Skocz do zawartości

Fedora 12 Pulpit


Scorpion

Rekomendowane odpowiedzi

Błagam nie śmiejcie się, ale mam problem, jak wyciągnąć skrót na pulpit !!!!!!!!!!!!!

 

Wiem ze trywialne, ale to kde mnie dobije zaraz.

 

Robie przerozne rzeczy, dodaje aplety, wyciagam skroty poleceniem ln, ale nic na pulpicie sie nie pojawia (oprocz kosza i apletow)

 

Chociaz w katalogu home uzytkownika/pulpit mam te skroty !!

 

Prosze pomozcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo prosto: znajdz program ktorego skrot chcesz dodac w menu aplikacji, kliknij PPM i wybierz dodaj do Pulpitu :D

 

a jak chcesz miec katalogi na pulpicie, to kliknij PPM na pulpicie, wybierz Ustawienia Pulpitu i Typ ustaw na Widok folderu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda "przeciągnij i upuść" też działa, musisz tylko mieć odblokowane elementy interfejsu (przy dodawaniu skrótów z menu też).

 

[Edycja] Odnośnie Twojego pytania o dodawanie skrótów w "szybkim uruchamianiu" (wątek w koszu), klikasz prawym myszą -> dodaj skrót i podajesz lokalizację pliku desktop. Gdzie ich szukać ? np:

su -c "updatedb"
locate smplayer.desktop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat.

Chcę utworzyć skrót na pulpicie, uruchamiający lxterminal, ale z parametrami (tak, aby uruchomił od razu sesję ssh).

Tworzę sobie jakikolwiek skrót, a następnie edytuję go- w sekcji exec wpisuję: lxterminal --geometry=150x50 -e 'ssh [email protected]'

Próbowałem też: lxterminal --geometry=150x50 --command='ssh [email protected]'

Niestety przez krótką migawkę da się zauważyć, że polecenie nie widzi parametru podawanego do polecenia ssh... Jak sobie poradzić z takim fantem? Może ktoś ma jakiś pomysł??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

a wiec ja tez sie dolaczam - chce zrobic skrot do katalogow z home takich jak muzyka, filmy na pulpicie ale nie ma gdy klikam na te foldery poelcenia "utworz skrot" tylko np utworz dowiazanie czy to jest to samo?

z drugiej strony jak klikam PPM na pulpit to nie mam opcji 'ustawienia' tylko juz w preferencjah mam pulpit ale tam znowuz nie ma nic o skrotach na pulpicie :)

jak temu zaradzic? pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo dowiązanie pozostaje dowiązaniem i nie ma żadnej ikony. To coś w rodzaju wskaźnika.

 

Jeśli chcesz "zwizualizować" dowiązanie na pulpicie i zmienić mu ikonę, to kliknij na wolnym miejscu na pulpicie PPM → Utwórz aktywator... i w lewym górnym rogu tego okienka masz ikonę - kliknij na nią i możesz sobie zmieniać.

Po utworzeniu takiego "skrótu" możesz zmieniać ikony grzebiąc w odpowiednim pliku *.desktop w $HOME/Pulpit - parametr "Icon=<ścieżka do pliku>", zamiast pełnej ścieżki do pliku można podać nazwę pliku bez rozszerzenia o ile znajduje się w podkatalogach /usr/share/icons/ i tu coś dalej. Jednak zawsze możesz podać pełną ścieżkę do pliku - ten sposób jest 100% pewny.

Być może istnieje jakaś aplikacja umożliwiająca wyklikanie zmiany ikonki w trybie graficznym, ale nie znam.

 

[EDIT]

Eeee, zaćma na mózgu... :) Przecież na utworzonej ikonie PPM → Właściwości i tam też w LG rogu jest ikona - kliknij w nią i zmień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz klikania "właściwości", od paru miesięcy można w GNOME (nie wiem jak reszta) manipulować tymi ustawieniami również z poziomu konsoli za pomocą narzędzi gvfs-<2xTAB> . Może to nie jest "user-friendly", ale z poziomu skryptu można sobie zapisywać i przywracać ikonki, piktogramy, notatki itp.

 

A z tym klikaniem na ikonę w właściwościach to jest coś mało oczywistego. Serio, przez rok używania linuxa do głowy mi nie przyszło, ze można na nią kliknąć i zmienić :D Ostatnio nawet zdziwiłem się, że mogą dać ładne ikonki do skryptów z nautilusa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...