Jump to content

Toni

Użytkownicy
 • Content Count

  203
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Toni last won the day on December 16 2016

Toni had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About Toni

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mam pytanie - czy problem jest już teoretycznie rozwiązany czy jeszcze trzeba czekać na poprawkę - bo u mnie cały czas pokazuje że aktualizacje się nie powiodły a problem istnieje chyba już od końca zeszłego roku - z tego co zauważyłem szukając informacji w sieci. Rozumiem, że to na pewno fałszywy alarm - co to za polecenie hostnamectl ? Czy tym sprawdzę czy kernel jest zaktualizowany? Wystarczy to wpisać? Czy dnf update --refresh -y obejmuje wszystkie aktualizacje ? Też kernela? Wpisując komendę i otrzymując odp - nie ma nic do zrobienia - mam pewność że system jest w 100% aktualny?
 2. Rzeczywiście, właśnie to przetestowałem i chyba rzeczywiście tak jest. Super, że to odkryłeś!
 3. Szybszym sposobem wydaje się użycie killall -9 vlc. Prawdopodobnie więc będę używał tej komendy by przywrócić vlc do porządku. Rozumiem, że pierwszy sposób opisany przez SeeM służy do wyszukania i ubijania jednego procesu, akurat tego jaki chcemy ubić i jaki ubić może wystarczy by uzyskać to co chcemy. Natomiast drugi sposób zapodany przez sunrise służy do ubicia wszystkich procesów danego programu? Czy jest coś co powinienem wiedzieć o różnicach między tymi dwoma sposobami? To chyba dobry wybór używać killall -9 vlc w moim wypadku prawda? Wiem z czym mam problem, z vlc więc po prostu ubijam wszystkie procesy vlc. Prawda?
 4. Ok, rozumiem, są dwa sposoby, nie rozumiem za bardzo jednak jakiej komendy powinienem użyć przy pierwszym sposobie ubijającym jeden proces. Chyba nie napisałeś jaka jest komenda wyświetlająca procesy vlc. To na samej górze to chyba to co system odpowiada. I co sprawia, że wiesz jaki jest numer procesu który ubijesz. $ ps aux | grep vlc Ta komenda u góry to nie komenda prawda? ( mam wrażenie że przypadkiem nie wkleiłeś całości, może się mylę ale komenda ze znakiem "|" jakoś mi nie pasuje) Czemu w komendzie ubijającej proces jest jakaś dziewiątka? -9 W odpowiedzi jaką daje ci system nigdzie nie widzę numeru 9 kill -9 45747 Drugi sposób - znowu -skąd ta dziewiątka, co ona oznacza? killall -9 vlc
 5. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  Dzięki za info
 6. Na dwóch komputerach na których mam zainstalowaną Fedorę zdarza się, że otwierając jakiś plik filmowy (głównie MP4) programem VLC i zamykając go to próbując otworzyć kolejny plik program nie reaguje i VLC w ogóle się nie chce uruchomić. Przy wylogowywaniu się z systemu pojawia się informacja o treści: Niektóre pogramy są używane lub mają niezapisane dane i pojawia się ikona VLC. Na drugim komputerze, mam sporo nagranych telefonem plików MP4, czasem problem objawia się po uruchomieniu jeden raz, bądź dwa a czasem dopiero za dziesiątym razem. Na pierwszym komputerze jest plik po którym otwarciu problem pojawia się prawie za każdym pierwszym otwarciem.
 7. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  Zainstalowałem repo oraz libdvdcss, teraz wszystkie płyty DVD działają. Bardzo dziękuję!
 8. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  Chłopaki sory, ale ja nie rozumiem za bardzo co robię. Moglibyście mi wytłumaczyć? Tak bym wiedział na przyszłość? Mam już chyba libdvdnav i libdvdread -(co to w ogóle jest?) ale potrzebuję jeszcze libdvdcss tak? To ostanie ściągam poleceniem rpm -ivh http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/tainted/31/x86_64/l/libdvdcss-1.4.2-6.fc31.x86_64.rpm czy dnf install rpmfusion-free-release-tainted rpmfusion-nonfree-release-tainted ?? (raczej to drugie, ale do czego służy pierwsza komenda? I po pierwsze, ja już instalowałem chyba u siebie rpmfusion - to jest jakieś inne? ) Staram się wykazywać trochę inicjatywą, ale w tej sytuacji nie bardzo wiem co robię i nie bardzo wiem czego szukać.
 9. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  [[email protected] ~]$ dnf list libdvd* Fedora Modular 31 - x86_64 1.7 MB/s | 5.2 MB 00:03 Fedora Modular 31 - x86_64 - Updates 3.2 MB/s | 4.0 MB 00:01 Fedora 31 - x86_64 - Updates 2.9 MB/s | 23 MB 00:08 Fedora 31 - x86_64 15 MB/s | 71 MB 00:04 RPM Fusion for Fedora 31 - Free - Updates 194 kB/s | 423 kB 00:02 RPM Fusion for Fedora 31 - Free 241 kB/s | 663 kB 00:02 RPM Fusion for Fedora 31 - Nonfree - Updates 134 kB/s | 69 kB 00:00 RPM Fusion for Fedora 31 - Nonfree 321 kB/s | 241 kB 00:00 Zainstalowane pakiety libdvdnav.x86_64 6.0.1-1.fc31 @updates libdvdread.x86_64 6.0.2-2.fc31 @updates Dostępne pakiety libdvdnav.i686 6.0.1-1.fc31 updates libdvdnav-devel.i686 6.0.1-1.fc31 updates libdvdnav-devel.x86_64 6.0.1-1.fc31 updates libdvdread.i686 6.0.2-2.fc31 updates libdvdread-devel.i686 6.0.2-2.fc31 updates libdvdread-devel.x86_64 6.0.2-2.fc31 updates [[email protected] ~]$ Z tego co widzę prócz libdvdcss wszystko mam prawda? Bezpieczne to repozytorium Remi? Jak je zainstalować?
 10. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  Co oznacza # oraz * - to też mam wpisać?
 11. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  Jakimi komendami się to sprawdza?
 12. Toni

