Jump to content

developer

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

developer last won the day on March 24 2017

developer had the most liked content!

Community Reputation

2 Neutral

About developer

 • Rank
  Użytkownik

Profile Information

 • Płeć
  Mężczyzna

Recent Profile Visitors

821 profile views
 1. System posiada złą mapę znaków Najlepiej ustaw pl_PL.UTF8. Po zmianie zrestartuj system.
 2. -W katalogu /var/log powinny być logi. Dostęp jako root.
 3. Normalnie. WywalićWayLand'a i zainstalować Xorg
 4. Zakładamy konto cloud na homecloud.pl. Ichniejszy panel nazywa się cp.homecloud.pl. Logujemy się i po kolei:: Cloud > Nowy serwer > Wirtualizacja Dajemy parametry jak poniżej (oczywiście są to minimalne; w późniejszym okresie istnieje możliwość dodania w razie potrzeby) Rdzenie/taktowanie:: 4/2000MHz RAM:: 8GB Dysk:: 100GB Łącze:: 1Gb/s System:: Linux/Unix ISO:: Własne Teraz dajemy OK, czekamy, następnie dajemy Start, klikamy zakmładkę Konsola, wpisujemy adres naszego ISO, instalujemy OS (tak samo jak byśmy to robili lokalnie), No i na końcu restart serwera. Odpali się Fedora. Logujemy się albo via PuTTy (tekstowo) albo jakimś klientem zdalnego pulpitu (np x2go, lub windowsowym zdalnym pulpitem). I to by było na tyle.
 5. nie mylisz się. Stery nVidii nigdy dobrze nie działały na KDE
 6. Hm rzeczywiście dziwne. Ja u siebie (serwer dedyk z OVH) mam owy katalog. Może jest to modyfikacja OVH i w czystej Fedorze go nie ma?
 7. Aby DNF sprawdzał KF za każdym razem, edytuj /etc/repos.d/fedora-deb.conf i na końcu dodaj KEY_FINGERPRINT::yes
 8. Kuypiłem urządzenie KNAT 300P. Wstawiłem do szafy 2u, LAN do switcha i fajnie, system wykrył, dodał nowy IP, mapa sieci i te sprawy. Odpalam UMC (unified management console - przez web), i w zakładce STP devices > List widzę (...) KNAT ack/storage | /std0 | 00.status | ssh:221 teraz chce dostać się po ssh firewall-cmd --add-service=sshd --add-port=221 --permanent # otwieram sshd na porcie 221 firewall-cmd --reload ssh <adres-urzadzenia> dostaje błąd 000: Access through SSH is forbiden. Co z tym można zrobić? (_wogóle_ &#8594; w ogóle) ORT co to za dziwny port ssh?
 9. Sprawdź sterowniki czy są zainstalowane prawidłowo. Jakie to sterowniki - otwarte czy od producenta?
 10. Ta komenda co podałeś służy do czegoś innego. http://dnf.readthedocs.io/en/latest/command_ref.html - dokumentacja DNFa
 11. su vim /etc/sudoers znajdź fragment ## ## User privilege specification ## root ALL=(ALL) ALL i po enterze dopisz user ALL=(ALL) ALL zamieniając user na swoją nazwę użytkownika. Zapisz dokument wciskając Esc>:wq>Enter następnie wyloguj, zaloguj się ponownie i gotowe
 12. może i jest ale ja wolę (i lubię) mieć wszystko po mojemu w systemie
 13. pakiuet o nazwie WebKitGtk wymagany dyskowo przez >=eselect-dicks >=php-kde-pl/@ posiada horendalnie długi czas kompilacji. Na moim sprzęcie (Xeon 3*2,9GHz+64GB RAM) czas kompoilacji WebKit-Gtk wynosi > 16H. Na innych dystrybucjach (Debain, Arch, Gentoo) jest podobnie. cd /$PKG_DIR/ dnf compiletime webkit-gtk :: Czas kompilacji to 17H 24M Niestety bez tego pakietu nie działa większość środowisk graficznych Można jakoś zamaskować webkit-a? ewentualnie pobrać wersję binarną?
 14. dnf repolist dickable :: Enabled repos (in order): :: Fedora Core x64 (OK) :: Fedora Updates (OK)
×
×
 • Create New...