Jump to content

WalDo

@Administratorzy
 • Content Count

  11,788
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  158

WalDo last won the day on March 23

WalDo had the most liked content!

Community Reputation

276 Excellent

1 Follower

About WalDo

 • Rank
  (prawie) Ekspert

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Warszawa

Recent Profile Visitors

61,554 profile views
 1. Może jakiś problem z grafiką? Zaloguj się tekstowo i uruchom tryb graficzny poleceniem startx.
 2. A "GuestAdditions" na Fedorze zainstalowane? Poprawnie? Z Fedory (host) na Minta (gość) działa bez problemów. Na W10 nie mam VB zainstalowanego więc nie sprawdzę. Najbardziej podejrzewam te dodatki dla systemu goszczonego. Albo ich nie masz albo nie zainstalowały się poprawnie albo były OK a po aktualizacji jądra nie zostały przeinstalowane.
 3. A jak masz ustawioną maszynę? Urządzenia -> Przeciąganie i upuszczanie -> Bidirectional?
 4. Ciekawe co to za IP? Może jest identyfikowane jako IP spoza Polski? Myślę, że @SeeM dobrze mówi, żeby sprawdzić adres. Na stronie takiej jak np. https://www.maxmind.com/en/locate-my-ip-address można sprawdzić czy adres jest widziany jako zlokalizowany w Polsce czy poza nią.
 5. Myślę, że kluczowe słowa to: "but Intel VT-x is disabled." Włącz w opcję i będzie OK. Nie znam VMware, więc nie poprowadzę za rękę, ale w VirtualBox taka opcja jest w zakładce System->Procesor.
 6. Poczytaj o sposobach prowadzenia międzynarodowego biznesu zamiast w podnieceniu wypisywać bzdury. Rozumiem, że to jest Hyde Park, ale może zostańmy bardziej w tematach linuksowo-komputerowych zamiast histeryczno-politycznych.
 7. Jakim poleceniem instalujesz? W Mint nie ma pakietu wine. Musisz instalować winehq-stable
 8. https://lmgtfy.com/?q=linux+wbar http://lxlinux.com/wbar.html dopisz do wbar.cfg
 9. WalDo

  fedora xcfe

  Każda wersja Fedor ma spin XFCE i do każdego desktopa można obok doinstalować XFCE. https://getfedora.org/ prawy górny róg Jeśli chcesz używać linuksa, to naucz się szukać samodzielnie podstawowych informacji. Bez tego daleko nie zajdziesz.
 10. Wklej obrazy tutaj albo podaj linki serwisów nie wymagających logowania.
 11. Bardziej lite'owo: https://itsfoss.com/fedora-31-release/ Bardziej technicznie: https://fedoraproject.org/wiki/Releases/31/ChangeSet
 12. Ostatnio miałem podobne akcje na znajomym komputerze z brakiem sieci i "cudownym" startem po wejściu w bios. Wymieniłem baterię na płycie i śmiga.
 13. najprościej sprawdzić czy zadziałało Wystarczy ls -lR Dokumenty Czas wykonania poleceń zależy od ilości plików i katalogów, szybkości procesora itp, więc może trwać chwilę albo bardzo długo
 14. Tak z ciekawośći zapytam: problem jest tylko z katalogiem Dokumenty? Pliki w $HOME i w innych podkatalogach $HOME możesz edytować?
 15. Czasami tak się robi, gdy Windows był lub wydaje się Linuksowi, że był nieprawidłowo zamknięty. Spróbuj wejść do Windowsa, odczekaj chwilę, żeby wszystkie serwisy się uruchomiły i potem zamknij.
×
×
 • Create New...