Skocz do zawartości

[f10] Failed To Get A Tid...


vlogic

Rekomendowane odpowiedzi

Rano zaktualizowałem system.

Wyglądało niby ok, ale kiedy chciałem zaistalować jakiś pakiet rpm wyskoczyło:

 

failed to get a TID: A security policy in place prevents this sender from sending this message to this recipient,
see message bus configuration file (rejected message had interface "org.freedesktop.PackageKit.
Transaction" member "SetLocale" error name "(unset)" destination "org.freedesktop.PackageKit") (0)

 

Poszukałem troche w necie ale jedyna solucja zabicia procesu PackageKit nic nie dała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączam się pod to pytanie. Zainstalowałem świeżynkę F10 - zaglądam do zarządzania oprogramowaniem, klikam na jakąś grupę i komunikat jak wyżej.

Żeby było śmieszniej w F9 po dzisiejszych poprawkach security mam to samo.

Demon sprawdzający dostępność poprawek się na tym kładzie, więc nawet jak developerzy fedory poprawią, to będzie trzeba ręcznie to wprowadzić do systemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bugzilla

 

Rozwiązanie:

 

Ściagnij do odpowiedniej platformy pakiety ze strony Koji do jakiegoś katalogu.

 

Potem jako root z tego katalogu wykonaj komendę

 

rpm -Uvh `ls |grep rpm`

 

Ja musiałem doinstalować następujące zależności:

- za pomocą yum: dbus-devel, sqlite-devel, smart

- oraz gnome-packagekit który scągnąłem ze strony Koji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rano zaktualizowałem system.

Wyglądało niby ok, ale kiedy chciałem zaistalować jakiś pakiet rpm wyskoczyło:

 

failed to get a TID: A security policy in place prevents this sender from sending this message to this recipient,
see message bus configuration file (rejected message had interface "org.freedesktop.PackageKit.
Transaction" member "SetLocale" error name "(unset)" destination "org.freedesktop.PackageKit") (0)

 

Poszukałem troche w necie ale jedyna solucja zabicia procesu PackageKit nic nie dała.

 

Przez automatyczny update zaraz po instalacji F9 (PackageKit) musiałem przeinstalować system. Od tamtego czasu update robię przez YUMa i nie mam takich problemów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zrobiłem tak jak podano w linku, zrestartowałem i stała się tragedia. Komputer się odpala, pokazuje się jak zawsze napis "Grub loading stage2" i na tym koniec. Komputer się restartuje i tak wkółko. Mam fc9. Próbowałem odpalić RescueCD od Fedory8 bo tylko takie mam w tej chwili ale to się nie uruchamia, staje podczas ładowania. Na razie jade na livecd Ubuntu. Co robić?? Plik system.conf jak teraz na niego patrze wygląda zupełnie inaczej, jest znacznie mniej wpisów w nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plik system.conf jak teraz na niego patrze wygląda zupełnie inaczej
A nie ma gdzies obok kopii zapasowej starego pliku? Jakiegoś system.conf~ czy system.conf.bak czy coś w tym stylu?

 

A swoją drogą to kara za korzystanie z narzędzi dla "inteligentnych inaczej" zamiast używania yuma z konsoli :P Usunięcie z systemu PackageKit, pirutów i innego tego typu śmiecia, to pierwsze co robię. Unika się w ten sposób przykrych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma gdzies obok kopii zapasowej starego pliku? Jakiegoś system.conf~ czy system.conf.bak czy coś w tym stylu?

 

A swoją drogą to kara za korzystanie z narzędzi dla "inteligentnych inaczej" zamiast używania yuma z konsoli :P Usunięcie z systemu PackageKit, pirutów i innego tego typu śmiecia, to pierwsze co robię. Unika się w ten sposób przykrych niespodzianek.

 

Nie, nie ma żadnych kopii zapasowych. Nie ma nawet kopii, którą sam utworzyłem przed zmianą wpisów. I trochę wyrozumiałości, Nie musze wiedzieć wszystkiego, a skoro nie wiedziałem to skorzystałem z porad znalezionych na forum - nie jest moją winą, że nie działają. Pytam co zrobić w tej sytuacji aby przywrócić system do życia?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...