Skocz do zawartości

Gnome 3 Nie Działa Po Instalacji Sterowników Ati


Ojcon

Rekomendowane odpowiedzi

Pierwszy raz mam doczynienia z Fedorą. Zainstalowałem ją, wszystko pięknie ładnie ale niestety po instalacji sterowników karty graficznej ze strony ati przy włączeniu systemu pisze że sterownik nie obsługuje GNOME 3... Da to się jakoś rozwiązać ? Moja karta to Mobility Radeon HD4570.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na testowej maszynie po zainstalowaniu akmod-catalyst nie mogłem ruszać niektórymi oknami (Np z ustawieniami) bo dzieliło się na trójkąty i nie dało się używać. Dopiero wylogowanie i ponowne zalogowanie pomagało. Po usunięciu sterowników zaczął działać ok w trybie "klasycznym".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zainstalowaniu fedory, wiatrak chodził na full obrotach cały czas - to nie od braku sterowników ?

 

Nie, miałeś problem z czujnikami temperatury. Sam to naprawiłeś, czy przy okazji instalacji sterów Ati "samo" zaczęło działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zainstalowałem Fedore - wszystko ładnie chodziło oprócz wiatraka. Dokładnie taka same sytuacja była na Ubuntu i tam instalowałem sterowniki i było dobrze. Na fedorze po instalacji sterowników uruchomiła się w jakimś trybie zastępczym całkiem przymulona... Tak więc co zrobić po zainstalowaniu fedory żeby ten wiatrak nie chodził cały czas na full (jeśli dobrze rozumiem sterowników żadnych nie trzeba) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze - żadnych instalacji z stron od producentów. NEVER EVER. Takie rzeczy to na wiodącym systemie operacyjnym się robi. W Fedorze jest repo nazywające się RPMFusion gdzie jest pakiet akmod-catalyst. On robi to tak, że wszystko jest cacy i każdy jest szczęśliwy. Za każdym raczej gdy robisz to inaczej Bóg zabija małego pingwinka :P

 

Po drugie - GNOME3 mimo, że może się wydawać sprawdzone to jego wydanie było wysoce przyspieszone bo ludzie chcieli chleba i nowego GNOME. Dlatego moga byc bugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po drugie - GNOME3 mimo, że może się wydawać sprawdzone to jego wydanie było wysoce przyspieszone bo ludzie chcieli chleba i nowego GNOME. Dlatego moga byc bugi.

Nie wiem, skąd masz takie informacje. Jeśli dobrze pamiętam, to wydanie GNOME 3 odkładano dwa razy, łącznie o rok. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie no ile mozna bylo wkoncu czekac :P Co rusz byly arty o tym ze KDE jest juz daaaleko z przodu, ze GNOME jest takie czy siakie. Zreszta cala sprawa z Unity i klotnie miedzy Canonical a GNOME tez sie tu pewnie wplataly :P

 

A bugi moga byc bo testowanie w ramach pracy nad projektem to jedno (nawet z ochotnikami), a testowanie na kilkuset tysiącach konfiguracji sprzętowych o różnych stopniach zużycia to drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie no ile mozna bylo wkoncu czekac :P Co rusz byly arty o tym ze KDE jest juz daaaleko z przodu, ze GNOME jest takie czy siakie. Zreszta cala sprawa z Unity i klotnie miedzy Canonical a GNOME tez sie tu pewnie wplataly :P

Nie zauważyłem wpływu tych sytuacji na decyzje dot. GNOME 3. Ale cóż, ja tylko czytam listy mailingowe, bugzillę i logi gita. ;)

 

A bugi moga byc bo testowanie w ramach pracy nad projektem to jedno (nawet z ochotnikami), a testowanie na kilkuset tysiącach konfiguracji sprzętowych o różnych stopniach zużycia to drugie.

Bugi są i będą zawsze (poza TeXem). Nie ma jednak żadnych kompromitacji jak na razie. Że mogłyby być - patrz KDE 4 i Wiedźmin 2, choć to drugie to raczej wina DRM-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...