Skocz do zawartości

dragonite

Użytkownicy
 • Zawartość

  9
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

0 Neutral

O dragonite

 • Tytuł
  Początkujący
 1. dragonite

  Instalacja Javy

  a jak wygląda sytuacja z przeglądarką Chrome ?? Gdybym zainstalował Chroma nie byłoby problemu żeby włączyć wtyczkę java w Chromie ?
 2. dragonite

  Instalacja Javy

  Cześć, mam problem z instalacją javy a konkretnie w dodaniu wtyczki do firefoxa. Mój proces instalacyjny javy wyglądał tak: [root@localhost dragonite]# /home bash: /home: Jest katalogiem [root@localhost dragonite]# cd /dragonite/java bash: cd: /dragonite/java: Nie ma takiego pliku ani katalogu [root@localhost dragonite]# yum install jre-8u161-linux-i586.rpm Ostatnio sprawdzono ważność metadanych: 0:10:32 temu w dniu sob, 3 mar 2018, 21:03:05. Rozwiązano zależności. ================================================================================ pakiet Arch. Wersja Repoz. Rozm. ================================================================================ Instalowanie: jre1.8 i586 1.8.0_161-fcs @commandline 63 M Podsumowanie transakcji ================================================================================ Instalacja 1 pakiet Całkowity rozmiar: 63 M Rozmiar po zainstalowaniu: 146 M W porządku? [t/N]: t Pobieranie pakietów: Wykonywanie sprawdzania transakcji Pomyślnie ukończono sprawdzanie transakcji. Wykonywanie testu transakcji Pomyślnie ukończono test transakcji. Wykonywanie transakcji Przygotowywanie : 1/1 Instalowanie : jre1.8-1.8.0_161-fcs.i586 1/1 Wykonywanie skryptu : jre1.8-1.8.0_161-fcs.i586 1/1 Unpacking JAR files... plugin.jar... javaws.jar... deploy.jar... rt.jar... jsse.jar... charsets.jar... localedata.jar... Sprawdzanie : jre1.8-1.8.0_161-fcs.i586 1/1 Zainstalowano: jre1.8.i586 1.8.0_161-fcs Ukończono. [root@localhost dragonite]# cd ~/.mozilla/plugins bash: cd: /root/.mozilla/plugins: Nie ma takiego pliku ani katalogu [root@localhost dragonite]# install /usr/lib/mozilla/plugins/libjavaplugin.so libjavaplugin.so install: nie można wykonać stat na '/usr/lib/mozilla/plugins/libjavaplugin.so': Nie ma takiego pliku ani katalogu [root@localhost dragonite]# alternatives --install /usr/lib/mozilla/plugins/libjavaplugin.so libjavaplugin.so alternatives w wersji 1.10 — Copyright © 2001 Red Hat, Inc. Niniejszy program można rozprowadzać na warunkach Powszechnej Licencji Publicznej GNU. użycie: alternatives --install <dowiązanie> <nazwa> <ścieżka> <priorytet> [--initscript <usługa>] [--family <family>] [--slave <dowiązanie> <nazwa> <ścieżka>]* alternatives --remove <nazwa> <ścieżka> alternatives --auto <nazwa> alternatives --config <nazwa> alternatives --display <nazwa> alternatives --set <nazwa> <ścieżka> alternatives --list alternatives --remove-all <name> common options: --verbose --test --help --usage --version --keep-missing --altdir <katalog> --admindir <katalog> [root@localhost dragonite]# cd ~/.mozilla/plugins bash: cd: /root/.mozilla/plugins: Nie ma takiego pliku ani katalogu [root@localhost dragonite]# Metodą prób i błędów dotarłem do tego miejsca, co teraz muszę zrobić aby prawidłowo dodać wtyczkę do Firefoxa ?? czy proces instalacji przebieg ok czy czegoś brakuje ?
 3. dragonite

  Fedora i czarny ekran

  Mam problem tzn. Fedora 27 się zainstalowała, przy uruchamianiu komputera pojawia się symbol Fedory ale później już tylko sam szaro-czarny ekran. I teraz pytanie: Czy to oznaka, że sobie karta graficzna nie radzi czy może coś innego ?? Na jednym z forum otrzymałem informacje abym przeczytał o parametrze dla kernela nomodeset Znalazłem dwa podejścia https://ask.fedoraproject.org/en/question/9291/how-do-you-make-nomodeset-permanent/ oraz https://ask.fedoraproject.org/en/question/113653/how-to-add-nomodeset/ które z nich jest właściwe ?? Mam jeszcze pytanie jak wywołać konsole gdy nie mam uruchomionego systemu ? czy mogę wejść do karnela przed uruchomieniem systemu ?? ?
 4. dragonite

  instalacja fedory a repozytoria

  ok problem rozwiązany, wystarczyło przeprowadzić instalację po kablu a nie po wifi i wszystko ładnie się ściągnęło ale na wszelki wypadek instalację i tak robiłem z mirror-a ICM.
 5. dragonite

  instalacja fedory a repozytoria

  Chce Fedorę zainstalować na Lenovo 3000 N100, dysk 80 GB, 1,5 GB RAM, Procesor 1,6 Intel Celeron. Pociągnie mi na tym wersje 64-bitową ??
 6. dragonite

  instalacja fedory a repozytoria

  problem w tym że jak jest ustawiony na automatyczny to wbicie się na niego to ruletka, np przed chwilą znowu zapuściłem i wykrzaczył mi się przy javie
 7. dragonite

  instalacja fedory a repozytoria

  np. teraz mi się udało, wybrałem co chce aby mi zainstalował i teraz wykrzacza mi się w miejscu kiedy instaluje adobe reader-a mówi o błędzie krytycznym i przerywa instalację
 8. dragonite

  instalacja fedory a repozytoria

  https://ftp.icm.edu.pl/pub/Linux/dist/fedora-secondary/releases/27/Workstation/i386/iso/ wprowadziłem np taki adres, czy ja coś źle podaje ?? bo dalej podaje mi błąd i tak z kilkoma adresami
 9. Cześć, jest to moja pierwsza przygoda z Fedorą i podczas instalacji mam taki problem, że w sekcji Oprogramowanie --> Źródło instalacji gdy wybiorę "W sieci" a potem "najbliższy serwer źródlany" wyskakuje komunikat "Błąd podczas ustawiania podstawowego repozytorium" chociaż 2 razy mi się udało że się załadowały dane. Takie słabe serwery ma Red Hat ?? Może mi ktoś inne repozytoria które mogę wprowadzić podczas instalacji ?
×