WalDo

@Administrator
 • Zawartość

  11634
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  148

Ostatnia wygrana WalDo w Rankingu w dniu 22 Styczeń

WalDo posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

260 Excellent

O WalDo

 • Tytuł
  (prawie) Ekspert

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

42851 wyświetleń profilu
 1. exclude=vlc musisz wpisać w tej sekcji, która jest aktywna, czyli w tej, gdzie masz enabled=1. Dopisz exclude=vlc w 8 linijce od góry (w tej pustej linii). Sekcje z enabled=0 nie uczestniczą w instalacji i aktualizacji, chyba, że je włączysz albo dodasz odpowiednią opcję w linii poleceń.
 2. Dziwne. Zainstalowałem sobie specjalnie, żeby sprawdzić. mpv <ścieżka do pliku> i odpala mi się normalne okienko z możliwością powiększenia go. Z opcją --fs leci na całym ekranie. No i w końcu o czym rozmawiamy? O mpv czy o vlc?
 3. Dobrze wiedzieć. Przymierzałem się do zakupu w x-kom. Będę wiedział o co pytać u "konsultanta"
 4. U mnie wystarczyło dodać w sekcji [SEAT:*] [Seat:*] autologin-user=waldo Korzystałem chyba z tego tutka https://wiki.archlinux.org/index.php/LightDM#Enabling_autologin
 5. Mam jednego starego lapka Asus z GT220M, wszystkie aktualizacje na bieżąco i Steam się uruchomił. Z tym, że to na otwartych sterownikach Przy instalacji sterowników Nvidii coś mi się rozjeżdża, a że nie grywam więc nie walczyłem z problemem. Raczej nie pomogę.
 6. Pierwszy link? https://www.google.com/search?q="libGL+error%3A+failed+to+load+driver%3A+swrast+"&ie=utf-8&oe=utf-8 Nie napisałeś jaką masz kartę.
 7. Zmieniło się, zmieniło... http://forum.fedora.pl/topic/25946-zmiany-na-forum/?p=170502 Możliwe, że jest jakiś problem z certyfikatem, ewentualnie po aktualizacji nie zostały wgrane lub nie były wygenerowane na nowo certyfikaty. @zibi743 ostrożność nei zawadzi, ale dramatu nie ma Swoją drogą ja takiego komunikatu nie otrzymuję. A może dostałem i klepnąłem, że jest OK? Nie pamiętam.
 8. Wg mnie szyfruje się partycję a nie dysk, czyli /dev/sdb1 a nie /dev/sdb. Poza tym trzeba zrobić wcześniej zrobić luksformat. Tu masz opis step by step https://miguelmenendez.pro/en/articles/encrypt-usb-storage-device-linux-unified-key-setup-luks.html
 9. W copr w wyszukiwarce wpisałem "scidavis" https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/fulltext/?fulltext=scidavis [EDIT] No faktycznie nie poszukałem dalej, bo nie mam F26. Zainstalowałem na VB i sprawdziłem i faktycznie nie wiem dlaczego wyszukiwarka mi to wyrzuciła.
 10. Na copr jest wersja na Fedorę 26, więc może się pojawi. Możesz spróbować też wziąć paczkę z F26 i przebudować pod F25.
 11. Może to? → https://fedoraproject.org/wiki/How_to_enable_touchpad_click Aczkolwiek u mnie wystarczyło dnf install synaptics [EDIT]Oj, ale ja kłamię... Nie synaptics. U mnie w końcu pomogło w ustawieniach odpalenie "Mysz i panel dotykowy" i włączenie dla urządzenia touchpad. Ale ja korzystam z XFCE.
 12. Można spróbować wzorować się na paczkach dla starszej wersji Fedory http://rpm.pbone.net/index.php3/stat/3/srodzaj/2/search/minitube-2.3-1.fc22.src.rpm Na pewno będą problemy z zależnościami, bo w Fedorze wiele się zmieniło przez 3 czy 4 wydania, ale jak potrzebujesz, to może warto spróbować. Ogólnie z RPM prosty początek tutaj http://wiki.fedora.pl/wiki/Rpmbuild
 13. Pozostaje w tym momencie pytanie czy celem jest uruchomienie pyaudio czy samodzielne skompilowanie. Jeśli to drugie, to faktycznie wszelkie porady w rodzaju "jest w repo" są bezcelowe.