Jump to content

Toni

Użytkownicy
 • Content Count

  223
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Toni last won the day on December 16 2016

Toni had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About Toni

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SeeM a byłbyś tak miły i upewnił mnie czy dobrze myślę? Ten komunikat, który otrzymuję klikając na przycisk "szukanie aktualizacji" jest zupełnie błędny prawda? Mam ci wkleić co wyświetla dnf? Czy wystarczy ci informacja, że informuje on: "Nie ma nic do zrobienia"? To chyba oznacza, że w tym graficznym menadżerze komunikat z d*py wzięty?
 2. Dzięki za odpowiedzi. Odznaczyłem opcję "Pytanie o zachowywanie danych logowania do witryn". Teraz powinno być ok.
 3. No właśnie do tej pory nigdy mnie o zapamiętanie hasła na stronie mojego banku Firefox nie pytał. I tak uważam powinno pozostać. Dlatego zdziwiłem się jak mnie zapytał. Jestem trochę paranoikiem na tym punkcie i wręcz zdenerwowało mnie to. W ustawieniach nigdy nic nie zmieniam. Chodzi mi o samo pytanie bo na szczęście jak zajrzałem do "Dane logowania i hasła" a następnie do "zachowane dane logowania" żadnego hasła tam nie było. Właśnie dlatego, że wybrałem opcję by nie zapamiętywał. Ale serio to pierwszy raz jak Firefox się mnie o to pyta na stronie banku. Do tej pory nie pytał i nie zapamiętywał.
 4. Po raz pierwszy zdarzyło mi się, że firefox chce zapamiętać moje hasło do banku. Przy prawie ostatnim zalogowaniu się nie zauważyłem, że nie wybrałem trybu prywatnego i takie zachowanie przeglądarki zwaliłem na winę tego, że użyłem przeglądarki w zwykłym trybie. Dziś jednak znów zalogowałem się do banku w trybie prywatnym i zauważyłem w pasku adresu symbol klucza - kliknąłem go i pojawiło się okienko które pojawiło się ostatnim razem - wpisany login i hasło. Zrobiłem backspace i dodatkowo wybrałem opcję aby trwale nie pytał. Za drugim logowaniem dzisiejszego dnia już nic nie było.Ani nie pojawił się symbol klucza ani nie pojawiło się samo pytanie. Sprawdziłem dodatkowo w ustawianiach listę zapisanych haseł - pusto. I teraz pytanie - czy Firefox gwarantuje bezpieczeństwo zapisanych haseł? I czemu do tej pory nigdy nie pytał o zapisanie hasła przy logowaniu się do banku a teraz tak? Czy coś się zmieniło w polityce bezpieczeństwa Mozilli Firefox? Czy to bezpieczne i czy przypadkiem twórców nie pojebało?
 5. Zawsze po zaktualizowaniu systemu poprzez graficzne klikadła wpisuję dnf update --refresh -y i czekam aż system poinformuje mnie że "Nie ma nic zrobienia" Za każdym razem po zaktualizowaniu przez graficzną powłokę mimo informacji "Nie mogę pobrać listy aktualizacji" wchodzę do terminala wpisuje komendę wyżej i zawsze "Nie ma nic do zrobienia" To chyba znaczy, że to fałszywy alarm, prawda? Wołałem się jednak upewnić i poinformować o tym pojawiającym się za każdym razem błędnym komunikacie.
 6. Od dłuższego czasu przy sprawdzaniu aktualizacji otrzymuję taki komunikat. Aktualizacje pobierają się i instalują. Wygląda to na jakiś fałszywy komunikat. Czy mam rację?
 7. To znaczy, mnie interesuje jedna rzecz - czy to możliwe że system w którym nic nie zmieniałem, gdzie wszystko jest na domyślnych ustawieniach mógł sam z siebie bez ingerencji użytkownika zacząć sam instalować aktualizacje? W sensie czy nie jest to jakieś podejrzane? Zaznaczę, że komputer z tym systemem jest prawie nieużywany.
 8. Na drugim domowym komputerze z którego korzysta mój tata system Fedora pod Gnome automatycznie się zaktualizował. Do tej pory myślałem, że to użytkownik musi to zrobić sam. Nie włączałem żadnych aktualizacji automatycznych. Tato mnie dziś poinformował, że gdy wyłączał komputer, system poinformował go by nie wyłączał komputera po czym zacząć coś "robić". Tato zostawił tak komputer i mnie poinformował o zdarzeniu. Bardzo mnie to zdziwiło. Jak to wyjaśnić? Uruchomiłem komputer i faktycznie pojawiła się informacja o zainstalowanych aktualizacjach. Czy to możliwe, że system na domyślnych ustawieniach sam się zaktualizował? Jak do tego doszło?
 9. Toni

  do usunięcia

  do usunięcia
 10. Czyli obie komendy w swoim zakresie pokażą komunikaty niezależnie od siebie ? Obie komendy trzeba wpisać i dopiero logować się do banku. przepraszam, że tak o wszystko pytam, mam taką naturę
 11. A komenda journalctl -f sama w sobie pokazuje komunikaty - m.in co jest nie tak? Czyli uruchamiam Firefoxa poleceniem firefox a następnie wpisuję komende journalctl -f i niejako z powodu tych dwóch komend powinny pokazać się jakieś komunikaty , jak nie z powodu komendy firefox to z powodu komendy journalctl -f ?
 12. Rozumiem, że wpisanie komendy firefox po prostu uruchamia okienkową, graficzną wersję Firefoxa? Czemu uruchamiać go z poziomu terminala - czemu ma to służyć?
 13. Ok, zrobię to, ale muszę podkreślić, że odpowiedzi nie będzie szybko bo z rzadka korzystam z banku. Z tego co zauważyłem to inne strony nie zawieszają Firefoxa ale ostatnio korzystałem głownie z Windowsa. Spróbuję monitorować sytuacje i w odpowiedniej chwili uruchomić te polecenia. Wrócę na forum i zdam relacje.
 14. Sytuacja zdarzyła się jednego wieczora bo tak się złożyło że ja i drugi domownik musiał skorzystać z serwisu transakcyjnego. Sytuacja zdarzyla się tylko raz ale na dwóch różnych serwisach. Nie wiem gdzie takie komunikaty w logu są, jestem mało zaawansowanym userem. Jak się uruchamia Firefoxa w terminalu? Na czym to polega?
 15. Cześć, Podczas płacenia rachunków na jednym i podczas robienia przelewu na drugim koncie (dwa różne banki) Firefox się zawiesił. Z czego może to wynikać? Nie mam zainstalowanych żadnych dodatków, do tego do przeglądania jednego banku używam jednego konta użytkownika a do przeglądania drugiego banku drugiego konta użytkownika. A woli ścisłości jeden domownik używa jednego konta a ja używam drugiego więc trudno o to by problemem był katalog użytkownika.
×
×
 • Create New...