Skocz do zawartości

Toni

Użytkownicy
 • Zawartość

  40
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Toni w Rankingu w dniu 16 Grudzień 2016

Toni posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O Toni

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Próbowałem zainstalować na początek Fedorę 26 mając podłączoną kartę Nvidii - niestety system Live się tnie a instalator Anaconda odmówił posłuszeństwa zawieszając się - nie zostało mi nic innego jak spróbować zrobić to co mi radziłeś wcześniej - zalogować się do systemu przez xorg - POMOGŁO ! System działa sprawnie. Mam teraz pytanie - jak mogę wyłączyć wayland dla menu logowania - tam kursor wciąż się tnie - po zalogowaniu przez xorg już nie. Chciałbym by menu logowania również chodziło płynnie. - system wciąż się uruchamia trochę alternatywnie - nie jest to wielki problem ale chętnie też bym to naprawił zamiast loga na sekundkę u dołu ekranu pojawią się trzy duże kwadraty następnie trzy małe u góry jak na zdjęciu niżej: w końcu pojawia się kilka komend - nie mam pojęcia jak miałbym - gdybym potrzebował przeprowadzić instalację Fedory na czysto - jest możliwość uruchomienia instalatora w wersji xorg?
 2. Biorąc pod uwagę fakt, że używając karty GeForce system się zacina to mam pytanie - mogę zainstalować sterowniki nie wkładając na razie karty tylko włożyć ją po instalacji sterowników? Inaczej będzie bardzo niewygodnie używać systemu i bawić się w tym terminalu naprawdę strasznie zacina się system przy tej karcie.
 3. Ciekawi mnie jeszcze czy jeśli zainstaluje własnościowe sterowniki Nvidii to czy wciąż będzie problem z Waylandem? Może problem jest tylko z tymi otwartymi sterownikami?
 4. No bo myślałem, że żeby korzystać z integry intela trzeba podłączyć monitor do DVI z płyty głównej. Ale skoro nie trzeba to wspaniale. Czyli na Windowsie będę korzystał z karty dedykowanej a w Fedorze z grafiki intela? Dobrze rozumiem?
 5. Nie rozumiem, przecież jak włożę kartę GeForce i podłączę do niej monitor to jakim cudem pomoże coś uruchamianie sterownika od integry od Intela do której monitor nie jest nawet podłączony. Mam korzystać ze sterowników Intela używając karty GeForce? Przepraszam, ale czuję się zagubiony - chyba coś źle cię rozumiem.
 6. Nie, Jezu nie instalowałem TERAZ systemu - nie robiłem tego - gdzie ja pisałem, że to zrobiłem - pytałem tylko czy ponowna instalacja systemu przy włożonej karcie GeForce mogłaby być prostszą drogą ku temu by wgrać odpowiednie sterowniki dla karty. Tylko tyle , nie robiłem tego tylko pytałem czy to ma sens. (wczoraj użyłem karty dedykowanej GeForce na już działającym systemie zainstalowałem pół roku wcześniej na Integrze Intela- zastanawiałem się czy poprzez instalację na czysto nie zmuszę systemu do automatycznej instalacji odpowiednich sterowników i dzięki temu nie oszczędzę sobie roboty z instalacją sterowników) Mam już zainstalowany system FEDORA 25 od pół roku - DO TEJ PORY KORZYSTAŁEM Z INTEGRY - w c z o r a j tylko włożyłem kartę GEFORCE ale system jak napisałem wyżej nie uruchamia się przez to w normalny sposób (brak loga fedory na starcie, kwadraciki, dziwne komendy)a praca w nim to mordęga gdyż wszystko się ZACINA. Podobno gdy wkłada się kartę dedykowaną to automatycznie komputer się na nią przełącza także NARAZ korzystam TYLKO z JEDNEJ (nie używam żadnej hybrydy) Chronologia zdarzeń: 1. do wczoraj korzystałem z Integry na procesorze, Fedora działa wtedy bardzo dobrze 2. wczoraj włożyłem kartę dedykowaną GeForce nie spodziewając się problemów 3. Pojawiły się problemy - na Windzie wszystko działa spoko, na Fedorze system się zacina 4. Wyjąłem kartę dedykowaną by normalnie móc korzystać z Fedory (bez tego zacinania się) - OBECNIE piszę ten tekst z Fedory która korzysta z Integry intela JEŚLI WYJAŚNISZ MI Z CZEGO WYNIKA PROBLEM TO WŁOŻĘ Z POWROTEM KARTĘ DEDYKOWANĄ GEFORCE Z tego co rozumiem to mogę włożyć z powrotem kartę dedykowaną i Fedora sama dociągnie sterowniki podczas aktualizacji do 26? Tylko czy ja dam w ogóle radę zaktualizować ten system przy tym jak on się zacina? Mogę spróbować.... Nie upieram się przy sterownikach własnościowych - mogą być wolne mi to zwisa nawet na tym systemie nie gram - byleby środowisko graficzne działało.. To z czego wynika problem? Z braku sterów czy z powodu złej współpracy z Wayland? Jestem Ci bardzo wdzięczny za Twój czas i chęć pomocy
