Skocz do zawartości

Makarleen

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  4
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O Makarleen

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Makarleen

  League Of Legends / Playonlinux

  Witam... Play on linux w moim przypadku zawsze się nie sprawdzał.. Polecam Ci inny projekt. Projekt "Port-WINE.RU". To rosyjski projekt, który kładzie nacisk na komfort użytkowania. Ludzie portują gry, które mają swojego własnego prefixa, z naciskiem na stabilność i wydajnosć gier.. Niestety. Strona po rosyjsku, ale dzięki google tłumacz bez problemu zrozumiesz o co chodzi. W przypadku World of tanks oraz League of legends PortWine sprawdza się świetnie(Wine APPDB Platyna gwarantowana). Innych gier nie próbowałem Google tłumacz https://translate.google.pl/translate?sl=auto&tl=pl&js=y&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fportwine-linux.ru%2Fleague-of-legends-linux%2F&edit-text=&act=url Orginalny link : http://portwine-linux.ru/league-of-legends-linux/ Na stronie pobierz plik .sh (PortLol-39 lub nowszy) - 250 MB... To nie jest wirus. Przed napisaniem posta wszystko sprawdziłem Tam poprostu jest już kawałek gry (launcher). Port jest zrobiony w tak łopatologiczny sposób, że ogarniesz wszystko bez problemu. Jedyny mankament, to taki, że gra jest po rosyjsku i trzeba ustawić język polski lub angielski i serwer. Zakładam, że grasz na Eune, albo West... Ustawisz to spokojnie w lanucherze. Jeżeli masz trochę gorszej klasy komputer (Tak jak ja) To polecam ci kilka tricków, aby polepszyć wydajność w league: -Włączyć OpenGL (Zamiast 200 FPS z dropami, otrzymasz stałe 60 fps, które powinno wystarczyć) W google znajdziesz pod frazą "League of Legends how to opengl" -Zaznaczyć w launcherze opcje "Zamknij klienta podczas gry" -Ustawić jakość cieni na niską, lub wyłączyć wcale. -W porcie masz folder "settings" jest tam winetricks i winecfg i inne rzeczy... W wine cfg ustaw game clienta, żeby uruchamiał się w trybie Windows 10 jest on w: games(skrot)/LoL/RADS/solutions/lol_game_client_sln/releases/(Najnowsza wersja)/deploy/League of Legends.exe Po tych operacjach gra chodzi o wiele lepiej. Z tym portem gra jest na tyle stabilna, że bez problemu można rozgrywać gry rankingowe. Choć zalecam przed rozpoczęciem rozegrać kilka customów (Jeszcze nigdy ten port nie padł na rankedzie, zawsze jest stabilny, bugsplata trzeba szukać ze świecą). UWAGA!! Jeżeli podczas ładowania gry, jest czarne tło. A podczas rozgrywki nie widać ikon bohaterów. Należy zainstalować to: libtxc_dxtn-1.0.1-3.gitef072983.fc27.i686.rpm - Znajdziesz bez problemu w RPM Fusion. Zalecam też zresetować komputer dla świętego spokoju. Mam nadzieje, że wyczerpałem wszystkie zagadnienia, na temat ligi na fedorze... Jeżeli jakieś pytania to proszę na PW. Pozdrawiam.
 2. Witam. Konfiguruje właśnie wygląd Gnome i chciałbym zmienić kolor tła paneli z #3A4038(szary) na #2E4054(niebieski). Załączam obrazki przykładów. Chciałbym aby kolor pasował do tematu okien i terminala. Gdzie szukać rozwiązania? Edytor Dconf, jeżeli tak, to gdzie podmienić wartości? Może jakieś rozszerzenie/program? Pozdrawiam.
 3. Makarleen

  Blender nie włącza się po instalacji sterowników Nvidii

  Witam... Piszę, wrazie w/w problemów rozwiązania jakby ktoś miał podobne. Stabilność systemu była bardziej popularna i wprowadzona została łatka... Wystarczało "dnf Update" Wymiana HDD na SSD dała tyle, że system tak szybko się uruchamia, że nie widać tych 3 kropek. Aby blender się uruchomił trzeba było wpisać i zresetować pc: "dnf whatprovides libodbc.so.2" i zainstalować wymagany pakiet. BTW Czy to był Wayland czy Xorg na początku nie miało to znaczenia. I w tym, i w tym generowało ceregiele na ekranie. Tylko GNOME klasyczny chodził ok. Ale po aktualizacjach systemu problem sam sie rozwiązał.
 4. Witam. Jestem świeżym użytkownikiem Fedory 26. Zrobiłem przesiadkę z Minta Mate, i na razie jestem zawiedziony pracą tego systemu. Interfejs graficzny - Pionierski, nigdy nie widziałem tak pięknej szaty graficznej. Tutaj OGROMNY plus Stabilność - ??, Przed aktualizacjami było nawet GORZEJ niż na Windozie. Po 5 minutach używania systemu nagle pojawiały się dziwolągi na ekranie. Sprawę dokładnie przebadałem i działo się to tylko na GNOME, a Gnome klasyczny, jest sprawny i nie występował taki problem. Po aktualizacjach raz na ruski rok Freez, który kończy się naciśnięciem przycisku Reset. Ale mogę na to przymknąć oko. 2 dzień... Instalacja sterowników nVidia. Poszło gładko, ale kosztem spash screena który jest teraz paskudny (3 kopki na niebiesko-szarym tle, zamiast ładnego ładowania i animacji loga fedory). Czytałem, że trzeba włączyć KMS, aby ten mankament wrócił do normy. Ale mogę na chwilę obecną przymknąć na to oko. Instalacja blendera. Oczywiście z poziomu terminala. Instalacja z aplikacji "Oprogramowanie" nawet przed instalacją sterownika nvidii kończyła się fiaskiem, ponieważ program się nie uruchamiał. A uruchomienie go z poziomu konsoli generował błąd który zarzucę w załączniku. Przed instalacją sterowników nVidia instalacja z poziomu terminala blendera kończyła się pomyślnie. Program działał ale nie miał Cud'y, z czego musiałem skreślić nouveau. Teraz po instalacji sterowników ani instalacja z terminala, ani z aplikacji "Oprogramowanie" nie skutkuje. Jest ten sam błąd co w/w. Na chwilę obecną zastosowałem diabelski "patent", który mi pozwala pracować w blenderze. (Instalacja Wine, oraz pobranie Blendera Windowsowego daje mi taką możliwość. Głupie nie?). Uważam, że takie rozwiązanie, to nie rozwiązanie, lecz ucieczka. I chciałbym się do was zwrócić o pomoc. Przestudiowałem internet i nie znalazłem żadnej odpowiedzi na ten temat. Chciałbym się dowiedzieć jeszcze, jak mogę zrobić "dowiązanie", czyli własne ikonki, (wyzwalacze) do programów/folderów Dziękuję bardzo, każda odpowiedź tutaj jest na wagę złota. Pozdrawiam. Makarleen aka. M.K
×