Jump to content

zibi743

Użytkownicy
 • Content Count

  112
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

zibi743 last won the day on March 25

zibi743 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About zibi743

 • Rank
  Użytkownik

Profile Information

 • Skąd
  Ełk

Recent Profile Visitors

2,032 profile views
 1. Przed chwilką się do tego zabrałem. Włożyłem 32 GB pendrive do USB. Próba instalacji Gruba na penie skończyła się niepowodzeniem: sudo grub2-install /dev/sdc Instalowanie dla platformy i386-pc. grub2-install: uwaga: obszar osadzania jest niezwykle mały. core.img nie zmieści się w nim.. grub2-install: błąd: osadzanie nie jest możliwe, ale jest wymagane dla instalacji na wielu dyskach. Użyłem jeszcze opcji --no-floppy ale to też nie pomogło. Nośnik wymienny oczywiście pusty. Nie wiem, co źle robię... Oczywiście pendrive nie był zamontowany tylko włożony.
 2. Tak racja:) Gruba usuwałem przy pomocy DVD startowego Windows 10 a uruchomienie pendrive startowego wykonałem z menu uruchamiania F12. Widocznie coś "nie załapało" powinienem był użyć do tego BIOS'u:)
 3. Zrobiłem tak ale raczej nie usunąłem bootloadera z dysku bo nie mogłem uruchomić ani windy ani Fedory;) Jak na złość spieszyłem się i nie wychodziło mi. Gruba odzyskałem za pomocą rescue linux:) z płytki instalacyjnej Fedory 20: chroot /mnt/sysimage a potem grub2-install --recheck /dev/sda Dzięki za linka. Już do niego zaglądam:)
 4. Witam Was. Jak mogę utworzyć pendrive startowy zainstalowanej Fedory. Chciałbym uruchamiać system właśnie z pendrive. Kiedyś było takie fajne polecenie dla dyskietek startowych: mkbootdisk --device /dev/fd0 Teraz mi to nie działa. fd0 zastąpiłem sdc. Najpierw użyłem polecenia dmesg | tail
 5. zibi743

  Paczki Sterowników Do Kart Graficznych

  Ja mam zasilacz 600 W. Nie pamiętam jakiej firmy, nie chce mi się otwierać obudowy bo ciężko się zamyka z powodu coolera, który wystaje trochę za daleko. Moja karta nawet nie potrzebowała dodatkowego zasilania, nie ma nawet 6 pinowego gniazda. Wystarczyło te z płyty głównej. Tak żebyś nie musiał wracać do mojego wcześniejszego posta, moja karta graficzna to msi NVidia GeForce 1050 Ti.
 6. zibi743

  Paczki Sterowników Do Kart Graficznych

  Dzięki. Trochę źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi o numer pakietu np. akmod-nvidia-*. Jak miałem starą kartę graficzną to instalując z repozytorium wpisywałem akmod-nvidia-340xx. Dla msi NVidia GeForce GTX 1050 Ti będzie inny. Na pewno zajrzę na strony które mi podałeś. Kłaniam się Pozdrawiam
 7. Witam. Kupiłem kartę graficzną NVidia GeForce GTX 1050 Ti (msi). Gdzie mam szukać paczek ze sterownikiem graficznym do tej karty? Pozdrawiam.
 8. zibi743

  Odzyskanie Usuniętego Katalogu

  Dzięki za odpowiedź. Zawartość tego katalogu to były filmy z YouTube, które ściągnąłem ponownie za pomocą konsolowego youtube-dl. Rozumiem, że ten folder Wideo w katalogu domowym to zwykły folder. Już go utworzyłem na nowo i zapisłem starą zawartość. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
 9. Witam Was. Ten post powinien znaleźć się w dziale Bardzo Ośla Łączka... W Delfinie usuwałem foldery i pliki z katalogu domowego. Z niewiadomej przyczyny zaznaczył mi się katalog Wideo w folderze domowym i niechcący go usunąłem. Szybko się zorientowałem ale było już za późno.... Można go jakoś odzyskać z zawartością? Nie chodzi mi już tak o te filmy z YouTube bo można je ściągąć ale sam katolog chyba był "składnikiem" systemu tak jak np. Pobrane, Szablony itp.
 10. zibi743

  Potoki I Przekierowania

  Dzięki. Na pewno miało to sens. Jeśli nie to dla mnie i tak ma duże znaczenie. Jestem wdzięczny Wam wszystkim za wszelką okazaną pomoc. Bez niej szukałbym informacji przez "wieki". Możliwe jest że też mógłbym nie znaleźć tego czego szukam... Pozdrawiam.
 11. zibi743

  Potoki I Przekierowania

  Nie to nie było pytanie poprawkowe. Jestem trochę ponad 20 lat po szkole średniej:) Bardzo dziękuję Ci za tego posta. Przyznaję, że szukałem tego w internecie - bez skutku:) Szukałem również stron z dokładnym opisem i objaśnieniem poleceń Terminala systemu Linux (Red Hat no i Fedora oczywiście). moje Uszanowanie.
 12. zibi743

  Potoki I Przekierowania

  Witam Was. Jak skierować wynik polecenia ls -lad $HOME/.* do programu archiwizującego żeby spakował wylistowane katalogi i pkiki?
 13. Witam Was. Tak jak w temacie. Jak zainstalować bootloader Grub2 na pendrive? Chciałbym uruchamiać Linuksa tylko używając USB. Sformatowałem pendrive i instalowałem Gruba podobnie jak w MBR ale wystąpił błąd (ext2 nie obsługuje osadzania). Format robiłem na ext4....
 14. zibi743

  Inny Linux

  Z konsoli może nie jest prościej ale za to szybciej. To mi odpowiada
 15. No dobrze. Czy jest możliwość wyłączenia tych komunikatów podczas bootowania? Jeżeli pojawi się inny problem to będzie niezłe zamieszanie:) No chyba że zaktualizują jajko żeby tych błędów firmare'u nie listowało podczas startu.
×