Jump to content

zibi743

Użytkownicy
 • Content Count

  218
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

zibi743 last won the day on March 25 2019

zibi743 had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About zibi743

 • Rank
  Użytkownik

Profile Information

 • Skąd
  Ełk

Recent Profile Visitors

2,852 profile views
 1. Jak jest w Indiach to dokładnie nikt z nas nie wie. Mentalność każdego narodu też odgrywa znaczącą rolę w różnych sytuacjach.
 2. Co do Mołdawi to wiem, że są podziały bo rozmawiałem po rosyjsku z tymi ludźmi. Dla stabilizacji to nie jest dobre:) Może Komuś się "narażę" ale moim zdaniem jeśli chodzi o Chiny to wyobrażacie sobie co to by było żeby tam nie było reżimu? Przy tak licznym narodzie (jak się nie mylę to 1,2mld) muszą trzymać ludzi za pysk. W przeciwnym razie jakiś rodzaj anarchii no i zły wpływ dla gospodarki światowej. Jeśli chodzi o traktowanie ludzi no to cóż... Powiedzcie czy w Polsce traktują nas "po ludzku"? Każdy prywaciarz wykorzystuje na maksa jak się da. Gdyby nie prawo to sami powiedzcie co by się działo:)... Zajrzę w link od Jonshu.
 3. Dziękuję Wam wszystkim za odpowiedzi. Jonshu trochę nie zgadzam się z Tobą jeśli chodzi o to, żeby "trzymać się z daleka" od marek z kontynentalnych Chin. Jako jeden z przykładów mogę podać chociażby chińskie smartfony (telefony dotykowe), które jakością nie odbiegają od topowych marek zachodnich i do tego są tańsze. Czy są produkowane w Chinach czy nie to już inna sprawa:) Zawsze zakładałem, że w PAŃSTWIE ŚRODKA. O kurcze niepotrzebnie odchodzę od tematu... Ogólnie, marki które wymieniłeś są chyba najbardziej znane i cenione. Nie miałbym nic przeciw używanym laptopom jeśli były szanowane, no ale co do tego to do końca nie ma pewności:) W każdym bądź razie biorąc pod uwagę wszystkie Wasze rady będę szukać jakiegoś sprzęciku:)
 4. Bardzo dziękuję Ci za tą odpowiedź. Będę coś w tym kierunku działać. Poszukam i będę sprawdzać. Na stronie KDE jest link do sklepu z laptopami (raczej slim bookami) kompatybilnymi z Linuksem no ale cena powalająca. Coś około 4 200 PLN. To tylko tak z ciekawości ten link: https://kde.slimbook.es/specs/ No i z pewnością doszło by jakieś cło...:)
 5. Witajcie. Na początek życzenia Pomyślności w 2021 roku:) Jaką konfigurację laptopa moglibyście mi zaproponować żeby płynnie działał na KDE? No już w ostateczności może być Gnome 3 lub Mate:). Najważniejsze ogólne informacje zapisałem w tagach. Nie musi to być rakieta, dysk raczej HDD do 500 GB. Czy do 1 700 zł da się kupić "sensowny" sprzęt? Nie tak dawno przeglądałem licytacje na Allegro używanych laptopów ale budziły sporo wątpliwości... Nie wiadomo jak długo mogą działać. Od czasu rozpoczęcia przygody z Linuksem (takie hobby) korzystałem z dystrybucji bazujących na Red Hat Linux. Obecnie F 33:) Sprawa nie jest pilna, mam jednak zamiar nabyć kiedyś takie urządzenie... Wyłącznie do używania Fedory.
 6. W ostatnim poście na ten temat myliłem się. Przyczyną tego problemu, raczej niedogodności był nie Gnome 3 tylko jedna z aplikacji Windows 10. Dokładnie OneDrive ze swoją usługą synchronizacji plików. Byłem przekonany, że zatrzymałem powiązane procesy jednak coś zostało. Dlatego Windows blokował dla Nautilusa otwarcie tego katalogu. Po zamknięciu lub wyłączeniu OneDrive, Nautilus poprawnie pokazuje zawartość windowsowego folderu Moje Dokumenty. Jest tylko różnica w ścieżce dostępu, trochę więcej katalogów trzeba otworzyć. Zastanawia mnie tylko to, dlaczego Delfin z KDE nie miał z tym problemów w przeciwieństwie do Nautilusa... Dziękuję Ci SeeM oraz Forumowiczom, którzy czytali tego dłuższego posta za zainteresowanie tematem. Proszę o jakieś sugestie na temat Nautilusa.
 7. Sprawdziłem zachowanie Nautilusa na dystrybucji live Ubuntu 20. Zasoby windowsowego katalogu ....\OneDrive\Dokumenty są pokazywane bez problemu. Tą samą czynność wykonałem przy pomocy Fedory 20 Live (tylko taką płytkę mam). Tam Nautilus pokazuje komunikat, że Windows jest zhibernowany i nie można odczytać zawartości. Fakt, Fedora 20 jest już starym systemem ale wydaje mi się, że może zakradł się jakiś błąd w środowisku Gnome 3 na moim systemie. W chwili obecnej nie jestem w stanie wykryć jego przyczyny...
