Jump to content

Fedoras

Użytkownicy
 • Content Count

  278
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  10

Fedoras last won the day on September 11

Fedoras had the most liked content!

Community Reputation

12 Good

About Fedoras

 • Rank
  Ekspert

Recent Profile Visitors

6,254 profile views
 1. Witam Niechcący, w wątku o Eurolinuksie zacząłem zupełnie nowy temat dotyczący reklam. Mam prośbę o przeniesienie lub skopiowanie uwag dotyczących reklam do No name lub Hyde Park z tematem "Co z prawami reklamobiorców" W obecnych czasach zalewu "informacji marketingowych" czyli ataku reklamodawców na reklamobiorców jest to chyba temat na czasie. Wracając do tematu wątku czyli EuroLinuxa, bardzo dobrze się dzieje, że jest jakiś team, który chce się opiekować dystrybucją linuxa i oferować wsparcie. Głównym problemem z wykorzystaniem Linuxa w small biznesie czy administracji publicznej jest właśnie brak wsparcia. Albo zaporowe ceny gigantów, albo zdolny informatyk, który nagle odejdzie z pracy i wszystko leży, bo nikt nie wie co z tym dalej zrobić. Dystrybucja Eurolinuxa jest notowana na Distrowatch (https://distrowatch.com/table.php?distribution=eurolinux) i jeżeli nie zaczną przesadzać z ceną to mają perspektywy. Pozdrawiam
 2. Nie. Nie zawziąłem się na tę firmę. Nie wyciągnąłem jej z kapelusza, żeby o niej pisać. Po przeczytaniu reklamy w tym wątku, chciałem obejrzeć webinar, ale cena za obejrzenie okazała się dla mnie nie do przyjęcia. Wiem ilu danych wymagają różne firmy i napisałem, że E. nie wypada bardzo źle. Chyba znacznie więcej niż połowa. Zapisy do newslettera to chyba coś innego? Spróbuj zamówić pizzę i nie podać adresu, gdzie ma być dostarczona. Nie oczekiwałem dostarczenia mi webinaru do skrzynki pocztowej zatem podawanie adresu email nie miało sensu. Wystawienie linku do webinara plus możliwość podania imienia i adresu email byłoby dobrym rozwiązaniem. Uzależnianie jednego od drugiego jest dla mnie trochę nie całkiem. Reklamę E. potraktowałem jako dobry przykład do zwrócenia uwagi na powszechny i bardzo duży problem sprzedawania wszystkiego za współczesne, nieokreślone i nie wycenione prawidłowo dane osobowe. Ale to chyba jest problem na inny wątek, może w dziale No Name. Na dobry początek nowego tematu zapytam czy ktoś z was wycenił sobie otrzymywane reklamy (tzw. informacje marketingowe)? Ja wyceniłem 1 reklamę na 100 PLN (czas zużyty na przeczytanie tytułu, może treści, skasowanie reklamy, usunięcie z kosza; zaangażowanie czasu w jej przeczytanie i/lub zrozumienie; a często także zaangażowanie emocjonalne, np. "Pokochaj swoją pralkę"). Ponieważ nikt nie chce mi tyle płacić za przysłaną reklamę, to pędzę wszystkie i nie wyrażam zgód marketingowych. Prawidłowa wycena reklam jest bardzo ważna, ponieważ pokazuje ile, tak naprawdę płacimy za różne "darmowe" rzeczy. Na przykład tzw. darmowe konto. Jeżeli wycenimy reklamę nawet na 1 zł, to okaże się że to "darmo" oznacza 200-300 i więcej zł. rocznie. Za te pieniądze są dostępne super konta "płatne" w pieniądzach. itd. itp. Pozdrawiam
 3. Eurolinux nie wypada bardzo źle żądając tylko imienia i emaila. Ale i tak są trochę zbyt pewni siebie licząc na to, że nigdy nie będą mieli wycieku, albo nieuczciwego pracownika, który to odsprzeda jakiejś firmie. W obecnych czasach (RODO) już nawet wiele sklepów internetowych natychmiast po transakcji kasuje dane osobowe, żeby nie musieć realizować ich ochrony, zgodnie z przepisami. Dlatego trochę dziwi zbieranie adresów email pod pretekstem obejrzenia webinarium.
 4. sprawy formalne ( OT?) 1. Czy są to "wskazówki" czy zastrzeżenia prawne, bo to trochę różne rzeczy? 2. Cytat ze strony webinaru: "Ponieważ w trakcie wydarzenia poruszyliśmy bardzo ciekawe treści, pozostawiamy możliwość rejestracji w celu zobaczenia zapisu streamingu" Czy to oznacza, że publicznie i bez rejestracji będą udostępniane tylko treści nieciekawe? Takie uzasadnienie rejestracji jest jakby mało fortunne, a zapis o "pozostawieniu możliwości rejestracj" jest po prostu niegrzeczny, ponieważ rejestracja jest wymuszona, jeżeli chcemy obejrzeć webinar. Pozdrawiam :)
 5. Niestety nie tylko rządzący. Za głosowali także np. Biedroń czy Ochojska. Link do głosowania w pdf: https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/PV-9-2021-07-06-RCV_FR.pdf
 6. No i się wyjaśniło. Siódemka będzie wspierana jeszcze 3 lata EOL 30 June 2024: https://www.centos.org/centos-linux/ A ósemka do końca 2021, chyba że zmienimy na wersję Stream: https://www.centos.org/centos-stream/ wtedy EOL jest 31-05-2024 czyli miesiąc krócej niż Siódemka. Należy im się wielki ukłon i pozdrowienia.
 7. Fedoras

