Skocz do zawartości

sunrise

Użytkownicy
 • Zawartość

  358
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  19

Ostatnia wygrana sunrise w Rankingu w dniu 31 Styczeń

sunrise posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

35 Excellent

1 obserwujący

O sunrise

 • Tytuł
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Ostatnie wizyty

8823 wyświetleń profilu
 1. A zmniejszyłeś partycję na której jest windows? Tak jak w
 2. Tutaj masz przykładową instalację Fedory pod Windowsem, może Ci pomoże
 3. sunrise

  HP WiFi

  Co do pierwszego problemu, to tu masz podane obejście problemu
 4. sunrise

  Procmail + sendmail

  Co do 'cat' to wszystko jest w porządku, tak ma być http://pm-doc.sourceforge.net/doc/#adding_text_to_the_beginning_of_message Co do problemu, patrzyłeś co jest w LOGFILE?
 5. sunrise

  jak aktualizujecie swoją Fedorę?

  Za dużo roboty Ja robę tak: dnf system-upgrade download --releasever=28 dnf system-upgrade reboot
 6. sunrise

  Instalacja Javy

  Jeżeli używasz aktualnej wersji Fedory, to ani Firefox, ani Chrome nie obsługują wtyczki javy. Jedyną przeglądarką obsługującą wtyczki java jest Firefox ESR lub seamonkey. W seamonkey na pewno działa z openjdk i wtyczką z icedtea-web, ale icedtea-web nie może być w wersji wyższej niż icedtea-web-1.7-6 (pakiet pochodzi z fedory 26)
 7. To raczej coś z gnome-shell sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-shell[1790]: invalid cast from 'GTask' to 'GSimpleAsyncResult' sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-shell[1790]: g_simple_async_result_propagate_error: assertion 'G_IS_SIMPLE_ASYNC_RESULT (simple)' failed sty 30 00:18:21 localhost.localdomain polkitd[773]: Unregistered Authentication Agent for unix-session:5 (system bus name :1.66, object path /org/freedesktop/PolicyKit1/AuthenticationAgent, locale pl_PL.UTF-8) (disconnected from bus) sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-session[1705]: gnome-session-binary[1705]: WARNING: App 'org.gnome.Shell.desktop' exited with code 1 sty 30 00:18:21 localhost.localdomain gnome-session-binary[1705]: WARNING: App 'org.gnome.Shell.desktop' exited with code 1 A dokładniej to https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1538493 musisz spróbować tam podanego rozwiązania.
 8. Logi możesz przejrzeć poleceniem journalctl. Najlepiej to przelącz się na vt (ctrl + alt + f2), zaloguj jako root i wydaj polecenie journalctl -f|tee log.txt Następnie wróć do "iksów" (alt + f1) i zamontuj urządzenie, gdy cię wyloguje, przełącz sie ponownie na vt. Na ekranie powinieneś mieć wyświetlone logi + dodatkowo są zapisane w log.txt.
 9. Zadam tradycyjne pytanie, sprawdzałeś logi? Prawdopodobnie system Cię nie wylogowuje, ale "okienka" się restarują w wyniku awarii
 10. sunrise

  Dysk SSD i Trim

  Co do optymalizacji pod ssd to polecam https://wiki.archlinux.org/index.php/Solid_State_Drives Ja mam discard w fstab i nie stwierdziłem żadnych problemów (być może to zależy od dysku). Jeżeli używasz lvm, luks, musisz dodać również do ich konfiguracji odpowiednia opcję, nawet jeżeli będziesz używał tylko fstrim.
 11. sunrise

  Kiedy Fedora 25 traci wsparcie

  Wsparcie zostanie zakończone miesiąc po wydaniu fedora 27, czyli całkiem niedługo.
 12. sunrise

  Zablokowana aktualizacja pakietu

  Nic nie zrobisz, musisz poczekaś a panowie z rpmfusion dodadzą brakujący pakiet.
 13. Skoro zaistalowałeś pakiety za pomocą pip3, a nie z repo fedory, to musisz podać prawidłową ścieżkę w konfiguracji VSC, obecna ścieżka wskazuje na pliki z repo fedory, a Ty pewnie masz je gdzieś w okolicy $HOME/.local/lib/pythonx.y/site-packages/ Musisz albo skorygować konfigurację VSC albo odinstalować pakiety zainstalowane za pomocą pip3 i zainstalować pakiety python3-pep8 i python3-pycodestyle z repo fedory PS. Pamiętaj, że jeżeli masz nowy problem nie związany z tematem wątku, to musisz (tak naprawdę to niczego nie musisz, ale zasady forum i kultura tego wymaga) utworzyć nowy wątek w odpowiednim dziale.
 14. sunrise

  Hashcat problemy

  Na pewno masz nie poprawnie skonfigurowany/zainstalowany sterownik nvidi, skoro załadowany masz moduł nouveau, ale pierwsze co się rzuca w oczy to: co zwraca polecenie hashcat -I (duże i, nie małe el)
×