Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  596
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  49

sunrise last won the day on October 15

sunrise had the most liked content!

Community Reputation

75 Excellent

1 Follower

About sunrise

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Recent Profile Visitors

9,682 profile views
 1. Przepraszam, ale się spieszyłem i popełniłem błąd, prawdopodobnie powinno być video=HDMI-A-1:[email protected] Sprawdź co ci wyświetla polecenie ll /sys/class/drm
 2. Wygląda, że system nie wykrywa rozdzielczości. Spróbuj dodać do argumentów kernela video=HDMI-1:[email protected]
 3. sunrise

  Joomla 3.9

  W error_log nie będzie nic o selinuksie. Czy zwraca coś polecenie "audit2why -a"? Czy w error_log masz jakieś błędy? Jeśli tak to jakie?
 4. Dla NVMe będzie to raczej coś w stylu /dev/nvme0 Jest dostępny pakiet nvme-cli a w nim polecenie nvme służące do "obsługi" dysków NVMe. Do przeglądana SMARTa służy polecenie nvme smart-log /dev/nvme0 Proponuje: Zaktualizować BIOS płyty do najnowszej wersji. Zaktualizować firmware dysku NVMe. Spróbować zainstalować Fedorę 33 Beta.
 5. sunrise

  Joomla 3.9

  A co jest w error_log, sprawdź czy to nie problemy z selinuxem.
 6. Z ciekawości dlaczego wersja płatna, a nie darmowa? No chyba, że ze względów licencyjnych. Przy okazji jest już dostępna 8.3 beta.
 7. /home na hdd zamiast sdd to nie jest dobry pomysł, ale za to polecam na hdd trzymać logi i inne dany które są często zapisywane, a rzadko odczytywane. A i nie trzeba tworzyć oddzielnych partycji, można zamontować w oddzielnych katalogach na dysku używając opcji bind np. u mnie /data/var/log /var/log none bind 0 0 /data/var/mysql /var/lib/mysql none bind 0 0
 8. sunrise

  pozdro z Fedory 33

  Na wersji Workstation Instalator zajmuje cały dysk. Jako fs oczywiście jest użyty btrfs i wygląda, że zastępuje on lvm i dmraid, trzeba będzie się podszkolić.
 9. sunrise

  pozdro z Fedory 33

  No ja też nie wpadłem. Problem się objawił gdy przy kompilacji glibc brakło mi miejsca na 100G wirtualnym dysku. Oczywiście lvextend "zrobił robotę", ale zgadzam się jest to dziwne.
 10. sunrise

  pozdro z Fedory 33

  Dzisiaj zauważyłem, że przy instalacji wersji server przy automatycznym partycjonowaniu, instalator nie zajmuje całego dostępnego miejsca tylko jakieś 15G.
 11. max2491 Przykro mi, ale właśnie trafiłeś na BUGa
 12. sunrise

  pozdro z Fedory 33

  Przed chwilą zainstalowałem F33 Beta wersja server, na razie jako maszyna wirtualna, bez środowiska graficznego, wszystko działa. Miałem przetestować jak działa BTRFS, ale dopiero później doczytałem, że jako system domyślny jest tylko w wersjach desktop. No nic, trzeba będzie zainstalować jeszcze raz. Nano jako domyślny edytor - dla większości pewnie będzie lepszy, ale dla mnie vim RULES!!! SeeM chyba pora przygotować aktualizacje poradnika Fedory.
 13. OK. A co z fragmentem dotyczącym instalacji z pliku ISO? Jeszcze jedna sprawa, to wyświetlanie obrazków. Obecnie, w według mnie obrazki są za małe, trzeba na każdym klikać i trzymać by wyświetlał się większy. Fajnie to wygląda, ale na dłuższą metę jest mega upierdliwe, a na urządzeniach mobilnych, gdzie nie ma myszki, w ogóle nieużywalne. Myślę, że wyświetlany obrazek powinien mieć minimum szerokość kolumny tekstu. A po kliknięciu powiększać się do maksymalnych rozmiarów.
 14. Poradnik bardzo dobry, ale wkradło się kilka drobnych błędów. W sekcji instalacji z pliku ISO wszystko z poleceniami fdisk i mkfs jest zbędne ponieważ polecenie dd i tak usunie wszystkie utworzone wcześniej partycje i system plików. W kilku miejscach pozostały zbędne tagi html <li>urządzenie sieciowe o nazwie ens3,</li> <li>adres ip 192.168.1.50 w sieci 192.168.1.0/24 i bramie 192.168.1.1.</li> $ sudo dnf list <strong>gnome-chess</strong>
×
×
 • Create New...