 7. Wersję Fedory, którą mam zainstalowaną to 25 workstation Gnome. Jest to system zainstalowany na dysku twardym (mam dwa systemu Windows i Fedorę) Nie próbowałem jeszcze raz instalować systemu - tylko się zastanawiam nad tym czy ewentualnie podczas procesu instalacji całego systemu z włożoną kartą GeForce od początku ominąłbym ten problem. Jak napisałem po podłączeniu karty dedykowanej system inaczej się uruchamia - nie pojawia się logo z procesem ładowania (wiesz takie białe które później zamienia się w logo Fedory) pojawiają się na jego miejscu trzy kwadraciki i na szarym tle pojawiają się komendy po czym uruchamia się ekran logowania który wygląda normalnie ale kursor działa w szarpany sposób interface nie działa płynnie, już w momencie pojawiania się ekranu logowania a właśnie tam wybiera się przecież ewentualnie interface Xorg. Także mogę się zalogować tylko że cały interface się zacina, kursor się zacina, okna uruchamiają się opóźnieniem itd Wyjąłem kartę GeForce i wszystko wróciło do normy - normalnie się ładuje system i nic się nie zacina. Czy mogę zainstalować sterowniki nim włożę kartę znów?
 8. Piszesz, że nvidia ma problem z wayland - to znaczy że sterowniki są, ale mają jakiś problem? Czy w takim razie nie wystarczy wyłączyć tylko wayland? Po co dodatkowo instalować sterowniki jak w tym opisie? No chyba że mam tylko wyłączyć wayland na czas instalacji sterowników a następnie znów włączyć? Czy nie wystarczy logując się wybrać Xorg aby problemu nie było? Z drugiej strony problem występuje już na etapie logowania do konta - już wtedy kursor się zacina - czy ekran logowania to też wayland? Przepraszam że proszę o dokładną odpowiedź ale nie bardzo jeszcze rozumiem co i po co mam zrobić
 9. Właśnie to jest opis z którego chciałem ostatecznie skorzystać. Wayland z tego czytam odpowiedzialny jest za wyświetlanie okien natomiast nie wiem co to X11. Co rozumiesz przez sprawdź X11? Czy instalując system na czysto (z nową kartą GeForce) może się okazać, że problem jaki mam obecnie nie wystąpi? Jeśli nie mam wyboru i muszę skorzystać z tej instrukcji instalacji sterowników to pozwól że zadam ci kilka pytań dotyczących punktów których nie rozumiem Czy można zainstalować sterowniki bez podłączonej karty? Inaczej nie mam jak tego za bardzo zrobić bo praca w systemie przez zacinanie jest prawie niemożliwa.
 10. Cześć, wczoraj próbowałem dodać kartę dedykowaną GeForce GTX 1050Ti i zacząć z niej po prostu korzystać. Wydawało mi się że sterowniki zainstalują się do niej na Fedorze automatycznie. Pamiętam że gdy korzystałem z poprzedniego komputera sterowniki do mojej ówczesnej karty też nVidii instalowały się automatycznie zaraz po zainstalowaniu systemu - wtedy Ubuntu. Niestety tym razem do niczego takiego nie doszło. O ile Windows uruchomił się dobrze w niższej rozdzielczości ale w pełni funkcjonalny i dawał możliwość instalacji sterowników to Fedora weszła w jakiś inny tryb. Gdy uruchamiała się to zamiast ładującego się loga pojawiły się trzy małe kwadraciki - pojawiło się kilka komunikatów na szarym tle a następnie gdy pojawił się kursor to ruchy myszy zacinały się - system nie chodzi płynnie i nie da się z niego wygodnie korzystać. Podejrzewam więc że muszę zainstalować na nim sterowniki, próbowałem to zrobić korzystając z jednego poradnika, ale był on chyba niezbyt aktualny (2015 rok) i nic nie wyszło. Teraz mam przed sobą inny poradnik, którego jednak do końca nie rozumiem. Moje pytanie podstawowe brzmi tak: czy jeśli zainstaluję system na czysto to czy jest szansa że sterowniki jakoś się wgrają w lepszy sposób i nie będzie się system zacinał? To jest pierwsze pytanie, jeśli to nic nie da to trudno, zacznę zadawać kolejne dotyczące instalacji sterowników. Czy byłby ktoś tak miły i mi pomógł z moim problemem?
 11. Próbowałem znaleźć informację na ten temat, ale nie bardzo rozumiem, do tego pewne rzeczy nie są aktualne. Próbowałem podmienić sessionstore innym plikiem znajdującym się w katalogu sessionstore-backups ale nic to nie dało bo powinienem to zrobić jakimś plikiem o rozszerzeniu .bak jeśli w ogóle porada ta nie tyczy się tylko windowsa, pliku jednak nie znajduję (w nowszych wersjach robi się to zdaje się już inaczej). Szukałem jakieś strony gdzie jasno będzie wytłumaczone jak przywrócić sesję Firefoxa na Fedorze. Nie wiem jak utraciłem tą sesję - zasnąłem wczoraj przy oglądaniu filmu i mój starszy zamknął Firefoxa tak że po ponownym otwarciu pojawiły się same okna z reklamami i nie można było przywrócić akurat tego okna z właściwymi zakładkami.
 12. Jak nie aktualizować VLC

