Jump to content

WalDo

@Administrator
 • Content Count

  11,774
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  157

WalDo last won the day on February 15

WalDo had the most liked content!

Community Reputation

274 Excellent

1 Follower

About WalDo

 • Rank
  (prawie) Ekspert

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

61,196 profile views
 1. najprościej sprawdzić czy zadziałało Wystarczy ls -lR Dokumenty Czas wykonania poleceń zależy od ilości plików i katalogów, szybkości procesora itp, więc może trwać chwilę albo bardzo długo
 2. Tak z ciekawośći zapytam: problem jest tylko z katalogiem Dokumenty? Pliki w $HOME i w innych podkatalogach $HOME możesz edytować?
 3. Czasami tak się robi, gdy Windows był lub wydaje się Linuksowi, że był nieprawidłowo zamknięty. Spróbuj wejść do Windowsa, odczekaj chwilę, żeby wszystkie serwisy się uruchomiły i potem zamknij.
 4. WalDo

  hwloc - biblioteka w dystrybucji Fedora 30

  Można obejrzeć np.https://fedora.pkgs.org/30/fedora-x86_64/hwloc-devel-1.11.12-2.fc30.x86_64.rpm.html W części "Files" widać pliki man z opisem tych funkcji.
 5. WalDo

  Linux Rosa - nowa przygoda

  Hmmm... Z piekłem zależności spokojnie radzi sobie Rad Hat/Fedora z yum/dnf, Debian i wszystkie debianopochodne z apt-em, czy Arch i archopochodne jak Manjaro z packmanem i pewnie jeszcze parę innych, więc to - sorry - nic odkrywczego
 6. WalDo

  Kodeki strumieniowe video w fedora 30

  "W ogóle jakieś filmy" to wystarczy VLC. Do odtwarzania strumienia też się nada (chyba?).
 7. WalDo

  Linux ROSA

  Każdy robi jak chce. Tylko potem można się zdziwić
 8. WalDo

  Linux ROSA

  Mimo to pisałeś, że nie ma HandBrake, więc nie wiedziałem czy masz taką wiedzę. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie repozytoria są kompatybilne z Fedorą nawet jeśli robią dla niej paczki. Mogą się różnić wersjami zależności w pakietach. Fedora nie *buntu i tu nie ma tak że im więcej tym lepiej.
 9. WalDo

  Linux ROSA

  Handbrake? U mnie - na razie na F29 - działa. Chyba nie wiesz o RPM Fusion. Wiele pakietów nie ma w standardowych repozytoriach Fedory ze względu na głupie amerykańskie przepisy licencyjne. RPM Fusion rozwiązuje ten problem, więc warto zainstalować. Skopiuj i wklej razem z "\" dnf install --nogpg http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm \ http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm
 10. WalDo

  Linux ROSA

  Jakich? Sporo z tego czego nie ma pod Fedorę w oficjalnych repo można znaleźć na https://copr.fedorainfracloud.org/ - niestety z aktualizacją i stabilnością bywa tu różnie.
 11. WalDo

  Kodeki w VLC

  Instalowałeś VLC z repozytorium? Żadne doinstalowywanie kodeków nie jest potrzebne. VLC ma od długiego czasu wbudowane dekodery. U mnie VLC działa bez zarzutu zarówno na mkv jak i mpeg4. Dekoder h264 też jest bez problemu obsługiwany. Może masz jakoś nietypowo zdekodowany plik? Sprawdzałeś czy działa na innych linuksach? Chociaż to raczej nie jest wina dystrybucji, ale warto sprawdzić uruchamiając np Live CD z jakimś Ubuntu, Archem czy innym OpenSuse.
 12. WalDo

  Carla i Carla Control - co to jest?

  Nie zadziała Pomyliło Ci się z Ubuntu albo innymi "debianowymi" To jest Fedora, tu jest dnf albo (przestarzałe, ale "zlinkowane" yum).
 13. Sprawdziłem sobie pakiet gpdftext wskazywany na https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=540539 w src.rpm jest oczywiście plik ze źródłami (tar.bz2). Plik configure ma błąd - poszukuje kompilatora cc++ zamiast c++. Niestety po poprawieniu i tak nie daje rady. Pakiet jest bardzo stary i już na dzień dobry strzela błędem main.c: In function 'main': main.c:150:2: error: 'g_type_init' is deprecated [-Werror=deprecated-declarations] a to i tak nie koniec. Trzeba by włożyć sporo czasu i pracy w doprowadzenie tego do stanu używalności a i tak powodzenie nie jest gwarantowane. [EDIT] Sigil ma chyba lepsze wg mnie opcje zamiany łańcuchów. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba w edytorze Calibre nie ma opcji zamiany z użyciem regex. [EDIT2] Może jakbyś odnalazł źródła, z których budowany jest pakiet .deb (o ile nie jest budowany z jakimiś starszymi wersjami gtk), to coś by się dało z tym zrobić. W sumie SPEC do pakietu RPM już jest prawie gotowy
 14. Szczerze mówiąc dla mnie jak do tej pory w konwersji z pdf najlepiej sprawdzał się Word online na OneDrive. Otwieram pdf, klikam "Open", potem "Edit in Word" i zapisuję w formacie .odt. Z Libre Office export do epub i potem ewentualna edycja w Sigil (edytor Calibre też się sprawdza, chociaż Sigil ma parę fajnych opcji). Brzmi skomplikowanie, ale robi się wbrew pozorom szybko.
×