Jump to content

WalDo

@Administrator
 • Content Count

  11,779
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  158

WalDo last won the day on March 23

WalDo had the most liked content!

Community Reputation

275 Excellent

1 Follower

About WalDo

 • Rank
  (prawie) Ekspert

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

61,420 profile views
 1. https://lmgtfy.com/?q=linux+wbar http://lxlinux.com/wbar.html dopisz do wbar.cfg
 2. WalDo

  fedora xcfe

  Każda wersja Fedor ma spin XFCE i do każdego desktopa można obok doinstalować XFCE. https://getfedora.org/ prawy górny róg Jeśli chcesz używać linuksa, to naucz się szukać samodzielnie podstawowych informacji. Bez tego daleko nie zajdziesz.
 3. Wklej obrazy tutaj albo podaj linki serwisów nie wymagających logowania.
 4. Bardziej lite'owo: https://itsfoss.com/fedora-31-release/ Bardziej technicznie: https://fedoraproject.org/wiki/Releases/31/ChangeSet
 5. Ostatnio miałem podobne akcje na znajomym komputerze z brakiem sieci i "cudownym" startem po wejściu w bios. Wymieniłem baterię na płycie i śmiga.
 6. najprościej sprawdzić czy zadziałało Wystarczy ls -lR Dokumenty Czas wykonania poleceń zależy od ilości plików i katalogów, szybkości procesora itp, więc może trwać chwilę albo bardzo długo
 7. Tak z ciekawośći zapytam: problem jest tylko z katalogiem Dokumenty? Pliki w $HOME i w innych podkatalogach $HOME możesz edytować?
 8. Czasami tak się robi, gdy Windows był lub wydaje się Linuksowi, że był nieprawidłowo zamknięty. Spróbuj wejść do Windowsa, odczekaj chwilę, żeby wszystkie serwisy się uruchomiły i potem zamknij.
 9. Można obejrzeć np.https://fedora.pkgs.org/30/fedora-x86_64/hwloc-devel-1.11.12-2.fc30.x86_64.rpm.html W części "Files" widać pliki man z opisem tych funkcji.
 10. Hmmm... Z piekłem zależności spokojnie radzi sobie Rad Hat/Fedora z yum/dnf, Debian i wszystkie debianopochodne z apt-em, czy Arch i archopochodne jak Manjaro z packmanem i pewnie jeszcze parę innych, więc to - sorry - nic odkrywczego
 11. "W ogóle jakieś filmy" to wystarczy VLC. Do odtwarzania strumienia też się nada (chyba?).
 12. Każdy robi jak chce. Tylko potem można się zdziwić
 13. Mimo to pisałeś, że nie ma HandBrake, więc nie wiedziałem czy masz taką wiedzę. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie repozytoria są kompatybilne z Fedorą nawet jeśli robią dla niej paczki. Mogą się różnić wersjami zależności w pakietach. Fedora nie *buntu i tu nie ma tak że im więcej tym lepiej.
 14. Handbrake? U mnie - na razie na F29 - działa. Chyba nie wiesz o RPM Fusion. Wiele pakietów nie ma w standardowych repozytoriach Fedory ze względu na głupie amerykańskie przepisy licencyjne. RPM Fusion rozwiązuje ten problem, więc warto zainstalować. Skopiuj i wklej razem z "\" dnf install --nogpg http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm \ http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm
×
×
 • Create New...