Jump to content

Leaderboard


Popular Content

Showing content with the highest reputation since 03/23/2021 in all areas

 1. 1 point
  Tak samo. Jeżeli coś działa na 33, to będzie działać na 34, zwłaszcza, że wersja Pythona i PHPa się nie zmieniła. Są ludzie, którzy aktuaizują Fedorę miesiąc po wydaniu. Ja jestem z tych, którzy aktualizują miesiąc przed wydaniem.
 2. 1 point
  Pliki rpmnew są tworzone podczas aktualizacji pakietu, kiedy plik /etc/cośtam jest różny od domyślnego, to znaczy został zamieniony przez użytkownika, administratora, czy kogokolwiek. W ramach rutynowych przeglądów systemu sprawdzam, czy takowych nie ma: sudo find /etc -name *rpmnew | wc -l sudo find /etc -name *rpmnew Na przykładzie pliku /etc/nsswitch.conf: vimdiff /etc/nsswitch.conf /etc/nsswitch.conf.rpmnew I nie powiem, jak się z tego wychodzi. Warto zobaczyć, co się zmieniło w domyślnej konfiguracji i nanieść zmiany na swoje pliki. Nowe wersje oprogramowania mają czasem jakieś nowe funkcje, których używanie można rozważyć. Zawsze to trochę czytania dokumentacji, sprawdzania kompatybilności. Ja staram się zawsze wyczyścić swoje systemy z rpmnew (oraz analogicznie z dpkg-dist w Debianach).
 3. 1 point
  Prawdopodobnie powinno pomóc polecenie sudo grub2-editenv - unset menu_auto_hide
 4. 1 point
  Prawie dobrze. W dnf nie trzeba robić "update", ani "autoremove" (chociaż są do tego polecenia). Dnf sam odświeża repozytoria kiedy jest na nich coś nowego oraz usuwa niepotrzebne zależności przy pierwszej możliwej okazji, która najczęściej jest usuwanie jakiejś aplikacji. Poza tym wszystko będzie działać. W Fedorze 34, zdaje się, Fluthub jest dodany domyślnie, czego nie potrafię zweryfikować, bo zawsze dodaję go ręcznie: https://flatpak.org/setup/Fedora/
 5. 1 point
  Z grubsza tak, w takich sytuacjach polecam zajrzeć do Rosetty https://wiki.archlinux.org/index.php/Pacman/Rosetta Komendy do flatpaka i snapa są w każdej dystrybucji takie same.
 6. 1 point
  Szukaj pod nazwą "Przełącz do wiersza poleceń" w części katepart – przynajmniej tak się nazywa to w 20.12.3
×
×
 • Create New...