Jump to content

Fedoras

Użytkownicy
 • Content Count

  274
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Fedoras last won the day on January 19 2019

Fedoras had the most liked content!

Community Reputation

11 Good

About Fedoras

 • Rank
  Ekspert

Recent Profile Visitors

6,206 profile views
 1. Niestety nie tylko rządzący. Za głosowali także np. Biedroń czy Ochojska. Link do głosowania w pdf: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2021-07-06-RCV_FR.pdf
 2. No i się wyjaśniło. Siódemka będzie wspierana jeszcze 3 lata EOL 30 June 2024: https://www.centos.org/centos-linux/ A ósemka do końca 2021, chyba że zmienimy na wersję Stream: https://www.centos.org/centos-stream/ wtedy EOL jest 31-05-2024 czyli miesiąc krócej niż Siódemka. Należy im się wielki ukłon i pozdrowienia.
 3. Fedoras

  Kurza Twarz

  Może nie do końca usunęłaś Windowsa? On potrafi robić takie rzeczy Dołącz zrzut ekranu z tym komunikatem, może być zdjęcie z telefonu.
 4. Spróbuj zamiast monitora systemu, w terminalu jako root, uruchomić polecenie "top" (bez cudzysłowu). Zakończenie polecenia "top" to "q" albo "ctrl+c" Czy to zwalnianie kiedyś przestaje? Zostaw komputer bez resetu na pół godziny, godzinę lub dłużej. Od czasu do czasu porusz myszą, żeby nie przysnął. Sprawdź czy komputer zwalnia przy włączonym lub wyłączonym internecie albo czy nie ma różnicy (uruchom raz z włączoną siecią, a raz bez włączonej sieci) Sprawdź jakie usługi masz powłączane polecenie "systemctl list-units" (bez cudzysłowu, w terminalu jako root)
 5. Witam Także wszystkiego nowego w Nowym Roku. Co prawda dzisiaj jest już łatwiej niż10-20 lat temu, ale przyglądając się laptopom warto mieć podgląd na bazę laptopów, których części dadzą się oprogramować w Linuxie: https://certification.ubuntu.com/desktop , żeby nie wylądować z super wydajnym laptopem posiadającym fejkowy chip dźwiękowy lub wi-fi, działające tylko w windowsie na sterownikach własnościowych. Podobne problemy dotyczą drukarek czy urządzeń AIO. Zakupy trzeba zaczynać od sprawdzenia listy kompatybilności z Linuksem i przeglądu forów pod kątem problemów dotyczących danego laptopa. Drugi problem z laptopami to technologia Optimus czyli 2 karty graficzne. Wiele osób posiwiało od walki z uruchamianiem obydwu kart. Wydajność laptopa to dopiero 3 miejsce w kolejności, które biorę pod uwagę przy planowaniu zakupu :)
 6. No cóż. Sam mam jedną instalację produkcyjną na CentOs. Przyjdzie się pożegnać i poszukać czegoś innego. RH to nie jest organizacja przymierająca głodem, którą trzeba wspomagać finansowo. Warto zwrócić uwagę na to, że nie proszą o pomoc, a zarzucają nam, wpisami swojego przedstawiciela, że ich okradamy. Fuj. Myślę, że nie warto instalować i używać produktów wytwarzanych przez ludzi o takiej mentalności. To chyba jest sprzeczne z ideą Linuxa. Pomysły na łupienie wszystkich i na wszystkim to chyba współczesny zeitgeist. Niedawno pewien wielki dostawca usług internetowych, także nie przymierający głodem, wprowadził opłatę za ... opłaty. Niby tylko 1 zł +VAT ale za chwilę to będzie 5 zł, a potem 10 zł. Gazety piszą, że kurna wirus oddziaływuje też na układ nerwowy, ale Prezesi wielkich korporacji chyba mają dobrych lekarzy?
 7. Spróbuj uruchomić komputer z tego: https://www.system-rescue-cd.org/ https://www.system-rescue-cd.org/manual/Downloading_and_burning/ i zobaczyć co się dzieje na NVMe.
 8. Obawiam się, że problem nie leży po stronie Fedory tylko po stronie "darmowości" pakietu. Gdyby ten pakiet spełniał wszystkie oczekiwania klientów, to nikt nie chciałby płacić. W regulaminie usługi BDI jest zapis "Operator udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu w ramach istniejących możliwości technicznych", a to oznacza pełną uznaniowość. W Twoim przypadku będzie to niemożność pobrania większych plików, a innym będzie rwało streaming ze względu na małą prędkość. AERO2 to firma biznesowa nastawiona na zysk, a nie na działalność charytatywną. BDI to wabik, żeby za chwilę wykupić pakiet płatny, tak jak wszędzie.
