Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  497
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  41

sunrise last won the day on December 20 2019

sunrise had the most liked content!

Community Reputation

62 Excellent

1 Follower

About sunrise

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Recent Profile Visitors

9,413 profile views
 1. Może spróbuj zablokować logowanie w journald. W pliku /etc/systemd/journald.conf ustaw Storage na volatile lub none ni i wyłącz rsysloga
 2. sunrise

  Grub 2 widzi tylko Fedorę

  Podaj /etc/fstab i blkid
 3. sunrise

  Grub 2 widzi tylko Fedorę

  BIOS czy UEFI? Obstawiam, że UEFI.
 4. sunrise

  Życzenia Świąteczne

  Również przyłączam się do życzeń. Wszystkiego najlepszego wszystkim użytkownikom forum. Wesołych Świąt.
 5. Ponieważ widać, że jest to nowy sprzęt to regulacja podświetlania, może nie działać. Polecam lekturę https://wiki.archlinux.org/index.php/Backlight i samodzielne eksperymenty jak również wpisanie w google model swojego laptopa razem z frazą "fedora backlight". Może ktoś na zagranicznych forach miał podobny problem i go rozwiązał.
 6. Może korzystaj tylko z jednego interfejsu albo kabel albo wifi, a nie oba naraz. Szczególnie gdy oba interfejsy są podłączone do tego samego routera.
 7. sunrise

  Fedora problem z partycjonowaniem

  Wszystko jest OK. Jeżeli interesuje Cię inny podział tu musisz przy instalacji ręcznie poustawiać rozmiary partycji lub teraz ręcznie z pomocą narzędzia lvm pozmieniać rozmiary partycji, ale tu już raczej dla bardziej zaawansowanego użytkownika, niż początkującego.
 8. Zapewne dlatego, że xdotool wysyła wciśnięcie i puszczenie klawisza a ty potrzebujesz wysłać oddzielnie keyup i keydown. Nie wiem czy możliwe jest przypisanie innej komendy dla wciśnięcia klawisza myszy i innej dla puszczenia. N apewno xdotool potrafi wysyłać keyup i keydown.
 9. sunrise

  Instalacja Fedory obok Windowsa 7

  Może menu wyboru systemu masz tylko ukryte https://fedoraproject.org/wiki/Changes/HiddenGrubMenu Naciskaj ESC przy bootowaniu.
 10. Może to ci pomoże https://www.linuxuprising.com/2019/11/how-to-bind-mouse-buttons-to-keyboard.html
 11. Tak naprawdę to dowolną, byle była na bieżąco aktualizowana.
 12. To nie jest problem z dnf (dnf nadal potrafi instalować lokalne rpmy), ale z samym pakietem rpm. Obecnie wszystkie programy są w /usr/bin zamiast w /bin.
 13. sunrise

  Serwer vsftpd

  Musisz w konfiguracji vsftpd ustawić tcp_wrappers=NO
 14. sunrise

  Serwer vsftpd

  Od F28 tcp wrappers jest uznany za przestarzały i wiele programów już go nie wspiera m .in. vsftpd https://fedoraproject.org/wiki/Changes/Deprecate_TCP_wrappers Uruchom vsftpd poleceniem systemctl start vsftpd
×