  dzięki za pomoc
 13. Jak nie aktualizować VLC

  Wpisałem wchodząc do systemu jako root w pliku jaki mi kazałeś, ale po odświeżeniu dostępnych aktualizacji cały czas na liście widnieje nowe vlc. Może pozostały jakieś pozostałości w jakiś plikach tymczasowych - może muszę zainstalować, zrobić downgrade a wtedy vlc już mi się nie pojawi z powrotem na liście... Nie wiem, nie znam się. Tylko teoretyzuje. [rpmfusion-free-updates] name=RPM Fusion for Fedora $releasever - Free - Updates #baseurl=http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/updates/$releasever/$basearch/ metalink=https://mirrors.rpmfusion.org/metalink?repo=free-fedora-updates-released-$releasever&arch=$basearch enabled=1 gpgcheck=1 gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-free-fedora-$releasever [rpmfusion-free-updates-debuginfo] name=RPM Fusion for Fedora $releasever - Free - Updates Debug #baseurl=http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/updates/$releasever/$basearch/debug/ metalink=https://mirrors.rpmfusion.org/metalink?repo=free-fedora-updates-released-debug-$releasever&arch=$basearch enabled=0 gpgcheck=1 gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-free-fedora-$releasever [rpmfusion-free-updates-source] name=RPM Fusion for Fedora $releasever - Free - Updates Source #baseurl=http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/updates/$releasever/SRPMS/ metalink=https://mirrors.rpmfusion.org/metalink?repo=free-fedora-updates-released-source-$releasever&arch=$basearch enabled=0 gpgcheck=1 gpgkey=file:///etc/pki/rpm-gpg/RPM-GPG-KEY-rpmfusion-free-fedora-$releasever exclude=vlc
 14. Jak nie aktualizować VLC

  Po wpisaniu: nano /etc/yum.conf system pyta czy doinstalować jakiś pakiet dałem na tak, zainstalował - znów ponowiłem komendę i zamiast pliku konfiguracyjnego system wyświetla: Co ja mam tu zrobić?
 15. Mam problemy z nowszym vlc dlatego zrobiłem downgrade do poprzedniej wersji. Niestety wśród aktualizacji które chciałbym zainstalować jest też właśnie nowe vlc. W jaki sposób mogę nakazać systemowi nie aktualizowanie tego jednego programu?
×