Jump to content

andrew

Użytkownicy
 • Content Count

  402
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  26

Everything posted by andrew

 1. sec=arg Security mode. Allowed values are: • none - attempt to connection as a null user (no name) • krb5 - Use Kerberos version 5 authentication • krb5i - Use Kerberos authentication and forcibly enable packet signing • ntlm - Use NTLM password hashing • ntlmi - Use NTLM password hashing and force packet signing • ntlmv2 - Use NTLMv2 password hashing • ntlmv2i - Use NTLMv2 password hashing and force packet signing • ntlmssp - Use NTLMv2 password hashing encapsulated in Raw NTLMSSP message • ntlmsspi - Use NTLMv2 password hashing encapsulated in Raw NTLMSSP message, and force packet signing The default in mainline kernel versions prior to v3.8 was sec=ntlm. In v3.8, the default was changed to sec=ntlmssp. Może pomocne będzie: --verbose (argument przed -o)
 2. Panowie, Jesteście wielcy. Używam ten soft od dawna i nie znam nic lepszego do własnego wykorzystania.
 3. Próbowałeś xrandr z opcją underscan on np. $xrandr --output HDMI-1 --mode 2560x1080 --set underscan on --set "underscan vborder" 100 --set "underscan hborder" 0 Zamiast 100 wpisz odpowiednią wartość.
 4. Spróbuj opcji: max_parallel_downloads=1 To powinno wymóc ściąganie tylko jednego pakietu jednocześnie.
 5. Może spróbuj użyć API https://dnf.readthedocs.io/en/latest/api.html
 6. echo -n "Ala" nie daje znaku końca wiersza (parametr -n) więc problem chyba gdzie indziej
 7. MS Teems jest w wersji na Linuksa
 8. Sprawdź najpierw czy aktualizacja BIOSU coś pomoże (jeśli jest dostępny nowszy niż masz zainstalowany).
 9. Zauważyłem, że vlc zawsze się wiesza, gdy podczas odtwarzania pliku zamknę vlc. Okna się zamykają, lecz proces dalej istnieje. Jeśli najpierw zastopuję odtwarzanie, to potem zamknięcie jest prawidłowe. Też tak macie?
 10. andrew

  VLC nie odtwarza DVD

  https://en.wikipedia.org/wiki/Libdvdcss W skrócie: libdvdcss to darmowa biblioteka oprogramowania typu open source do uzyskiwania dostępu do dysków DVD i ich szyfrowania zaszyfrowanych za pomocą systemu CSS. Jest niezbędna do odtwarzana zaszyfrowanych dysków DVD powoduje zainstalowanie biblioteki i to wystarczy. To polecenie instaluje dodatkowe repozytoria z rpmfusion (jest ich przecież kilka, sam miałeś przynajmniej 2 zainstalowane). Po ich zainstalowaniu prawdopodobnie wystarczy zainstalować libdvddcss poleceniem: dnf install libdvdcss Daj znać czy już poprawnie się płyty odtwarzają.
 11. andrew

  VLC nie odtwarza DVD

  Np.tak: #dnf list libdvd*
 12. andrew

  VLC nie odtwarza DVD

  Sprawdź czy masz zainstalowane pakiety: libdvdnav libdvdread i jeszcze libdvdcss
 13. andrew

  dysk

  ad. 1. Nazwy systemowe systemów plików/partycji Tylko /dev/sdb1 i /dev/sda1 to nazwy partycji dyskowych na dyskach /dev/sdb i /dev/sda Pozostałe to wirtualne systemy plików nie związane z dyskami Generalnie polecenie df służy do pokazania zajętości dysków/partycji zamontowanych w systemie. Spróbuj df -T Pokaże Ci też jaki typ plików jest do każdej pozycji (np. ext4). Jeśli chodzi o wielkość dysków to polecenie df pokaże tylko zamontowane partycje więc nie koniecznie wielkość całego dysku (na dysku może być miejsce nie przydzielone lub inne nie zamontowane partycje). Jeśli jednak na całym dysku jest jedna partycja to u Ciebie: /dev/sda1 ma pojemność 932GB > /dev/sdb1 110GB
 14. Jeśli w dnf.conf dopiszesz linijkę: keepcache=True to paczki po instalacji przez dnf nie będą usuwane z cachedir
 15. Wklej co daje: #grub2-mkconfig | grep Windows
 16. Na szybko z google: https://access.redhat.com/documentation/en-us/jboss_enterprise_application_platform/6.3/html/installation_guide/uninstall_jboss_enterprise_application_platform_6_graphical_installation https://docs.jboss.org/jbossas/docs/Installation_Guide/beta422/html/Uninstall_JBoss.html
 17. Myślę, że pomocne dla Ciebie będzie zainstalowanie mc. #dnf install mc To jest prosty, pracujący w terminalu menedżer plików z edytorem. Możesz go zainstalować także w inny sposób (pakiet mc). Mam do niego sentyment . Potem uruchomisz go z terminala: $sudo mc i pracujesz jako root. Jest wiele innych edytorów tekstowych np. vi , wybierz który Ci odpowiada.
 18. Jeżeli chcesz mieć dostępnych więcej jąder linuksa to jako root zmień w pliku /etc/dnf/dnf.conf linijkę installonly_limit=3 na np. installonly_limit=5 Wówczas przy aktualizacji dopiero 6 jądro będzie usuwane - będziesz miał do dyspozycji 5 ostatnich. Oczywiście - aktualizuj, może akurat będzie naprawione.
 19. Kilka wersji systemu, które pojawiają się w GRUB-ie, to po prostu kilka wersji jądra systemu (domyślnie 3, najstarsze są usuwane), a co za tym idzie również wersji modułów przypisanych do danego jądra (również sterowników). Po to jest wybór aby móc pracować na systemie, na którym nie ma błędów krytycznych. Domyślnie system uruchamia się z najnowszego jądra (o najwyższym numerku) ale można to zmienić lub wybierać każdorazowo przy uruchamianiu. Jeśli chcesz zbadać błędy i je zaraportować to oczywiście musisz to zrobić uruchamiając tę wersję, na której się pojawiają (zazwyczaj najnowsza). Jeśli chcesz używać systemu bez błędów to używaj wcześniejszej wersji, sprawdzając co jakiś czas czy pojawiły się poprawki (aktualizacje) usuwające błędy na najnowszym jądrze.
 20. Sprawdź czy moduły jądra odpowiadające za obsługę portu równoległego są załadowane (lp, parport, parport_pc): #lsmod
 21. Powinno być sudo dnf remove kernel-4.11.10-300.fc26.x86_64 To polecenie odnajduje trzy obrazy kerneli, stąd też w gubie 3 kernele. Ja usunąłeś najstarszy kernel?
 22. Zaktualizuj configurację gruba przez (dla BIOSU) #grub2-mkconfig -o /boot/grub2/grub.cfg dla UEFI jest chyba w innym miejscu.
 23. A tak próbowałeś? https://fedoraproject.org/wiki/Chromium
×
×
 • Create New...