Jump to content

rysic

Użytkownicy
 • Content Count

  21
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About rysic

 • Rank
  Użytkownik
 1. Udało mi się zdobyć tylko RHCT. Najbardziej, to mi zabrakło chyba... czasu Na początku wydaje się, że jest go tak dużo, ale później mija on tak szybko, że nim się oglądniesz, to już po egzaminie a tyle jeszcze można by zrobić... Następnym razem trzeba będzie mieć to na tyle obcykane, żeby robić wszystko z marszu i nie tracić czasu. W wielu materiałach czytałem, że najgorszy na tym egzaminie jest czas i potwierdziło się... Może następnym razem
 2. To ja wiem i dlatego ostatnio ryję dzień i noc, ale materiału jest duuużo i ciężko wszystko zapamiętać
 3. To tak na podsumowanie watku... po jutrze egzamin Nie czuje sie zbyt pewnie, bo po drodze bylo sporo czasochlonnych projektór mimo wszystko jakas tam nadzieja w czlowieku siedzi... Obilo mi sie o uszy, ze zdajac egzamin RHCT, mozna go nie zdac, ale dostac certyfikat RHCE. Jest to w stanie ktos potwierdzic?
 4. Nie wiem, czy źle szukałem, ale coś nie widzę daty wydania RHEL6. Jest jakaś oficjalna data? Jeśli nie, to może jakiej się powinno spodziewać?
 5. hmmm... Choć z drugiej strony, mam teraz dobrą cenę egzaminu i jest spore prawdopodobieństwo, że nie zmobilizuję się, jeśli nie zrobię tego teraz Muszę poszukać jak to wygląda z tą ważnością. Dzięki!
 6. Czy ktoś się orientuje jak wygląda kontytuowanie certyfikacji RH w nowszych systemach? Teraz można zdawać RHCE na wersji 5, ale już jest beta 6, więc za jakiś czas pojawi się nowsza wersja tego systemu. Pytanie, czy będzie można kontynuować ścieżkę, czy trzeba będzie robić jakieś aktualizacje do RHCE? Może warto poczekać aż wyjdzie 6 i wtedy zrobić certyfikat?
 7. Dzięki! Wiem juz też dlaczego nie widziałem vipw: su - Zamykam
 8. Przygotowywanie się do kursu RHCE Doszedłem w pierwszym rozdziale do vi i w przykładzie/ćwiczeniu było właśnie takie zadanie do zrobienia. Dzięki za pomoc!
 9. vi może być. Co do tego, że nie trzeba edytować shadow, to bym się sprzeczał, choć się nie znam Jak uruchomię vipw i go zapiszę, to mi się pokazuje pytanie, czy chcę edytować shadow. Bez względu na to, co wybiorę - plik shadow nie ma dodanego użytkownika, którego wpisałem w passwd.
 10. Znalazłem rozwiązanie: echo "d*pa::11302:0:99999:7:::">>/etc/shadow Zastanawia mnie tylko to, że to co mi nie działało, jest tak podane w książce do RHCE i to jako pierwszy (łatwy, oczywisty, sprawdzony przez wiele osób ) przykład... @WalDo jakoś nie widzę takiego programu jak vipw?
 11. dodałem do pliku /etc/passwd wpis d*pa:x:501:501:d*pa:/home/d*pa:/bin/bash teraz chciał bym zmienić hasło tego użytkownika, ale dostaję jakiś dziwny komunikat: # passwd d*pa Changing password for user d*pa. passwd: Authentication token manipulation error Znalazłem rozwiązanie w postaci # touch /.autorelabel # reboot ale to nie pomaga. Ma ktoś jakiś pomysł co robię źle? System jest świeżo zainstalowany na maszynie wirtualnej - RHEL 5.5
 12. Dzięki za wszystkie wypowiedzi. Zabieram się do nauki i mam nadzieję, że w Październiku będziesz mógł mi pogratulować a nie pocieszyć
 13. Z pytaniami żartowałem Mam ambitny plan się czegoś nauczyć a mając pytania raczej bym tego nie zrobił... Słabo orientuję się w temacie, więc może to głupie pytanie... Oficjalne materiały-oficjalne książki od RH? Fajnie, że po angielsku, bo nie będzie jakichś dziwnych tłumaczeń (najlepsze, które znalazłem, to tłumaczenie w książce do certyfikatu Novell - quoty = kwoty). Jako, że siedzisz bliżej źródła... jakie są szanse na zebranie tych min. 3 osób? Spore jest zainteresowanie?
 14. Daj pytania! To jak się przyznałeś, to Cię pomęczę Które materiały byś polecił? Jak często aktualizowane są egzaminy RH? Jaka jest zdawalność? Egzamin oczywiście po angielsku?
×
×
 • Create New...