Jump to content

DjSpider

Użytkownicy
 • Content Count

  57
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by DjSpider

 1. Ja też go nie używam, ale skoro się tak nazywa to może wystarczy uruchomić: Xfwm4 --replace
 2. Kompilacja może nie będzie konieczna. Tutaj gościu napisał, że mu nie działał od razu i skompilował nowego xpada, ale to była fedora 8 czyli wieki temu. Spróbuj wstukać (jako root): yum install xpad Może zadziała bez zbędnej komplikacji.
 3. @morsik- compiza odpaliłem w trybie 'fallback-mode' razem z shellem się nie da. @thof- Prędzej błąd środowiska bo jechałem na tym motywie pół życia i nigdy się takie coś nie stało:) Dzięki za odpowiedź. BTW: Tymczasowym rozwiązaniem w tym przypadku jest restart nautilusa (bez konieczności wylogowywania). EDIT: Teraz do mnie dotarło, że to wina nautilusa, skoro tylko w nim te ikony się sypią i jego też restart pomaga.
 4. Skoro ma tylko dźwięk odpalić to najlepiej niech używa mplayera, to nawet nie wyświetli terminala. Ale musi mieć podane jaki dźwięk odtworzyć. Ale to w przypadku, jeśli to ma być (_na prawdę_ → naprawdę) ORT tylko prosty alarm. Ale to już będzie forma skryptu moim zdaniem. Z GStreamerem byłoby bardziej profesjonalnie, ale więcej roboty.
 5. Zupełnie się na tym nie znam, ale wiem, że jest coś takiego jak SoundFont. FluidSynth z tego korzysta. Jak już mówiłem nie znam się na tym, ale chyba tak sam C++ nie wytworzy dźwięku, czy nawet odtworzy. A tak po rusku to by to można zrobić z użyciem mplayera:D
 6. Witam, korzystam z Fedorki 15, Gnome-Shell. Z góry przepraszam za dziwną nazwę tematu, ale sam nie wiem jak to nazwać Wszystko chodzi ładnie pięknie, jednak jest pewien ciekawy problem. Tak od czasu do czasu, w nieokreślonym momencie, stanie się tak, że wszystkie ikony zmienią się na domyślny motyw z gnome. Dzieje się to tylko w nautilusie (na pulpicie też). Wlepiłbym jakieś logi ale nie wiem nawet, w których szukać problemu:/ Reset Shella nie pomaga, jedynie log-out log-in czyli po naszemu "CTRL+ALT+BACKSPACE" OFFTOP Co ciekawe i gnome-shell i compiz działają na domyślnych sterownikach (ATI!) co mnie zdziwiło dość mocno. Compiz działa jak działa, ale sam fakt, że nie ma znanego białego ekranu jest dość ciekawy:)
 7. Dzięki, na pewno się przyda.
 8. Pokombinuję coś z tym DBusem, może coś z tego wyjdzie;)
 9. Dzięki, na pewno poczytam. Widać źle oceniłem problem, sądziłem, że to będzie kilka linijek a tu niespodzianka;)
 10. Witam, chciałbym zrobić prosty skrypcik, który zmieniał by opis w programie Pidgin. Nic wielkiego; działałby na zasadzie: cat test.txt | skrypcior Ale jedyny problem to znalezienie gdzie w pidginie przechowywany jest opis (jeśli w ogóle gdzieś jest). Na pewno coś takiego jest możliwe, gdyż istnieją różne wtyczki do 'rhythmboxówitympodobnym', które ustawiają jako status tytuł aktualnie słuchanego utworu. Z góry dziękuję za pomoc.
 11. Tak też chyba zrobię, poczekam na stabilnego gnoma (tak (_na prawdę_ → naprawdę) ORT stabilnego) i na stery, póki co instaluję 14;)
 12. Upewnij się, że masz zainstalowane te pakiety: SDL SDL-devel gdk-pixbuf gdk-pixbuf-devel SDL-image SDL-image-devel gtk+ gtk+-devel Te 'devele' tylko tak just in case nie wiadomo czy będą konieczne czy nie i jeżeli korzystasz z sytstemu 64 bitowego to dobrze, żeby te pakiety powyższe były również w wersji 32 bitowej.
 13. Może GTK (albo GDK jak w komunikacie) jest zbyt stare? Po stylu w jaki włączasz ten program śmiem twierdzić, że nie jest to wersja z żadnej paczki ani repozytorium. Tak w ogóle: Działało Ci to kiedyś i teraz nowa wersja nie idzie czy pierwszy raz próbujesz to włączyć?
