Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  566
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  47

sunrise last won the day on March 6

sunrise had the most liked content!

Community Reputation

71 Excellent

1 Follower

About sunrise

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Recent Profile Visitors

9,564 profile views
 1. Nie da się, nie ma wersji 32-bitowej.
 2. Ad.1 Wszystkie obecne wersje Fedory są 64-bitowe. Ad.2 Ostatnia wersja Fedory jest bardzo dobra
 3. W firefoxie w paski wpisz about:config i zmień klucz layers.acceleration.force-enabled na true może pomoże Spróbuj również tych ustawień https://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox/Tweaks#Jerky_or_choppy_scrolling
 4. Pierwsze co zrób to spróbuj z nową Fedorą 32. Z argumentów kernela usuń argumenty quiet i rhgb, gdy wyświetlą się błędy postaraj się w jakiś sposób je nam przedstawić np. zdjęcie ekranu, wtedy będzie łatwiej coś wykombinować.
 5. Aż zainstalowałem GNOME3 (normalnie używam MATE F32). U mnie wszystko działa normalnie. Zobacz sam. Ale ja mam normalny stacjonarny komputer. A zobacz czy tak samo dzieje się jak uruchomisz Fedorę w wersji live.
 6. Nie on tylko pomaga zainstalować gry, ale gry ty musisz posiadać.
 7. Zmiany, zmiany, zmiany. Jest nowa strona a większość poradników już dawno była nieaktualna. Poradniki są tutaj
 8. cat /etc/fedora-release Fedora release 32 (Thirty Two) Nie obyło się bez małych problemów. Pod sam koniec kernel "się wykrzaczył", ale po resecie wszystko zadziałało. Na drugiej maszynie wszystko odbyło się bez problemów. W MATE desktop, nie działa cpufreq applet z pakietu mate-applets, pomaga rekompilacja z najnowszym jądrem (bug zgłoszony i poprawiony)
 9. To pozostaje Ci jeszcze odłączenie adaptera i podłączenie bezpośrednio do hdmi. Jeżeli i to nie pomoże to pozostanie Ci ręcznie uruchomienie pulseaudio i popatrzenie czy są jakieś komunikaty sugerujące co może być problemem. Tutaj masz jak ręcznie uruchomić pulseaudio.
 10. Wszystko wygląda ok. Uruchom program pavucontrol (z pakietu o tej samej nazwie) i dowolny program odtwarzający muzykę lub film w pavucontrol powinin sie pokazać ten program razem z wskaźnikiem wysterowania, popatrz może tam coś wyklikasz. Jeżeli możesz odłącz amplituner od monitora.
 11. Podaj co zwraca polecenie pacmd list-cards pacmd list-sinks pactl info Jak wpiszesz polecenie pactl set-default-sink <Naciśnij TAB> to powinieneś mieć podpowiedź jakie masz dostępne wyjścia wpisz to które wskazuje na monitor. To powinno ustawić domyśle wyjście na monitor. Gdy zmieniasz wyjście i masz uruchomiony program, który odgrywa dźwięk to musisz go po zmianie wyjścia uruchomić ponownie.
 12. Zmień kanał w swoim ap na tym sterowniku nie widzi kanałów 12 i 13
 13. Na zdjęciu masz dwa profile i w tym drugim masz wybrany wyjście analogowe może musisz wybrać wyjście HDMI?
 14. Nie, to jest komenda.Wywołuje ona polecenie ps z opcją aux i przekazuje jej wyjście( ten znak | ) do procesu grep który wyszukuje ciąg vlc Dla obu poleceni jest to to samo oznacza numer sygnału przekazywanego do procesu, w tym przypadku jest to sygnał numer 9 czyli SIGKILL zamiast tej 9 można podać SIGKILL i też będzie działać np kill -SIGKILL 45747 O sygnałach możesz poczytać w wydając poleceiie man 7 signal
 15. Można też zamiast szukać po PID użyć programu killall i podać nazwę programu killall -9 vlc
×
×
 • Create New...