Toni

Użytkownicy
 • Zawartość

  22
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Toni w Rankingu w dniu 16 Grudzień 2016

Toni posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O Toni

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Ok, dobra postaram się zrobić na wstępie sam tyle ile potrafię, tylko proszę o małą podpowiedź, bardzo by mi ona pomogła. Wydaje mi się, że jedyną stroną na której znaleźć można najświeższy (powiedzmy) poradnik o instalacji tych sterowników na Fedorze jest ta: http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=280582 Dotyczy on Fedory 17. Znajdujesz w sieci może coś bardziej aktualnego lub równie pomocnego jak ten poradnik? Na tej stronie radzą użyć sterowników w wersji 2.40 czy jeśli użyje tych w wersji 2.70 to czy reszta tego poradnika będzie nadal właściwa dla mnie? Czy na początek mam wpisać to polecenie: #yum install libc.so.6 libgcc_s.so.1 libpopt.so.0 libstdc++.so.6 libxml2.so.2 libz.so.1 ? Czego dotyczy to pierwsze polecenie o co chodzi z tymi zależnościami?
 2. Witajcie, Od bardzo bardzo dawna mam problem z instalacją sterowników do drukarki Canon LBP2900 na systemie Linux.. Wielu prób nie przeprowadziłem, ale to głównie z tego powodu, że brakuje instrukcji jak to zrobić. Pamiętam, że około 2011 roku trafiłem na jakąś instrukcję w sieci, ale niestety nie była ona zbyt aktualna (mam tu na myśli dla odpowiedniej wersji systemu z jakiego akurat korzystałem) - korzystałem wtedy z systemu Ubuntu. Przyznam, że nauczyłem się wtedy podstaw posługiwania się konsolą, wskazywania lokalizacji, komend rozpakowywania. Zupełne podstawy, niestety dla systemu Ubuntu, a do tego wszystko raczej uleciało z pamięci. Oczywiście nie jest to problem sobie przypomnieć. Byłem wtedy najbliżej używania drukarki na systemie Linux , niestety mimo instalacji sterowników cały czas było coś nie tak i nawet na forum (nie tym) nie potrafili mi pomóc. Chodziło o jakąś dodatkową konfigurację. Być może bym dał rady ale przestałem próbować będąc zajęty innymi rzeczami.. W każdym razie obecnie korzystam bardzo często z fedory i zdałem sobie sprawy, że wolę ją od windowsa i chciałbym móc na tym systemie też drukować. Nie znalazłem żadnej instrukcji instalacji sterowników mojej drukarki dla Fedory 25 z której obecnie korzystam. Może jedną ale chyba coś mi nie wyszło znowu. Czy mógłby mi ktoś pomóc przy wyborze wersji sterowników, lepszych instrukcji i krok po kroku pomóc przejść przez problemy jakie mogą wystąpić Od czego powinienem zacząć chcąc z sukcesem zainstalować sterowniki do drukarki Canon LBP2900. Czy jeśli sterowniki są to oznacza że na pewno dadzą się zainstalować (a raczej że drukarka będzie działać bo chyba ostatnio sterowniki zainstalowałem ale drukarka wciąż nie drukowała) czy może się okazać że są dedykowane pod starsze wersje systemu i nic z tego nie będzie?
 3. Chciałbym pogratulować twórcom forum nowego wyglądu - bardzo mi się podoba, uważam, że jest to najmilsze dla oka forum o tematyce informatycznej w polskim internecie. Super zrobione, sensowne i w ogóle. Korzystaliście z jakiś gotowych szablonów czy sami wszystko zaprojektowaliście?
 4. Przy wyłączaniu systemu Fedora 25 pojawiają się linijki samych polskich literek np. łłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłłl w różnej konfiguracji (nie przypomnę sobie dokładnie) a dopiero potem zaczynają lecieć komendy które mają sens, wtedy komputer się wyłącza.. O co może chodzić?
 5. Dziś zauważyłem że VLC widnieje w centrum oprogramowania jako odinstalowany, próbowałem zainstalować komendą - efekt był ten sam. W końcu zainstalowałem w centrum oprogramowania. Teraz działa. O jakie repozytoria ci chodzi - nawet nie wiem co to jest?
