Jump to content

borysjr

Użytkownicy
 • Content Count

  4
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About borysjr

 • Rank
  Początkujący
 1. Dzięki! Zaraz dodam SOLVED do tematu. Niby nie został jeszcze rozwiązany, ale przynajmniej już wiem, o co chodzi i co dalej z tym zrobić.
 2. Gnome 3. Zaraz po instalacji przeprowadziłem pełną aktualizację (ok. 500MB danych do pobrania). I przed, i po efekt był taki sam. Dużo piszę na komputerze i szczerze mówiąc poważnie mnie rozprasza to znikanie i pojawianie się (ikonki baterii na pasku systemowym - tak dla przypomnienia).
 3. Dzięki za odpowiedzi. Co do parkowania, przerabiałem to na Ubuntu. Po prostu wydawało mi się, że przy podłączonym stałym zasilaniu (laptop leży spokojnie na stole) głowica raczej nie powinna parkować. Czy to nie dotyczyło pracy na baterii? Dzięki za informację odnośnie maksymalnego stanu baterii. A co ze znikającą i pojawiającą się ikonką (stanu baterii) w pasku? Może powinienem dodać, że dzieje się tak tylko przy pracy na zasilaniu. Podczas pracy na baterii ikona nie znika. Jest cały czas widoczna (co ma sens ). Co więcej, na baterii nie słychać parkowania głowicy... coś jakby na odwrót
 4. HP Compaq 615 Fedora 15 Postaram się szybko przejść do sedna sprawy, ale krótki wstęp nie zawadzi. Po wydaniu najnowszego Ubuntu poczułem silną potrzebę zmiany systemu Zainstalowałem Fedorę 15. Wszystko odbyło się bez najmniejszych problemów. W trakcie pracy zauważyłem jednak, że wskaźnik stanu baterii laptopa to znika, to pojawia się. Dodatkowo dość często słyszę dźwięk parkowania głowicy na dysku. Pracując na zasilaniu zauważyłem również, że pierwszego dnia ów znikający wskaźnik stanu baterii pokazywał 100%, drugiego - 99%, a dzisiaj już 98%. W terminal wpisałem (zaznaczę, że nie znam się za bardzo na Linuksie i znalazłem te komendy w Internecie ): cat /proc/acpi/battery/BAT0/info oraz cat /proc/acpi/battery/BAT0/state Stan baterii: charged. Zakładam, że przy naładowanej baterii ikonka stanu powinna w ogóle zniknąć i ew. pojawić się, gdy bateria nie jest "pełna". Jakkolwiek "mrugająca" ikona (oprócz denerwowania mnie) pewnie wielkich szkód nie czyni, to zmniejszający się maksymalny stan baterii oraz zbyt częste parkowanie nie jest pocieszające. Proszę o jakąś podpowiedź. Czy ktoś ma podobny problem? Czy da się wyeliminować "znikanie i pojawianie się"? Czy mam się niepokoić? Z góry dziękuję, serdecznie pozdrawiam.
×
×
 • Create New...