Jump to content

root4u

Użytkownicy
 • Content Count

  81
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About root4u

 • Rank
  Użytkownik

Previous Fields

Contact Methods

Recent Profile Visitors

3,446 profile views
 1. W domu uruchomiłem serwer (głównie plików) z starego laptopa i zainstalowanym na nim Fedorze 30 Serwer. Chciałbym dodać do niego serwer do strumieniowania muzyki i wideo dla urządzeń w sieci lokalnej (tablet - android, telewizor - smartv, komputery innych domowników - na Windowsie). Jak taki serwer założyć aby był w miarę uniwersalny i działał na tych wszystkich urządzeniach? Można było wygodnie przeglądać filmy, albo słuchać albumów lub np pokaz zdjęć. Szukając jakiś informacji w internecie to zauważyłem głównie Kodi, ale to jest chyba bardziej klient niż aplikacja serwerowa. Czy znajdę jakieś przykłady konfiguracji?
 2. Mam Raspberry do takich prywatnych projektów i zabawy, postanowiłem się (_przeżucić_ → przerzucić) ORT z Raspbiana do dedykowanego obrazu Fedory Server (Spin RPI) no i bardzo fajnie się pracuje ale mam prolem z wyświetlaczem który mam Waveshare LCD5 HDMI skrypt instalacyjny do niego dołączony jest typowo pod debiana skrypt tutaj. A ja aż tak dobrze się w nim nie odnajduję. Czy istnieje szansa żeby ten wyświetlacz działał pod Fedorą? Dotyk swoją drogą.
 3. Na swojej F29 KDE mam zainstalowaną drukarkę sieciową Brother. W ustawieniach CUPS mam ustawione domyślne ustawienia (dupleks, 300dpi, oszczędzanie toneru). Jak otworzę PDFa poprzez Okular wybiorę drukarkę i zmienię ustawienia domyślne na np. 1200dpi, bez dupleksu. To okular wydrukuje tak czy siak z ustawieniami domyślnymi drukarki. A jak otworzę PDFa poprzez przeglądarkę i zmienię ustawienia to wydrukuje się jak powinno, inne pliki np odt w libreoffice też, tylko okular nie. Jak to naprawić?
 4. Super, dzieki Teraz wiem czego szukać chociaż.
 5. Chyba trzecia opcja z firewallem jest najciekawsza.Poszukam coś. Ale jakby ktoś już to kiedyś robił to mile widziane jakieś wskazówki. Ciekawe jak cloudflare to robi.
 6. Mam mały serwer w domu i wykupionego VPSa. Mam na serwerze w domu postawione www + inne. Połączony on jest z VPS poprzez OpenVPN. Chciałbym ukryć domowy serwer za VPSem. W taki sposób aby dla osób z zewnatrz to nie było widoczne. Do VPSa mam wykupioną domenę. W jaki sposób mógłbym przekierować ruch aby wchodząc na np. www.costam.pl wyglądało jakby serwer www był na VPS? Nie chodzi mi o ukrywanie z względu na łamanie prawa czy coś w tym rodzaju. Tylko VPS ma stały adres IP i dodatkowo chciałbym aby filtrował ruch.
 7. Na spróbowanie powróciłem do Fedory 21 i Gnome. Zainstalowałem go na starym laptopie. Ma on wade w postaci nie za dużej rozdzielczości ekranu. Czy znacie jakiś theme albo pakiet cały. Aby maksymalnie wydusić jak najwięcej miejsca? W Gnome wszystko jest jakieś ogoromniaste ta belka górna, belka okien przyciski wszystko jakieś duże.
 8. Mam takie pytanie, wykonano sekwencję poleceń co się utworzy i jakie będą prawa dostępu: //cześc1 ... umask(0137); mkdir("kot",0755); mkfifo("pies",0755); ... //część2 $ setfacl -m user::rwx kot $ setfacl -m mask::r-- pies No to początek rozumiem: K1) 0137 = 001 011 111 ->(negacja)->110 100 000 K2) 111 101 101 (AND) 110 100 000 110 100 000 ->folder kot i kolejka fifo ma uprawnienia 0640 K3) No i część pierwszą to rozumiem (jeśli się mylę proszę mnie poprawić) ale części 2 z setfacl już nie. setfacl -m user::rwx kot dodaje uprawnienia ale komu i jakie ? daje 777? dla faolderu daje 777 a kolejki 700?