 6. Zrobiłem: dnf install vlc Ja się nie obrażam bo jestem wciąż na etapie bycia bardzo początkującym użytkownikiem fedory. VLC odinstalowałem przez centrum oprogramowania (z tym że powstał jakiś błąd i program widnieje wciąż jako zainstalowany)
 7. Próbując uruchomić VLC wyskakiwał błąd dlatego usunąłem go i próbowałem zainstalować ponownie, niestety nie da się. Co mam zrobić? [root@localhost d]# dnf install vlc Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:05:43 temu w dniu Tue Dec 20 21:38:59 2016. Błąd: package vlc-3.0.0-0.11.fc25.x86_64 requires vlc-core(x86-64) = 3.0.0-0.11.fc25, but none of the providers can be installed (dodanie „--allowerasing” do wiersza poleceń zastępuje pakiety w konflikcie) [root@localhost d]#
 8. Dzięki za pomoc pomogło! Od tej pory piszę tu zgodnie z zasadami języka polskiego. Przynajmniej będę się starał...
 9. i co mam zrobić po wpisaniu tej komendy? jaka jest komenda instalacji gstreamera1 ?
 10. Podałbyś mi kod jaki muszę wpisać w terminalu ?
 11. Nie wiem co zrobiłem na poprzednim systemie jaki miałem a była to Fedora 23 ale tam odtwarzacz Clementine mi działał. Natomiast na Fedorze 25 mimo że instalowałem jakieś wtyczki Clementine wyświetla mi komunikat błędu o takiej treści: "W tej instalacji GStreamera brakuje wtyczki" i nie chce mi odtwarzać moich mptrójek. O co chodzi? Co mam doinstalować?
 12. Problem rozwiązany: wystarczyło zainstalować VLC. Nim to zrobiłem działałem trochę na ślepo i zainstalowałem jakieś rpmfushion czy coś. Nie wiem nawet co to jest. W każdym razie chyba najbardziej pomogło zainstalowanie VLC. Zainstalowałem VLC i wtyczkę do Firefoxa (yum install mozilla-vlc) Teraz test na youtubie przechodzę pozytywnie w 100 % a filmy działają. Sukces! Piszę pod swoim postem bo chciałbym to wyróżnić. Instalacja vlc dla Fedory25: http://www.tecmint.com/install-vlc-media-player-in-rhel-centos-fedora/
 13. poradziłem sobie
 14. $> su - #> rpm -ivh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-stable.noarch.rpm #> yum install vlc #> yum install mozilla-vlc (optional) wpisałem komendy jak wyżej skopiowane ze oficjalnej strony VLC: http://www.videolan.org/vlc/download-fedora.html Programu VLC jednak jak nie było tak nie ma.... Nie widać go w menu. Nawet po wpisaniu w wyszukiwarce Instrukcja jest chyba dla starszych wersji Fedory Pamiętam że instalowałem już VLC na FC23 ale chyba nie przez terminala Dziwne że w graficznym menadżerze oprogramowania nie ma tego tak ważnego programu
 15. Czy Fedora pobiera aktualizacje podczas instalacji? Pytam się bo nie rozumiem jednej rzeczy i bardzo bym chciał aby ktoś mnie oświecił. Fedorę 23 na komputerze jakiego obecnie używam po pierwszej instalacji (którą użytkowałem około pół roku) aktualizowałem wielokrotnie. Wczoraj zainstalowałem na czysto Fedorę 23 z tej samej płytki i zaktualizowałem ją tylko raz (następnych aktualizacji nie było). Ale najdziwniejsze w tym wszystkim jest to że instalując ten sam system na tym samym sprzędzie Firefox działa inaczej, wcześniej odtwarzał wideo w html5 teraz nie odtwarza... Mnie zastanawia gdzie zaszły zmiany? Czy system aktualizuje się podczas instalacji? Doszło do aktualizacji sterowników które okazały się niekompatybilne z Firefoxem? Zainstalowałem system jeszcze raz i nie aktualizowałem go specjalnie po to by zobaczyć czy nie aktualizując Firefox będzie działał podobnie jak na poprzedniej instalacji. Niestety nie działał. Albo popsuł mi się sprzęt (sam nie wiem może mam wadliwy jakiś nie znam się) albo zaszły gdzieś jakieś zmiany... Gdzie?