Jump to content

developer

Użytkownicy
 • Content Count

  26
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  1

Everything posted by developer

 1. developer

  Problem z lsb_release

  System posiada złą mapę znaków Najlepiej ustaw pl_PL.UTF8. Po zmianie zrestartuj system.
 2. developer

  Autologowanie Fedora 27

  -W katalogu /var/log powinny być logi. Dostęp jako root.
 3. developer

  Fedora 26 i niedziałające aplikacje

  Normalnie. WywalićWayLand'a i zainstalować Xorg
 4. Zakładamy konto cloud na homecloud.pl. Ichniejszy panel nazywa się cp.homecloud.pl. Logujemy się i po kolei:: Cloud > Nowy serwer > Wirtualizacja Dajemy parametry jak poniżej (oczywiście są to minimalne; w późniejszym okresie istnieje możliwość dodania w razie potrzeby) Rdzenie/taktowanie:: 4/2000MHz RAM:: 8GB Dysk:: 100GB Łącze:: 1Gb/s System:: Linux/Unix ISO:: Własne Teraz dajemy OK, czekamy, następnie dajemy Start, klikamy zakmładkę Konsola, wpisujemy adres naszego ISO, instalujemy OS (tak samo jak byśmy to robili lokalnie), No i na końcu restart serwera. Odpali się Fedora. Logujemy się albo via PuTTy (tekstowo) albo jakimś klientem zdalnego pulpitu (np x2go, lub windowsowym zdalnym pulpitem). I to by było na tyle.
 5. developer

  Portal

  Ja również mogę poprowadzić portal. Tym bardziej, że już prowadzę bardzo podobny tematycznie i również oparty o IPS.
 6. developer

  Najnowsza Aktualizacja Fedory

  nie mylisz się. Stery nVidii nigdy dobrze nie działały na KDE
 7. Hm rzeczywiście dziwne. Ja u siebie (serwer dedyk z OVH) mam owy katalog. Może jest to modyfikacja OVH i w czystej Fedorze go nie ma?
 8. Aby DNF sprawdzał KF za każdym razem, edytuj /etc/repos.d/fedora-deb.conf i na końcu dodaj KEY_FINGERPRINT::yes
 9. Kuypiłem urządzenie KNAT 300P. Wstawiłem do szafy 2u, LAN do switcha i fajnie, system wykrył, dodał nowy IP, mapa sieci i te sprawy. Odpalam UMC (unified management console - przez web), i w zakładce STP devices > List widzę (...) KNAT ack/storage | /std0 | 00.status | ssh:221 teraz chce dostać się po ssh firewall-cmd --add-service=sshd --add-port=221 --permanent # otwieram sshd na porcie 221 firewall-cmd --reload ssh <adres-urzadzenia> dostaje błąd 000: Access through SSH is forbiden. Co z tym można zrobić? (_wogóle_ &#8594; w ogóle) ORT co to za dziwny port ssh?
 10. pakiuet o nazwie WebKitGtk wymagany dyskowo przez >=eselect-dicks >=php-kde-pl/@ posiada horendalnie długi czas kompilacji. Na moim sprzęcie (Xeon 3*2,9GHz+64GB RAM) czas kompoilacji WebKit-Gtk wynosi > 16H. Na innych dystrybucjach (Debain, Arch, Gentoo) jest podobnie. cd /$PKG_DIR/ dnf compiletime webkit-gtk :: Czas kompilacji to 17H 24M Niestety bez tego pakietu nie działa większość środowisk graficznych Można jakoś zamaskować webkit-a? ewentualnie pobrać wersję binarną?
 11. developer

  Nie Działa Touchpad W Połowie

  Sprawdź sterowniki czy są zainstalowane prawidłowo. Jakie to sterowniki - otwarte czy od producenta?
 12. Ta komenda co podałeś służy do czegoś innego. http://dnf.readthedocs.io/en/latest/command_ref.html - dokumentacja DNFa
 13. su vim /etc/sudoers znajdź fragment ## ## User privilege specification ## root ALL=(ALL) ALL i po enterze dopisz user ALL=(ALL) ALL zamieniając user na swoją nazwę użytkownika. Zapisz dokument wciskając Esc>:wq>Enter następnie wyloguj, zaloguj się ponownie i gotowe
 14. developer

  Webkitgtk

  może i jest ale ja wolę (i lubię) mieć wszystko po mojemu w systemie
 15. dnf install php Nie ma takiego pakietu za***ać komuś kurczę? co to ma być?
 16. developer

  Php I Durne Zasady Paczki

  dnf repolist dickable :: Enabled repos (in order): :: Fedora Core x64 (OK) :: Fedora Updates (OK)
 17. developer

  X'y

  VNC ma kierować do 10.90.90.0/e2log gdzie będzie starter icewm + reszta apek
 18. Jako root dnf repoadd xorg/libsfuck dnf update dnf install x11-xorg DNF pobiera, instaluje, OK, Relogin na no-root'a i w konsoli startx kończy się tym cipSex::pay /etc/disp.sock Startx nie jest w stanie nawiązać kontaktu z /dev/db001.+.sv Urządzenie nie istnieje Tymczasem su ls -p /etc/X11 | grep display powoduje /dev/db001 Type::LCD display Unit Port::SVGA Connected::True Czyli: Koniec mojej przygody z Fedora z Polskich źródeł
 19. developer

  X'y

  Na serwerze X'y są dla VNC. Niestety ale wymagane przez innych
 20. developer

  Python Wariuje

  No więc tak: ping -c 3 google.pl 3 sent, 3 received internet jest czyli rpm -ivh ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/python3-3.5.3-3.fc25.x86_64.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/p/python3-dnf-1.1.10-6.fc25.noarch.rpm ftp://ftp.pbone.net/mirror/download.fedora.redhat.com/pub/fedora/linux/updates/25/x86_64/d/dnf-1.1.10-6.fc25.noarch.rpm daje :: Pobieranie dnf-core Wygląda na brak zdalnego hosta I gówno zrobię. EDIT: OK ustaliłem przyczynę. wymieniłem panel sieciowy i działa. Pobrało DNF, zależności i wszystko działa. Dzięki
 21. developer

  Python Wariuje

  Fedora Server 25. Zainstalowałem system, chcę aktualizować poleceniem yum update a tu mi wywala Conflicting files traceback (most recent call last) fipi-sshd-curva.ppm (0/12 parallel stp broken) Zgodnie z Googlem, za błąd odpowiada Python 3.x (jest jakiś dziwny bug nad którym devovie Pythona ponoć pracują). W związku z tym yum remove python* sk***iel usunął też yum. Teraz yum <cokolwiek> daje Nie ma takiej komendy Pobrałem sobie RPM yum-a, daje rpm -Ivh yum*.rpm rpm wywala mi Dependencies cowed Broken Ten pokurcz nie instaluje pakietu z zależnościami. Ciekawe zate,m po co jest opcja --nodeps w rpm? Jak to rozwiązać?
 22. developer

  Sim/qkonsola-Wp

  OK: rozwiązałem rm -rf /etc/mate-terminal.c wget xTerm.git php-app I teraz mam w Aplikacje > System apkę o nazwie XTerm
 23. Mate Destop Terminal Mate wywala: Wystąpił błąd przy tworzeniu procesu potomnego dla tego terminala GrantPT failed: no permission Podczas gdy term-status daje Terminal (pay.dupacenter.pl) vpn.stanik.pl :: granted:: root/deb czyli root posiada uprawienia do terminala. Zatem WTF?
 24. developer

  Python Wariuje

  su dnf update Nie ma takiej komendy
×