 9. np.: dla kernel-modules-5.7.17-200.fc32.x86_64.rpm (z obrazka) https://archives.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/updates/32/Everything/x86_64/Packages/k/ A może: dnf clean all i potem tak jak napisał @WalDo
 10. Wracając do tematu. Takie republiki bananowe jak: France Republic Of, https://sec.report/CIK/0000839969 czy Germany Federal Republic Of, https://sec.report/CIK/0000041177 też się zarejestrowały, tyle że nie zdążyli wypełnić formularzy. A Włosi, niby leniuchy zdążyli wypełnić, podobnie jak my: https://sec.report/CIK/0000052782 @lcoyote Polecam do czytania Wolne lektury. U Moliera w "Mieszczanin szlachcicem" był gość, który nie wiedział, że pisze prozą: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mieszczanin-szlachcicem.html :)
 11. AMD prowadzi jakąś dziwną politykę sterownikową, dodając kod do jądra linuxa. Prawdopodobnie w Linuxie pracujesz na jakimś sterowniku standardowym, a na tym nie daje się pracować. Poszukaj na Support forum AMD np.: https://community.amd.com/thread/245588 Na stronie AMD jest też jakieś oprogramowanie, ale tylko dla niektórych dystrybucji: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-64
 12. No i powoli, powoli dochodzimy do uzasadnienia. Szkoda, że musiało zająć to tyle czasu Czyli kolejne pytanie: Jak doszedłeś do tego, że to co Ciebie interesuje jest warte poczytania i że może wnieść wiedzę? Może warto zmienić tytuł wątku na np. Historie przemilczane, które lubię? i nie narzucać innym sugestii, że jest to coś co warto czytać i że daje to jakąś wiedzę? Jestem trochę uwrażliwiony na konkretne słowa, ze względu na różne fiki-miki narzucane przez hochsztaplerów internetowych i zmuszanie czytelników, właśnie za pomocą słów sugerujących, do dawania wiary fantazjom i rojeniom, Wracając do Lechii, której sprawa, jak już wiemy, Ciebie interesuje, to zadałem konkretne pytania o zarządzanie takim państwem. Odpisz po prostu, że sprawa Cię interesuje, ale nie na tyle aby badać jej wiarygodność i będzie git EDIT Teraz dopiero zobaczyłem, że @Jonshu również znalazł tematy, które warto poczytać i wiedzieć. Czyli mój post jest też do niego
 13. Pełna zgoda, ale moje pytanie dotyczyło tego czym kierowałeś się podsuwając do wyboru takie a nie inne tematy. Zgodzę się, że "wiele spraw i wiadomości są albo przemilczane albo nawet tuszowane i zmieniane", np. Katyń lub pakt Ribbentrop-Mołotow, ale Ty dokonałeś konkretnego wyboru tematów, które podstawiłeś uczestnikom forum aby mogli wybrać czy je przeczytają. Ponawiam pytanie - czy potrafisz uzasadnić dobór tematów dla innych, które mogą przeczytać lub nie.
 14. Historia zna wiele takich przypadków, np. na zaproszenie pana B. cały naród ruszył HURRA do Ziemi Obiecanej, a nasi HURRA najechali Amerykę Północną. Nie jest to nic ani nowego ani dziwnego. A nadpopulację da się rozwiązać przez przyśpieszenie prac nad kolonizacją Marsa (z przesiadką na Księżycu). Potrzebni są tylko mądrzy ludzie do dystrybucji finansów i dóbr wytwarzanych przez społeczeństwo Ziemi.
 15. Bezpłatne, przykładowe gry masz tutaj: https://itsfoss.com/free-linux-games/ Czy pójdą na Mincie i jak uruchomić musisz poszukać. To właśnie dzięki szukaniu i rozwiązywaniu problemów podnosimy naszą wiedzę. Gotowce są dla użytkowników komercyjnych systemów operacyjnych o zamkniętym kodzie A tak w ogóle to: https://polszczyzna.pl/w-ogole-czy-(_wogole_ → w ogóle) ORT/ Pozdrawiam
×
×
 • Create New...