 9. Szukałem na Linuksie jakiegoś IDE który zastąpił by mi MS VS. No i padło na NetBeans jak narazie z tych które testowałem. Wszystko jest super ale jedyny mankament na tą chwile to strasznie surowa czcionka, nie wygładzona w sensie. Przy dłuższym pisaniu trochę razi. Jak ją mogę poprawić ? Mam jave openJDK czy to ma jakieś znaczenie ? Tak wygląda: http://imageshack.us/photo/my-images/59/74km.jpg/
 10. Szukam jakiegoś narzędzia czy to w konsoli czy graficznego które pokazywało by mi wykorzystanie sieci na bieżąco (szybkość wysyłania i pobierania danych) przez procesy a nie jak w przypadku wielu innych narzędzi według interfejsu lub portu. Ktoś takie zna ? Szukałem w Google i nic nie udało mi się wygrzebać :/
 11. Korzystałem z Fedory, ale potem przeniosłem się na Minta. Jednak po problemach z stabilnością Gnome3 na Mińcie postanowiłem przez jedno wydanie ponownie sprawdzić co tam z Fedorą. Jednak i na Fedorze Gnome3 mnie prześladuje. Pobrałem F16 DVD x64. Zainstalowałem w safe graf bo zwykły instalator coś długo nie chciał się odpalić. Jednak przy pierwszym uruchomieniu systemu Gnome3 sie wywalił (co dokładnie nie wiem jak to można spr ?). Pasek górny widzę taki ubogi, rozdzielczość to 1024x768. Zainstalowałem RPMFusion i sterowniki do nvidi ale nadal to nic nie dało (aktualizacje też). Nie wiem czy to wina architektury systemu, hybrydowej karty (mam laptopa z i3 i nvidia gf 310M) czy może to wina że instalowałem przez safe graf. Skrót od rozjaśniania i przyciemniania też nie działa (czy to wina braku gnome czy sterowników). Teraz nie wiem jak sie za to zabrać. W Internecie jest mnóstwo wątków z problemami Gnome3 a w każdym inaczej opisane kroki. Każdy po koleji próbować to nie robota. Co teraz ?
 12. Sorry że tak długo nie odpowiadałem ale nie miałem czasu. Twój sposób podziałał. Po wyklikaniu/zaznaczeniu FTP i HTTP wszystko zaczeło działać.
 13. A mógł byś dać linka albo wyjaśnić jak to zrobić bo za bardzo nie wiem. Zawsze robiło się to chyba samo bo nigdy takiego problemu nie miałem wcześniej.
 14. [[email protected] Damian]# iptables -L Chain INPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination ACCEPT all -- anywhere anywhere state RELATED,ESTABLISHED ACCEPT icmp -- anywhere anywhere ACCEPT all -- anywhere anywhere ACCEPT tcp -- anywhere anywhere state NEW tcp dpt:ssh REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-host-prohibited Chain FORWARD (policy ACCEPT) target prot opt source destination REJECT all -- anywhere anywhere reject-with icmp-host-prohibited Chain OUTPUT (policy ACCEPT) target prot opt source destination ip6 raczej to nie jest ponieważ po zmianie configa httpd nasłuchuje na 192.168.1.100:80 (w poprzednim poście pierw sprawdziłem netstat wkleiłem log potem dopiero zmieniłem configa) netstat po configu http://wklejto.pl/77573
 15. Hello_world, zrestartowałem serwer i nie podziałało. http://wklejto.pl/77481 - httpd.conf
×
×
 • Create New...