Jump to content

Krzysztof Michalak

Użytkownicy
 • Content Count

  7
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About Krzysztof Michalak

 • Rank
  Początkujący
 1. Krzysztof Michalak

  AMD APU Ryzen5 2400 G i Linux

  Chwilowo bawię się starym Athlonem x2 i wstrzymałem się z zakupem, będzie nieco później. Tak zacząłem się zastanawiać, czy w kontekście sterowników nie lepiej byłoby wybrać zamiast tego APU Ryzem np. Ryzen 3 + RX550, bo takie R7 to raczej cofanie się? Jak myślicie lepiej w kontekście wydajności sprzętu i jakości sterowników na Linuksa wybrać to APU Ryzen5 2400G, czy lepiej Ryzen 3 1300 + RX550? W miarę podobne pieniądze za sprzęt. Pobieram testowo, bo nigdy nie miałem Fedora Games i tak mnie naszło przy okazji zabawy Python Classroom i wersji LXQT, czy da się bezkonfliktowo podmienić Gnoma na LXQT, czy lepiej zainstalować LXQT i doinstalować sobie np. to co ma Python Classroom, Games itd.? Wiem, pewnie męczę, ale w sumie optymalnie byłoby dla mnie lekkie środowisko + Python i gry ze spina Games. Czy wybierając płytę główną omijać szerokim łukiem któregoś z producentów, czy wszystko jedno? Szukałem, nic nie znalazłem, ale może macie jakieś doświadczenia.
 2. Krzysztof Michalak

  AMD APU Ryzen5 2400 G i Linux

  Od Gnoma zaczynałem na Mandrivie w 2009r., jest spoko. A jak z obsługa dysków M.2 działa, czy na razie lepiej sobie odpuścić?
 3. Krzysztof Michalak

  AMD APU Ryzen5 2400 G i Linux

  Reasumując... 1) Czy jak pobiorę stery dla RHL ze strony AMD to będę mógł je (bez problemów, sztuczek) zainstalować i używać z systemem Fedora? 2) Przy okazji, czy mogę sobie do wersji Fedora Python, doinstalować jakąś komendą rzeczy z innych dystrybucji Fedory, np gry z wersji Game? 3) Które ze środowisk dostepnych na Fedorze jest najważniejsze, najlepiej wspierane, najstabilniejsze? To tyle dzięki za dotychczasowe informacje.
 4. Krzysztof Michalak

  AMD APU Ryzen5 2400 G i Linux

  Dzięki za wyjaśnienie. Widziałem na stronie AMD, że w sumie oficjalnie Ubuntu LTS i RHL. Hmm, sprzętu jeszcze nie kupiłem, ale bardzo mi się podoba, podobnie jak Fedora i Mint. Pożyjemy zobaczymy, poczekam jeszcze ciut. A jak wygląda sprawa z RedHatem i Fedorą teraz? Kiedy bawiłem się Fedorą PPC (chyba 12 dawno temu, bo 13 to już G5), to nazywano ten system poligonem RedHata, a teraz z tego co czytam to już całkowicie odrębne systemy. Niby wszystko jasne, ale widzę, że np. na stronie Linuksiarze.pl Fedora jest zaliczana do systemów bazujących na RH. Miałem sporą przerwę, wróciłem właściwie, by spróbować Python Class Room i byłem mile zaskoczony, a walczyłem na netbooku (wiem, sprzęt masakra ). No i stwierdziłem, że pora kupić sobie sprzęt pod Linuksa (tylko). Wiem, że ponoć najlepsze stery to Intel lub Nvidia, ale jakoś APU jest dla mnie magiczne. Nigdy nie próbowałem RedHata, może warto spróbować, no ale ja chcę "klasopracownię Wężona". Do brzegu jak to mówią, to ile wspólnego z RedHatem na teraz Fedora?
 5. Cześć wszystkim. Przymierzam się do zakupu sprzętu i już wiem, że to będzie płyta z AM4 A320 (nie interesuje mnie OC) Ryzen 5 2400G. Z tego co wygooglałem, nie ma jeszcze aktualnego jądra, które to ogarnie? Do tej pory poza bardzo starą wersją Fedory na PowerMaku G4 PPC, używałem Fedora Python Class Room. Jestem fanem "wężona", ale praca na netbooku jest mało komfortowa. Chcę mieć na tym sprzęcie Linuksa i pytanie, kto będzie pierwszy (Mint/Ubuntu/Fedora)? Używa ktoś płyty z podstawka AM4 A320 (jakaś podpowiedź Asus/MSI/Asrock, a może konfig, co się lubi a co nie z Pingwinkiem). Dobrze, że się wstrzymałem, bo czekalem na nowe APU i się doczekalem. Chce się w końcu uwolnić od mojego obłędnie szybkiego obecnego sprzętu i mieć go jako przenośne DVD
 6. Witam! Mam taki sam problem z fedorą 12 PPC na PowerMacu g4 1.25 dual. Płyta wysuwała się i zaraz chowała, a teraz gdy chcę wysunąć tackę napędu, to po zaznaczeniu nie mam aktywnej opcji wysuń napęd. Mogę spróbowac tego co tu polecacie w wersji na PPC?
×