Skocz do zawartości

omickal

Użytkownicy
 • Zawartość

  56
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O omickal

 • Tytuł
  Użytkownik
 1. omickal

  Czcionki dodatkowe

  Koledzy, proszę o pomoc. Jak w Fedorze doinstalować w łatwy i szybki sposób dodatkowe czcionki, najlepiej te z polskimi znakami. Fedora po instalacji oferuje ubogą ilość czcionek, a przeglądanie i instalowanie czcionek ręcznie z ogólnodostępnych stron zajmuje dużo czasu. Mogę to zrobić przez dnf, żeby nie narobić bałaganu w systemie?
 2. omickal

  Usypianie Laptopa

  W Gnome 3.16 problem nie występuje.
 3. omickal

  Usypianie Laptopa

  Ma ktoś jakiś pomysł? Usypianie laptopa przyciskiem zamiast po zamknięciu pokrywy jest strasznie irytujące.
 4. omickal

  Usypianie Laptopa

  Spotkał mnie dość irytujący problem. Chodzi mianowicie o usypianie laptopa. System to Fedora 21 z Gnome na pokładzie. Bez problemu laptop usypia się po wydaniu komendy pm-suspend, bez problemu działa też, kiedy usypiam system przyciskiem power. Problem pojawia się, kiedy system ma zostać uśpiony po zamknięciu pokrywy. Zawiesza się wtedy często lub rzadziej nie dzieje się nic. Kiedy natomiast wcześniej zostanie uśpiony przyciskiem power, to w 90% po zamknięciu pokrywy usypia się. Proszę o pomoc.
 5. omickal

  Libreoffice Aktualizacja

  Dzięki za pomoc.
 6. omickal

  Libreoffice Aktualizacja

  Dziękuję wszystkim za odpowiedzi. Jak pobiorę ze strony i zainstaluję z paczki rpm, to automatycznie zastąpi mi to wersję z repozytorium czy będą dwie obok siebie?
 7. omickal

  Libreoffice Aktualizacja

  A można gdzieś sprawdzić kiedy i czy w ogóle planowane jest dodanie nowszej wersji oprogramowania do repo? Np. czy będzie LibreOffice 4.4 dla F21.
 8. omickal

  Libreoffice Aktualizacja

  Dziękuję za wyjaśnienie.
 9. omickal

  Libreoffice Aktualizacja

  Dzięki za pomoc. A Koji można dodać do systemu jako repozytorium czy trzeba ręcznie pobierać ze strony projektu?
 10. Znalazłem rozwiązanie. Od Gnome 3.12 parametry pracy na baterii i ustawianie akcji dla procentowych wartości przejął UPower. Plik: /etc/UPower/UPower.conf Pozostaje tylko pytanie na ile można w nim zmieniać coś ręcznie, kiedy po otwarciu wyrażnie jest napisane, że plik nie służy do ręcznego edytowania, ale przez odpowiednie procesy systemowe. Proszę o wypowiedź ekspertów.
 11. omickal

  Libreoffice Aktualizacja

  Czy jest dostępne jakieś dodatkowe repozytorium zawierające aktualną wersję LibreOffice? Mam Fedorę 21 w której jest cały czas wersja 4.3.x Nowsza wersja 4.4.x ma dużo praktycznych zmian. Pozostaje tylko aktualizowanie ręczne?
 12. Koledzy, proszę o pomoc. Mam postawioną Fedorę Workstatin 64 bit z Gnome 3 na pokładzie. Za nic nie mogę znaleźć opcji służącej do ustawienia poziomów krytycznych baterii, kiedy laptop ma się wyłączyć.Zawsze ustawiałem to przez dconf-editor w org.gnome.settings-daemon.plugins.power ale teraz nie ma tam opcji use-time-for-policy, percentage-action, percentage-critical, percentage-low i innych. Widzę tam teraz tylko połowę z ustawień, które do tej pory miałem przy starszej Fedorze. Nie wiem w czym problem. Coś pozmieniali w najnowszej Fedorze, albo najnowszym Gnome?
 13. Tak, na pewno jest w pełni wyłączony. Pokombinuję jeszcze z ustawieniami w BIOS - UEFI
 14. W jaki sposób w Gnome3 3.12 ukryć ikonę ułatwiania dostępu? Stary sposób z zakomentowaniem linijki: 'a11y': imports.ui.status.accessibility.ATIndicator, w /usr/share/gnome-shell/js/ui/panel.js nie działa.
 15. Mam ultrabooka, którego trzeba rozkręcać, żeby wyjąć baterię Poza tym ultrabook jest prawie nowy, więc nie ma opcji, żeby coś było zanieczyszczone.
×