Jump to content

Mentat

Użytkownicy
 • Content Count

  339
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

Everything posted by Mentat

 1. Hmm, no to dziwne. U mnie nadal wszystkie dodatki są "nieobsługiwane". Nawet mój własny mały dodatek do przełączania jednej opcji. Zrobię sobie nowy profil i sprawdzę czy tam tez będzie problem. EDIT: W nowym profilu działa instalacja, czyli to problem występujący dla konkretnego profilu. Stary profil oznaczył sobie dodatki jako złe i nie odpuści. Nie pozwala też reinstalować, bo pojawia się błąd i że niby mam problem z połączeniem. A nawet jakby się dało to przy usuwaniu straciłbym ustawienia więc tak średnio z reinstalacją. EDIT 2: Wydali nową wersję 66.0.4 z łatą. Dodatki wróciły na swoje miejsce.
 2. Dalej nie działa. Załamka. Tego fixa ze Studies to nie sprawdzam, nie chce się zgadzać na przekazywanie danych prywatnych.
 3. Jak masz silną potrzebę to zawsze możesz zainstalować starszy system w maszynie wirtualnej (np. VirtualBox) i tam ten program.
 4. No ładnie, pół biurka zajęte :) A to tak służbowo czy prywatnie? Bo co chcesz zrobić z taką ilością portów. Sieć dla całego bloku? Chyba że dla tych dodatkowych funkcji jak VPNy itp. go nabyłeś. PS. Nie działają mi strzałki w edytorze :| Mega dziwnie się pisze.
 5. No trochę nie do końca. Może być 4 primary, ale jeśli chce się więcej partycji to jedna z nich musi być typu extended i w niej dodaje się już logiczne.
 6. Hmm, ciekawe co mu się nie podoba. W teorii instalacja na pojedynczej partycji, bez podziału na /boot i / jest możliwa. Chyba ze instalator jest tak napisany że to wymusza. Pamiętam że był kiedyś problem na DOSowych tablicy partycji z adresacją partycji bootującej, projektowali je gdy terabajty jeszcze były tylko w marzeniach, i partycja z jakiej system miał wystartować musiała być w pewnym zakresie początkowym dysku inaczej nie dało się wprowadzić jej adresu. Ale czy to ma w Twoim przypadku znaczenie to nie wiem. Może da się wykorzystać istniejącą już partycję /boot (sda6)? Nigdy nie instalowałem kilku Linuksów na jednej maszynie.
 7. Bez powiększenia sda2 nie zrobi się sda10 bo nie będzie w tej rozszerzonej. Zrobi się sda3. Partycje logiczne w DOSowej tablicy partycji są numerowane od sda5 właśnie dlatego że od 1 do 4 są zarezerwowane na główne.
 8. Jak rozszerzysz sda2 to partycje wewnątrz pozostaną niezmienione. Partycja rozszerzona to taki kontener na inne partycje, jak go powiększysz to będziesz miał miejsce na utworzenie kolejnych partycji logicznych. DOSowa tablica partycji obsługuje do 4 więc masz też ewentualnie jeszcze możliwość dodania dwóch głównych w razie potrzeby.
 9. Poszukaj w dokumentacji: https://help.directadmin.com/. Według https://www.directadmin.com/technologies.php to oprogramowanie może używać jednego z 3 serwerów WWW. Może nie używasz NGINX tylko np. Apache?
 10. Jeśli aktualizowałeś kernel to stary powinieneś mieć nadal do wyboru. Uruchom ze starszego jądra. W nowszym możesz nie mieć sterowników do tej karty. Trudno mi sobie wyobrazić jak to wygląda, że karta jest wyświetlana ale bez przypisanego interfejsu.
 11. Grub masz w Fedorze. Ten artykuł powinien pomóc https://wiki.fedora.pl/wiki/GRUB Jak teraz wybierasz jaki system odpalić?
 12. To jest OK. Te liczby to ilość sekund włączenia systemu. Przy różnych uruchomieniach oczywiście mogą się różnić. Ale gdyby po włączeniu systemu i odpaleniu kilkukrotnym odpaleniu komendy dmesg na końcu pojawiały się nowe linie z błędem to by znaczyło że on cały czas wypluwa te błędy i zapisuje do logów. Z tego co pokazujesz to leci trochę błędów ale tylko w początkowej fazie bootowania. To jest zupełnie niegroźne. Ja doświadczyłem kiedyś problemów dlatego ostrzegam. Po złożeniu nowego sprzętu kilka lat temu, nie mogłem przez jakiś czas zainstalować tam Fedory bo odpalając z USB wersję Live zauważyłem, że lecą błędy jak szalone. Niedługo po uruchomieniu system przestawał działać poprawnie z powodu przepełnienia partycji, tak szybko puchł plik logów.
 13. Chodziło mi o tę liczbę w nawiasie kwadratowym na początku każdego wpisu.
 14. To są często różne niedoróbki BIOSU, sprawdź czy producent nie wydał jakiejś aktualizacji. Jeśli nie przeszkadza w działaniu to OK, ale koniecznie sprawdź czy te błędy nie lecą cały czas - wywołaj komendę dmesg kila razy i sprawdź czy pojawiają się nowe pozycje z rosnącym znacznikiem czasu. Jeśli tak to Twój plik logów będzie bardzo szybko rósł i może szybko zapełnić partycje na jakiej jest katalog /var. Dodatkowo jeśli masz tę partycję na dysku SSD to zmniejsza żywotność dysku - częste zapisy.
 15. Kiedyś to wiedziałem ale już uleciało w niepamięć Zerknij np. tu https://serverfault.com/a/586553 Ogólnie musisz "znatować" pakiety przychodzące na faktyczny serwer WWW, ale też musisz wyłapać i "odnatować" pakiety wracające i skierować do odbiorcy. Szukaj info odnośnie tego DNAT i SNAT. Możliwe też że MASQUERADE będzie potrzebne.
 16. Jest zapewne wiele możliwości rozwiązania. Możesz napisać kod np. w PHP + redirect w htaccess, który każde wywołanie przekaże do drugiego serwera a odpowiedź do klienta. Możesz tez np. zainstalować na VPS load balancer, przykładowo HAProxy, który wykona coś podobnego. Zapewne można by to wykonać jakoś na samym firewallu.
 17. Zapewne link jest generowany w formie dla HTML a problemu z wersją Plain nikt nie zauważył bo mało kto używa chyba. Thunderbird na pewno nie podmienia linku w źródle, tam zobacz jaka forma była wysłana. Po prostu jak zauważysz w linku & to sobie podmień na &.
 18. Nie. Ale to może efekt sterowników nvidii. Z powyższych wiadomości powinieneś już sobie poradzić z odnalezieniem tego błędu.
 19. No nie wiem, mój boot.log jest pusty. Wpisy trzeba łapać w /var/log/messages. Co do TPM to mam "Failed to init entropy source 1: TPM RNG Device" w messages przy bootowaniu.
 20. Mentat

