Skocz do zawartości

Toni

Użytkownicy
 • Zawartość

  51
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  1

Ostatnia wygrana Toni w Rankingu w dniu 16 Grudzień 2016

Toni posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

1 Neutral

O Toni

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  Działa tylko, że trzeba zainstalować dodatek o podobnej nazwie, ale inny- Topicons z centrum oprogramowania, Topicons Plus usunąłem - wystarczy sam Topicons. Rzeczywiście uruchamia się tak Clementine, u góry na (on top) pojawia się ikonka Clementine. po prostu działa. Wielkie dzięki za pomoc.
 2. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  Rozszerzenia do Firefox to nie open source ? Myślałem, że Firefox jest jak najbardziej open source-owy. Jak zainstalować XFCE lub KDE? Jakiej komendy powinienem użyć? Pamiętam, że kiedyś Fedora była jedna i gdy się ją instalowało wybierało się środowisko graficzne/ środowiska graficzne, które nas interesowały. <<<<<<<<<<<<<< dygresja Zainstalowałem Topicons Plus z centrum oprogramowania - chyba nie potrzebuję instalować w ten sposób tego drugiego programu z fioletowej ramki? Co zmienia to rozszerzenie? Nadal nie mogę użyć Clementine.
 3. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  Oglądałem sobie zrzuty ekranu XFCE i wygląda ten interface zjadliwie... Jest prosty w używaniu? Działa na nim choćby clementine? Czemu nie masz zaufania do Gnome?
 4. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  Dzięki za twój czas i za to że chcesz mi pomóc. hmm co do pierwszego rozwiązania to nigdzie nie mogę znaleźć opcji "pokaż ikonę w tacce systemowej" wszedłem w ustawienia i nigdzie nie ma zakładki Tryb ani niczego podobnego. chętnie najpierw bym spróbował tego sposobu, może mi wystarczy. Co do instalacji tego rozszerzenia to nie bardzo rozumiem o co chodzi z tym poleceniem: dnf install chrome-gnome-shell Co ma chrome do gnoma? Jakim poleceniem mam zainstalować dodatek do przeglądarki (z ramki) a jakim dodatek systemowy? Podane wyżej polecenie tyczy się instalacji dodatku do chroma czy jest poleceniem instalującym właściwy dodatek? Czemu trzeba instalować dodatek do przeglądarki? Przepraszam, za dociekliwość, ale nie rozumiem czemu wmieszano w to przeglądarki...
 5. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  bugzilla? jak się tego używa? jak to zainstalować?
 6. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  W tym czasie zainstalowałem na czysto Fedorę 27 na innym komputerze i sprawa się powtórzyła więc oczywiście masz rację, to nie kwestia instalacji na czysto. Może pobawię się tym strace , ale na razie nie mam czasu. Trudno poczekam aż poprawią. W każdym razie z Fedory 27 na razie jestem zadowolony bo poprawiono współpracę waylanda z sterowonikami nvidii i system działa dobrze.. Clementaine najbardziej lubię za to że ma opcję buszowania po folderach i tworzenia z nich bezpośrednio list jak w foobar2000 - znasz jakiś inny program muzyczny z taką opcją? - a może powinienem uruchomić foobara pod wine? Chyba można... Skomplikowane to?
 7. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  hmm... a jak zyskać pewność czy system nie jest uszkodzony? czy może to być związane z tym że aktualizowałem system a nie instalowałem na czysto? W Fedrze 23 i 25 (które instalowałem na czysto) Clementine zawsze działało. To dziwne, że akurat od wersji 27 już nie... Na Fedorze 25 miałem wyłączonego waylanda i w takim stanie aktualizowałem go do Fedory 27. Może tutaj coś się skopało? Włączyłem z powrotem waylanda po aktualizacji. (wiedząc że będzie już działał z kartą nvidii)Jaką komendą zainstalować KDE?
 8. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  No więc po założeniu nowego konta Clementine uruchomił się na nim, ale znów tylko RAZ. Po zamknięciu okna i włączeniu programu ponownie program przestaje reagować. W ogóle się nie uruchamia, na każdym koncie tak było, nawet na adminie. Jak uruchomić clementine z konsoli? EDIT Wpisałem w terminalu "clementine" - oto co system zakomunikował: [d@localhost ~]$ clementine 15:12:18.587 WARN unknown libpng warning: iCCP: known incorrect sRGB profile 15:12:18.698 WARN unknown QPainter::begin: Paint device returned engine == 0, type: 2 15:12:18.976 WARN unknown "sni-qt/11982" WARN 15:12:18.976 void StatusNotifierItemFactory::connectToSnw() Invalid interface to SNW_SERVICE 15:12:18.976 WARN unknown No systemtrayicon available 15:12:18.976 WARN unknown Object::connect: No such signal QtSingleApplication::messageReceived(QByteArray) 15:12:18.976 WARN unknown Object::connect: (sender name: 'clementine') 15:12:18.976 WARN unknown Object::connect: (receiver name: 'MainWindow') 15:12:19.020 ERROR unknown JSonScanner::yylex - error while reading from io device 15:12:19.020 ERROR unknown json_parser - syntax error found, forcing abort, Line 1 Column 1
 9. Clementine pod Fedora 27 - nie działa

