Skocz do zawartości

mrowa19861

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O mrowa19861

 • Tytuł
  Początkujący
 1. mrowa19861

  Problem z SAMBA

  Najdziwniejsze jest to, że zgodnie z nadanymi uprawnieniami dla tego użytkownika powinienem mieć pełen dostęp, a z poziomu Win7 mam tylko dostęp do odczytu. Natomiast zastanawiam się czy jeśli komputer z W7 jest w domenie, a maszyna z Fedorą nie to czy może to nie jest problemem?
 2. mrowa19861

  Problem z SAMBA

  Przed chwila utworzyłem grupę i dodałem root do grupy tak jak pisałeś. Niestety dalej ten sam efekt, mam dostęp do udostępnionego folderu, ale nie mogę w nim zapisywać.
 3. mrowa19861

  Problem z SAMBA

  Dla katalogu /home/samba nadałem chmod 777 , a użytkownika dodawałem poprzez sudo smbpasswd root.
 4. mrowa19861

  Problem z SAMBA

  Witam, Na F25 zainstalowałem i skonfigurowałem SMB i teoretycznie wszystko jest ok. Z poziomu Win7 podaję użytkownika i hasło i mam dostęp do udostępnionego folderu, ale niestety pomimo zmiany uprawnień nie mogę nic zapisać do tego folderu z poziomu Win7. Dodam, że uprawnienia dla folderu to 0777 i root jest też użytkownikiem SMB Poniżej konfiguracja smb [global] workgroup = WORKGROUP netbios name = PC server string = Server Linux os lavel = 64 prefered master = yes domain master = yes local master = yes security = user passdb backend = tdbsam printing = cups printcap name = cups load printers = yes cups options = raw [samba] path = /home/samba public = yes writeable = yes valid user = root create mask = 0777 directory mask = 0777 Z góry dziękuję za pomoc.
×