Skocz do zawartości

WalDo

@Administrator
 • Zawartość

  11712
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  154

Ostatnia wygrana WalDo w Rankingu w dniu 25 Lipiec

WalDo posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

267 Excellent

1 obserwujący

O WalDo

 • Tytuł
  (prawie) Ekspert

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

46293 wyświetleń profilu
 1. WalDo

  jak aktualizujecie swoją Fedorę?

  Najlepiej i najprościej backup i zainstalować od nowa. Chyba, że nie masz co z wolnym czasem robić to ściągnij sobie wszystkie obrazy co drugi od 16. i 14 na 16, 16 na 18 itd Przeskok o więcej niż 2 wydania to niemal pewna porażka. Ale myślę, że mniej czasu zajmie Ci konfiguracja na czysto niż 7 razy upgrade.
 2. Śmiało, więcej informacji Nikt tu nie wróży z fusów. Jak podzieliłeś partycje? Jakiego typu? Możesz pokazać zrzut ekranu (zdjęcie?) jak wyglądał ekran podziału partycji?
 3. Zależy co wybrałeś przy instalacji. Powinieneś mieć osobną partycję zamontowaną na /boot i osobną na /boot/efi. U mnie to wygląda mniej więcej tak: /dev/sdc6 on /boot type ext4 (rw,relatime) /dev/sdc8 on /home type ext4 (rw,relatime) /dev/sdc2 on /boot/efi type vfat (rw,relatime,fmask=0077,dmask=0077,codepage=437,iocharset=ascii,shortname=winnt,errors=remount-ro) Z tym, że ja nie korzystam lvm, żadnych automatów typu "wykorzystaj wolne miejsce" itp. Sam robię sobie partycje ext4 (z wyjątkiem efi oczywiście) i sam ręcznie wybieram punkty montowania.
 4. Karta Intela nie jest raczej problemem. Mam starego Sony Vaio z Atomem N470 (ciut nowszy od N470, ale to prawie to samo, chociaż wiemy, że "prawie" stanowi czasem poważną różnicę ) . F28 zainstalowała się poprawnie. Brak problemów z grafiką, ale instalowałem mój ulubiony spin XFCE Może warto wypróbować tę opcję? Chyba, że musisz mieć Gnome... Chociaż jeśli masz 1GB RAM (tak jak u mnie) to raczej bym nie polecał. Może grafika jest uszkodzona? P.S. Uwaga, będzie flame Co dziwniejsze Windows 10 też na tym działa Tylko do upgrade'u z Win 7 Starter musiałem przełożyć kość 2GB z innego laptopa.
 5. WalDo

  Aktualizacja do najnowszej Fedory

  A tak w ogóle to masz pakiet broadcom-wl zainstalowany?
 6. WalDo

  Aktualizacja do najnowszej Fedory

  Jakby było zablokowane przełącznikiem, to rfkill pokazałoby przy interfejsie "Hard blocked: yes", czyli to raczej nie to.
 7. WalDo

  Potoki I Przekierowania

  W sumie to tak sobie jeszcze raz popatrzyłem na to co napisałem i myślę, że tego "ls" to bez sensu robię. Wystarczy przecież: tar -cvjf /katalog/plik.tar.bzip2 $HOME/.* Zasugerowałem się "wylistowanymi katalogami i plikami" :) BTW. Temat zupełnie nieadekwatny do treści
 8. WalDo

  Aktualizacja do najnowszej Fedory

  Wszystkie błędy przy starcie i zatrzymaniu będziesz miał w /var/log/messages A z wifi to nie mam pojęcia. Kiedyś miałem podobnie jak u Ciebie, ale rfkill pokazywał soft blocked: yes i jak podałem "ifup <nazwa interfejsu>" to wstawało.
 9. WalDo

  Aktualizacja do najnowszej Fedory

  Miałem podobny kłopot z Mint 18.3. Pokaż co pokazuje rfkill list all po otwarciu klapy?
 10. WalDo

  Potoki I Przekierowania

  Mam nadzieję, że to nie pytanie poprawkowe przed końcem szkoły? Opcja ls z małym L jest kiepska. Użyj jedynki. Albo po prostu -ad. tar -cvjf /katalog/plik.tar.bzip2 `ls -1ad $HOME/.*` Cudzysłów otaczający polecenie ls z parametrami to odwrócone apostrofy. Na klawiaturze zazwyczaj klawisz po lewej stronie klawisza 1.
 11. WalDo

  Aktualizacja do najnowszej Fedory

  sprawdź czy na pewno zainstalował się kernel 28. rpm -qa kernel Jeśli tak, to może trzeba w menu gruba wybrać odpowiedni kernel albo wygenerować menu od nowa. W systemie bez EFI: grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg a jeśli masz EFI to grub2-mkconfig /boot/efi/EFI/fedora/grub.cfg
 12. WalDo

  Aktualizacja do najnowszej Fedory

  Fedora wspiera 2 wydania wstecz od najnowszego. Mamy F28. F25 nie jest wspierana od 12.12.2017 → https://fedoraproject.org/wiki/End_of_life Możesz spróbować aktualizacji do F28. https://fedoraproject.org/wiki/DNF_system_upgrade Nie wiem jak to jest teraz, ale kiedyś zalecano aktualizację nie więcej niż o dwa wydania na raz. Czyli w Twoim wypadku F25→F27 i potem F27→F28. Jednak poczekaj, aż ktoś potwierdzi to co napisałem, bo może da się F25→F28 od razu. Tak czy inaczej zrobiłbym backup przed taką akcją. Przynajmniej tych najważniejszych dla Ciebie rzeczy.
 13. WalDo

  Fedora Live z dodatkowymi pakietami

  Wrzuć w Google "fedora kickstart". [EDIT] Drugie dobre hasło to "how to create own fedora dvd"
 14. WalDo

  F28 gnome-terminal

  Sądzę, że czeski nie jest Ci potrzebny glibc-langpack-cs możesz odinstalować.
 15. WalDo

  Procmail + sendmail

  Czyli tak jak napisałem: treść powinna być skierowana na wejście polecenia a na moje oko nie jest. Ten "cat" musi mieć jakieś "źródło zasilania".
×