Jump to content

markon

Użytkownicy
 • Content Count

  114
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About markon

 • Rank
  Użytkownik
 1. I jeszce jedno. Wszyscy Ci, którzy chwalą się, jak to nie pracują bez problemów na linuxie z modemem Huawei najprawodopobniej mają tryb RAS. Nie ma więc co się podniecać, E3276 w tym tybie tez pracuje.
 2. Czyli nadal wszyscy korzystacie z komend AT. Powiem Wam ze swojego doświadczenia. Sporo walczyłem z tym. Ostatecznie się poddałem i tak jak i Wy zacząłem modem ustawiać do pionu za pomocą komend AT. To co robię to wymuszam tryb RAS. Wówczas Fedora ten modem wykrywa (19) i jest w stanie nawiązać połączenie. Ale jak to fedora jest przekonana, że jest podłączona do HSPA+ - w rzeczywistości prędkość wskazuje na połączenie z LTE. No, ale to nie dziwi - to fedora . Innym mankamentem jest fakt, że czasami po prostu jak ma gorszu humor to modemu nie wykryje - rzadko ma gorszy humor. ALe, że mi nie podobały się jej humory to przeszedłem na Manjaro. Ono przynajmniej wie z czym się łączy! Wie, że to LTE! Ponadto nie obraża się na mnie i zawsze wykryje modem. Jeszcze raz podkreślam, że ja się poddałem i przełączyłem się w tryb RAS. Aczkolwiek potrafię (również komendami AT) wrócić do fabrycznych ustawień i wtedy modem znowu pracuje w trybie NDIS. Pozdrawiam.
 3. Witam, Będę chciał wykonać FedUp 19 -> 20 Ale mam obawy: 1) Czy wszystko przetrwa (zakładając, że nie będę miał pecha i żaden crash nie wystąpi, choć w przypadku Fedory to niepewne założenie) 2) Czy od nowa wgra się Grub ?
 4. Witam, Czy wie ktoś jak zainstalować te narzędzia w Fedorze 19?
 5. Witam, Mam taki dość nietypowy problem. Mam modem USB, pracuje w trybie RAS. Dobrze się łączy (do LTE - choć sam jest przekonany, że UMTS, ale prędkość jest LTE - "owa"). (dla przykładu Manjaro potrafił się zorientować do czego się podpiął, zaś Fedora już nie - o zgrozo! ) Ale problem polega na czymś innym, otóż: Gdy wyłączę komputer. Potem go włączę Ale NM nie widzi modemu - uruchom ponownie - i teraz widzi. Tzn, zawsze muszę go uruchamiać ponownie, żeby łaskawie NM załapał że podpięty jest modem. Co się dzieje ? Jest jakaś komenda, która zresetuje NM ?
 6. Witam, XFCE nie wyświetlla ikonki dźwięku, zaś pod GNOME byla. Jak zrobić, żeby przy każym uruchamianiu była dostępna ?
 7. Moment, ale przecież Ty opisywałeś, że wystarczy skopiować, a potem wybrać jako aktywny.
 8. Trochę nie rozumiem. Ja ani nie ściągałem dekoracji, ani ikon, ani nic takiego. Tylko pełen pakiet jakby. Tzn, że wszystko na raz. Jednak zrobię jak radziłęś wcześniej
 9. OK, ale to dopiero potem. Zajrzyj do tamtu z grubem proszę - zmieniłem istotnie treść.
 10. Ok, ten powinien pasować: http://xfce-look.org/content/show.php/Crunchy+Remix+Blue+%28very+dark+panel%29?content=164090 Czyli plan taki: Wgrać xfce (normalnie). Potem wypakować zawartość tego archiwum. Tzn folder do .theme Wszystko ok, a gdzie go potem uaktywnić ?
 11. Ok, Podkreślam, że na razie mam tylko GNOME 3. Spodobał mi się np ten: http://xfce-look.org/content/show.php/Conky08?content=162873 Jak to wgrać ? No mogę wgrać samo xfce za pomocą yum install @xfce. ALe jak potem ten theme wgrać ?
 12. Witam, Mam UEFI - są obie partycje UEFI - tzn i fedory i windows 8. Bootloader który rządzi to windows 8 - oczywiscie tylko on się włącza. ALe moge bootować poprzez bios obydwie partycje UEFI - albo windows, albo fedora - gdy zabootuję fedorę, to wskakuje grub, ale on wyświetla tylko fedorę. (fedora 19) Jak zmusić teraz Gruba, żeby wczytał windows 8 do listy i wpisał się w MBR - tzn żeby to on rządził tym. //Edit: Teraz tylko mi już zależy, żeby grub dodał do swojej listy Windowsa 8. Po prostu tylko to. Nic poza tym.
 13. http://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/52473/g_-_550x366__52473x20140223191608_0.png Witam, to jest jakaś odmiana XFCE (jakię theme ?). Pochodzi z manjaro to zdjęcie. ALe czy mogę jakoś takie cos uzyskać na fedora 19 ? Obecnie mam gnome 3.
 14. Niestety, wykonałem komendę "do restartu", ale to nie przyniosoło efektu. MobileParnter właściwie zczytuje ustawienia z modemu oraz właściwie wykrywa sieć. Dlaczego po naciścnięciu Połącz od razu zwraca mi komunikat urządzenie zostało rozłączone lub jest niedostępne. Macie jakieś pomysły, żeby to zafixować ?
×
×
 • Create New...