Skocz do zawartości

Cała aktywność

Kanał aktualizowany automatycznie

  1. Z ostatniej godziny
  2. Dzisiaj
  3. Chyba nie ma aplikacji pod Linuxa i trzeba korzystać z przeglądarki.
  4. Jak zainstalować Amazon prime video na cinamon fedora 39
  5. Ponieważ nie otrzymałem żadnej odpowiedzi, przeszukałem Google i natknąłem się na ten artykuł. Stamtąd zastosowałem kilka przydatnych metod. Najpierw zaktualizowałem sterownik karty graficznej i wyłączyłem optymalizację pełnoekranową. W takim razie najważniejszą rzeczą, która pomogła rozwiązać problem, była instalacja pakietów redystrybucyjnych Visual C++. W końcu ponownie zainstalowałem grę i po prawidłowym wykonaniu tych zadań grałem w grę przez godzinę i nie miałem już żadnych problemów podczas grania. Dzięki
  6. Wczoraj
  7. Cześć, Ostatnio mam problem podczas gry w Genshin Impact na moim komputerze. Po kilku minutach gry gra zaczyna się zawieszać, a czasami także zawiesza. Nie wiem, w czym może być problem. Czy ktoś może mi podać jakieś rozwiązania, aby to naprawić?
  8. Ostatni tydzień
  9. Ten dysk jest zewnętrznym dyskiem podłączonym do laptopa przez USB. Sformatowałem go na NTFS i już zapisane są na nim ważne dla mnie pliki. Trudno mi bez utraty danych sformatować go na ext4, a problem tkwił w tym, że system nie chciał go podłączyć. Sprawa została rozwiązana, o czym Was już powiadomiłem.
  10. To w takim razie po co w ogóle zawracać sobie głowę ntfs czy czymkolwiek co obsługuje Windows. Ext4 i po sprawie
  11. Ja nie używam systemu Windows.
  12. Linux lepiej i gorzej wspiera wiele systemów plików, ale nie wszystkie potrafi naprawić w razie ich uszkodzenia, czy ponadprzeciętnej fragmentacji. Tutaj bezpieczniejszy będzie ext4 i xfs. Na maszynach z Windowsem można używać ext4, chociażby wtyczką ext4tc to Total Commamdera. A po zainstalowaniu jakiegoś Linuksa ze sklepu MS z aplikacjami, to już dowolnny uniksowy system plików jakoś się obsłuży.
  13. lsusb pokaże dokładnie z jaki to model chipsetu tak średnio działa.
  14. Przepraszam, że wcześniej nie napisałem i musiałeś tyle pisać. Podłączyłem komputer kablem i ściągnąłem aktualizacje. Także najprawdopodobniej coś nie tak jest z moim "modemem wi fi" (ten taki na usb - wyglądający jak duży pendrive) Podobno bywają z nimi problemy a ten był kupiony w supermarkecie przez mojego ojca. Do tej pory zawsze działał, ale jakiś rok temu kilka razy był z nim problem, znaczy zdarzało się, że system nie chciał połączyć się z internetem. Problemy były przejściowe (wystarczył reset) aż do teraz. Będę dalej badał sprawę tzn za jakiś czas znów spróbuję ściągnąć poprzez wi fi aktualizacje - może sprawa się sama naprawi - może wśród poprawek które ściągnąłem przez kabel jest jakaś dotycząca wi fi. Z tego co wiem producenci tych modemów wi fi nie udostępniają sterowników na Linux i wszystko chodzi za pomocą sterowników do chipsetu jeśli dobrze zrozumiałem wujka który mi to tłumaczył.
  15. A ja nie będę się kłócił, bo o systemie plików exFAT dowiedziałem się dopiero z Twojego posta. Przy kolejnym formatowaniu uwzględnię Twoją sugestię.
  16. Tu bym się kłócił. Owszem NTFS daje możliwość zapisu plików powyżej 4GB, ale tą samą możliwość daje także exFAT, który ponadto jest znacznie lepiej obsługiwany w Linuksie niż NTFS. Gdyby mi zależało na kompatybilności z M$ to moim pierwszym wyborem byłby exFAT, w każdym innym użyłbym ext4, bo nie używam Windowsa (choć słyszałem, że nowe Windowsy już go obsługują out of box)
  17. To jest dysk zewnętrzny, a nie dysk Windows. Jeśli to, co jest dla Ciebie cenne przechowujesz na dysku zewnętrznym, to w przypadku awarii systemu nic nie stracisz. System plików NTFS jest o tyle wygodny, że można w nim zapisywać pliki powyżej 4GB, a tego FAT 32 na to nie pozwala.
  18. Kilka testów możesz zrobić zwykłym pingiem. Popinguj bramę domyślną (zwykle w domowych warunkach to jest router) i zacznij aktualizować. Sprawdź, czy są straty pakietów. Potem zrób to samo ze skonfigurowanymi na używanych przez ciebie serwerach DNS. A potem pinguj na przykład python.org i zacznij aktualizację. Jeżeli straty pkietów będą już na routerze, to coś jest nie tak z połączeniem wifi. Jeżeli z dns-ami, to zmień je na inne. Jeżeli z pythonem, to problem może, ale nie musi, być po drugiej stronie kabla, czyli u ISP. Trzeba mieć z tyłu głowy, że dnf pobiera kilka pakietów jednocześnie i z różnych serwrów jednocześnie. Możesz również w inny sposób sztucznie wywołać duży ruch w swojej sieci. Zacznij pobierać jednocześnie 5 torrentów z obrazami iso od różnych dystrybucji Linuksa. I wtedy również pinguj. Możesz też użyć lepsiejszego pinga, czyli mtr: mtr python.org który pokaże pingi do wszystkich tzw. hop nodów od twojego komputera, do strony python.org .
