Jump to content

fredro

Użytkownicy
 • Content Count

  130
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  11

fredro last won the day on August 27 2017

fredro had the most liked content!

Community Reputation

1 Neutral

About fredro

 • Rank
  Użytkownik

Previous Fields

 • Ulubiona dystrybucja
  Fedora
 • Środowisko graficzne
  Gnome Shell

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd
  Stąd
 • Zainteresowania
  Linux

Recent Profile Visitors

2,952 profile views
 1. Podaj wynik polecenia hostnamectl, być może tylko kernel się nie zaktualizował.
 2. Jak wyłączyć w Gnome 3 ten ruch myszką w lewy górny róg, aby tylko klikać w sam Podgląd?
 3. Czy OpenVPN to jedyna darmowa opcja na Linux? Można ustawić go tylko do przeglądarek, a system zostawić?
 4. Posiadam zainstalowany firewall iptables i zaraz po uruchomieniu gdy wpisuję polecenie netstat pojawia się na adresie 127.0..0.1 to: 715/gsd-print-notif Co takiego ten gnome daemon robi?
 5. Dzięki, akurat tak się składa, że siedzę już od dawna na Waylandzie. Chociaż w procesach pokazuje Xwayland. echo $XDG_SESSION_TYPE wayland
 6. Cześć, niebawem chciałbym nabyć laptopa z matrycą 4K jednak nie wiem jak Gnome 3.32 poradzi sobie ze skalowaniem ekranu? Jak patrzę na laptopy 4K z Windowsem 10, to wszystko jest tam takie małe, panele, okna. Czy posiada może ktoś z was taki laptop z rozdzielczością 4K i Linuksem? Wiem, że jest suwak w narzędziu Dostrajanie środowiska GNOME 3.32.0, ta opcja współczynnik skalowania, który powiększa czcionki, a wraz z nimi panele i okna. https://www.youtube.com/watch?v=BXAn_u1UfOQ
 7. Hej, mam podpięte zewnętrzne głośniki do monitora, monitor ten mam kablem hdmi podpięty do laptopa. Jednak zawsze gdy uruchamiam system, pierwszy jest dźwięk z laptopa. Więc przestawiam to sobie w Ustawieniach > Dźwięk > Wyjście i wybieram głośniki. Moje pytanie jest takie, czy da się to ustawić na stałe? Gnome mam w wersji gnome-shell --version GNOME Shell 3.30.2
 8. W takim razie czym się tak podnieciłeś, po prostu tego nie czytaj i zignoruj. Zwłaszcza, że w tym linku co podałem ludzie też o tym piszą.
 9. Jak czytam phoronix, to wielu ludzi w komentarzach na to już narzeka. Ale czego można było się spodziewać po przejęciu przez IBM? IBM ma długą historię zbrodni przeciwko ludzkości. Ściśle współpracowali z Hitlerem i Trzecią Rzeszą w ramach kontraktu z IBM New York i Trzecią Rzeszą. IBM nie miał małej roli, sprzedawano niestandardowy system kart dziurkowanych, a każdy nazistowski obóz pracy przymusowej posiadał personel na miejscu od IBM, który pracował i utrzymywał te maszyny. To jest firma, która teraz kontroluje RedHat i Fedorę. https://www.phoronix.com/forums/forum/phoronix/general-discussion/1071494-fedora-planning-a-per-system-unique-identifier-for-dnf-to-count-users/page4 Dobrze, że mam w zapasie Arch Linux z Gnome i Waylandem, też działa wyśmienicie :)
 10. Chrome nie jest w repozytorium Fedory, więc odpowiedzialni za błędy są developerzy tej przeglądarki lub twórcy danego repozytorium z tą przeglądarką. Na moje oko oni dostosowują tylko Chrome do Ubuntu i Gnome, więc w Xfce jest zbyt stara wersja GTK, a w KDE już QT. Spróbuj usunąć katalog Chrome w /home i ponownie zainstalować najnowszą wersje.
 11. Używanie Chrome na Linux, to jak używanie konia trojańskiego w TrueCrypt. Są lepsze przeglądarki Chromium, SlimJet, Opera, Vivaldi, Brave które prawidłowo wszystko usuwają.
 12. Kiedyś można było nautilus otworzyć przez sudo, a teraz już ta opcja nie przechodzi. Na Mincie, chyba nadal można tak nemo otworzyć.
 13. A Linus Torvalds jak kompiluje sobie własny kernel, to tym samym sposobem go ustawia w grubie jako pierwszy do rozruchu?
×
×
 • Create New...