Jump to content

Toni

Użytkownicy
 • Content Count

  217
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Toni last won the day on December 16 2016

Toni had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About Toni

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. To znaczy, mnie interesuje jedna rzecz - czy to możliwe że system w którym nic nie zmieniałem, gdzie wszystko jest na domyślnych ustawieniach mógł sam z siebie bez ingerencji użytkownika zacząć sam instalować aktualizacje? W sensie czy nie jest to jakieś podejrzane? Zaznaczę, że komputer z tym systemem jest prawie nieużywany.
 2. Na drugim domowym komputerze z którego korzysta mój tata system Fedora pod Gnome automatycznie się zaktualizował. Do tej pory myślałem, że to użytkownik musi to zrobić sam. Nie włączałem żadnych aktualizacji automatycznych. Tato mnie dziś poinformował, że gdy wyłączał komputer, system poinformował go by nie wyłączał komputera po czym zacząć coś "robić". Tato zostawił tak komputer i mnie poinformował o zdarzeniu. Bardzo mnie to zdziwiło. Jak to wyjaśnić? Uruchomiłem komputer i faktycznie pojawiła się informacja o zainstalowanych aktualizacjach. Czy to możliwe, że system na domyślnych ustawieniach sam się zaktualizował? Jak do tego doszło?
 3. Toni

  do usunięcia

  do usunięcia
 4. Czyli obie komendy w swoim zakresie pokażą komunikaty niezależnie od siebie ? Obie komendy trzeba wpisać i dopiero logować się do banku. przepraszam, że tak o wszystko pytam, mam taką naturę
 5. A komenda journalctl -f sama w sobie pokazuje komunikaty - m.in co jest nie tak? Czyli uruchamiam Firefoxa poleceniem firefox a następnie wpisuję komende journalctl -f i niejako z powodu tych dwóch komend powinny pokazać się jakieś komunikaty , jak nie z powodu komendy firefox to z powodu komendy journalctl -f ?
 6. Rozumiem, że wpisanie komendy firefox po prostu uruchamia okienkową, graficzną wersję Firefoxa? Czemu uruchamiać go z poziomu terminala - czemu ma to służyć?
 7. Ok, zrobię to, ale muszę podkreślić, że odpowiedzi nie będzie szybko bo z rzadka korzystam z banku. Z tego co zauważyłem to inne strony nie zawieszają Firefoxa ale ostatnio korzystałem głownie z Windowsa. Spróbuję monitorować sytuacje i w odpowiedniej chwili uruchomić te polecenia. Wrócę na forum i zdam relacje.
 8. Sytuacja zdarzyła się jednego wieczora bo tak się złożyło że ja i drugi domownik musiał skorzystać z serwisu transakcyjnego. Sytuacja zdarzyla się tylko raz ale na dwóch różnych serwisach. Nie wiem gdzie takie komunikaty w logu są, jestem mało zaawansowanym userem. Jak się uruchamia Firefoxa w terminalu? Na czym to polega?
 9. Cześć, Podczas płacenia rachunków na jednym i podczas robienia przelewu na drugim koncie (dwa różne banki) Firefox się zawiesił. Z czego może to wynikać? Nie mam zainstalowanych żadnych dodatków, do tego do przeglądania jednego banku używam jednego konta użytkownika a do przeglądania drugiego banku drugiego konta użytkownika. A woli ścisłości jeden domownik używa jednego konta a ja używam drugiego więc trudno o to by problemem był katalog użytkownika.
 10. Cześć, Mam takie pytanie. Od kilku lat nie mogąc się zdecydować na którym systemie zainstalować program pocztowy używam przeglądarko-wej poczty. Jest to coraz bardziej irytujące. Chciałbym używać Thunderbirda na dwóch systemach, ale tak by po pierwsze przeczytana wiadomość na jednym systemie była oznaczona jako przeczytana na obu systemach. Wiem, że aby tak było trzeba wybrać jakiś IMAP. Z drugiej strony zastanawiam się czy nie potrzebuje by foldery utworzone na thunderbirdzie w Fedorze były automatycznie synchronizowane z tym na Windows. Da się tak? Głupi pomysł? Z logicznego punktu widzenia niepotrzebne? Fajnie by było aby rozpoznając spam korzystały ze wspólnej bazy spamu. Niepotrzebne? Mam też zamiar przenieść się na pocztę bez spamu. Więc może to niepotrzebne. Pewnie wszystko da się zrobić, ale jak będzie to za skomplikowane i niestandardowe to olewam. Wystarczy IMAP i konto na serwerze bez spamu. Moglibyście się wypowiedzieć na temat? p.s nie chcę by wiadomości były usuwane z serwera, chciałbym żeby były usuwane tylko na obu thunderbirdach, da się ? chyba nie
 11. Wielkie dzięki za odpowiedź. Programiści Microsoft jak zawsze w formie, poprawili nawet działanie Linuxa.
 12. Cześć, Zauważyłem dziwny błąd. Do wymiany plików między systemami Windows i Fedora służy mi często osobny dysk z danymi sformatowany w NTFS. Do tej pory nie było żadnych problemów. Używam środowiska Gnome wchodzę w "inne położenia' wskazuję dysk, wpisuję hasło i do tej pory mogłem wklejać pliki z Linuxa by przejrzeć je na Windowsie 10. Teraz jednak występuje dziwny problem, po skopiowaniu pliku , chcąc go wkleić nie mogę tego zrobić bo przycisk wklej jest nieaktywny. Co ciekawe problem występuje dość wybiórczo. Otóż, gdy uruchamiam Fedorę i występuje ten problem to nic nie pomaga wielokrotne uruchomienie systemu ponownie (próbowałem do trzech razy dziś) - problem nie znika, wklejanie pozostaje nieaktywne, ale gdy tylko uruchomię raz Windows i później ponownie uruchomię Fedorę problem sam znika. Już dwa czy trzy razy próbowałem tego sposobu i za każdym razem uruchomienie Windowsa pomaga. Czy moglibyście mi pomóc? Mało się znam a często wykorzystuje ten sposób do przenoszenia plików.
 13. Mam pytanie - czy problem jest już teoretycznie rozwiązany czy jeszcze trzeba czekać na poprawkę - bo u mnie cały czas pokazuje że aktualizacje się nie powiodły a problem istnieje chyba już od końca zeszłego roku - z tego co zauważyłem szukając informacji w sieci. Rozumiem, że to na pewno fałszywy alarm - co to za polecenie hostnamectl ? Czy tym sprawdzę czy kernel jest zaktualizowany? Wystarczy to wpisać? Czy dnf update --refresh -y obejmuje wszystkie aktualizacje ? Też kernela? Wpisując komendę i otrzymując odp - nie ma nic do zrobienia - mam pewność że system jest w 100% aktualny?
 14. Rzeczywiście, właśnie to przetestowałem i chyba rzeczywiście tak jest. Super, że to odkryłeś!
×
×
 • Create New...