sunrise

Użytkownicy
 • Zawartość

  341
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  17

Ostatnia wygrana sunrise w Rankingu w dniu 18 Grudzień 2016

sunrise posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

32 Excellent

O sunrise

 • Tytuł
  Ekspert

Profile Information

 • Płeć
 • Skąd
  Zgierz
 1. Zmień nazwe katalogu z profilami (.mozilla) na inną lub przenieś w inne miejsce, uruchom firefoxa. Po uruchomieniu firefox utworzy nowy katalog .mozilla z nowym profilem, oczywiście nie będziesz miał zapisanych zakładek, haseł itp. Jeżeli po tym zabiegu firefox przestanie się zawieszać to masz uszkodzony profil, jeżeli nadal będzie się zawieszał, to możesz przywrócić stary katalog .mozilla.
 2. Komunikat jest dość jasny "fatal error: Python.h: No such file or directory". Musisz doinstalować python3-devel, nie wiem jak f24, ale w f25 pyaudio jest jest w repozytorium i nie trzeba samodzielnie kompilować.
 3. Ja mam fedore 25, może w f24 coś zepsuli, jedyne co mogę Ci poradzić to zainstaluj, jeżeli nie masz program strace i uruchom to polecenie strace -f -o log.txt -e open steam teraz przejrzyj log.txt może coś Ci pomoże (trochę tego będzie)
 4. Steama masz z rpmfusion, bo jeżeli tak. to u mnie działa. Spróbuj uruchomić steam z konsoli, może to rozjaśni problem, możesz też spróbować przeinstalować glibc.i686 może pomożę.
 5. A masz zainstalowany glibc.i686?
 6. Fedora zawsze zaleca postawienie systemu od nowa. Ale aktualizacja generalnie poszła pomyślnie, tylka, że ja nie używam gnoma a mate. U mnie wystąpił problem w trakcie przełączania użytkowników, raz się udała , a za drugim razem po wybraniu innego użytkownika i wpisaniu hasła zatrzymało sie na ekranie logowania. Pomogło ubicie lightdm. Nie prawidłowo działa compiz, Przy np. przesywaniu okna pozostawia w tle "artefakty" w postaci wielokrotnie powielonego okna. Compiza używałem ponieważ na grafice intela mimo powłączania wszystkich opcji typu TearFree nadal rwało ekran w trakcie odtwarzania filmów, na 25 filmy odtwarzają sie bez rwania, przesuwanie okna nadal powoduje tearing. Applet pogodowy z mate, nie wyświetla graficznego zobrazowania pogody (chmury, słońce itd) Mam problem z pakietem rrdtool, mam swój mini program do monitoringu systemu napisany w pythonie i o ile generuje tylko jeden wykres to nie ma problemu, natomiast przy generowaniu kilku na raz, wykresy nie są prawidłowo tworzone (w logach błędy Glib i Cairo). Na razie pomogło skompilowanie rrdtool z f24 (wersja 1.5.6 w f25 jest 1.6.0)
 7. Taki system już istnieje, nazywa się F2FS
 8. Dodaj swojego użytkownika do grupy dialout usermod -a -G dialout twojuzytkownik
 9. Wygląda to na jakiś błąd w systemie, na razie brak rozwiązania https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1359352
 10. Może zamiast robić zdjęcia monitora wystarczy użyć polecenia dmesg
 11. https://gcc.gnu.org/bugzilla/show_bug.cgi?id=69959 https://gcc.gnu.org/git/?p=gcc.git;a=commitdiff;h=ec1cc0263f156f70693a62cf17b254a0029f4852
 12. Zatrzymaj usługę, wejdź do katalogu /var/lib/vnstat/ usuń wszystkie pliki jakiie sie tam znajdują i uruchom ponownie usługę.
 13. Proponuję zacząć od tego, że albo uruchamiasz usługę z crona albo poprzez systemd. Czy są jakieś komunikaty w logach
 14. Procedure masz opisaną w instrukcji w sekcji 4.1.6 ASUS CrashFree BIOS 3 utility
 15. Może napisz co to za komputer (model płyty głównej lub jeżeli to laptop to jego symbol) Spróbuj w konsoli jako root wydać polecenie poweroff, czy efekt jest taki sam? Przy starcie w grubie dla kernela, z którego bootujesz usuń opcje "rhgb quiet" i zobacz czy przy zamknięciu system, jeżeli komputer się nie wyłączy wyświetlają się jakieś komunikaty. Aby z edytować gruba wybierasz kernel który chcesz wystartować i naciskasz e, po usunięciu opcji naciskasz ctrl-x