Skocz do zawartości

sunrise

Użytkownicy
 • Zawartość

  348
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  17

Ostatnia wygrana sunrise w Rankingu w dniu 18 Grudzień 2016

sunrise posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

33 Excellent

O sunrise

 • Tytuł
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz
 1. Kiedy Fedora 25 traci wsparcie

  Wsparcie zostanie zakończone miesiąc po wydaniu fedora 27, czyli całkiem niedługo.
 2. Zablokowana aktualizacja pakietu

  Nic nie zrobisz, musisz poczekaś a panowie z rpmfusion dodadzą brakujący pakiet.
 3. Skoro zaistalowałeś pakiety za pomocą pip3, a nie z repo fedory, to musisz podać prawidłową ścieżkę w konfiguracji VSC, obecna ścieżka wskazuje na pliki z repo fedory, a Ty pewnie masz je gdzieś w okolicy $HOME/.local/lib/pythonx.y/site-packages/ Musisz albo skorygować konfigurację VSC albo odinstalować pakiety zainstalowane za pomocą pip3 i zainstalować pakiety python3-pep8 i python3-pycodestyle z repo fedory PS. Pamiętaj, że jeżeli masz nowy problem nie związany z tematem wątku, to musisz (tak naprawdę to niczego nie musisz, ale zasady forum i kultura tego wymaga) utworzyć nowy wątek w odpowiednim dziale.
 4. Hashcat problemy

  Na pewno masz nie poprawnie skonfigurowany/zainstalowany sterownik nvidi, skoro załadowany masz moduł nouveau, ale pierwsze co się rzuca w oczy to: co zwraca polecenie hashcat -I (duże i, nie małe el)
 5. DNF - Niedziałające repozytoria.

  Generalnie tak.
 6. DNF - Niedziałające repozytoria.

  Repozytoria działają, tak naprawdę to jest problem z mirrorami. Dla mirrora ftp.wsisiz.edu.pl nie działa protokół https, napisałem do admina, zobaczymy czy poprawią, a dla ftp.ps.pl mirror nie został jeszcze zsynchronizowany z repozytorium. Może pomóc dodanie do /etc/dnf/dnf.conf linii fastestmirror=true
 7. Instalacja otwartej Javy 8

  Może musisz przełączyć na odpowiednią wesję javy za pomocą polecenia alternatives --config java
 8. Mozilla Crash (F25)

  Zmień nazwe katalogu z profilami (.mozilla) na inną lub przenieś w inne miejsce, uruchom firefoxa. Po uruchomieniu firefox utworzy nowy katalog .mozilla z nowym profilem, oczywiście nie będziesz miał zapisanych zakładek, haseł itp. Jeżeli po tym zabiegu firefox przestanie się zawieszać to masz uszkodzony profil, jeżeli nadal będzie się zawieszał, to możesz przywrócić stary katalog .mozilla.
 9. Pyaudio - Command 'gcc' Failed With Exit Status 1

  Komunikat jest dość jasny "fatal error: Python.h: No such file or directory". Musisz doinstalować python3-devel, nie wiem jak f24, ale w f25 pyaudio jest jest w repozytorium i nie trzeba samodzielnie kompilować.
 10. Steam-Problem

  Ja mam fedore 25, może w f24 coś zepsuli, jedyne co mogę Ci poradzić to zainstaluj, jeżeli nie masz program strace i uruchom to polecenie strace -f -o log.txt -e open steam teraz przejrzyj log.txt może coś Ci pomoże (trochę tego będzie)
 11. Steam-Problem

  Steama masz z rpmfusion, bo jeżeli tak. to u mnie działa. Spróbuj uruchomić steam z konsoli, może to rozjaśni problem, możesz też spróbować przeinstalować glibc.i686 może pomożę.
 12. Steam-Problem

  A masz zainstalowany glibc.i686?
 13. Fedora 25

  Fedora zawsze zaleca postawienie systemu od nowa. Ale aktualizacja generalnie poszła pomyślnie, tylka, że ja nie używam gnoma a mate. U mnie wystąpił problem w trakcie przełączania użytkowników, raz się udała , a za drugim razem po wybraniu innego użytkownika i wpisaniu hasła zatrzymało sie na ekranie logowania. Pomogło ubicie lightdm. Nie prawidłowo działa compiz, Przy np. przesywaniu okna pozostawia w tle "artefakty" w postaci wielokrotnie powielonego okna. Compiza używałem ponieważ na grafice intela mimo powłączania wszystkich opcji typu TearFree nadal rwało ekran w trakcie odtwarzania filmów, na 25 filmy odtwarzają sie bez rwania, przesuwanie okna nadal powoduje tearing. Applet pogodowy z mate, nie wyświetla graficznego zobrazowania pogody (chmury, słońce itd) Mam problem z pakietem rrdtool, mam swój mini program do monitoringu systemu napisany w pythonie i o ile generuje tylko jeden wykres to nie ma problemu, natomiast przy generowaniu kilku na raz, wykresy nie są prawidłowo tworzone (w logach błędy Glib i Cairo). Na razie pomogło skompilowanie rrdtool z f24 (wersja 1.5.6 w f25 jest 1.6.0)
 14. Jaki System Plików Dla Dysku Ssd ?

  Taki system już istnieje, nazywa się F2FS
 15. Dataexplorer, Uucp, Dialup, Jak To Pogodzić?

  Dodaj swojego użytkownika do grupy dialout usermod -a -G dialout twojuzytkownik
×