Jump to content

Jony

Użytkownicy
 • Content Count

  399
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Jony last won the day on March 17 2015

Jony had the most liked content!

Community Reputation

15 Good

About Jony

 • Rank
  Ekspert

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  fedora
 • Środowisko graficzne
  Gnome
 • GG
  7684222

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Włoszczowa

Recent Profile Visitors

10,043 profile views
 1. Jony

  Co Się Dzieje Z Kadu

  @nacas Kadu nie jest rozwijane http://www.kadu.im/forum/viewtopic.php?f=6&t=17437
 2. Lipne to masz podejście do Linuksa. Nie wiem jakim sposobem instalowałeś Scientific, że rzekomo spowodowało to uszkodzenie Windows 10. Nie rozumiem w jaki sposób mógłby Linux wpłynąć na Windows by ten nie mógł pulpitu załadować. Rozumiem że ekran logowania się załadował? Korzystam z tego distro od kilku lat i nigdy nie miałem takich problemów. Windows 10 też odpala się normalnie. Owszem czasami zdarzyło się, że grub nie wykrył Windows, ale wystarczyło podmontować dysk C i wydać polecenie: grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg i tym razem 10-tka była na liście. Tak na marginesie, Scientific raczej nie jest dystrybucją dla Ciebie. Skieruj swoją ciekawość w stronę Antergos-a.
 3. Nie zadziałało, bo z tego co się orientuje to linijka GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console" powinna być zakomentowana i brakuje jeszcze dwóch linijek GRUB_GFXMODE= oraz GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=keep o których piszą również na wiki Arch-a. Fajnie, ale skoro nie masz ochoty na gimnastykę z Fedorą, to po co zawracasz gitarę?
 4. Nie korzystam z KDE, ale jakoś ciężko mi uwierzyć że w tym środowisku nie ma prostego widgetu do wyłączania systemu. Czy przypadkiem widget Lock/Logout nie można ustawić tak, by wyłączał komputer?
 5. Yum Extender to nakładka graficzna na yum-a ale też na DNF, a wracając do tematu. Cofnąć aktualizacje konkretnej paczki zawsze można. Służy do tego dnf downgrade. Polecam zajrzeć do manuala. Z tej listy to podejrzewałbym tylko systemd.
 6. Nie korzystam z secure boot, ale Antergos to czystej wody Arch, więc można podpytać na forum Arch-a.
 7. Raczej powinno się dać. Poczytaj o Windows Recovery Environment.
 8. Instalowałem z nośnika Live i do wyboru było kilka środowisk, w tym XFCE, KDE, MATE i coś jeszcze. Co do Gnome, to muszę przyznać, że z każdą wersją jest coraz bardziej używalny na komputerze domowym.
 9. Podłącze się pod dyskusje. Po rozczarowaniu Fedorą 23 zacząłem szukać jakiejś alternatywy. Po dłuższych poszukiwaniach, zahaczając w między czasie o Debiana, trafiłem ostatnio na distro Antergos, którego twórcy promują pod hasłem "Always Fresh. Never Frozen." Musicie przyznać, że brzmi pięknie! Postanowiłem spróbować i póki co jestem zadowolony. Dystrybucja bazuje na Arch-u, ale jest prosta w instalacji i konfiguracji, a (_menadżer_ → menedżer) ORT pacman dużo bardziej przypomina yum-a/DNF-a niż apt. Paczuszki są świeżutkie (obecnie mam Gnome 3.20.2 na jajku 4.7.2-1), a co najważniejsze system działa stabilnie. Na pochwałę zasługuje instalator, w którym już w procesie instalacyjnym można wybrać instalacje sterowników własnościowych, czy np. flash-a. Poza tym nie trzeba się gimnastykować z dodawaniem dodatkowych repozytoriów, te standardowe są tak bogate, że praktycznie wszystko tam można znaleźć od kadu po gspocasta. Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne, większych błędów nie zauważyłem i mam nadzieje, że pozostanę z Antergosem na dłużej.
