Jump to content

Deather

Użytkownicy
 • Content Count

  13
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Deather

 • Rank
  Młodszy Użytkownik

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0
 1. Chcę zrobić backup systemu tarem i wobec tego mam pytanie. Jakie katalogi można z powodzeniem ominąć w kopi?
 2. Jak sprawdzić jakie są zamontowane partycje w systemie w jakim standardzie oraz o jakiej pojemności, która jest rozruchowa itp? Jak ustalić na której partycji jest serwer web, mysql? Które katalogi są niezbędne do poźniejszego przywrócenia systemu?
 3. niestety: Reading repository metadata in from local files Parsing package install arguments No Match for argument: mysqlclient No Match for argument: mysqlclient-devel Nothing to do nie pomogło
 4. Problem z tym że z paczek repo nie chce mi isc serwer Jabber'a. A musze go zainstalować i to najlepiej z kompilacji ponieważ potrzebuje do niego SSL, ldap A kompilacja Jabbera mi wywala takie błędy checking for mysql.h in /usr/include/mysql... yes checking for mysql_init in -lmysqlclient... no configure: error: MySQL client libraries not found i dlatego chce skompilować mysql ze zrodel bo z paczek mam w systemie.
 5. Kompiluję MySQL ze źródeł lecz niestety nie mogę tego skompilować. Nie wiem cooznacza taki błąd: checking for termcap function library ... configure: error: No curses/termcap library found. Co muszę zrobić żeby kompilacja i instalacja wreszcie poszła.
 6. masz racje jest to racej downgrade niestety nie pomogly takie zabiegi
 7. Witam Mam zainstalowaną Fedora Core 4 z plytek jestem z niej zadowolony al ejest jeden problem w instalacji FC4 jest PHP 5 a ja potrzebuje PHP w wersji 4.3.x jak zrobic najszybciej i najsprawniej update do starszej wersji PHP z PHP5 tak żeby PHP i Mysql ze sobą współdziałało z poziomu stron www. Niestety nie znam szybkiego i sprawnego sposobu zebyPHP 5 zmienic na wczesniejsza wersje zaznaczam ze koniecznie musi byc obsluga mysql. Niestety na kompilacje ze zrodel nie mam zbytnio czasu. Pozostaje mi jedynie jakies inne rozwiazanie. Jakie?
 8. czy z samby mozna odzyskac usuniety katalog?
 9. Szukam programu do rpzeszukiwania internetu. 1. Chodzi o to ze mam np. zlecenie 1 i w zleceniu 1 mam podane adresy stron internetowych np. 10 adresów. podaje np 2 lub 3 słowa kluczowe np. (internet, komórki, php) i dana aplikacja przeszukuje mi strony podane w zleceniu 1 pod katem tych słów, i po codziennym uruchomieniu pokazuje mi tylko te strony na których treść merytoryczna się zmieniła gdy nic sie nie zmieniło nie wyswietla tej strony lub odpowiedni komunikat 2. Wpisuje adresy wyszukiwarek i podaje kilka słów kluczowych do zlecenia 2 i aplikacja przeszukuje internet używając tych wyszukiwarek co wpisałem w zleceniu 2
 10. Mam red hata 9.1 i teraz mam pytanko odnośnie zrobienia dns-a. Rozważam robienie go spod środowiska graficznego z poziomu redhat-config-bind 1.9.0. No i w strefie wyszukiwania w przód mam pole name - i tu mam wpisać nazwę domeny w której jest mój komp? A potem primary namesewer SOA - I czy to jest nazwa hosta mojego z kropką na końcu? Czy co mam tam wpiasać? No i tu jeszcze musze dodać także rekord swojego hosta i który ip podać ten który mam na sieć wewnętrzna czy zewnętrzną? W strefie wyszukiwania wstecz też mam podac ip i też nie wiem który?
 11. Deather

  Openvpn

  czy OpenVpn jest darmowy do zastosowań komercyjnych?
 12. a czego nie AddDefaultCharset iso8859-2
 13. jak juz podobny watek jest nie bede zakladal nowego ja szukam jak skonfigurowac na fc2 VPN serwer klient to winda (jak mozna to po polsku
×
×
 • Create New...