Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  476
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  39

sunrise last won the day on September 19

sunrise had the most liked content!

Community Reputation

59 Excellent

1 Follower

About sunrise

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Recent Profile Visitors

9,317 profile views
 1. sunrise

  epel 8

  CentOS 8 jest już na mirrorach np http://mirror.fra10.de.leaseweb.net/centos/8/isos/x86_64/
 2. Musisz zajrzeć do logów, polecenie journalctl.
 3. sunrise

  epel 8

  Tak wiem, 7.7 właśnie pojawił się przed chwilą.
 4. dnf history oraz bardziej szczegółowo dnf history info <identyfikator> gdzie identyfikator to numer transakcji z dnf history Ja tak instaluje. Ja takiego nie znam, generalnie w przypadku nie rozwiązanych zależności dnf pomija kłopotliwy pakiet.
 5. sunrise

  epel 8

  No i miałeś racje. Jeżeli wszystko pójdzie OK to CentOS zostanie wydany 24 września.
 6. Spróbuj jeszcze polecenia dnf update --refresh
 7. To raczej wygląda, że próbuje zainstalować biblioteki w różnych wersjach dla różnych architektur, a powinny być w tych samych wersjach. Spróbuj jako root wykonać te polecenia dnf clean all dnf update dnf install wine
 8. sunrise

  epel 8

  Ja obstawiam, że wyjdzie do końca miesiąca.
 9. sunrise

  epel 8

  CentOS 8 też powinien wkrótce być wydany, wszystkie etapy są już zakończone https://wiki.centos.org/About/Building_8
 10. sunrise

  hwloc - biblioteka w dystrybucji Fedora 30

  Tak są dostępne.
 11. Czyli to problem z wbudowana kartą. Pisałeś, że zainstalowałeś te sterownik realteka, a co zwraca polecenie (jako root) dkms status?
 12. Tak wiem , ale ten laptop nie sprawia problemów? Tylko całkiem inny, o ile dobrze zrozumiałem. Chodzi o to aby na komputerze który sprawia problem połączyć się do internetu za pomocą innej karty sieciowej, niż tak która sprawia problem. Może to być karta wifi lub inna karta sieciowa o ile taką posiadasz.
 13. Ale problem masz na komputerze a nie na komórce, więc musisz się połączyć na komputerze zamiast kablem to przez wifi i wtedy jeżeli wszystko będzie działać poprawnie , to problemem jest z samą kartą sieciową(lub sterownikiem do niej). Jeżeli chcesz to możesz spróbować użyć sterownika od realteka (DKMS), ale musisz zablokować stary moduł najlepiej utwórz plik /etc/modprobe.d/blacklist-r8169.conf o zawartości blacklist r8169 Używasz na własną odpowiedzialność!
 14. A może to problemy z dostawcą internetu? Jeżeli masz możliwość, to przetestuj innego dostawce i/lub zmień połączenie z kabla na wifi. Realtek czasami sprawia problemy, czasami pomaga zainstalowanie sterownika ze ze strony Realteka (przy każdym nowym kernelu, trzeba go kompilować, dkms załatwia sprawę, ale często sterownik nie nadąża za najnowszymi kernelami o trzeba szukać łątek)
 15. Najprościej będzie jak sam sprawdzisz, cofnij aktualizacje i zobacz czy wszystko wróci do normy.
×