Toni

Użytkownicy
 • Zawartość

  30
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Toni w Rankingu w dniu 16 Grudzień 2016

Toni posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O Toni

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Próbowałem znaleźć informację na ten temat, ale nie bardzo rozumiem, do tego pewne rzeczy nie są aktualne. Próbowałem podmienić sessionstore innym plikiem znajdującym się w katalogu sessionstore-backups ale nic to nie dało bo powinienem to zrobić jakimś plikiem o rozszerzeniu .bak jeśli w ogóle porada ta nie tyczy się tylko windowsa, pliku jednak nie znajduję (w nowszych wersjach robi się to zdaje się już inaczej). Szukałem jakieś strony gdzie jasno będzie wytłumaczone jak przywrócić sesję Firefoxa na Fedorze. Nie wiem jak utraciłem tą sesję - zasnąłem wczoraj przy oglądaniu filmu i mój starszy zamknął Firefoxa tak że po ponownym otwarciu pojawiły się same okna z reklamami i nie można było przywrócić akurat tego okna z właściwymi zakładkami.
 2. dzięki za pomoc
 3. Wpisałem wchodząc do systemu jako root w pliku jaki mi kazałeś, ale po odświeżeniu dostępnych aktualizacji cały czas na liście widnieje nowe vlc. Może pozostały jakieś pozostałości w jakiś plikach tymczasowych - może muszę zainstalować, zrobić downgrade a wtedy vlc już mi się nie pojawi z powrotem na liście... Nie wiem, nie znam się. Tylko teoretyzuje. [rpmfusion-free-updates] name=RPM Fusion for Fedora $releasever - Free - Updates #baseurl=http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/updates/$releasever/$basearch/ metalink=https://mirrors.rpmfusion.org/metalink?repo=free-fedora-updates-released-$releasever&arch=$basearch enabled=1 gpgcheck=1 gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-free-fedora-$releasever [rpmfusion-free-updates-debuginfo] name=RPM Fusion for Fedora $releasever - Free - Updates Debug #baseurl=http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/updates/$releasever/$basearch/debug/ metalink=https://mirrors.rpmfusion.org/metalink?repo=free-fedora-updates-released-debug-$releasever&arch=$basearch enabled=0 gpgcheck=1 gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-free-fedora-$releasever [rpmfusion-free-updates-source] name=RPM Fusion for Fedora $releasever - Free - Updates Source #baseurl=http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/updates/$releasever/SRPMS/ metalink=https://mirrors.rpmfusion.org/metalink?repo=free-fedora-updates-released-source-$releasever&arch=$basearch enabled=0 gpgcheck=1 gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-free-fedora-$releasever exclude=vlc
 4. Po wpisaniu: nano /etc/yum.conf system pyta czy doinstalować jakiś pakiet dałem na tak, zainstalował - znów ponowiłem komendę i zamiast pliku konfiguracyjnego system wyświetla: Co ja mam tu zrobić?
 5. Mam problemy z nowszym vlc dlatego zrobiłem downgrade do poprzedniej wersji. Niestety wśród aktualizacji które chciałbym zainstalować jest też właśnie nowe vlc. W jaki sposób mogę nakazać systemowi nie aktualizowanie tego jednego programu?
 6. wpisałem yum install mpv - program się zainstalował ale gdy odpalam pojawia się tylko okno bez paska tytułu całe czarne z napisem Drop files to play here.. Przeciągałem ale nie działa. Program nie chce się do tego zamknąć.
 7. No cóż w menadżerze aktualizacji nie ma możliwości odznaczenia jakiejś aktualizacji. Nie wiem jak mam to robić z poziomu konsoli, nie znam się. Używam Fedory 25 a VLC jest w wersji 3.0.0-0.28.git20170622.fc25
 8. Do niedawna VLC działało mi dobrze, ale teraz program się zawiesza się przy odtwarzaniu jakiegokolwiek pliku wideo. O co chodzi?
 9. Czy mógłby mi ktoś pomóc przy wyborze wersji sterowników i krok po kroku pomóc przejść przez problemy jakie mogą wystąpić Od czego powinienem zacząć chcąc z sukcesem zainstalować sterowniki do drukarki Canon LBP2900?
 10. Chciałbym pogratulować twórcom forum nowego wyglądu - bardzo mi się podoba, uważam, że jest to najmilsze dla oka forum o tematyce informatycznej w polskim internecie. Super zrobione, sensowne i w ogóle. Korzystaliście z jakiś gotowych szablonów czy sami wszystko zaprojektowaliście?
 11. Przy wyłączaniu systemu Fedora 25 pojawiają się linijki samych polskich literek np. łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłl w różnej konfiguracji (nie przypomnę sobie dokładnie) a dopiero potem zaczynają lecieć komendy które mają sens, wtedy komputer się wyłącza.. O co może chodzić?
 12. Dziś zauważyłem że VLC widnieje w centrum oprogramowania jako odinstalowany, próbowałem zainstalować komendą - efekt był ten sam. W końcu zainstalowałem w centrum oprogramowania. Teraz działa. O jakie repozytoria ci chodzi - nawet nie wiem co to jest?
 13. Zrobiłem: dnf install vlc Ja się nie obrażam bo jestem wciąż na etapie bycia bardzo początkującym użytkownikiem fedory. VLC odinstalowałem przez centrum oprogramowania (z tym że powstał jakiś błąd i program widnieje wciąż jako zainstalowany)
 14. Próbując uruchomić VLC wyskakiwał błąd dlatego usunąłem go i próbowałem zainstalować ponownie, niestety nie da się. Co mam zrobić? [root@localhost d]# dnf install vlc Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:05:43 temu w dniu Tue Dec 20 21:38:59 2016. Błąd: package vlc-3.0.0-0.11.fc25.x86_64 requires vlc-core(x86-64) = 3.0.0-0.11.fc25, but none of the providers can be installed (dodanie „--allowerasing” do wiersza poleceń zastępuje pakiety w konflikcie) [root@localhost d]#