Jump to content

Jony

Użytkownicy
 • Content Count

  397
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Jony last won the day on March 17 2015

Jony had the most liked content!

Community Reputation

15 Good

About Jony

 • Rank
  Ekspert

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  fedora
 • Środowisko graficzne
  Gnome
 • GG
  7684222

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Włoszczowa

Recent Profile Visitors

9,923 profile views
 • Amos

 1. Jony

  Co Się Dzieje Z Kadu

  @nacas Kadu nie jest rozwijane http://www.kadu.im/forum/viewtopic.php?f=6&t=17437
 2. Jony

  Ożywienie Wiki

  Jest gorzej niż myślałem. Cały portal Fedora.pl sprawia wrażenie wymarłego miasteczka. Maile na adres admin@wiki.fedora.pl nie dochodzą, więc może poniżej wkleję treść wiadomości. Gdy próbuję utworzyć nowy artykuł na wiki lub zapisać coś w brudnopisie, to w momencie gdy kliknę na Zapisz wyskakuje mi 500 Internal Server Error. Reakcja Admina mile widziana.
 3. Czy ktoś jest zainteresowany przywróceniem Wiki do życia? Obecnie nic nie można zrobić, bo zabezpieczenie reCAPTCHA V1 nie jest już wspierane.
 4. Lipne to masz podejście do Linuksa. Nie wiem jakim sposobem instalowałeś Scientific, że rzekomo spowodowało to uszkodzenie Windows 10. Nie rozumiem w jaki sposób mógłby Linux wpłynąć na Windows by ten nie mógł pulpitu załadować. Rozumiem że ekran logowania się załadował? Korzystam z tego distro od kilku lat i nigdy nie miałem takich problemów. Windows 10 też odpala się normalnie. Owszem czasami zdarzyło się, że grub nie wykrył Windows, ale wystarczyło podmontować dysk C i wydać polecenie: grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg i tym razem 10-tka była na liście. Tak na marginesie, Scientific raczej nie jest dystrybucją dla Ciebie. Skieruj swoją ciekawość w stronę Antergos-a.
 5. Nie zadziałało, bo z tego co się orientuje to linijka GRUB_TERMINAL_OUTPUT="console" powinna być zakomentowana i brakuje jeszcze dwóch linijek GRUB_GFXMODE= oraz GRUB_GFXPAYLOAD_LINUX=keep o których piszą również na wiki Arch-a. Fajnie, ale skoro nie masz ochoty na gimnastykę z Fedorą, to po co zawracasz gitarę?
 6. Nie korzystam z KDE, ale jakoś ciężko mi uwierzyć że w tym środowisku nie ma prostego widgetu do wyłączania systemu. Czy przypadkiem widget Lock/Logout nie można ustawić tak, by wyłączał komputer?
 7. Yum Extender to nakładka graficzna na yum-a ale też na DNF, a wracając do tematu. Cofnąć aktualizacje konkretnej paczki zawsze można. Służy do tego dnf downgrade. Polecam zajrzeć do manuala. Z tej listy to podejrzewałbym tylko systemd.
 8. Nie korzystam z secure boot, ale Antergos to czystej wody Arch, więc można podpytać na forum Arch-a.
 9. Raczej powinno się dać. Poczytaj o Windows Recovery Environment.
 10. Instalowałem z nośnika Live i do wyboru było kilka środowisk, w tym XFCE, KDE, MATE i coś jeszcze. Co do Gnome, to muszę przyznać, że z każdą wersją jest coraz bardziej używalny na komputerze domowym.
 11. Podłącze się pod dyskusje. Po rozczarowaniu Fedorą 23 zacząłem szukać jakiejś alternatywy. Po dłuższych poszukiwaniach, zahaczając w między czasie o Debiana, trafiłem ostatnio na distro Antergos, którego twórcy promują pod hasłem "Always Fresh. Never Frozen." Musicie przyznać, że brzmi pięknie! Postanowiłem spróbować i póki co jestem zadowolony. Dystrybucja bazuje na Arch-u, ale jest prosta w instalacji i konfiguracji, a (_menadżer_ → menedżer) ORT pacman dużo bardziej przypomina yum-a/DNF-a niż apt. Paczuszki są świeżutkie (obecnie mam Gnome 3.20.2 na jajku 4.7.2-1), a co najważniejsze system działa stabilnie. Na pochwałę zasługuje instalator, w którym już w procesie instalacyjnym można wybrać instalacje sterowników własnościowych, czy np. flash-a. Poza tym nie trzeba się gimnastykować z dodawaniem dodatkowych repozytoriów, te standardowe są tak bogate, że praktycznie wszystko tam można znaleźć od kadu po gspocasta. Pierwsze wrażenia mam bardzo pozytywne, większych błędów nie zauważyłem i mam nadzieje, że pozostanę z Antergosem na dłużej.
 12. Jeśli dobrze rozumiem, to Fedora nie widzi Windows bo oba systemy były instalowane w innym trybie. Windows prawdopodobnie z UEFI a linux z UEFI+LEGACY. Jeżeli 7-kę miałeś zainstalowaną na partycjach z GPT to musisz zrobić pendrive z obsługą partycji GPT. Najprościej zrobisz to przy użyciu rufusa. Oba systemy muszą być instalowane w tym samym trybie, wtedy grub powinien automatycznie wykryć Windows. Chociaż pamiętam, że przytrafił mi się przypadek gdy grub podczas aktualizacji nie wykrył Windows. Wtedy zamontowałem pod Linuksem partycje z Windows i odpaliłem w konsoli grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg i tym razem grub wykrył oba systemy.
 13. Jony

