Jump to content

policeman16

Użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About policeman16

 • Rank
  Początkujący
 1. Czytałem o fsck jest jednak problem. Chciałem tam uruchomić liveCd GParted, bo przy okazji mógłbym już przygotować dysk pod formatowanie, jakby się nie udało. Jednak tak jak już kilka poprzednich razy wyskakiwał mi błąd o sektorze na partycji. I była ich całą masa w różnych etapach uruchamiania liveCd, aż w końcu, kiedy przyszło co do czego, to się nie uruchomiło. Hm... Myślałem nad przyłączeniem dysków do działającej jednostki i ich kompletne czyszczenie - usunięcie partycji, formatowanie. Jednak nie wiem. Pomyślę, dzięki za starania. Pozdrawiam.
 2. Prosiłbym o jakieś dokładniejsze instrukcje. To, że może być coś z dyskami, to się gdzieś mi przez głowę przemskło: mount: wrong fs type, [...] Jednak, co z tym zrobić? Pod jakim względem je sprawdzić...?
 3. Witam serdecznie. Niedawno dostałem starszą maszynę serwerową IBM xSeries 330. Zainstalowałem sobie na niej początkowo jakiegoś Debiana, ale... Szybko zrezygnowałem i przeszedłem na CentOS. System zainstalowany jest tam już po raz wtóry i ciągle mam ten sam problem. Instaluję podstawowe rzeczy: ssh, ftp serwer itp. Wyłączam no i po włączeniu działa wszystko miło. Po jakimś czasie uruchamiam ponownie, bo chciałem się zabrać za ustawienie serwera i oprogramowania na nim już pod moje potrzeby: serwer WWW, jakiś serwer gry, itd. Zainstalowałem sobie MySQL i wszystko ładnie. yum install php-mysql mysql mysql-server Następnie chciałem je uruchomić: service mysqld start Wyskakuje mi błąd o tym, że nie udało się. Jednak grzebię sobie w /etc/init.d/ i jak byk jest, że MySQL jest uruchomione. To próbuję zrestartować: /etc/init.d/mysqld restart I dalej to samo. To myślę... Może po prostu zresetuję komputer. No i klops... Po włączeniu mam ponownie komunikat, który dotychczas był przyczyną formatowania i ponownej instalacji CentOS, ale... Ile można? mount: wrong fs type, bad option, bad superblock on /dev/mapper/vg_serverpscom-lv-root, missing codepage or helper program, or other error In some cases useful info if found in syslog - try dmesg | tail or so Kernel panic - not syncing: Attempted to kill init! Pid: 1, comm: init Not tainted 2.6.32-431.el6.i686 #1 Call Trace: [<c085cc75>] ? panic+0x6e/0x122 [<c045fc71>] ? do_exit+0x741/0x750 [<c085fcbc>] ? do_group_exit+0x3c/0xa0 [<c085fd31>] ? sys_exit_group+0x11/0x20 [<c085f914>] ? syscall_call+0x7/0xb [<c085007b>] ? quirk_usb_early_handoff+0x419/0x673 Co to oznacza? Co mam zrobić, aby działało? Prosiłbym o pomoc. Jeżeli muszę zrobić formata, to prosiłbym o wskazówki, co robić, aby to się nie działo. Pozdrawiam.
×
×
 • Create New...