Jump to content

slabypingwin

Użytkownicy
 • Content Count

  538
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  27

slabypingwin last won the day on November 16

slabypingwin had the most liked content!

Community Reputation

-104

About slabypingwin

 • Rank
  Ekspert

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  *buntu
 • Środowisko graficzne
  KDE
 • GG
  3548002

Contact Methods

 • Skype
  wlodarek5

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Opowiem wam taką historię: do mojego poprzedniego smartfona Motorola był dedykowany program na stronie producenta o nazwie Lmsa. Ten windowsowy program w swoim podfolderze program data posiadał plik flashfile.xml a w tym pliku były wszystkie polecenia fastboot i kilka innych poleceń które wykonuje ten program . Okazało się potem na Linuxie że po wpisaniu tych wszystkich poleceń w konsoli flashowanie smartfona przebiegło szybciej sprawniej niż na Windows . Na Linuxie po podłączeniu smartfona w trybie fastboot nie trzeba doinstalować sterowników ADB czy fastboot. Tylko jak teraz odczytać Jakie polecenia wykonują programy Realmi flash tool albo MSM download skoro są to programy nie instalowane a tylko uruchamiamy bezpośrednio z pliku .exe ? A jakim programem na linuksie lub na windows można wyświetlić zawartość plików '' _database'' ?
 2. Znalazłem windowsowy program do rozpakowywania plików .ofp Ale to mi niewiele dało . Uruchamiałem ze 3 windowsowe programy podobno dobre do flashowania mojego modelu smartfona , ale one nic nie pomogły . Realme flash tool wywala że nie znalazł centralnego folderu w smartfonie . Programy MSM download tool i mtk download tool proszą o nazwę użytkownika i hasło . Tylko że ja nie widzę tam opcji rejestracji , skąd mam mieć te hasło ? A może jest jakiś linuksowy , konsolowy program do flashowania smartfonów realme z prockami mediateka ? Seem - link do pliku z firmware do REALME 7 5G ; https://fileload.coloros.com/504000RMX2111export_11_C.06_2021100921510084.zip Czy można korzystać z polecenia FASTBOOT po rozpakowaniu powyższego .zip-a ?
 3. Firmware do smartfonów realme ma postać pliku .OFP Jakim poleceniem w konsoli rozpakować taki plik na Fedorze 35 aby otrzymać zwykły folder ? Z góry dzięki za porady ...
 4. Taka jest wersja kernela w najnowszym manjaro ....
 5. Ja rozwiązałem problem inaczej . Zmieniłem dystrybucję na inną . Manjaro z pulpitem KDE . Te distro też ma swoje wady ; doinstalowane programy nie pojawiają się w menu start . Ale karta wifi rtl8821ce , myszka i gładzik na pulpicie działają z marszu .
 6. W dystrybucji ALMA domyślną graficzną nakładką na DNF jest ''oprogramowanie'' Ale nie ma tam działu pod tytułem ''środowiska graficzne '' Jaka więc powinna być poprawna składnia polecenia w konsoli by na dystrybucji Alma doinstalować pulpit XFORCE ? Do tego jeszcze wyniki poleceń w konsoli ; Z góry dzięki za pomoc ...
 7. Czytałeś zapewne Sem mojego autorstwa posta w innej części tego forum o tym jak to do pulpitu gnome odinstalowałem Mate i efekt był taki że na pulpicie Mate nie zadziałała ani myszka ani touchpad . Dlatego teraz się boję doinstalować inny pulpit ....
 8. W tej chwili korzystam z pulpitu gnome-classic na dystrybucji alma . Chciałbym przenieść górny panel na dól a doln y panel do góry . Zainstalowałem ''gnome-tweak-tool'' ale tam nie widzę ustawień położenia paneli . Zainstalowałem rozszerzenie ''gnome-shell'' , ale w nim też nie widzę opcji przesuwania paneli . Na kombinację klawiszy ; ALT+PPM - nie ma reakcji ... Proszę o porade ; jak zmieniać położenia paleli i ich właściwości na pulpicie ''gnome-classic ?
 9. Dzięki sunrise za pomoc . Chwilowo podłączyłem do lapka inną , starszą kartę wifi , która jest przez jądro 4.18 obsługiwana . Wtedy dodałem nowe repo i zainstalowałem kernel ; Zawiera ono już prawidłowe moduły do obsługi wifi RTL8821CE .
 10. Dziś na miejsce Fedory 35 zainstalowałem najnowszą wersję ALMA-LINUX-a To distro posiada jednak stare jądro ; 4.18=cośtam . W takim kernelu nie ma modułu do obsługi wifi RTL8821CE . Jak więc takie wifi na tym kernelu uruchomić ? Z góry dzięki za pomoc ....
 11. Doinstalowałem pulpit KDE i na nim jest wszystko w porządku , nawet gdy uruchamia się on w oparciu o werwer Wayland
 12. A możesz mi Fedoras po polsku doradzić jak ten element wyłączyć by nie obciążał procesora?
 13. Jak wiecie testowałem już wiele dystrybucji Linuxa i to z różnymi pulpitami. Ale chyba po raz pierwszy teraz na Fedorze 35 zdarza się taka sytuacja że na jednym pulpicie działa Coś prawidłowo A na innym nie działa wcale. Jaka może być przyczyna takiej sytuacji?
 14. Gdy na Fedorze 35 doinstalowałem pulpit MATE zauważyłem , że wentylator w laptopie uruchamia się częściej . Spraswdziłem wynik polecenia TOP i wyszło że elementem obciążającym procesor jest Jak wyłącvzyć lub nawet odinstalować ten proces , by nie obciążał on procka ?
 15. Zainstalowałem Fedore 35 ze standardowym pulpitem gnome . Potem dałem polecenie ; DNF INSTALL MATE , Po wykonaniu tego polecenia mam w oknie logowania do wyboru pulpit MATE , ale po jego wyśweietleniu nie widać kursora myszki , ani nie działa touchpad , W tej chwili siedzę na klasycznym gnome i kursor myszki działa normalnie . Co trzeba zrobić by na pulpicie MATE również normalnie działała myszka ?
×
×
 • Create New...