Jump to content

Fedoras

Użytkownicy
 • Content Count

  264
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  9

Fedoras last won the day on January 19 2019

Fedoras had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

About Fedoras

 • Rank
  Ekspert

Recent Profile Visitors

5,959 profile views
 1. Wracając do tematu. Takie republiki bananowe jak: France Republic Of, https://sec.report/CIK/0000839969 czy Germany Federal Republic Of, https://sec.report/CIK/0000041177 też się zarejestrowały, tyle że nie zdążyli wypełnić formularzy. A Włosi, niby leniuchy zdążyli wypełnić, podobnie jak my: https://sec.report/CIK/0000052782 @lcoyote Polecam do czytania Wolne lektury. U Moliera w "Mieszczanin szlachcicem" był gość, który nie wiedział, że pisze prozą: https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/mieszczanin-szlachcicem.html :)
 2. Fedoras

  oszczędzanie

  Ja zacząłem oszczędzać żonę. Siedzi babsko w domu, nie biega to kochanków, to przestałem ją lać :-)
 3. AMD prowadzi jakąś dziwną politykę sterownikową, dodając kod do jądra linuxa. Prawdopodobnie w Linuxie pracujesz na jakimś sterowniku standardowym, a na tym nie daje się pracować. Poszukaj na Support forum AMD np.: https://community.amd.com/thread/245588 Na stronie AMD jest też jakieś oprogramowanie, ale tylko dla niektórych dystrybucji: https://www.amd.com/en/support/graphics/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-series/radeon-rx-vega-64
 4. No i powoli, powoli dochodzimy do uzasadnienia. Szkoda, że musiało zająć to tyle czasu Czyli kolejne pytanie: Jak doszedłeś do tego, że to co Ciebie interesuje jest warte poczytania i że może wnieść wiedzę? Może warto zmienić tytuł wątku na np. Historie przemilczane, które lubię? i nie narzucać innym sugestii, że jest to coś co warto czytać i że daje to jakąś wiedzę? Jestem trochę uwrażliwiony na konkretne słowa, ze względu na różne fiki-miki narzucane przez hochsztaplerów internetowych i zmuszanie czytelników, właśnie za pomocą słów sugerujących, do dawania wiary fantazjom i rojeniom, Wracając do Lechii, której sprawa, jak już wiemy, Ciebie interesuje, to zadałem konkretne pytania o zarządzanie takim państwem. Odpisz po prostu, że sprawa Cię interesuje, ale nie na tyle aby badać jej wiarygodność i będzie git EDIT Teraz dopiero zobaczyłem, że @Jonshu również znalazł tematy, które warto poczytać i wiedzieć. Czyli mój post jest też do niego
 5. Pełna zgoda, ale moje pytanie dotyczyło tego czym kierowałeś się podsuwając do wyboru takie a nie inne tematy. Zgodzę się, że "wiele spraw i wiadomości są albo przemilczane albo nawet tuszowane i zmieniane", np. Katyń lub pakt Ribbentrop-Mołotow, ale Ty dokonałeś konkretnego wyboru tematów, które podstawiłeś uczestnikom forum aby mogli wybrać czy je przeczytają. Ponawiam pytanie - czy potrafisz uzasadnić dobór tematów dla innych, które mogą przeczytać lub nie.
 6. Historia zna wiele takich przypadków, np. na zaproszenie pana B. cały naród ruszył HURRA do Ziemi Obiecanej, a nasi HURRA najechali Amerykę Północną. Nie jest to nic ani nowego ani dziwnego. A nadpopulację da się rozwiązać przez przyśpieszenie prac nad kolonizacją Marsa (z przesiadką na Księżycu). Potrzebni są tylko mądrzy ludzie do dystrybucji finansów i dóbr wytwarzanych przez społeczeństwo Ziemi.
 7. Bezpłatne, przykładowe gry masz tutaj: https://itsfoss.com/free-linux-games/ Czy pójdą na Mincie i jak uruchomić musisz poszukać. To właśnie dzięki szukaniu i rozwiązywaniu problemów podnosimy naszą wiedzę. Gotowce są dla użytkowników komercyjnych systemów operacyjnych o zamkniętym kodzie A tak w ogóle to: https://polszczyzna.pl/w-ogole-czy-(_wogole_ → w ogóle) ORT/ Pozdrawiam