 14. Mam identyczny problem, na każdym rodzaju sterów, na każdej dystrybucji (oprócz win xp czy jakoś tak, nie polecam;) ). To chyba jakiś błąd w gtk, gimpie czy czymś-tam:D
 15. Witam, w związku z tym, że mojej Fedorce 13 rośnie już powoli siwa broda, postanowiłem dokonać aktualizacji. Jednak mam teraz dylemat. Nie wiem czy zdecydować się na wersję 14 czy 15. Posiadam kartę ATI (HD5750), chyba każdy użytkownik Fedory wie co to oznacza (same problemy). Słyszałem wiele 'dobrych' słów na temat GNOMEa 3 i catalysta. Wiem też, że na 14 ruszy wszystko gładko. Jednak wiem też, że istnieją stery otwarte. Odpalając live CD elegancko wszystko działało (Gnome-shell itp). Nie gram w gry na Linuxie więc nie zależy mi na tym. Jedyne co jest istotne to programy graficzne, (GIMP ruszy raczej zawsze) głównie BLENDER. Dodam jeszcze, że na gnome-shell pracuje się wygodniej;) Moje pytanie: Co doradzą mi doświadczenie użytkownicy: Ładuj w F14, GNOME3 nie jest wart takiego poświęcenia Instaluj F15, otwarte stery Ci starczą. W końcu Ci co męczą te stery własnościowe chyba się kapną kiedyś, że już mamy 2011 rok, nową Fedorę, setki niezadowolonych użytkowników i nowego Xorga. Z góry dziękuję za radę
 16. No tak, rzeczywiście;) No to ja już nie wiem co z tym babolem zrobić. I tak za niedługo poleci konieczny formacik z racji aktualizacji do 14;) Ale nie lubię tak problemów zostawiać nierozwiązanych. Tak mi przez myśl przeszło, że to może wina fltk. Bo skoro bez gui startuje. Ale już wszystkie usuwania konfigów i reinstale porobiłem. Więc nie wiem co jeszcze w ogóle można w tym kierunku zrobić:/
 17. Hmmm pogrzebałem tam w JACKu z różnymi ustawieniami ale niestety bez skutku. Nie sądzę żeby wina leżała po stronie JACKa bo raz omyłkowo załączyłem rakarracka nie uruchamiąjąć JACKa i też stało się to samo ale z dłuższym komunikatem: rakarrack 0.6.2 - Copyright (c) Josep Andreu - Ryan Billing - Douglas McClendon - Arnout Engelen Try 'rakarrack --help' for command-line options. jackd 0.118.0 Copyright 2001-2009 Paul Davis, Stephane Letz, Jack O'Quinn, Torben Hohn and others. jackd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see the file COPYING for details Memory locking is unlimited - this is dangerous. You should probably alter the line: @audio - memlock unlimited in your /etc/limits.conf to read: @audio - memlock 3042792 JACK compiled with System V SHM support. loading driver .. apparent rate = 48000 creating alsa driver ... hw:0|hw:0|1024|3|48000|0|0|nomon|swmeter|soft-mode|32bit control device hw:0 configuring for 48000Hz, period = 1024 frames (21.3 ms), buffer = 3 periods ALSA: final selected sample format for capture: 32bit integer little-endian ALSA: use 3 periods for capture ALSA: final selected sample format for playback: 32bit integer little-endian ALSA: use 3 periods for playback jack main caught signal 12 Naruszenie ochrony pamięci (core dumped)
 18. Dalej to samo, to nie wina SElinuxa.
 19. Może to głupio zabrzmi ale nie znam się na tym SElinuxie, nawet nie specjalnie wiem co on robi tak szczerze. Ale wiem, że już od wieków nie widziałem od niego żadnego komunikatu a już na pewmno nie jak włączałem rakarracka.
 20. Ciekawe jest to, że gdy uruchamiam ten program w konsoli z opcją 'nogui' to włącza się bez błędu. Włącza się również gdy uruchamiam go jako root. Może to da komuś wskazówkę w czym leży problem.
