RM SIZE RO TYPE MOUNTPOINT sda 8:0 0 232,9G 0 disk ├─sda1 8:1 0 500M 0 part ├─sda2 8:2 0 200G 0 part ├─sda3 8:3 0 1G 0 part /boot ├─sda4 8:4 0 1K 0 part └─sda5 8:5 0 31,4G 0 part ├─fedora-root 253:0 0 28,2G 0 lvm / └─fedora-swap 253:1 0 3,2G 0 lvm [SWAP] sdb 8:16 0 119,2G 0 disk └─sdb1 8:17 0 119,2G 0 part sdc 8:32 0 465,8G 0 disk └─sdc1 8:33 0 465,8G 0 part sr0 11:0 1 1024M 0 rom root@localhost ~]# cat /boot/grub2/device.map # this device map was generated by anaconda (hd0) /dev/sda (hd1) /dev/sdc
 12. Rysio

  Serwer vsftpd

  Uruchomiłem dokładnie tak jak piszesz i do tego systemctl enable vsftpd.service - na przyszłość i sam w sobie działa ale po podłączeniu się przeglądarką wyskakuje prośba o autoryzację choć jest on jako anonimowy, jednak ani podanie pustego hasła ani anonymous nie powoduje wyświetlenia katalogu /pub A po podłączeniu się poprzez gftp jest komunikat/informacja dlatego doinstalowałem pakiet xine i uruchomiłem ten serwis oraz doinstalowałem rzecz jasna tcp-wrappers i dalej nie dąło to pożądanego efektu.
 13. Sorror

  Ożywienie Wiki

  Raczej nie liczyłbym na nowe wiki. PS. Ja tam nie mam admina.
 14. SeeM

  Grub Customizer w Fedora 31

  Pokaż trzy rzeczy: lsblk cat /boot/grub2/device.map cat /boot/grub2/grub.cfg
 15. Nie wiem o czym piszesz - amuled? Co to, jak i po co? Czemu wszyscy mają w d*pie peer-to-peer?
 16. Sprawdziłem u siebie i niestety aMule też się zawiesza. Program jest stary i nierozwijany, wiec wątpię, aby błędy zostały naprawione. Ale, u mnie pomaga uruchomienie w konsoli polecenia amuled --ec-config i połączenie się za pomocą polecenia aMuleGUI.
 17. Usunąłem katalog, uruchomiłem i przez dłuższy czas aMule działał - już się cieszyłem - ale niestety zawiesił się też w końcu.
 18. sunrise

  Serwer vsftpd

  Od F28 tcp wrappers jest uznany za przestarzały i wiele programów już go nie wspiera m .in. vsftpd https://fedoraproject.org/wiki/Changes/Deprecate_TCP_wrappers Uruchom vsftpd poleceniem systemctl start vsftpd
 19. Na swoim kompie mam Windows 10 i Fedorę 31. Grub Customizer używam począwszy od wersji Fedora 27. Do kolejnych wersji Fedory przechodziłem przez aktualizację systemu. Po aktualizacji Fedory do wersji 31 nie uruchamia się do końca Grub Customizer. Po uruchomieniu Grub Customizer pojawia się obraz (zrzut ekranu nr1) a po wybraniu Ustawienia środowiskowe pojawia się obraz (zrzut ekranu nr 2). Dodatkowo zauważyłem, ze w katalogu etc są ostrzeżenia przy plikach exlinux.conf, grub2.cfg oraz grub2-efi.cfg. Oczywiście sam system F31 działa prawidłowo. Do wersji F30 nie było problemu z Grub Customizer. Czy jest jakieś proste rozwiązanie problemu? Proszę o pomoc.
 20. Rysio

  Serwer vsftpd

  Zainstalowałem vsftpd, (Fedora 30) odpowiednio edytowałem plik vsftpd.conf (tak jak na wcześniejszych wersjach), doinstalowałem xinetd oraz tcp-wrapper, zatrzymałem nawet ogniomurek dla pewności ale po połaczeniu do usługi ftp mam komunikat 500 OOPS: tcp_wrappers is set to YES but no tcp wrapper support compiled in Nie wiem co jest nie tak.
 21. zibi743

  Fedora 31

  No teraz zrobię aktualizację szybciej. Wpiszę wszystkie komendy do pliku, nadam mu odpowiednie uprawnienia i w konsoli wpiszę ./plik Dzięki Wszystkim, którzy mi pomogli.
 22. Earlier
 23. Usuń katalog .aMule z katalogu domowego lub zmień jego nazwę jeżeli chcesz go zachować i ponownie uruchom amule, może to pomoże
 24. Nie wiem o co ci chodzi, nie znam się zupełnie. U ciebie aMule też się zawiesza? aMule u mnie tak szybko się zawiesza, że nic nie ma sensu. Co najwyżej zgłoszenie problemu do twórców. To bardziej wina Gnoma czy aMula? Pomógłbyś mi zgłosić ten problem ewentualnie?
 25. Może nie cały system się zawiesza, tylko Gnome? Zdarzyło mi się to raz jednym programem, w którym po zmianie zwykłych okienek na client side decoration (obsługuje obydwa) tak totalnie zawiesił pulpit, że nic się nie dało zrobić. Można jednak zalogować się do systemu po SSH i ubić dziada. Jeżeli masz drugi komputer, albo telefon z klientem ssh (polecam connectbot) możesz to spokojnie zrobić. Otwórz w komputerze port 22 na swoją sieć lokalną i zawsze się jakoś wykaraskasz.
 26. Momentu zawieszenia się systemu nie byłem w stanie nawet uchwycić zrzutem ekranu bo nic nie działa gdy się zawiesza, nawet print screen - w sumie nie pojawiają się chyba też żadne nowe linijki. Po prostu komputer się zamraża - tak totalnie.
 27. Nie wiem z czego to wynika, może z niszowości peer-to-peer (nikt o to nie dba), ale przy każdej aktualizacji czy na czysto instalacji nowszej wersji Fedory mam problemy z aMule. Tym razem zaktualizowałem system z 29 do 30 czekając aż 30 dojrzeje ale w wypadku aMule nic to nie dało i program się zawiesza a później zawiesza się sam system. Jeśli nie chcę mieć problemów z systemem to w ogóle nie ruszam aMule. Oto co pokazuje polecenie journalctl -f Wiecie o co może chodzić? Czy u Was aMule również się zawiesza?
 1. Load more activity
×