Skocz do zawartości

WalDo

@Administrator
 • Zawartość

  11687
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  151

Ostatnia wygrana WalDo w Rankingu w dniu 31 Marzec

WalDo posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

264 Excellent

O WalDo

 • Tytuł
  (prawie) Ekspert

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

45300 wyświetleń profilu
 1. To znaczy, że ktoś np. dodał odpowiedź w temacie, w którym Ty również się wypowiadałeś albo dodał kliknął "Like" albo wykonał jakąś jeszcze inną akcję. Raczej nie jest to akcja typu przeczytanie tematu. Tak z doświadczenia mi wynika, bo kiedyś szukałem jakie zasady rządzą tym powiadomieniem i niestety nic nie znalazłem.
 2. WalDo

  Konto Bankowe Do Codziennego Użytku

  Ale przecież jak nie używasz to możesz oddać Zero opłat. No chyba, że korzystasz z karty, żeby wypłacać gotówkę z bankomatu? Poza tym ja mam na przykład przez Google Pay połączoną kartę debetową z telefonem i ostatnio to już nawet w kiosku chusteczki za 59 groszy kupowałem płacąc telefonem A wystarczą 3 takie płatności w miesiącu, żeby nie pobierali opłat za kartę. A może 5? Nie pamiętam dokładnie, bo po prostu gdzie się da płacę kartą i chyba tylko na bazarku warzywnym korzystam jeszcze z gotówki. [EDIT] A co do konta to chyba przy nieużywaniu karty do płatności, to najtaniej wychodzi PKO BP. Zabierają mi co roku 25 PLN czyli ok.2 PLN/m-c. Tylko za przelew każdy trzeba zapłacić złotówkę. Najgorszy - z tych, które znam - to Bank Pekao: za kartę 3pln/m-c + prowadzenie rachunku 10pln/m-c + opłaty za przelew dowolny. Przelewy zdefiniowane bezpłatnie.
 3. Z 25 na 27 aktualizować można bez problemu. Mnie się udało. Chociaż nie zawsze, nie na każdym komputerze idzie to tak łatwo jak piszą na https://fedoraproject.org/wiki/DNF_system_upgrade Bez ściągania za każdym razem danych z internetu, to chyba tylko lokalne repozytorium przychodzi mi do głowy. Szczególnie jeśli masz zainstalowane pakiety nie tylko z oficjalnych repozytoriów Fedory, ale także z RPMFusion, Russian Feodra czy innych. Wyobrażam to sobie tak, że mirror z jakiegoś serwera robię na serwerze lokalnym a potem ten lokalny podaję w konfiguracji DNF jako źródło dla aktualizacji. Takie lustrzane kopie można sobie zrobić z repo Fedory, RPMFusion i innych. Mało tego: cyklicznie aktualizując repo lokalne masz źródło aktualizacji dla innych komputerów w sieci. Szczegółowo nie opisuję, bo jest tego trochę w sieci (google: fedora local repo) a ja sam nigdy czegoś takiego nie robiłem, nie było potrzeby. Aktualizacji z DVD nie proponuję, bo potem i tak trzeba zaktualizować, więc to trochę jak nosić wodę dziurawym wiadrem.
 4. WalDo

  Junior Linux Admin - Warszawa

  Miszczu, bez przesady. Wynagrodzenie negocjujesz. Po co ktoś ma pisać w ogłoszeniu, że zapłaci 100 zł, jeśli znajdzie się ktoś kto weźmie to samo za 50? Zastanawiałem się nad usunięciem tego ogłoszenia, ale nie widzę tu sprzeczności z regulaminem forum. Chyba, że coś przeoczyłem, ale brak widełek na pewno nie jest podstawą.
 5. WalDo

  Usuwanie Wpisów W Grub I Starych Kerneli.

  /etc/dnf/dnf.conf - zmieniasz wartość parametru installonly_limit. P.S. O co chodzi z tym pl_PL konkretnie?
 6. WalDo

  Scilab

  Nie znam Scilab, ale jakieś 3 minuty zajęło mi odnalezienie w Googlach identycznego zadania z rozwiązaniem. Może napisz co zrobiłeś do tej pory? Na razie to wygląda na to, że chciałbyś żeby zadanie domowe ktoś za Ciebie rozwiązał i nawet szukać Ci się nie chce.
 7. WalDo

  Pomysł na Info Kiosk

  http://porteus-kiosk.org/ http://www.linutop.com/software.en.html Hasło "linux kiosk" w Googlach podaje jeszcze kilka innych możliwości.
 8. Popróbuj z innymi wersjami sliverlight
 9. U mnie działa Może jakąś literówkę w nazwie zrobiłeś? Jeśli nie, to wyczyścić cache dnf (dnf clean all) i ponów próbę. Jeśli to zawiedzie, to napisz jaką masz wersję Fedory i co pokazuje dnf search pipelight [EDIT] Już chyba wiem. Nie masz zainstalowanych repozytoriów RPMFusion. https://wiki.fedora.pl/wiki/Poradnik#Jak_doda.C4.87_repozytorium_RPMFusion.3F
 10. Sprawdź pipelight. dnf install pipelight Tylko uwaga! Pipelight instaluje (instalowało?) o ile pamiętam swoją wersję wine [EDIT] O właśnie coś kiedyś pisałem o tym na forum Nie wiem na ile to aktualne...
 11. A tak z ciekawości. Co pokazuje polecenie sensors Jaka jest zawartość pliku /etc/sysconfig/lm_sensors? U mnie przed uruchomieniem sensors-detect polecenie sensors pokazywało tylko temperaturę karty grafiki. Po tym poleceniu pokazała się temperatura procesora zarówno sumaryczna jak i każdego z rdzeni.
 12. Może to Ci pomoże https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?id=160006 Wprawdzie to z Arch Linux, ale sam sposób liczenia jest prawdopodobnie taki sam. Dziwne, że na Gentoo pokazywało poprawnie. Może sam program miał już "wbudowany" przelicznik? Od razu mówię, że się kompletnie na tym nie znam, nigdy nie czułem potrzeby mierzenia temperatury na procku a to co podałem, to pierwszy od góry wynik z Googla
 13. WalDo

  Nvida 384.98 i kernel-4.14.11

  Wkleiłeś kupę śmiecia a co tam słychać dalej? [ 201.360] (EE) NVIDIA: Failed to initialize the NVIDIA kernel module. Please see the [ 201.360] (EE) NVIDIA: system's kernel log for additional error messages and [ 201.360] (EE) NVIDIA: consult the NVIDIA README for details. [ 201.360] (EE) Please also check the log file at "/var/log/Xorg.0.log" for additional information.
 14. WalDo

  Nvida 384.98 i kernel-4.14.11

  Co też można rozwiązać przy pomocy pakietu akmod-nvidia
×