 21. Skonfigurowałem ten plik (/etc/security/limits.conf) jak należało, mimo to JACK dalej straszy takim komunikatem: 14:11:02.039 Patchbay deactivated. 14:11:02.052 Statistics reset. 14:11:02.079 ALSA connection change. 14:11:02.117 ALSA connection graph change. 14:11:05.285 Startup script... 14:11:05.286 artsshell -q terminate 14:11:05.959 Startup script terminated with exit status=256. 14:11:05.959 JACK is starting... 14:11:05.959 /usr/bin/jackd -P10 -m -dalsa -dhw:0 -r48000 -p1024 -n3 -Xraw -zt jackd 0.118.0 Copyright 2001-2009 Paul Davis, Stephane Letz, Jack O'Quinn, Torben Hohn and others. jackd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see the file COPYING for details JACK is running in realtime mode, but you are not allowed to use realtime scheduling. Please check your /etc/security/limits.conf for the following lines and correct/add them: @audio - rtprio 100 @audio - nice -10 After applying these changes, please re-login in order for them to take effect. You don't appear to have a sane system configuration. It is very likely that you encounter xruns. Please apply all the above mentioned changes and start jack again! 14:11:05.969 JACK was started with PID=2816. 14:11:05.970 JACK was stopped with exit status=255. 14:11:05.970 Post-shutdown script... 14:11:05.971 killall jackd jackd: nie zabito żadnego procesu 14:11:06.378 Post-shutdown script terminated with exit status=256. 14:11:08.174 Could not connect to JACK server as client. - Overall operation failed. - Unable to connect to server. Please check the messages window for more info. (oczywiście po wprowadzeniu zmian, strzeliłem reboota;) ) Jeśli to istotne zamieszczam plik limits.conf EDIT: Już udało mi się odpalić JACKa w realtime plik wymagał jeszcze dwóch wpisów i dodania się do jakiejś grupy (to drgie sam JACK podpowiedział). #zaktualizowałem plik z linku, można przejżeć dodane wpisy (te zaczynające się na @realtime są na końcu) Nie rozwiązało to jednak problemu. EDIT2: Wynik polecenia strace rakarrack, nigdy wcześniej tego nie używałem więc nie wiem czy dobrze to zrobiłem, a sama zawartość pliku to dla mnie czarna magia;) http://dl.dropbox.com/u/13100118/Linux%20files/strace
 22. Właśnie tu mam pytanie: Jak to zrobić, żeby uruchomić go w realtime, bo jak próbuję to zrobić tak na piechotę to alarmuje, że nie ma uprawnień? Tak sobie przypominam, że jak się odpaliło tego rakarracka całego jako root to działał:/ No ale przecież nie będę z takich Ruskich sposobów korzystać
 23. Witam, już od dłuższego czasu korzystałem z programu rakarrack i do tej pory nie miałem z nim specjalnych problemów. Ostatnio jednak zrobiłem małą przerwę w korzystaniu z niego i gdy nie dawno próbowałem go włączyć to przywitał mnie błędem (nie włączył się oczywiście). W czasie tej 'przerwy' instalowałem i zmieniałem wiele rzeczy więc nie wiem co może być tego przyczyną. Wykonałem wszelkie możliwe reinstalacje samego rakarracka jak i jackctla jednak nic z tego. rakarrack rakarrack 0.6.2 - Copyright (c) Josep Andreu - Ryan Billing - Douglas McClendon - Arnout Engelen Try 'rakarrack --help' for command-line options. jackd 0.118.0 Copyright 2001-2009 Paul Davis, Stephane Letz, Jack O'Quinn, Torben Hohn and others. jackd comes with ABSOLUTELY NO WARRANTY This is free software, and you are welcome to redistribute it under certain conditions; see the file COPYING for details JACK compiled with System V SHM support. loading driver .. apparent rate = 44100 creating alsa driver ... hw:0|hw:0|1024|3|44100|0|0|nomon|swmeter|-|32bit control device hw:0 configuring for 44100Hz, period = 1024 frames (23.2 ms), buffer = 3 periods ALSA: final selected sample format for capture: 32bit integer little-endian ALSA: use 3 periods for capture ALSA: final selected sample format for playback: 32bit integer little-endian ALSA: use 3 periods for playback jack main caught signal 12 Naruszenie ochrony pamięci (core dumped) PS: Jak na załączonym 'obrazku' widać jest to wersja 0.6.2. Z góry dziękuje za pomoc w rozwiązaniu problemu.
 24. Ha! W zyciu bym na to nie wpadl, dzieki za rade, zaraz przetestuje;) Obawiam sie jednak, ze srednio moze to wyjsc, gdyz moja karta dzwiekowa nie grzeszy jakoscia wejscia;) A jak to zawiedzie to pobawie sie z JACKIEM. EDIT: Wlasnie skorzystalem z tej "fizycznej opcji" i wszystko wyszlo idealnie tak jak chcialem. Dziekuje bardzo za pomoc.
 25. Dzięki za szybką odpowiedź. Niestety nie do końca wiem jak podłączyć to wejście do wyjścia:/ Czy trzeba to zrobić jakoś fizycznie (wątpię...) czy w jakimś programie, jeśli tak, to w jakim?
×
×
 • Create New...