  VLC nie odtwarza DVD

  Na uwagę zasługuje intuicyjna obsługa programu. VLC Media Player nie powinien sprawić problemu nawet mniej doświadczonym użytkownikom komputera. Jedną z największych zalet aplikacji jest posiadanie w sobie wszystkich niezbędnych kodeków umożliwiających oglądanie filmów i słuchanie muzyki. Program bez trudu otworzy pliki multimedialne we wszystkich najpopularniejszych formatach (MPEG-2, DivX, H.264, MKV, WebM, WMV, MP3) bez konieczności instalowania zewnętrznych kodeków, pluginów czy dodatków. Nigdy nie potrzebowałem niczego dodawać do VLC. Na Windowsie też nic nie instalowałem, a Win10 nie ma domyślnie obsługi DVD. To chyba jakiś błąd. Chyba...
 13. Próbowałem cztery filmy: Aladyn - włącza wstępne menu wyboru języków po czym nic się nie dzieje. Władca Pierścieni - włącza menu ale film po włączeniu też się nie uruchamia Hobbit - nic się nie dzieje Stara płyta z jakiegoś magazynu "Propaganda PRL" - działa Na Windowsie 10 wszystkie działają bez problemu, oczywiście też pod kontrolą VLC
 14. Wpisałem w wyszukiwarkę "dnf remove tpm2-abrmd" i właśnie czytam o tym. Rzeczywiście radzą usuwać. Czy mogę mieć nadzieję, że ten błąd zostanie naprawiony? Czy wystarczy poczekać na jakąś aktualizację? Czy na bugzilli już ten błąd jest umieszczony? Nie lubię gmerać w systemie, wolałbym nic nie robić. EDIT: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1731758 "I have been having this issue since March, I think. I removed tpm2-abrmd a week or so ago, and then I autoremoved other stuff today, I still get the update timeout error. Holding off on system updates doesn't matter, does it? Because I waited for a while to install some updates before I started having this problem. I am unsure if it is related to some unreportable bugs relating to the Nvidia driver."
×
×
 • Create New...