Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  475
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  38

Everything posted by sunrise

 1. Musisz zajrzeć do logów, polecenie journalctl.
 2. sunrise

  epel 8

  Tak wiem, 7.7 właśnie pojawił się przed chwilą.
 3. dnf history oraz bardziej szczegółowo dnf history info <identyfikator> gdzie identyfikator to numer transakcji z dnf history Ja tak instaluje. Ja takiego nie znam, generalnie w przypadku nie rozwiązanych zależności dnf pomija kłopotliwy pakiet.
 4. sunrise

  epel 8

  No i miałeś racje. Jeżeli wszystko pójdzie OK to CentOS zostanie wydany 24 września.
 5. Spróbuj jeszcze polecenia dnf update --refresh
 6. To raczej wygląda, że próbuje zainstalować biblioteki w różnych wersjach dla różnych architektur, a powinny być w tych samych wersjach. Spróbuj jako root wykonać te polecenia dnf clean all dnf update dnf install wine
 7. sunrise

  epel 8

  Ja obstawiam, że wyjdzie do końca miesiąca.
 8. sunrise

  epel 8

  CentOS 8 też powinien wkrótce być wydany, wszystkie etapy są już zakończone https://wiki.centos.org/About/Building_8
 9. sunrise

  hwloc - biblioteka w dystrybucji Fedora 30

  Tak są dostępne.
 10. Czyli to problem z wbudowana kartą. Pisałeś, że zainstalowałeś te sterownik realteka, a co zwraca polecenie (jako root) dkms status?
 11. Tak wiem , ale ten laptop nie sprawia problemów? Tylko całkiem inny, o ile dobrze zrozumiałem. Chodzi o to aby na komputerze który sprawia problem połączyć się do internetu za pomocą innej karty sieciowej, niż tak która sprawia problem. Może to być karta wifi lub inna karta sieciowa o ile taką posiadasz.
 12. Ale problem masz na komputerze a nie na komórce, więc musisz się połączyć na komputerze zamiast kablem to przez wifi i wtedy jeżeli wszystko będzie działać poprawnie , to problemem jest z samą kartą sieciową(lub sterownikiem do niej). Jeżeli chcesz to możesz spróbować użyć sterownika od realteka (DKMS), ale musisz zablokować stary moduł najlepiej utwórz plik /etc/modprobe.d/blacklist-r8169.conf o zawartości blacklist r8169 Używasz na własną odpowiedzialność!
 13. A może to problemy z dostawcą internetu? Jeżeli masz możliwość, to przetestuj innego dostawce i/lub zmień połączenie z kabla na wifi. Realtek czasami sprawia problemy, czasami pomaga zainstalowanie sterownika ze ze strony Realteka (przy każdym nowym kernelu, trzeba go kompilować, dkms załatwia sprawę, ale często sterownik nie nadąża za najnowszymi kernelami o trzeba szukać łątek)
 14. Najprościej będzie jak sam sprawdzisz, cofnij aktualizacje i zobacz czy wszystko wróci do normy.
 15. sunrise

  Fedora 30 XfcE4 Thunar SAMBA SMB

  Przejrzyj logi w /var/log/samba/, uruchom polecenie journalctl -f (jako root w konsoli) i wejdź thunarem do zasobu z którym masz problem, w konsoli powinny się pojawić komunikaty, może one naprowadzą Cię na rozwiązanie.
 16. sunrise

  Fedora 30 XfcE4 Thunar SAMBA SMB

  A co pisze w logach?
 17. sunrise

  Jak odmontować napęd za pomocą terminala?

  Zapewnie /run/media/<nazwa_uzytkownika/<nazwa_urządzenia>
 18. sunrise

  ydpdict - instalacja ze źródeł, jak?

  Najpierw uruchom autogen.sh potem configure a na końcu make
 19. sunrise

  BUG DRUKARKI

  Wszyscy się cieszymy, ale dla innych którzy mogą mieć podobny problem, dobrze by było abyś podał rozwiązanie.
 20. sunrise

  Wyłączenie karty Wifi

  Teraz jest NetworkManager i w nim możesz wszystko zmieniać, a pliki znajdują się w katalogu /etc/sysconfig/networking/
 21. sunrise

  Wyłączenie karty Wifi

  Nie wiem co masz na myśli, mówiąc, że chciałbyś ją wyłączyć. Jest polecenie rfkill ale to nie powoduje, że karta znika z systemu tylko nie nadaje i nie odbiera. Jeżeli karta nie działa prawidłowo, to może lepiej ja fizycznie usunąć? Często w laptopach karty są pod klapkami i można je bez problemu we własnym zakresie wyjąć i zastąpić inną.
 22. sunrise

  nowa strona Fedory

  Nie wiem kiedy się zmieniła, ale dzisiaj wspomnieli o tym na Fedora Magazine
 23. W katalogu /etc/sysctl.d/ utwórz plik np. 10-memory.conf i w nim wpisz vm.swappiness=5 vm.min_free_kbytes=131072 Jak masz mało ramu to mogą Cię zainteresować takie opcje jak vm.overcommit_memory=2 vm.overcommit_ratio=100 https://www.kernel.org/doc/Documentation/vm/overcommit-accounting
 24. sunrise

  ALC825

  Wygląda, że system wykrywa podłączenie słuchawek. Spróbuj wykonać polecenie alsactl restore. Sprawdź jeszcze raz alsamixer (F6 i wybierz odpowiednią kartę)
 25. sunrise

  ALC825

  To teraz zobacz czy po podłączeniu słuchawek zmienia się ta linia analog-output-headphones: Słuchawki (priority 9000, latency offset 0 usec, available: no) Zamiast available: no powinno być available: yes
×