 10. Jeśli dobrze rozumiem, to Fedora nie widzi Windows bo oba systemy były instalowane w innym trybie. Windows prawdopodobnie z UEFI a linux z UEFI+LEGACY. Jeżeli 7-kę miałeś zainstalowaną na partycjach z GPT to musisz zrobić pendrive z obsługą partycji GPT. Najprościej zrobisz to przy użyciu rufusa. Oba systemy muszą być instalowane w tym samym trybie, wtedy grub powinien automatycznie wykryć Windows. Chociaż pamiętam, że przytrafił mi się przypadek gdy grub podczas aktualizacji nie wykrył Windows. Wtedy zamontowałem pod Linuksem partycje z Windows i odpaliłem w konsoli grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg i tym razem grub wykrył oba systemy.
 11. Rozumiem, że banki nie działają charytatywnie, ale przecież mają korzyści z faktu, że przetrzymuję u nich moje pieniądze na nieoprocentowanym koncie, w zamian dostaję tylko darmowe przelewy przez internet. To trochę słabo. Rozumiałbym opłaty za wydanie karty debetowej, ale pobieranie opłat za samo posiadanie takiej karty już nie bardzo trawię. I jeszcze ta zabawa w kotka i myszkę, jak wydasz określoną kwotę w miesiącu przy użyciu karty to już nie płacisz. Gdyby operatorzy komórkowi działali na podobnych zasadach, to kazaliby sobie płacić za utrzymanie sima w sieci, a jakbyś wydzwonił określoną liczbę minut w miesiącu, to opłata byłaby anulowana. Trochę to śmieszne. Tak naprawdę, gdyby można było w urzędach i u pracodawcy podać konto paypala to okazałoby się, że nie potrzebuje konta w banku.
 12. Sam ostatnio rozglądam się za kontem bankowym - jako dodatkowe z darmową kartą i Bank Smart, póki co jest jedynym bankiem spełniającym to kryterium. Do niedawna można było posiadać konto w idea banku z darmową kartą debetową, ale to już przeszłość. Generalnie słaba jest oferta banków, a z tego co słyszałem wkrótce ma wejść dyrektywa unijna nakazująca bankom w UE wprowadzenie ofert darmowych kont rozliczeniowych, w których posiadanie konta i podstawowe operacje mają być darmowe.
 13. @WalDo myślałem że zajrzałeś na wiki Grive2. Z tego co tam piszą wynika, że można wskazać konkretny folder przez parametr -p. Domyślnie faktycznie synchronizuje katalog z którego został odpalony. Wybiórczo można synchronizować podkatalog przy użyciu -s. Generalnie wygląda na to, że grive2 trzeba dać czas na rozwój, może kiedyś coś ciekawego się z niego wykluje. Przy okazji trafiłem jeszcze na overGrive - wygląda całkiem obiecująco.
 14. Tym razem o coś innego się pluje. Zastanawia mnie dlaczego czepia się pipelight-silverlight. Teoretycznie jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Tak na marginesie, działa Ci ten pipelight-silverlight? U mnie kompletnie firefox nie widzi tego pluginu, a na dodatek gdy mam włączony pipelight-silverlight to nie mogę uruchomić Evolution.
 15. Logujesz się na to samo konto na którym masz google drive. Żadnego konta zakładać nie trzeba, jedynie prosi o utworzenie projektu który będzie korzystać z tego api. To standardowa procedura. Projekt możesz sobie nazwać np. grive2. Natomiast ta informacja o jakimś trialu na 60 dni to zwykła reklama zachęcająca do skorzystania z Google Cloud Platform - to chyba jakiś nowy produkt, wcześniej tego nie widziałem - można totalnie zignorować. Z tego co się orientuje, to grive2 korzysta z autoryzacji OAuth2, a bez włączonego API to nie ma prawa zadziałać. Tak na marginesie, kiedyś skleciłem skrypt w bashu do obsługi konta GWT wykorzystując autoryzacje OAuth2 i też musiałem powłączać odpowiednie api. System operacyjny? Ja to na centosie zainstalowałem.
×
×
 • Create New...