  Konto Bankowe Do Codziennego Użytku

  Rozumiem, że banki nie działają charytatywnie, ale przecież mają korzyści z faktu, że przetrzymuję u nich moje pieniądze na nieoprocentowanym koncie, w zamian dostaję tylko darmowe przelewy przez internet. To trochę słabo. Rozumiałbym opłaty za wydanie karty debetowej, ale pobieranie opłat za samo posiadanie takiej karty już nie bardzo trawię. I jeszcze ta zabawa w kotka i myszkę, jak wydasz określoną kwotę w miesiącu przy użyciu karty to już nie płacisz. Gdyby operatorzy komórkowi działali na podobnych zasadach, to kazaliby sobie płacić za utrzymanie sima w sieci, a jakbyś wydzwonił określoną liczbę minut w miesiącu, to opłata byłaby anulowana. Trochę to śmieszne. Tak naprawdę, gdyby można było w urzędach i u pracodawcy podać konto paypala to okazałoby się, że nie potrzebuje konta w banku.
 14. Jony

  Konto Bankowe Do Codziennego Użytku

  Sam ostatnio rozglądam się za kontem bankowym - jako dodatkowe z darmową kartą i Bank Smart, póki co jest jedynym bankiem spełniającym to kryterium. Do niedawna można było posiadać konto w idea banku z darmową kartą debetową, ale to już przeszłość. Generalnie słaba jest oferta banków, a z tego co słyszałem wkrótce ma wejść dyrektywa unijna nakazująca bankom w UE wprowadzenie ofert darmowych kont rozliczeniowych, w których posiadanie konta i podstawowe operacje mają być darmowe.
 15. @WalDo myślałem że zajrzałeś na wiki Grive2. Z tego co tam piszą wynika, że można wskazać konkretny folder przez parametr -p. Domyślnie faktycznie synchronizuje katalog z którego został odpalony. Wybiórczo można synchronizować podkatalog przy użyciu -s. Generalnie wygląda na to, że grive2 trzeba dać czas na rozwój, może kiedyś coś ciekawego się z niego wykluje. Przy okazji trafiłem jeszcze na overGrive - wygląda całkiem obiecująco.
×