Jump to content

sunrise

Użytkownicy
 • Content Count

  575
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  48

Everything posted by sunrise

 1. Temat lekki i wakacyjny jakie znacie ciekawe program dostępne w repozytorium fedory, nie mające żadnego praktycznego zastosowania? Na zachętę moje trzy programy 1. sl - często bywa, że w pośpiechu człowiek zamieni kolejność liter w poleceniu np zamiast ls wpisze sl i wtedy mamy takie coś (animowane). 2. nyancat - program wyświetla animację nyancata. 3. lolcat - program "tęczuje" literki w terminalu. uruchamiamy jako pipe np. ls|lolcat lub podajemy jako argument dla polecenia nazwę pliku do wyświetlenia. A wy co polecacie? Maks. 3 programy.
 2. Nawet na pewno nie masz zainstalowanego środowiska graficznego. Wyświetl dostępne grupy do zainstalowania poleceniem dnf grouplist i zainstaluj wybrane przez siebie środowisko graficzne np dnf groupinstall "Środowisko Xfce" dnf groupinstall "Środowisko LXDE"
 3. Prawdopodobnie musisz zainstalować wybrane środowisko graficzne, ponieważ obecnie nie masz zainstalowanego żadnego.
 4. Nie wiem jak utworzyłeś ten ramdysk, ale najprostszy sposób to w /etc/fstab umieścić wpis tmpfs /ramdysk tmpfs uid=1000,gid=1000,size=2G 0 0
 5. Wymuś odświeżenie poleceniem dnf update --refresh
 6. Ogólnie jakość polskich mirrorów, w szczególności wersji 32 bitowej jest słaba, rzadko się synchronizują, często pakiet był już od tygodnia w stable a na mirrorach nadal go nie było.
 7. Jedyne co możesz zrobić to ponownie uruchomić polecenie dnf. Ten plik to klucze do sprawdzanie podpisanych pakietów nic w nich nie zmieniaj.
 8. Startujesz z cd czy pendrajwa? Jeżeli z pendrajwa w jaki sposób go utworzyłeś? Użyj Fedora Media Writer Film nie działa musisz go udostępnić w google drive dla innych.
 9. Dokładnie tak, czasami z różnych względów pakiety zmieniają swoją nazwę. Pora zaktualizować Fedorę f30 nie jest już wspierana.
 10. Nie da się, nie ma wersji 32-bitowej.
 11. Ad.1 Wszystkie obecne wersje Fedory są 64-bitowe. Ad.2 Ostatnia wersja Fedory jest bardzo dobra
 12. W firefoxie w paski wpisz about:config i zmień klucz layers.acceleration.force-enabled na true może pomoże Spróbuj również tych ustawień https://wiki.archlinux.org/index.php/Firefox/Tweaks#Jerky_or_choppy_scrolling
 13. Pierwsze co zrób to spróbuj z nową Fedorą 32. Z argumentów kernela usuń argumenty quiet i rhgb, gdy wyświetlą się błędy postaraj się w jakiś sposób je nam przedstawić np. zdjęcie ekranu, wtedy będzie łatwiej coś wykombinować.
 14. Aż zainstalowałem GNOME3 (normalnie używam MATE F32). U mnie wszystko działa normalnie. Zobacz sam. Ale ja mam normalny stacjonarny komputer. A zobacz czy tak samo dzieje się jak uruchomisz Fedorę w wersji live.
 15. Nie on tylko pomaga zainstalować gry, ale gry ty musisz posiadać.
 16. Zmiany, zmiany, zmiany. Jest nowa strona a większość poradników już dawno była nieaktualna. Poradniki są tutaj
 17. cat /etc/fedora-release Fedora release 32 (Thirty Two) Nie obyło się bez małych problemów. Pod sam koniec kernel "się wykrzaczył", ale po resecie wszystko zadziałało. Na drugiej maszynie wszystko odbyło się bez problemów. W MATE desktop, nie działa cpufreq applet z pakietu mate-applets, pomaga rekompilacja z najnowszym jądrem (bug zgłoszony i poprawiony)
 18. To pozostaje Ci jeszcze odłączenie adaptera i podłączenie bezpośrednio do hdmi. Jeżeli i to nie pomoże to pozostanie Ci ręcznie uruchomienie pulseaudio i popatrzenie czy są jakieś komunikaty sugerujące co może być problemem. Tutaj masz jak ręcznie uruchomić pulseaudio.
 19. Wszystko wygląda ok. Uruchom program pavucontrol (z pakietu o tej samej nazwie) i dowolny program odtwarzający muzykę lub film w pavucontrol powinin sie pokazać ten program razem z wskaźnikiem wysterowania, popatrz może tam coś wyklikasz. Jeżeli możesz odłącz amplituner od monitora.
 20. Podaj co zwraca polecenie pacmd list-cards pacmd list-sinks pactl info Jak wpiszesz polecenie pactl set-default-sink <Naciśnij TAB> to powinieneś mieć podpowiedź jakie masz dostępne wyjścia wpisz to które wskazuje na monitor. To powinno ustawić domyśle wyjście na monitor. Gdy zmieniasz wyjście i masz uruchomiony program, który odgrywa dźwięk to musisz go po zmianie wyjścia uruchomić ponownie.
 21. Zmień kanał w swoim ap na tym sterowniku nie widzi kanałów 12 i 13
 22. Na zdjęciu masz dwa profile i w tym drugim masz wybrany wyjście analogowe może musisz wybrać wyjście HDMI?
 23. Nie, to jest komenda.Wywołuje ona polecenie ps z opcją aux i przekazuje jej wyjście( ten znak | ) do procesu grep który wyszukuje ciąg vlc Dla obu poleceni jest to to samo oznacza numer sygnału przekazywanego do procesu, w tym przypadku jest to sygnał numer 9 czyli SIGKILL zamiast tej 9 można podać SIGKILL i też będzie działać np kill -SIGKILL 45747 O sygnałach możesz poczytać w wydając poleceiie man 7 signal
 24. Można też zamiast szukać po PID użyć programu killall i podać nazwę programu killall -9 vlc
 25. Powinieneś mieć zainstalowane takie pakiety akmod-wl akmods broadcom-wl kmod-wl Co zwraca polecenie rpm -q akmod-wl akmods broadcom-wl kmod-wl
×
×
 • Create New...