Skocz do zawartości

sunrise

Użytkownicy
 • Zawartość

  353
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana sunrise w Rankingu w dniu 31 Styczeń

sunrise posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

35 Excellent

O sunrise

 • Tytuł
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Ostatnie wizyty

8627 wyświetleń profilu
 1. sunrise

  Instalacja Javy

  Jeżeli używasz aktualnej wersji Fedory, to ani Firefox, ani Chrome nie obsługują wtyczki javy. Jedyną przeglądarką obsługującą wtyczki java jest Firefox ESR lub seamonkey. W seamonkey na pewno działa z openjdk i wtyczką z icedtea-web, ale icedtea-web nie może być w wersji wyższej niż icedtea-web-1.7-6 (pakiet pochodzi z fedory 26)
 2. To raczej coś z gnome-shell sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-shell[1790]: invalid cast from 'GTask' to 'GSimpleAsyncResult' sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-shell[1790]: g_simple_async_result_propagate_error: assertion 'G_IS_SIMPLE_ASYNC_RESULT (simple)' failed sty 30 00:18:21 localhost.localdomain polkitd[773]: Unregistered Authentication Agent for unix-session:5 (system bus name :1.66, object path /org/freedesktop/PolicyKit1/AuthenticationAgent, locale pl_PL.UTF-8) (disconnected from bus) sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-session[1705]: gnome-session-binary[1705]: WARNING: App 'org.gnome.Shell.desktop' exited with code 1 sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-session-binary[1705]: WARNING: App 'org.gnome.Shell.desktop' exited with code 1 A dokładniej to https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1538493 musisz spróbować tam podanego rozwiązania.
 3. Logi możesz przejrzeć poleceniem journalctl. Najlepiej to przelącz się na vt (ctrl + alt + f2), zaloguj jako root i wydaj polecenie journalctl -f|tee log.txt Następnie wróć do "iksów" (alt + f1) i zamontuj urządzenie, gdy cię wyloguje, przełącz sie ponownie na vt. Na ekranie powinieneś mieć wyświetlone logi + dodatkowo są zapisane w log.txt.
 4. Zadam tradycyjne pytanie, sprawdzałeś logi? Prawdopodobnie system Cię nie wylogowuje, ale "okienka" się restarują w wyniku awarii
 5. sunrise

  Dysk SSD i Trim

  Co do optymalizacji pod ssd to polecam https://wiki.archlinux.org/index.php/Solid_State_Drives Ja mam discard w fstab i nie stwierdziłem żadnych problemów (być może to zależy od dysku). Jeżeli używasz lvm, luks, musisz dodać również do ich konfiguracji odpowiednia opcję, nawet jeżeli będziesz używał tylko fstrim.
 6. sunrise

  Kiedy Fedora 25 traci wsparcie

  Wsparcie zostanie zakończone miesiąc po wydaniu fedora 27, czyli całkiem niedługo.
 7. sunrise

  Zablokowana aktualizacja pakietu

  Nic nie zrobisz, musisz poczekaś a panowie z rpmfusion dodadzą brakujący pakiet.
 8. Skoro zaistalowałeś pakiety za pomocą pip3, a nie z repo fedory, to musisz podać prawidłową ścieżkę w konfiguracji VSC, obecna ścieżka wskazuje na pliki z repo fedory, a Ty pewnie masz je gdzieś w okolicy $HOME/.local/lib/pythonx.y/site-packages/ Musisz albo skorygować konfigurację VSC albo odinstalować pakiety zainstalowane za pomocą pip3 i zainstalować pakiety python3-pep8 i python3-pycodestyle z repo fedory PS. Pamiętaj, że jeżeli masz nowy problem nie związany z tematem wątku, to musisz (tak naprawdę to niczego nie musisz, ale zasady forum i kultura tego wymaga) utworzyć nowy wątek w odpowiednim dziale.
 9. sunrise

  Hashcat problemy

  Na pewno masz nie poprawnie skonfigurowany/zainstalowany sterownik nvidi, skoro załadowany masz moduł nouveau, ale pierwsze co się rzuca w oczy to: co zwraca polecenie hashcat -I (duże i, nie małe el)
 10. sunrise

  DNF - Niedziałające repozytoria.

  Repozytoria działają, tak naprawdę to jest problem z mirrorami. Dla mirrora ftp.wsisiz.edu.pl nie działa protokół https, napisałem do admina, zobaczymy czy poprawią, a dla ftp.ps.pl mirror nie został jeszcze zsynchronizowany z repozytorium. Może pomóc dodanie do /etc/dnf/dnf.conf linii fastestmirror=true
 11. sunrise

  Instalacja otwartej Javy 8

  Może musisz przełączyć na odpowiednią wesję javy za pomocą polecenia alternatives --config java
 12. sunrise

  Mozilla Crash (F25)

  Zmień nazwe katalogu z profilami (.mozilla) na inną lub przenieś w inne miejsce, uruchom firefoxa. Po uruchomieniu firefox utworzy nowy katalog .mozilla z nowym profilem, oczywiście nie będziesz miał zapisanych zakładek, haseł itp. Jeżeli po tym zabiegu firefox przestanie się zawieszać to masz uszkodzony profil, jeżeli nadal będzie się zawieszał, to możesz przywrócić stary katalog .mozilla.
 13. sunrise

  Pyaudio - Command 'gcc' Failed With Exit Status 1

  Komunikat jest dość jasny "fatal error: Python.h: No such file or directory". Musisz doinstalować python3-devel, nie wiem jak f24, ale w f25 pyaudio jest jest w repozytorium i nie trzeba samodzielnie kompilować.
 14. sunrise

  Steam-Problem

  Ja mam fedore 25, może w f24 coś zepsuli, jedyne co mogę Ci poradzić to zainstaluj, jeżeli nie masz program strace i uruchom to polecenie strace -f -o log.txt -e open steam teraz przejrzyj log.txt może coś Ci pomoże (trochę tego będzie)
×