Jump to content

SebOOl

Użytkownicy
 • Content Count

  693
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About SebOOl

 • Rank
  Wiking

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  CentOS

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Kielce
 1. Ja używam SELinuxa wszędzie i jestem zadowolony. Niechęć adminów z reguły płynie z niedokształcenia w temacie SELinuxa. Zazwyczaj nawet używając polityk targeted trzeba dorabiać własne reguły i to generuje dodatkową pracę. Niektóre Polskie banki mają wdrożony SELinux w trybie strict. Tu jest giga jazda ponieważ system nie zrobi nic na co nie ma polityk. W mojej opinii SELinux podnosi bezpieczeństwo jednak generuje dodatkową pracę, czasami dużo tej pracy.
 2. Do wi-fi ja bym wybrał router za 300zł np jakiegoś Linksysa lub Drayteka. Większość routerów obsługuje zmianę MACa na interfejsie WAN, także nie powinno być problemów.
 3. Sprawdź czy aby na perno masz wydelegowaną domenę anie tylko zrobione przekierowanie. Sprawdź czy twój serwer jest tym który obsługuje tą domenę. Użyj do tego celu polcenia dig twoja.domena.pl
 4. Ja używam ext3. A jeśli chodzi o maksymalny rozmiar pliku to poszukaj w dokumentacji.
 5. Wklej tu sekcję z pliku smb.conf odpowiedzialną za udział o którym piszesz. Wklej też co wyświetla ls -l nazwa_katlogu.
 6. Ja również polecam CentOS + PostgreSQL MySQL to jest taka trochę zabawka dobra do stron internetowych ale do składowania ważniejszych danych to już bym jej raczej nie wybrał.
 7. Sądzę że ta linijka wystarczy: chkconfig nfs --level 35 off
 8. Wpisz jako root service nfs stop chkconfig nfs --level 35 off Dzieje siętak dlatego że najprawdopodobniej masz skonfigurowane montowanie jakiegoś udziału który nie jest dostępny (jest to najczęstsza przyczyna w/w problemu)
 9. Musisz kupić modem z Rj-45. Linksys ma takowe w ofercie.
 10. Witam Przymierzam się do zakupu laptopa pod kontem Linuksa. Ostatnio wpakowałem się w sprzęt który w miernym stopniu był obsługiwany przez Lina. Dlatego chciałbym zapytać na jakich laptopach macie po instalowane Linuksy. Właściwie to interesują mnie laptopy HP lub FJ. NIE CHODZI MI O SPEKULACJE TYPU "A NA HP TO PEWNIE DOBRZE DZIAłA A NA COś TAM NIE". Interesują mnie fakty. Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam SebOOl EDIT ==== Jeszcze chciałbym wiedzieć jak na dzień dzisiejszy wygląda sprawa z obsługą kart grafiki Intela (np 950) oraz nVidii Go ?? (NIe bardzo mam czas poszperać za tym)
 11. W czym potrzebujesz pomocy? We wpisaniu loginu i hasła do neostrady na routerze ?? Spróbuj najpierw to zrobić i jak trafisz na problem to wtedy napisz ...
 12. Jaki plik modyfikujesz?? /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0 ?? czy inny Wyłączasz tam DHCP ?? Najlepiej wklej plik który sobie tworzysz.
 13. A do czego ci w tym przypadku aliasy IP? Zresztą aliasy są domyślnie. Z tego co piszesz rozumiem że chcesz zrobić VLANy. Więc krótko i na temat: 1. Edytujesz plik /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth1 DEVICE=eth1 ONBOOT=yes 2. Tworzysz plik dla pierwszego VLANu /etc/sysconfig/network-scripts/ifcfg-eth0.1 DEVICE=eth0.1 BOOTPROTO=static HWADDR=00:A1:B0:F1:55:18 TYPE=Ethernet ONBOOT=yes VLAN=yes IPADDR=192.168.72.1 NETMASK=255.255.255.0 3. Tworzysz plik dla drugiego VLANu /etc/sysconfig/network-scripts/eth0.2 DEVICE=eth0.2 BOOTPROTO=static HWADDR=00:A1:B0:F1:55:18 TYPE=Ethernet ONBOOT=yes VLAN=yes IPADDR=192.168.73.1 NETMASK=255.255.255.0 4. wpisujesz polecenie service network restart i już działa. Musisz tylko ustawić switcha aby na interfejsie z kartą sieciową obsługiwał tagowane pakiety oraz aby ten port należał do obu vlanów. (switch zatządzalny musi być oczywiście) Własnie przyszło mi do głowy w którą stronę kombinowałeś z tymi aliasami ale nie bardzo to widze... kompy będą w jednym switchu tylko inaczej zaadresowane ?? bez sensu nic to nie daje z punktu widzenia bezpieczeństwa...
×
×
 • Create New...