  spotify

  Raczej nie powinieneś robić tego jako root. Za to kompilację musisz robić z użytkownika który jest w grupie pkg-build. A więc będąc na koncie docelowego usera: sudo usermod -aG pkg-build `id -un` Wymaga przelogowania żeby grupa zaskoczyła
 21. Kwestia preferencji. Z paczkowanymi raczej mniej zachodu ale czasami też są problemy jak brakuje pakietów dla danego jądra. Zawsze możesz sprawdzić i zobaczyć co Ci bardziej pasuje.
 22. No to zapewne dla każdego jądra musisz instalować osobno. Ta metoda działa chyba tylko na aktualne jądro. Także punkt 2.8...
 23. https://bugzilla.kernel.org/show_bug.cgi?id=198167 Z tego co piszą to chyba błąd firmware który był jedynie ukrywany w poprzednich jądrach a teraz się uwidocznił. Pewnie nie będziesz miał żadnych skutków ubocznych. Choć jedna osoba pisze że komputer sam się wybudza z uśpienia. A i jak wklejasz długi tekst na forum to używaj odpowiednich tagów.
 24. No niby tryb graficzny a nie tekstowy ale jakoś po okładce nie oceniam Pendrive chyba trzeba jakiś narzędziem ze strony http://wudt.codeplex.com/ (link ze strony microsoftu) tworzyć. Niestety nie mam praktyki w tym. Każdy napęd który ma być bootowalny musi być odpowiednio ułożony, czyste skopiowanie plików nic nie da.
×
×
 • Create New...