 8. W laptopie instalacja sterowników to trochę mało. Zainteresuj się bumblebee, np. https://docs.fedoraproject.org/en-US/quick-docs/bumblebee/ Pozdrawiam
 9. A potrafisz jakoś uzasadnić dlaczego z milionów tematów w Internecie wybrałeś akurat te jako "warte wiedzenia i poczytania"?
 10. Masz może pomysł jak wyglądało zarządzanie taką "potężną" Lechią, setki lat B.C.? W jaki sposób wymieniano informację między odległymi ośrodkami, jakimi traktami wymieniano towary i transportowano broń (komunikacja). W jakim języku i na czym tworzono dokumenty? Historia imperiów od Egiptu przez greckie Polis i Rzym, aż do USA to historia komunikacji i dokumentów. Artefakty w postaci budowli mogą tworzyć także pojedyncze plemiona. Do powstania imperium potrzebne są pakty, sojusze, umowy, prawa własności i szybkie przejezdne szlaki komunikacyjne. Bez tych elementów "potężne" państwo może się składać może z 1000 wojów zarządzanych autorytetem szefa i zamieszkiwać w jednej wiosce :)
 11. Dawno, dawno temu moi pra, pra przodkowie wprowadzili do jaskiń nową niezbadaną technologię. Ta technologia była straszna. Siała zniszczenie i śmierć wszystkiego co żyje. Żadne z żyjących wtedy ani dziś stworzeń nie odważyło się jej wykorzystywać, a my jakoś daliśmy radę. Ta technologia to ogień. Problemem nie jest depopulacja tylko nadpopulacja powodująca pożeranie i niszczenie zasobów Ziemii oraz nadprodukcję odpadów. Dopóki nie opanujemy technologii zaginania przestrzeni i osiedlania się na innych planetach będzie niewesoło.
 12. Pentium II i III. A BeOSa dobrze pamiętam. Doskonały system. Pierwszy komputer, który dostałem to Pentium 90 z Win 3.11. Po zmianie na Win 95 użerałem się z urządzeniami i sterownikami, które nie chciały współpracować z 95. Karta graficzna nie obsługiwała nowego wynalazku DirectX, Fantastyczna karta dźwiękowa Gravis Ultrasound Max została pozbawiona większości funkcjonalności, z siecią też były jakieś problemy. Po zainstalowaniu BeOS wszystko ruszyło bez żadnych dodatkowych sterowników. Żadnej męczarni ze sterownikami i ręczną konfiguracją. To właśnie na BeOSie poznałem terminal w systemie graficznym i możliwość używania poleceń daleko wykraczających poza kilka podrób zaimplementowanych w MS-DOS. To właśnie dzięki BeOSowi trafiłem do *-nixów.
 13. Czy ktoś używał Plan 9 (pl.wikipedia.org/wiki/Plan_9)? Mam 2 stare blaszaki, których szkoda mi wyrzucać i zastanawiam się jak je wykorzystać.
 14. Są rozważane różne rozwiązania, a ja cały czas się zastanawiam, dlaczego przyjmujemy, że liczenie musi być wprowadzone. Czy zysk z liczenia instalacji przewyższa ewentualne problemy i sam koszt tworzenia nowego, bezużytecznego (z punktu widzenia użytkownika) oprogramowania?
 15. Ale chyba nie aż tak długą jak np. Wielka Brytania, która wyzyskiwała pół świata? (dzisiaj prawie wszyscy chcieli by tam mieszkać). No i nie tak długą jak Portugalia, która wycięła w pień pół Ameryki Środkowej? (Ostatnio widziałem Ciebie w kolejce do kasy w Biedronce, a nie na pikiecie przed nią :) Jak znam ciekawość Wuja Sama, to te karty dziurkowane były tylko przykrywką do wykonywania zleconych zadań, a nie chęcią pomocy reżimowi Adolfa. Jakoś nie słychać, żeby te dziurki w czymś pomogły hitlerowcom. Na konie chyba warto dodać, że każda firma jest taka, jacy są ludzie, którzy nią kierują, a ludzie jak to ludzie. Są lepsi i gorsi, mądrzejsi i głupsi. Takie dykteryjki jak ta o IBMie są dobre kiedy są śmieszne. Jak nie są śmieszne, to warto pomyśleć nad kontekstem, przed wypiciem kolejnego piwa :) Pozdrawiam
×
×
 • Create New...