  Kurza Twarz

  Może nie do końca usunęłaś Windowsa? On potrafi robić takie rzeczy Dołącz zrzut ekranu z tym komunikatem, może być zdjęcie z telefonu.
 8. Spróbuj zamiast monitora systemu, w terminalu jako root, uruchomić polecenie "top" (bez cudzysłowu). Zakończenie polecenia "top" to "q" albo "ctrl+c" Czy to zwalnianie kiedyś przestaje? Zostaw komputer bez resetu na pół godziny, godzinę lub dłużej. Od czasu do czasu porusz myszą, żeby nie przysnął. Sprawdź czy komputer zwalnia przy włączonym lub wyłączonym internecie albo czy nie ma różnicy (uruchom raz z włączoną siecią, a raz bez włączonej sieci) Sprawdź jakie usługi masz powłączane polecenie "systemctl list-units" (bez cudzysłowu, w terminalu jako root)
 9. Witam Także wszystkiego nowego w Nowym Roku. Co prawda dzisiaj jest już łatwiej niż10-20 lat temu, ale przyglądając się laptopom warto mieć podgląd na bazę laptopów, których części dadzą się oprogramować w Linuxie: https://certification.ubuntu.com/desktop , żeby nie wylądować z super wydajnym laptopem posiadającym fejkowy chip dźwiękowy lub wi-fi, działające tylko w windowsie na sterownikach własnościowych. Podobne problemy dotyczą drukarek czy urządzeń AIO. Zakupy trzeba zaczynać od sprawdzenia listy kompatybilności z Linuksem i przeglądu forów pod kątem problemów dotyczących danego laptopa. Drugi problem z laptopami to technologia Optimus czyli 2 karty graficzne. Wiele osób posiwiało od walki z uruchamianiem obydwu kart. Wydajność laptopa to dopiero 3 miejsce w kolejności, które biorę pod uwagę przy planowaniu zakupu :)
 10. No cóż. Sam mam jedną instalację produkcyjną na CentOs. Przyjdzie się pożegnać i poszukać czegoś innego. RH to nie jest organizacja przymierająca głodem, którą trzeba wspomagać finansowo. Warto zwrócić uwagę na to, że nie proszą o pomoc, a zarzucają nam, wpisami swojego przedstawiciela, że ich okradamy. Fuj. Myślę, że nie warto instalować i używać produktów wytwarzanych przez ludzi o takiej mentalności. To chyba jest sprzeczne z ideą Linuxa. Pomysły na łupienie wszystkich i na wszystkim to chyba współczesny zeitgeist. Niedawno pewien wielki dostawca usług internetowych, także nie przymierający głodem, wprowadził opłatę za ... opłaty. Niby tylko 1 zł +VAT ale za chwilę to będzie 5 zł, a potem 10 zł. Gazety piszą, że kurna wirus oddziaływuje też na układ nerwowy, ale Prezesi wielkich korporacji chyba mają dobrych lekarzy?
 11. Spróbuj uruchomić komputer z tego: https://www.system-rescue-cd.org/ https://www.system-rescue-cd.org/manual/Downloading_and_burning/ i zobaczyć co się dzieje na NVMe.
 12. Obawiam się, że problem nie leży po stronie Fedory tylko po stronie "darmowości" pakietu. Gdyby ten pakiet spełniał wszystkie oczekiwania klientów, to nikt nie chciałby płacić. W regulaminie usługi BDI jest zapis "Operator udostępnia Bezpłatny Dostęp do Internetu w ramach istniejących możliwości technicznych", a to oznacza pełną uznaniowość. W Twoim przypadku będzie to niemożność pobrania większych plików, a innym będzie rwało streaming ze względu na małą prędkość. AERO2 to firma biznesowa nastawiona na zysk, a nie na działalność charytatywną. BDI to wabik, żeby za chwilę wykupić pakiet płatny, tak jak wszędzie.
 13. np.: dla kernel-modules-5.7.17-200.fc32.x86_64.rpm (z obrazka) https://archives.fedoraproject.org/pub/fedora/linux/updates/32/Everything/x86_64/Packages/k/ A może: dnf clean all i potem tak jak napisał @WalDo
 14. Wracając do tematu. Takie republiki bananowe jak: France Republic Of, https://sec.report/CIK/0000839969 czy Germany Federal Republic Of, https://sec.report/CIK/0000041177 też się zarejestrowały, tyle że nie zdążyli wypełnić formularzy. A Włosi, niby leniuchy zdążyli wypełnić, podobnie jak my: https://sec.report/CIK/0000052782 @lcoyote Polecam do czytania Wolne lektury. U Moliera w "Mieszczanin szlachcicem" był gość, który nie wiedział, że pisze prozą: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mieszczanin-szlachcicem.html :)
 15. AMD prowadzi jakąś dziwną politykę sterownikową, dodając kod do jądra linuxa. Prawdopodobnie w Linuxie pracujesz na jakimś sterowniku standardowym, a na tym nie daje się pracować. Poszukaj na Support forum AMD np.: https://community.amd.com/thread/245588 Na stronie AMD jest też jakieś oprogramowanie, ale tylko dla niektórych dystrybucji: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-64
×
×
 • Create New...