Skocz do zawartości

WalDo

@Administrator
 • Zawartość

  11648
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  148

Ostatnia wygrana WalDo w Rankingu w dniu 22 Styczeń

WalDo posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

260 Excellent

O WalDo

 • Tytuł
  (prawie) Ekspert

Contact Methods

 • ICQ
  0

Profile Information

 • Skąd
  Warszawa

Ostatnie wizyty

43456 wyświetleń profilu
 1. A jak aktualizujesz? "sama mi się zaktualizuje" tzn. masz automatyczne aktualizacje ustawione? A próbowałeś "normalnie" Z linii poleceń? dnf update opera-stable Może trzeba odświeżyć cache? dnf makecache [EDIT] Jeszcze przyszło mi do głowy, że masz zainstalowaną z tamtego repo Operę v.45, która jest w wersji 32-bitowej a paczka v.48 jest 64-bitowa. Pewnie to jest przyczyną. Odinstaluj Operę i zainstaluj na nowo. I jeszcze jedno. Możesz zainstalować bezpośrednio, ale po odinstalowaniu tej wersji, która masz w systemie dnf install https://rpm.opera.com/rpm/opera_stable-48.0.2685.32-linux-release-x64-signed.rpm
 2. Aktualizacja Fedory do wersji 27

  I to jest słuszna decyzja
 3. Aktualizacja Fedory do wersji 27

  Tak, ale 3 uwagi: wykonaj wcześniejsze polecenia podane w artykule, do którego link podałeś jeśli w czasie wykonania dnf upgrade zaktualizowany zostanie kernel, to zrestartuj komputer przed upgradem do 27 pamiętaj, że F27 to jeszcze nie jest stabilna wersja, więc może być różnie... Ja zrobiłem upgrade na maszynie wirtualnej i poszło bez większych problemów. Musiałem odinstalować grub2-efi-modules. Nie miałem na VM zainstalowanych repozytoriów RPM Fusion, ale są dostępne dla wersji F27, więc nie powinno być źle. No i ja miałem na VM zainstalowany XFCE.
 4. Nie wiem czy działa, nie sprawdzałem, ale jest paczka na Copr https://copr-be.cloud.fedoraproject.org/results/mosquito/brackets/fedora-26-x86_64/00492746-brackets/ Nota bene równie fajny jest Visual Studio Code. Ten sprawdzałem i na F26 działa bez zarzutu. [EDIT] Wygląda na to, że trzeba zainstalować jeszcze https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/sgallagh/chrome-compat-libgcrypt/build/20630/
 5. Inny Linux

  Albo yumex-dnf Ale polecam konsolę. Nie ma się co bać
 6. Czarny ekran po logowaniu

  Nie rozwiążę problemu, ale przełączanie na konsole tekstowe: Ctrl-Alt-F2 do F6. Jaka karta grafiki? Masz tylko grafikę na procesorze czy dodatkową kartę? Podaj te informacje, bo bez tego trudno coś wymyślić. Przełącz na konsolę tekstową i sprawdź dmesg | tail Może pokaże się błąd. Albo sprawdź /var/log/messages. Sprawdziłbym też uruchomienie z GRUBa z opcji Fedora rescue. [EDIT] Sprawdziłbym jeszcze na bugzilla.redhat.com czy ktoś nie zgłaszał podobnych problemów.
 7. Problemy z x86_64

  A sprawdzałeś czy wersje 32-bitowe w nowszych wersjach systemu się uruchamiają?
 8. Problemy z x86_64

  Podaj może jaki masz procesor, kartę grafiki i co tam CI jeszcze przyjdzie do głowy a co mogłoby pomóc w pomaganiu
 9. Fedora media writer

  Ja poza Rufusem używałem jeszcze - niestety też pod Windows - LiLi Linux Live Usb Creator https://www.linuxliveusb.com/ Wbrew nazwie potrafi skutecznie nagrać każde, nie tylko linuksowe botujące *.iso na pendrive. Ostatnio sprawdziłem nagrywając obraz Win10. Działa bezbłędnie. Szkoda, że na Linuksa nie ma nic równie niezawodnego.
 10. Komenda Wykonująca Polecenia Zawarte W Pliku

  Upierdliwie zacznę od gramatyki: Nie "Tobie" tylko "Ci". "Dziękuję Ci za lekcję języka polskiego". "Tobie" używamy w sytuacjach np. "Dzięki Tobie udało mi się opanować gramatykę polską". Niby to samo, ale akcent zdaniowy jest położony w innym miejscu. Co do meritum wątku Jeszcze prościej? Czy dla Ciebie to jest naprawdę za długo: chmod 755 nazwa_pliku #to robisz tylko za pierwszym razem, potem już tylko wywołanie ./nazwa_pliku
 11. Fedora 26 i niedziałające aplikacje

  Fedora zawsze była taka. Gdzieś muszą testować w zamian za darmowy system. Wiem, że to sposób myślenia, który nie wszyscy chcą akceptować, szczególnie w wersji stabilnej, ale pamiętaj, że nadal masz wsparcie dla F25. Poza tym po wymianie "miski olejowej" na nową zostawili Ci starą do samodzielnego montażu
 12. Kadu Fedora?

  Ten drugi link jest wystarczający. Wielokrotnie po kolejnych instalacjach w oparciu o niego budowałem sobie środowisko i kompilowałem pakiety. Zapewniam, że nie trzeba być programistą, żeby przebudować pakiet. Są oczywiście czasem problemy, ale uważne czytanie komunikatów o błędach zazwyczaj wystarcza do ich rozwiązania. Trzeba doinstalować odpowiednie paczki *-devel, pomyśleć i jakoś to leci. Są też niestety problemy poważniejsze związane np. ze zmianami w jądrze i wtedy jest nieciekawie, ale jeśli nie przechodzimy na wyższą wersję kadu, to nie przewiduję problemów poza delikatną ingerencją w pliki *.spec w celu dostosowania numerów wersji.
 13. Kadu Fedora?

  A co w tym dziwnego? Albo @3k_PL ne miał chęci lub czasu żeby przygotować paczki pod F26 albo ma chwilowo niedostępny serwer. Weź paczki z wersji F25 i przebuduj. Może pójdzie bez problemów?
 14. Jak nie aktualizować VLC

  exclude=vlc musisz wpisać w tej sekcji, która jest aktywna, czyli w tej, gdzie masz enabled=1. Dopisz exclude=vlc w 8 linijce od góry (w tej pustej linii). Sekcje z enabled=0 nie uczestniczą w instalacji i aktualizacji, chyba, że je włączysz albo dodasz odpowiednią opcję w linii poleceń.
 15. VLC zawiesza się

  Dziwne. Zainstalowałem sobie specjalnie, żeby sprawdzić. mpv <ścieżka do pliku> i odpala mi się normalne okienko z możliwością powiększenia go. Z opcją --fs leci na całym ekranie. No i w końcu o czym rozmawiamy? O mpv czy o vlc?
×