Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  575
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

sunrise last won the day on July 26

sunrise had the most liked content!

Community Reputation

73 Excellent

1 Follower

About sunrise

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Recent Profile Visitors

9,617 profile views
 1. Temat lekki i wakacyjny jakie znacie ciekawe program dostępne w repozytorium fedory, nie mające żadnego praktycznego zastosowania? Na zachętę moje trzy programy 1. sl - często bywa, że w pośpiechu człowiek zamieni kolejność liter w poleceniu np zamiast ls wpisze sl i wtedy mamy takie coś (animowane). 2. nyancat - program wyświetla animację nyancata. 3. lolcat - program "tęczuje" literki w terminalu. uruchamiamy jako pipe np. ls|lolcat lub podajemy jako argument dla polecenia nazwę pliku do wyświetlenia. A wy co polecacie? Maks. 3 programy.
 2. Nawet na pewno nie masz zainstalowanego środowiska graficznego. Wyświetl dostępne grupy do zainstalowania poleceniem dnf grouplist i zainstaluj wybrane przez siebie środowisko graficzne np dnf groupinstall "Środowisko Xfce" dnf groupinstall "Środowisko LXDE"
 3. Prawdopodobnie musisz zainstalować wybrane środowisko graficzne, ponieważ obecnie nie masz zainstalowanego żadnego.
 4. Nie wiem jak utworzyłeś ten ramdysk, ale najprostszy sposób to w /etc/fstab umieścić wpis tmpfs /ramdysk tmpfs uid=1000,gid=1000,size=2G 0 0
 5. Wymuś odświeżenie poleceniem dnf update --refresh
 6. Ogólnie jakość polskich mirrorów, w szczególności wersji 32 bitowej jest słaba, rzadko się synchronizują, często pakiet był już od tygodnia w stable a na mirrorach nadal go nie było.
 7. Jedyne co możesz zrobić to ponownie uruchomić polecenie dnf. Ten plik to klucze do sprawdzanie podpisanych pakietów nic w nich nie zmieniaj.
 8. Startujesz z cd czy pendrajwa? Jeżeli z pendrajwa w jaki sposób go utworzyłeś? Użyj Fedora Media Writer Film nie działa musisz go udostępnić w google drive dla innych.
 9. Dokładnie tak, czasami z różnych względów pakiety zmieniają swoją nazwę. Pora zaktualizować Fedorę f30 nie jest już wspierana.
 10. Nie da się, nie ma wersji 32-bitowej.
 11. Ad.1 Wszystkie obecne wersje Fedory są 64-bitowe. Ad.2 Ostatnia wersja Fedory jest bardzo dobra
 12. W firefoxie w paski wpisz about:config i zmień klucz layers.acceleration.force-enabled na true może pomoże Spróbuj również tych ustawień https://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox/Tweaks#Jerky_or_choppy_scrolling
 13. Pierwsze co zrób to spróbuj z nową Fedorą 32. Z argumentów kernela usuń argumenty quiet i rhgb, gdy wyświetlą się błędy postaraj się w jakiś sposób je nam przedstawić np. zdjęcie ekranu, wtedy będzie łatwiej coś wykombinować.
 14. Aż zainstalowałem GNOME3 (normalnie używam MATE F32). U mnie wszystko działa normalnie. Zobacz sam. Ale ja mam normalny stacjonarny komputer. A zobacz czy tak samo dzieje się jak uruchomisz Fedorę w wersji live.
 15. Nie on tylko pomaga zainstalować gry, ale gry ty musisz posiadać.
×
×
 • Create New...