  19. Nie mam Windowsa na komputerze od jakiś 10 lat i nie jestem na bieżąco z ntfs, ale słyszałem, że ma się dobrze i nawet shadow copy obsługuje. Byłem przekonany, że montujesz partycje z roota, lub co najmniej korzystając z sudo. Rzeczywiście dopisanie tej partycji do fstab z opcją user w kolumnie przed "0 0" by pomogło. Dobrze gada. To by było jakoś tak: /dev/sda1 /mnt/windows ntfs-3g rw,user,noexec 0 0 Uzytkownicy będa mogli montować i odmontowywać /mnt/windows. Nie wiem tylko, czy to już wystarczy, by mogli tam zapisywać.
  20. Próbowałem usuwać wcześniej zainstalowane pakiety, sprawdzałem jak długo "działa" internet jeśli się nie aktualizuje, wszystko jest ok (czekałem 2h używając przeglądarki nim zacząłem znów aktualizować). Wszystko działa i sypie się dopiero w momencie aktualizacji i wtedy nawet nie można używać przeglądarki, po resecie internet znowu wraca do czasu aktualizacji. Zastanawiam się czy może ten odbiornik wi fi nie jest popsuty albo czy to wina operatora? Co może być przyczyną takiego wybiórczego działania połączenia?
  21. Witajcie eksperci, Piszę bo mam dziwny problem, którego nie mam szans rozkiminić. Naprawdę dziwna i jakby no kłócąca się z logiką rzeczy martwych sprawa. Próbuję zaktualizować mojego rzadko używanego testowego peceta. Używam systemu Fedora 38 i chciałem go zaktualizować do Fedory 39. Najpierw jednak komendą dnf update --refresh -y chciałem zaktualizować do jak najnowszej wersji 38 jak to zgodnie ze sztuką informatyczną powinno się robić. Początkowo wszystko przebiegało dobrze, ale w pewnym momencie jak podszedłem do komputera zobaczyłem inne komunikaty niż normalnie - o niemożności połączenia się z MIRROR. Przestał działać internet. Czasem się to zdarzało, że ten komputer gubił połączenie, ale sporadycznie i reset załatwiał sprawę. Tym razem jednak doszło do dziwnej anomalii - przeglądając strony w necie wszystko działa dobrze do czasu rozkazania pobierania i instalacji aktualizacji - Póki się przegląda internet połączenie działa, ale trzy razy próbowałem ponowić ściąganie po resecie i trzy razy komputer gubi wtedy połączenie. Nie wiem czy to dziwny zbieg okoliczności, ale chyba nie, po prostu komputer robi jakiś psikus a ja nie wiem jak zaktualizować ten system. P.S Komputer połączony jest bezprzewodowo przez Wi Fi
  22. Tak, mam.NTFS-3G Rozwiązanie tego problemu znalazłem gdzie indziej. Oto ono: Zainstaluj sobie gnome-disk-utility i ustaw tam montowanie jak root w opcjach zawansowanych. Teraz już wszystko działa poprawnie. Dzięki za wsparcie. Nawet kiedy nie rozwiążemy tutaj jakiegoś problemu, cenię sobie bardzo Wasze zainteresowanie tematem. Są takie dwa Fora, na których króluje milczenie. To forum SuSe i PCLinuxOS. Nowe wątki na Forum są otoczone dostojnym milczeniem — jak w zakonie O.O Benedyktynów tynieckich.
  23. A masz zainstalowany sterownik ntfs, na systemach na których masz problem z monowaniem?
  24. Próba uzyskania dostępu do 'Backup' zakończyła się błędem: Żądane działanie zakończone niepowodzeniem: Error mounting /dev/sda1 at /media/wojtek/Backup: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/sda1, missing codepage or helper program, or other error
  25. Bardziej z konsoli poprosimy, będzie więcej danych mount -t ntfs-3g /dev/[partycja ntfs] /mnt/partycjantfs
  26. Mam dysk 960 GB. Sformatowałem go na NTFS. w systemach Fedora i Sparky otwiera się bez problemów. W Ubuntu i Siduction mam informację [code]Nie można podłączyć tego urządzenia[/code] W czym jest problem? Dlaczego tak się dzieje?
  27. Wcześniej
  28. tar.gz to nic innego jak zwykłe archiwum. Rozpakuj je. W środku powinno być jakieś readme z instrukcjami lub skrypt instalacyjny.
  29. no właśnie problem polega na tym, że to jest plik .tar.gz a w ten sposób nigdy niczego nie instalowałem, z rpm nie byłoby problemu
  1. Pokaż więcej elementów aktywności
×
×
  • Dodaj nową pozycję...