Jump to content

WalDo

@Administratorzy
 • Content Count

  11,794
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  160

WalDo last won the day on August 31

WalDo had the most liked content!

Community Reputation

279 Excellent

1 Follower

About WalDo

 • Rank
  (prawie) Ekspert

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

61,681 profile views
 1. Myślę, że po 7 latach już dał sobie radę Zamykam wątek...
 2. Umieść proszę post w osobnym wątku. To już nie dotyczy instalacji pakietów rpm. I sprawdź od razu czy na wcześniejszej wersji jądra też panikuje.
 3. Zwróć uwagę na to co napisał @andrew Standardowo dnf pobiera pakiety równolegle. Może jak się skupi na jednym wątku, to da radę przed upływem godziny.
 4. Co masz na myśli pisząc "nie pomaga"? Nie ściągają się do cache pakiety? Pokazuje się jakiś błąd? A może jesteś połączony z jakimś wolnym serwerem albo Aero2 nie ma u Ciebie pełnej prędkości? Wprawdzie 512kb/s to nie jest demon prędkości ale teoretycznie powinna być możliwość ściągnięcia ponad 200MB w ciągu godziny. Nie sprawdzałem jak duży jest pakiet z jądrem, ale chyba nie aż tyle.. Poza tym jak widzę ściągasz pełne pakiety rpm. Nie masz przypadkiem ustawione w konfiguracji (/etc/dnf/dnf.conf) deltarpm=0 Jeśli tak, to ustaw =1 i wtedy będą ściągały się tylko pakiety różnicowe, które są zazwyczaj kilka razy mniejsze niż pełny pakiet rpm. [EDIT] Sprawdziłem i niestety w przypadku kernela po włączeniu drpm oszczędność przesyłu danych to jakieś 1-2% czyli praktycznie żadna Z drugiej strony cały kernel ma parędziesiąt MB więc nie powinno być problemów.
 5. Jeśli nie masz zaufania do gnome-keyring-daemon, to użyj zamiast tego usługi z freedesktop.org, która jest jak rozumiem natywną dla KeePassXC usługą do przechowywania kluczy. Wg mnie, to bez znaczenia, ale może ktoś z lepszą wiedzą w temacie bezpieczeństwa się wypowie. Sposób zachowania się aplikacji, sposób uruchamiania, blokowania bazy itp to kwestia ustawień. U mnie uruchamia się w zasobniku, po odblokowaniu bazy chowa do zasobnika, blokuje po użyciu itd. Na liście okien przy korzystaniu z Alt+Tab się nie pokazuje.
 6. dnf update --downloadonly To ściągnie wszystkie pakiety i jak potem zrobisz standardowo dnf update to będzie już wszystko w cache. Download możesz powtarzać tak długo, aż nie będzie pakietów do pobrania [EDIT] Jak wolisz po staremu to może być yum choć jest teraz tylko linkiem do dnf [[email protected] ~]$ ls -l /usr/bin/yum lrwxrwxrwx 1 root root 5 06-02 21:50 /usr/bin/yum -> dnf-3 P.S. Nie duplikuj postów. To bez sensu.
 7. Może jakiś problem z grafiką? Zaloguj się tekstowo i uruchom tryb graficzny poleceniem startx.
 8. A "GuestAdditions" na Fedorze zainstalowane? Poprawnie? Z Fedory (host) na Minta (gość) działa bez problemów. Na W10 nie mam VB zainstalowanego więc nie sprawdzę. Najbardziej podejrzewam te dodatki dla systemu goszczonego. Albo ich nie masz albo nie zainstalowały się poprawnie albo były OK a po aktualizacji jądra nie zostały przeinstalowane.
 9. A jak masz ustawioną maszynę? Urządzenia -> Przeciąganie i upuszczanie -> Bidirectional?
 10. Ciekawe co to za IP? Może jest identyfikowane jako IP spoza Polski? Myślę, że @SeeM dobrze mówi, żeby sprawdzić adres. Na stronie takiej jak np. https://www.maxmind.com/en/locate-my-ip-address można sprawdzić czy adres jest widziany jako zlokalizowany w Polsce czy poza nią.
 11. Myślę, że kluczowe słowa to: "but Intel VT-x is disabled." Włącz w opcję i będzie OK. Nie znam VMware, więc nie poprowadzę za rękę, ale w VirtualBox taka opcja jest w zakładce System->Procesor.
 12. Poczytaj o sposobach prowadzenia międzynarodowego biznesu zamiast w podnieceniu wypisywać bzdury. Rozumiem, że to jest Hyde Park, ale może zostańmy bardziej w tematach linuksowo-komputerowych zamiast histeryczno-politycznych.
 13. Jakim poleceniem instalujesz? W Mint nie ma pakietu wine. Musisz instalować winehq-stable
 14. https://lmgtfy.com/?q=linux+wbar http://lxlinux.com/wbar.html dopisz do wbar.cfg
 15. WalDo

  fedora xcfe

  Każda wersja Fedor ma spin XFCE i do każdego desktopa można obok doinstalować XFCE. https://getfedora.org/ prawy górny róg Jeśli chcesz używać linuksa, to naucz się szukać samodzielnie podstawowych informacji. Bez tego daleko nie zajdziesz.
×
×
 • Create New...