  Usunąłem poprzednią instalację i zainstalowałem z powrotem Clementine z centrum oprogramowania (to nazywasz repozytorium?) - niestety wciąż się nie uruchamia. Czy problem może wynikać z tego że zamiast instalować system na czysto aktualizowałem? Używam Gnome.
 10. Clementine nie działa pod zaktualizowanym z Fedora 25 do Fedora 27 systemem. Raz się program włącza ale gdy zamknie się okno nie pojawia się ono w pasku w lewym dolnym rogu i nie ma jak wyłączyć muzyki - po wylogowaniu i ponownym zalogowaniu program już się nie uruchamia w ogóle. Próbowałem usuwać i zainstalować wersję dla Fedora 27 z tej strony , niestety nic to nie daje. Czy da się to jakoś naprawić - to jedyny linuxowy odtwarzacz muzyki który mi się podoba (jest podobny do windowsowego foobara).
 11. Zauważyłem, że w okienku aktualizacji pojawiła się do pobrania kolejna wersja Fedory o numerze 27, ja wciąż jestem przy Fedorze 25. Czy dla Fedory 25 wciąż będą pojawiać się aktualizacje, jeśli tak to do kiedy? Nie mogę jakoś znaleźć żadnych informacji na ten temat w sieci.
 12. Próbowałem zainstalować na początek Fedorę 26 mając podłączoną kartę Nvidii - niestety system Live się tnie a instalator Anaconda odmówił posłuszeństwa zawieszając się - nie zostało mi nic innego jak spróbować zrobić to co mi radziłeś wcześniej - zalogować się do systemu przez xorg - POMOGŁO ! System działa sprawnie. Mam teraz pytanie - jak mogę wyłączyć wayland dla menu logowania - tam kursor wciąż się tnie - po zalogowaniu przez xorg już nie. Chciałbym by menu logowania również chodziło płynnie. - system wciąż się uruchamia trochę alternatywnie - nie jest to wielki problem ale chętnie też bym to naprawił zamiast loga na sekundkę u dołu ekranu pojawią się trzy duże kwadraty następnie trzy małe u góry jak na zdjęciu niżej: w końcu pojawia się kilka komend - nie mam pojęcia jak miałbym - gdybym potrzebował przeprowadzić instalację Fedory na czysto - jest możliwość uruchomienia instalatora w wersji xorg?
 13. Biorąc pod uwagę fakt, że używając karty GeForce system się zacina to mam pytanie - mogę zainstalować sterowniki nie wkładając na razie karty tylko włożyć ją po instalacji sterowników? Inaczej będzie bardzo niewygodnie używać systemu i bawić się w tym terminalu naprawdę strasznie zacina się system przy tej karcie.
 14. Ciekawi mnie jeszcze czy jeśli zainstaluje własnościowe sterowniki Nvidii to czy wciąż będzie problem z Waylandem? Może problem jest tylko z tymi otwartymi sterownikami?
 15. No bo myślałem, że żeby korzystać z integry intela trzeba podłączyć monitor do DVI z płyty głównej. Ale skoro nie trzeba to wspaniale. Czyli na Windowsie będę korzystał z karty dedykowanej a w Fedorze z grafiki intela? Dobrze rozumiem?
×