Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  664
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  54

sunrise last won the day on April 12

sunrise had the most liked content!

Community Reputation

82 Excellent

1 Follower

About sunrise

 • Rank
  Ekspert

Profile Information

 • Skąd
  Zgierz

Recent Profile Visitors

9,818 profile views
 1. cpupower znajduje się w kernel-tools
 2. Może nikt nie odpowiada, bo nikt nie zna odpowiedzi na twoje pytanie. Ja, np. nie wiem co masz na myśli mówiąc "program do optymalizacji pracy procesora". Może te programy z Archa tak samo się nazywają w Fedorze, może warto samemu poszukać. Na forum jest niewielu użytkowników, to i odpowiedzi jest niewiele.
 3. Można poczekać Jak na razie termin to 16-11-2021
 4. Nie. Oprócz tego, że oczywiście zajmuje miejsce na dysku.
 5. Ja nic nie robię, ale jeżeli chcesz możesz je usunąć. Istnieje też specjalistyczne narzędzie do obsługi tych plików i w nim, możesz usunąć, połączyć i zastąpić, nazwa się rpmconf.
 6. sunrise

  GRUB

  Prawdopodobnie powinno pomóc polecenie sudo grub2-editenv - unset menu_auto_hide
 7. sunrise

  pozdro z Fedory 34

  Przyznam, że nie znałem tej metody. Zawsze aktualizowałem off-line przez dnf system-upgrade download --releasever=34 To ja jednak proponuje się wstrzymać. Mam jedna partycję, na btrfs (normalny twardy dysk, dość wolny) i jeżeli ma przyznać to działa to, różnie. Na tej partycji mam różne dane np. filmy, obrazy maszyn wirtualnych i np. aktualizacja maszyny do f34 trwała bardzo długo i powoli, przy szybkim przewijaniu filmu operacje I/O potrafiły wskoczyć na 100%. Także mam mieszane uczucie, ale nadal będę używał/testował, ale raczej nie jak fs dla systemu.
 8. Nie musi. Wcześniejsze polecenia powinny wystarczyć. Pytanie do tomcio nie mogłeś się zalogować na konsoli czy do interfejsu graficznego?
 9. Ogólnie OK. Kilka propozycji. Umieszczaj w opisach linki do poruszanych tematów/stron. Jeżeli poruszasz kilka tematów, miło by było dodać znaczniki czasowe, do konkretnych tematów. Staraj się wyraźnie mówić - czasami przyspieszasz i wtedy ciężko Cię zrozumieć. Spróbuj może innego ustawienia mikrofonu, ponieważ słychać jak przełykasz. Rozważ umieszczanie podcastów na innych portalach YouTube/Spotify (większy zasięg). Trzymam kciuki.
 10. sunrise

  pozdro z Fedory 34

  SeeM Postawiłeś f34 od nowa, czy aktualizowałeś f33?
 11. Być może pod koniec kwietnia wyjdzie Rocky Linux. A i zapomniałem, wyszedł Alma Linux 8.3
 12. A masz w ustawieniach we wtyczkach włączony terminal? Musisz mieć zaznaczone "Terminal Tool View"
 13. Minicom na pewno działa i można nim zarówno wysyłać jak i odbierać. Może masz wyłączone lokalne echo? W minicom ctrl-A E włącza lokalne echo. W screenie, też trzeba włączyć lokalne echo.
 14. sunrise

  pozdro z Fedory 34

  Pojawiła się Fedora 34 beta https://fedoramagazine.org/announcing-the-release-of-fedora-34-beta/
×
×
 • Create New...