slabypingwin

Użytkownicy
 • Zawartość

  480
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  26

Ostatnia wygrana slabypingwin w Rankingu w dniu 4 Luty 2015

slabypingwin posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

-104

O slabypingwin

 • Tytuł
  Ekspert

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  *buntu
 • Środowisko graficzne
  KDE
 • GG
  3548002

Profile Information

 • Płeć

Contact Methods

 • Skype
  wlodarek5
 1. PO ainstalowaniu aktualizacji do tej dystrybucji Scientific - system ten w ogóle nie wstał pokazując tylko wiele linijek komunikatów o błędach . Uszkodził również sąsiednie windows 10 , które nie mogło załadować pulpitu . Dopiero wydanie 3 polecen w trybie ratunkowym winshita ; fixmbr , fixboot , rebuildbcd - przywróciło chociaż 10-tkę do normalności . A mi się zdawało że dystrybucja bazująca na redhacie , przeznaczona dla ośrodków naukowych będzie pewna i stabilna ...... A tu lipa .....
 2. Moj PC pochodzi z 2008 r . Wtedy takich rzeczy nie było.
 3. Kierowany ciekawością zainstalowałem dystrybucję ; Jest to kuzyn Fedory - SCIENTIFIC LINUX 1.7.3 . Niestety - jest z nim sporo problemów ; po zainstalowaniu go na bootloaderze nie ma sąsiadującego z nim windows 10 . Jest tylko sam linux . Jak windows teraz ręcznie dołożyć do gruba utworzonego przez SCIENTIFIC ?
 4. Na razie poradziłem sobie z problemem w taki sposób ; zainstalowałem najnowszą wersję dystrybucji Mageia Poprzez graficzny kreator w tym distro doinstalowałem stery nvidii w wersji 340 i na razie m , odpukać - wszystko działa dobrze Co ciekawe ; w najnowsza mageia zawiera w sobie stare dobre KDE w wersji 4.14
 5. Niestety - dziś na KORORA 25 stało się przy starcie KDE to samo co na Fedorze 25 ;
 6. Gdy na pulpicie zmnieniam rozmiar okna odtwaracza kaffeine - okno tego programu robi się czarne . Grafika to nvidia GF8600 , sterownik to domyślny NOUVEAU . Pakiety typu "xine-lib*' zainstalowane . Dystrybucja - to australijski klon fedory - korora 25 Proszę o pomoc Po wyłączeniu kompa i ponownym jego włączeniu sytuacja się unormowała ; kaffeine w trybie zminimalizowanym pokazuje prawidłowy obraz . Admin może usunąć ten wątek z forum .
 7. Moja F 25 to była instalka całkowicie na czysto . Niestety - dziś rano fedorka 25 nie chciała się uruchomić . Kilkakrotnie stanęła na bootsplashu KDE ,,,, Dlatego nie wypróbowałem porady Amos-a ani żadnej innej . Usunąłem F 25 z dysku a na jej miejsce wstawiłem Sparky Game Over 4.4 Na razie więc żegnajcie .......
 8. Dziś przy uruchamianiu F 25 wersja z KDE na moim lapku - stanęło to na bootsplashu . Tak jak widać na fotce ; Co w takiej sytuacji mam zrobić ?! Ponieważ nikt nic nie doradził więc problem rozwiązałem radykalnie ; usunąłem fedorę a na jej miejsce wstawiłem dystrybucję Sparky game over
 9. Gdy dziś dałem polecenie SUDO DNF UPDATE to na końcu wywaliło mi tak ; Dałem polecenie ; DNF CLEAN PACKAGES , ale to nie pomogło . Nadal wyskakuje ten sam błąd przy próbie aktualizacji . Jakieś porady ?
 10. Zainstalowałem tą caję ale efekt jest taki ;
 11. Właśnie nie ma w oknie GDM-a tego trybika !......
 12. Restartowalem kilka razy
 13. Najpierw zainstalowałem F 25 z GNOME a potem doinstalowałem KDE poleceniem ; sudo dnf install group kde . Wszystko poszło dobrze tylko że w oknie logowania nie mam pola z wyborem pulpitu który chciałbym aby się uruchomił . Jak więc przejść z GNOME na KDE w F 25 ?
 14. W nowym Gnome i tej wersji menedżedra plików NAUTILUS[teraz nazywa się to PLIKI ] - która w nim jest - - nie ma u góry paska zadań ani paska narzędzi . Czyy można by jakoś przywrócić napisy typu ; PLIK , WIDOK , EDYCJA , NARZĘDZIA , POMOC na górze okna programu PLIKI ?
 15. Ponieważ na suse 42.2 na domyślych sterach grafiki AMD źle się działo ; podczas przewijania tekstu w oknie firefoxa wyświetlana zawartość trzęsła się - więc usunąłem susła 42.2 a zamiast niego wstawiłem fedorę 25 . 1 uwaga na początek ; instalator F 25 nie rozpoznał istniejącej partycji linuksowej ext4 . Musiałem ją usunąć z poziomu windows i dopiero wtedy instalator F 25 "widział 43 GB wolnego miejsca na dysku SSD .