Skocz do zawartości

bartoszp1992

Nowi użytkownicy
 • Zawartość

  7
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O bartoszp1992

 • Tytuł
  Początkujący
 1. Witam, pytanie jak w temacie. System został postawiony na netbooku(Intel Atom), w związku z czym od razu doinstalowałem LXDE, bo gnoma za bardzo nie chce ciągnąć. W czym problem? Programy takie jak eclipse. Dużo okien. Wyświietlacz jest za niski. Nie widać całości, lub większość ekranu zajmują paski. Czasami w ogóle nie widać niektórych sekcji w oknach, bo są za niskie. Chciałbym zmienić DPI, żeby wszystko na wyświetlaczu było "mniejsze". Netbook to samsung NF210. Z góry dzięki za jakieś wskazówki. Tak, wiem, że będzie mało wyraźnie. Ale lepiej mało wyraźnie, niż w ogóle.
 2. bartoszp1992

  Fedora 26 i problem z Optimusem...

  Wiem, że nie powinno to część informacji pomocniczych. W sensie wrzuciłem ten kod jako dowód, że faktycznie optimus nie wyłącza nvidii.
 3. Tym razem stacjonarny lapek... Inspiron N5110 z i5 2gen i GF525M. Bumblebee zainstalowane zgodnie z tą instrukcją: https://fedoraproject.org/wiki/Bumblebee Oczywiście GF pakuje cały czas, bo coś nie działa. [root@localhost bartosz21]# lshw -c display *-display UNCLAIMED description: VGA compatible controller product: GF108M [GeForce GT 525M] vendor: NVIDIA Corporation physical id: 0 bus info: pci@0000:01:00.0 version: a1 width: 64 bits clock: 33MHz capabilities: pm msi pciexpress vga_controller bus_master cap_list configuration: latency=0 resources: memory:f5000000-f5ffffff memory:e0000000-efffffff memory:f0000000-f1ffffff ioport:e000(size=128) memory:f6000000-f607ffff *-display description: VGA compatible controller product: 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller vendor: Intel Corporation physical id: 2 bus info: pci@0000:00:02.0 version: 09 width: 64 bits clock: 33MHz capabilities: msi pm vga_controller bus_master cap_list rom configuration: driver=i915 latency=0 resources: irq:37 memory:f6400000-f67fffff memory:d0000000-dfffffff ioport:f000(size=64) memory:c0000-dffff [root@localhost bartosz21]# [root@localhost bartosz21]# optirun [10725.814364] [ERROR]The Bumblebee daemon has not been started yet or the socket path /var/run/bumblebee.socket was incorrect. [10725.814448] [ERROR]Could not connect to bumblebee daemon - is it running? [root@localhost bartosz21]# Niby problem powszechny, a nie bardzo rozumiem, jak go rozwiązać. Eh, co format mam zawsze problem z tą grafiką i nigdy nie pamiętam, jak to rozwiązywałem. Ostatnio na F21 :/
 4. bartoszp1992

  WiFi działa, ale nie zawsze(???)

  Nic nie dało. Komendy weszły, ale internet nadal działa tylko z domowej sieci, z telefonu nie chce. A to dość ważne, jako że sprzęt ma być "portable"
 5. Problem rozwiązany, temat do zamknięcia. Jeżeli(w co bardzo wątpię) ktoś będzie miał podobny, rozwiązanie jest tutaj: https://wiki.winehq.org/index.php?title=Wine_User's_Guide&oldid=2519#Serial_and_Parallel_Ports Dziwne, że na fedorze nie ma Wine w najnowszej wersji..
 6. Kolejny problem Fedora 26+ Samsung NF 210. Wifi działa, ale... nie zawsze. Dziwne. Generalnie mam dwa lapki: Dell Inspiron N5110 Samsung NP-NF210 Na obu zainstalowałem ten sam system(na pierwszym 64bit, na drugim 32 bit). Mam w domu sieć Wifi, z którą łączą się oba komputery. Natomiast kiedy chce udostępnić internet z telefonu(Huawei Y6 I gen.) to na Dellu działa, a na Samsungu nie(łączy się z siecią, ale nie ma dostępu do internetu- ping nie odpowiada). Według lshw na Samsungu jest karta BCM4313 802.11bgn Wireless Network Adapter i pracuje pod sterownikiem brcmsmac. Jakiś pomysł?
 7. Witam! Zakupiłem sobie interfejs USB na allegro, firmy projekt-tech aby pogrzebać nieco w sterowniku zasilania gazem w samochodzie(STAG 200). Komputer to typowy wiekowy netbook samsunga, zainstalowana Fedora 26, wersja 32 bitowa, wyposażona w wine oraz środowisko MATE. Wygląda na to, że sterownik sprzętowy działa(lshw poprawnie wykrywa urządzenie). Wszystkie programy są napisane pod windowsa, wszystkie zainstalowały się poprawnie na wine i uruchamiają bez błędów. Żeby w ogóle coś się zadziało, musiałem(zgodnie z zaleceniami z internetów) utworzyć miękkie dowiązanie urządzenia dla wine. W moim przypadku musiałem dowiązać /dev/ttyUSB0 do ~/.wine/dosdevices/com1 No i coś działa, ale nie wszystko. Poprawnie działa sam interfejs(kabel)- w załączonym programie do testowania "na sucho" wszystko śmiga jak powinno(chociaż w oknie wyboru portów nic nie ma- dlaczego? przecież utowrzyłem dowiązanie dla com1). Łączy się i po zwarciu Rxd i Txd faktycznie wysyła i odbiera. Programy do obsługi gazu są dwa. Jeden prosty diagnostyczny, AcTap i drugi dedykowany pod mój układ, AcSynchro. W żadnym z nich nie ma portów do wyboru(pomimo, że dowiązałem). AcTap się łączy(nie wyrzuca błędu) i po zwarciu Rxd i Txd pokazuja jakieś randomowe wartości. Natomiast gdy go podłącze do samochodu, to d*pa. "Brak połączenia". Oczywiście przy ponownym zwarciu linii ten komunikat znika, ale nie ma opcji żeby zaczął coś pokazywać przy podłączeniu do samochodu. AcSynchro natomiast czy to przy zwarciu linii, czy przy podłączeniu do samochodu zawsze wyrzuca "brak sterownika gazu". Nie wiem, jak to rozwiązać. Skończyły mi się już zarówno pomysły, jak i rozwiązania z internetów. Może da się coś zrobić, żeby te programy widziały jednak jakiś COM? Może to rozwiąże problem? Nie wiem, nie znam się, dlatego pytam Was. Próbowałem dowiązywać również jakieś randomowe urządzenia do com2, com3, com4, com5 itd... Narobiłem generalnie tych portów, a i tak żaden z programów ich nie widzi. Próbowałem również tego: https://onetransistor.blogspot.com/2015/12/wine-serial-port-linux.html jedyne czego mi się nie udało zrobić, to dodać się do grupy dialout(u mnie to polecenie zwraca instruckję używania adduser).
×