Skocz do zawartości

sunrise

Użytkownicy
 • Zawartość

  420
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana sunrise w Rankingu w dniu 16 Luty

sunrise posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

46 Excellent

1 obserwujący

O sunrise

 • Tytuł
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Ostatnie wizyty

9028 wyświetleń profilu
 1. sunrise

  Zamieszanie z hasłem do root w Fedora 29

  Zdefiniuj zawsze :) Tak jest o ile dobrze pamiętam of F19. To czy użytkownik może korzystać z sudo czy nie zależy czy w instalatorze przy tworzeniu użytkownika zaznaczyło się opcję "Ustawienie tego użytkownika jako administratora", przynajmniej tak jest w Fedorze Server w Workstation (Gnome 3) chyba nie ma tej opcji, bo użytkownika tworzy się po zainstalowaniu systemu (chyba?). Domyślnie z sudo mogą korzystać użytkownicy będący w grupie wheel.
 2. sunrise

  Zamieszanie z hasłem do root w Fedora 29

  Nie masz dwóch haseł dla użytkownika root. W pierwszym przypadku podajesz hasło dla użytkownika dawid, a zostajesz rootem tylko dlatego, że konfiguracja sudo umożliwia Ci to. W drugim przypadku podajesz oczywiście hasło roota. Konto root zawsze jest w systemie.
 3. sunrise

  [Solved] Fedora 29 - brak internetu bezprzewodowego

  Teraz musisz zainstalować rpmfusion w wersji free i nonfree rpm -ihv https://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm https://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm A następnie zainstalować broadcom-wl dnf install broadcom-wl Oczywiście oba polecenia wykonujesz jako root, tak jak napisał WalDo broadcom może sprawiać problemy.
 4. sunrise

  [Solved] Fedora 29 - brak internetu bezprzewodowego

  Poza tym co napisał kolega marcin82 to najprawdopodobniej masz wifi na układzie broadcom (sprawdzisz to poleceniem lspci) więc będziesz musiał dodać repo rpmfusion a potem zainstalować pakiet broadcom-wl
 5. Istnieje taka możliwość poprzez plik .pgpass
 6. Usbfs jest już od dawna przestarzały i został wycofany z kernela od wersji 3.5 (2012 rok)
 7. sunrise

  [F29] Xoscope nie widzi urządzenia audio.

  Może selinux blokuje dostęp
 8. sunrise

  [F29] Xoscope nie widzi urządzenia audio.

  Musiał byś wyłączyć całkowicie pulseaudio, wtedy prawdopodobnie program by miał dostęp do alsa. A jak to zrobić to ja nie mam pojęcia, musiałbyś się posiłkować wujkiem googlem.
 9. sunrise

  [F29] Xoscope nie widzi urządzenia audio.

  Ten program jest stary i nie wspiera pulseaudio.
 10. Też niekoniecznie odpowiednia łatka może być zaaplikowana do kernela 4.19 a i kernel 4.20 myślę, że ma szansę na zawitanie do Fedory 29
 11. Tak naprawdę to nie wiadomo. Przynajmniej do czasu gdy zostanie wypuszczony nowy kernel i go nie przetestujesz. Dobrze myślisz. Ten sam problem może się różnie objawiać, ludzie mogą go różnie interpretować np. dla Ciebie komputer się zawiesił bo myszka i klawiatura przestała działać a ktoś inny może uznać że to problem z klawiaturą i myszą.
 12. Tutaj masz przykładowy link do problemu podobnego do opisanego przez Ciebie.
 13. sunrise

  aMule się wysypuje

  U mnie nie uruchamia się np dleyna tak jak u ciebie, dodatkowo u mnie w sieci nie ma żadnego serwera upnp, a u Ciebie dleyna jest uruchamiany (zobacz pierwsze linijki twoich logów) oraz co podejrzewam, twój domowy router posiada serwer upnp (dzięki niemu program może sam przekierować porty, co np. amule za pewnie próbuje zrobić)
 14. sunrise

  aMule się wysypuje

  libupnp.so jest to biblioteka systemowa i wygląda, że ma błąd który poprawiono w wersji 1.8.4 (w fedorze jest 1.8.3 i wygląda że na razie brak aktualizacji) dleyna jest to kilka program wspierających interakcje z DLNA (to taki protokół sieciowy powiązany z upnp w dużym skrócie) i podejrzewam że u Ciebie tworzy jakąś usługę upnp i amule na tej usłudze się zawiesza.
×