 8. Ustawienie znalazłem i bez problemu mogłem je włączyć. Nautilus pokazuje bez problemu zawartość folderów w OneDrive. Może źle sformułowałem pytanie. Chodziło mi o przeglądanie zawartości folderu Moje Dokumenty na dysku lokalnym. Kiedy Microsoft przeprowadził najnowsze aktualizacje, zmienił ścieżkę dostępu do folderu Moje Dokumenty z ...\Users\Zbyszek\Documents na ...\Users\Zbyszek\OneDrive\Dokumenty. Może dlatego Nautilus się "pogubił". Menedżer plików w Mate również ma problem, jedynie Delfin w KDE wszystko pokazuje bez problemów. W Nautilusie odmontowałem dysk z Win10, w moim przypadku to było /dev/sda2. Przy próbie zamontowania go w terminalu mount /dev/sda2 /home/zf/..... dostałem komunikat, że nie mozna zamontować ponieważ Windows jest zahibernowany. Gdy ten /dev/sda2 zamontowałem w Nautilusie to w terminalu przechodząc po katalogach bez problemu przeglądałem zawartość windowsowego katalogu Moje Dokumenty po wejściu w foler OneDrive:) Myślałem o przeinstalowaniu Nautilusa ale chyba nie da to efektu. Zrobiłem to wcześniej z Gnomem....
 9. No tak. Widziałem to ustawienie. Wydaje mi się jednak, że to może być wina samego Gnome ponieważ w środowisku Mate jest identyczna sytuacja. Tak jak wcześniej napisałem tylko w Delfinie w KDE nie ma z tym problemu. Trochę to dziwne. Microsoft zawsze musi ułatwić życie użytkownikom Linuksów:) Po tej ich synchronizacji plików z OneDrive popsuło się przeglądanie z Gnome... Dodam konto Microsoftu w ustawieniach Gnome. Może nie będzie już tego problemu...
 10. Problem zaczął się od czasu jednej z aktualizacji Windows 10 kiedy następowała synchronizacja niektórych zasobów Windows z chmurą Microsoftu. Katalog Moje Dokumenty został "przeniesiony" do OneDrive. W Fedorze korzystam z trzech środowisk graficznych: KDE Plazma, GNOME 3 oraz MATE. Przed aktualizacją W10 na żadnym z wymienionych środowisk nie było problemu z przeglądaniem zawartości np. folderu Dokumenty. Problem nie występuje tylko na KDE Plazma. W Delfinie jest pokazywana cała zawartość folderów Windows. We wszystkich menedżerach plików zasoby systemu Microsoftu mogę przeglądać do momentu wejścia w lokalizację ....Documents and Settings\Zbyszek\Documents. Już na tym poziomie nie widać dowiązania do folderu Moje Dokumenty. Z jakiegoś powodu został usunięty przez system. Do folderu Moje Dokumenty mogłem wejść przez katalog OneDrive. Obecnie od Nautilusa dostaję komunikat o błędzie. Gdy próbuję otworzyć tą lokalizację w KDE wszystko działa bez zarzutu... Przyznaję, że nie chciałem synchronizacji folderów z OneDrive i w opcjach to wyłączyłem na stałe. Można coś na to poradzić? Chciałbym jeszcze dodać, że z poziomu Terminala w.w lokalizację mogę otwierać... Gdy w Nautilusie w polu wyszukiwania wpisuję nazwy interesujących mnie plików z windy, są wyświetlane i mogę z tych plików korzystać kopiując je do folderu domowego. Przy kolejnych próbach otwarcia tego folderu, zamiast pliku fontfilter.ini pokazują się inne...
 11. OK. Dzięki. Właśnie zaktualizowałem do F32. Ku mojemu zaskoczeniu nie mogę przeglądać zasobów windy dokładnie folderu Moje Dokumenty. Po prostu w Delfinie go nie widać. Inne foldery są widoczne. Dysk był i jest automatycznie montowany. Wydaje mi się, że to stało się po ostatniej aktualizacji Windowsa. "Namieszał" OneDrive... Mam nadzieję, że F33 jest już w większości jest pozbawiona błędów:)
 12. Obecnie pracuję na Fedorze 31. Zamierzam przeprowadzić aktualizację. Zastanawiam się czy zaktualizować od razu do F33 czy się wstrzymać i wpisać --releaseserver=32 "Nie radzę" sobie zbyt dobrze z ewentualnymi bugami:)
 13. Chciałbym jeszcze dodać, że niezbędne procesy jack, firefox oraz systemowe zużywają mi łącznie ok 25% zasobów CPU i ponad 2,1 GB RAM-u (KDE) i około 20% zasobów CPU oraz nieco ponad 1,6 GB RAM-u (MATE) Gdy szukałem na Google informacji na temat instalacji i konfiguracji jack'a to ostrzegali, że to zużywa dużo zasobów procesora ale nie myślałem że aż tyle:) AMD PHENOM II X4 965 3,4 GHz
 14. Spróbuj teraz... mp3_jack_64kbps.mp3
 15. O... To spróbuję zmienić uprawnienia. Robiłem testy z tym nagrywanie (jack) i najlepiej wychodzi na MATE. Przed instalacją i konfiguracją JACKA jak nagrywałem na pulseaudio to nic nie "zacinało". Dochodzę do wniosku, że mogę mieć sprzęt "minimal requirements":) Zobaczę te uprawnienia.
×
×
 • Create New...