Jump to content

WalDo

@Administratorzy
 • Content Count

  11,786
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  158

Everything posted by WalDo

 1. A "GuestAdditions" na Fedorze zainstalowane? Poprawnie? Z Fedory (host) na Minta (gość) działa bez problemów. Na W10 nie mam VB zainstalowanego więc nie sprawdzę. Najbardziej podejrzewam te dodatki dla systemu goszczonego. Albo ich nie masz albo nie zainstalowały się poprawnie albo były OK a po aktualizacji jądra nie zostały przeinstalowane.
 2. A jak masz ustawioną maszynę? Urządzenia -> Przeciąganie i upuszczanie -> Bidirectional?
 3. Ciekawe co to za IP? Może jest identyfikowane jako IP spoza Polski? Myślę, że @SeeM dobrze mówi, żeby sprawdzić adres. Na stronie takiej jak np. https://www.maxmind.com/en/locate-my-ip-address można sprawdzić czy adres jest widziany jako zlokalizowany w Polsce czy poza nią.
 4. Myślę, że kluczowe słowa to: "but Intel VT-x is disabled." Włącz w opcję i będzie OK. Nie znam VMware, więc nie poprowadzę za rękę, ale w VirtualBox taka opcja jest w zakładce System->Procesor.
 5. Poczytaj o sposobach prowadzenia międzynarodowego biznesu zamiast w podnieceniu wypisywać bzdury. Rozumiem, że to jest Hyde Park, ale może zostańmy bardziej w tematach linuksowo-komputerowych zamiast histeryczno-politycznych.
 6. Jakim poleceniem instalujesz? W Mint nie ma pakietu wine. Musisz instalować winehq-stable
 7. https://lmgtfy.com/?q=linux+wbar http://lxlinux.com/wbar.html dopisz do wbar.cfg
 8. WalDo

  fedora xcfe

  Każda wersja Fedor ma spin XFCE i do każdego desktopa można obok doinstalować XFCE. https://getfedora.org/ prawy górny róg Jeśli chcesz używać linuksa, to naucz się szukać samodzielnie podstawowych informacji. Bez tego daleko nie zajdziesz.
 9. Wklej obrazy tutaj albo podaj linki serwisów nie wymagających logowania.
 10. Bardziej lite'owo: https://itsfoss.com/fedora-31-release/ Bardziej technicznie: https://fedoraproject.org/wiki/Releases/31/ChangeSet
 11. Ostatnio miałem podobne akcje na znajomym komputerze z brakiem sieci i "cudownym" startem po wejściu w bios. Wymieniłem baterię na płycie i śmiga.
 12. najprościej sprawdzić czy zadziałało Wystarczy ls -lR Dokumenty Czas wykonania poleceń zależy od ilości plików i katalogów, szybkości procesora itp, więc może trwać chwilę albo bardzo długo
 13. Tak z ciekawośći zapytam: problem jest tylko z katalogiem Dokumenty? Pliki w $HOME i w innych podkatalogach $HOME możesz edytować?
 14. Czasami tak się robi, gdy Windows był lub wydaje się Linuksowi, że był nieprawidłowo zamknięty. Spróbuj wejść do Windowsa, odczekaj chwilę, żeby wszystkie serwisy się uruchomiły i potem zamknij.
 15. Można obejrzeć np.https://fedora.pkgs.org/30/fedora-x86_64/hwloc-devel-1.11.12-2.fc30.x86_64.rpm.html W części "Files" widać pliki man z opisem tych funkcji.
 16. Hmmm... Z piekłem zależności spokojnie radzi sobie Rad Hat/Fedora z yum/dnf, Debian i wszystkie debianopochodne z apt-em, czy Arch i archopochodne jak Manjaro z packmanem i pewnie jeszcze parę innych, więc to - sorry - nic odkrywczego
 17. "W ogóle jakieś filmy" to wystarczy VLC. Do odtwarzania strumienia też się nada (chyba?).
 18. Każdy robi jak chce. Tylko potem można się zdziwić
 19. Mimo to pisałeś, że nie ma HandBrake, więc nie wiedziałem czy masz taką wiedzę. Pamiętaj tylko, że nie wszystkie repozytoria są kompatybilne z Fedorą nawet jeśli robią dla niej paczki. Mogą się różnić wersjami zależności w pakietach. Fedora nie *buntu i tu nie ma tak że im więcej tym lepiej.
 20. Handbrake? U mnie - na razie na F29 - działa. Chyba nie wiesz o RPM Fusion. Wiele pakietów nie ma w standardowych repozytoriach Fedory ze względu na głupie amerykańskie przepisy licencyjne. RPM Fusion rozwiązuje ten problem, więc warto zainstalować. Skopiuj i wklej razem z "\" dnf install --nogpg http://download1.rpmfusion.org/free/fedora/rpmfusion-free-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm \ http://download1.rpmfusion.org/nonfree/fedora/rpmfusion-nonfree-release-$(rpm -E %fedora).noarch.rpm
 21. Jakich? Sporo z tego czego nie ma pod Fedorę w oficjalnych repo można znaleźć na https://copr.fedorainfracloud.org/ - niestety z aktualizacją i stabilnością bywa tu różnie.
 22. WalDo

  Kodeki w VLC

  Instalowałeś VLC z repozytorium? Żadne doinstalowywanie kodeków nie jest potrzebne. VLC ma od długiego czasu wbudowane dekodery. U mnie VLC działa bez zarzutu zarówno na mkv jak i mpeg4. Dekoder h264 też jest bez problemu obsługiwany. Może masz jakoś nietypowo zdekodowany plik? Sprawdzałeś czy działa na innych linuksach? Chociaż to raczej nie jest wina dystrybucji, ale warto sprawdzić uruchamiając np Live CD z jakimś Ubuntu, Archem czy innym OpenSuse.
 23. Nie zadziała Pomyliło Ci się z Ubuntu albo innymi "debianowymi" To jest Fedora, tu jest dnf albo (przestarzałe, ale "zlinkowane" yum).
 24. Sprawdziłem sobie pakiet gpdftext wskazywany na https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=540539 w src.rpm jest oczywiście plik ze źródłami (tar.bz2). Plik configure ma błąd - poszukuje kompilatora cc++ zamiast c++. Niestety po poprawieniu i tak nie daje rady. Pakiet jest bardzo stary i już na dzień dobry strzela błędem main.c: In function 'main': main.c:150:2: error: 'g_type_init' is deprecated [-Werror=deprecated-declarations] a to i tak nie koniec. Trzeba by włożyć sporo czasu i pracy w doprowadzenie tego do stanu używalności a i tak powodzenie nie jest gwarantowane. [EDIT] Sigil ma chyba lepsze wg mnie opcje zamiany łańcuchów. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba w edytorze Calibre nie ma opcji zamiany z użyciem regex. [EDIT2] Może jakbyś odnalazł źródła, z których budowany jest pakiet .deb (o ile nie jest budowany z jakimiś starszymi wersjami gtk), to coś by się dało z tym zrobić. W sumie SPEC do pakietu RPM już jest prawie gotowy Poodbna opcja jaką opisałem dla OneDrive jest też w Google Docs. Otwierasz pdf i potem Plik -> Publikacja EPUB. I gotowe do edycji
×
×
 • Create New...