Jump to content

SeeM

Użytkownicy
 • Content Count

  1,668
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  57

SeeM last won the day on August 4

SeeM had the most liked content!

Community Reputation

100 Excellent

About SeeM

 • Rank
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SeeM

  pozdro z Fedory 31

  Od 8 X wersje pakietów są zamrożone, więc rewolucji już nie będzie.
 2. SeeM

  pozdro z Fedory 31

  Tradycyjnie wątek dla tych, co wyłamują się przed szereg. Fedora 31 nie jest jeszcze zamrożona, więc codziennie jest coś nowego. Przekonał mnie kernel 5.3, na którym ponoć poprawiono błędy związane z resetowaniem się karrt graficznych AMD. Jeszcze nie wiem, bo nie mam paru godzin na testowanie. Raczej odłożę to do soboty i dam znać. Gnome jest zauważalnie szybszy, Libre Office jest zauważalnie szybszy. Wszystkie vlc, mpv, javy, flashe (tak, tylko do vmware), chromy i inne zamknięte ustrojstwo jest i działa. Sam system mega stabilny i dopracowany, ale może to ja po prostu nauczyłem się tak Fedorę używać, żeby nie mieć kłopotów. Póki do 31 wygląda tak dobrze, jakby mieli na niej kolejnego Red Hata bazować. W pewnym sensie tak właśnie będzie, bo appstreamem pakiety będą płynnie przechodzić z Fedory do CentOSa i Red Hata, niezależnie od wersji dystrybucj. Ogólnie idą dobre czasy dla Fedory.
 3. Dzięki, przyda mi się na przyszłość.
 4. No ładnie. W logach dnf-a nie ma niczego, co wskazywałoby na nieprawidłowo zainstalowany pakiet. Bardzo możliwe, że Gnome się zwiesił, ale nie przeszkadza to ani trochę w instalacji oprogramowania. Na wszelki wypadek możesz zastosować dnf update --best --allowerasing w wolnym tłumaczeniu jest to "Guzik O Kurde". Jeżeli nie pomoże, to będziemy kombinować poziom niżej, czyli z RPMem.
 5. SeeM

  epel 8

  No tu się aktualizować już trochę boję, zwłaszcza, że mam PHP i Pythona z zewnętrznych repozytoriów. Poczekam dwa tygosdie, poczytam co mówią, zrobię kopie zapasowe i spbóbuję.
 6. Nie mam androida na telefonie, więc nie mam czym tego sprawdzić. Czy to nie działa, bo się nie uruchamia, czy nie działa, bo nie łączy się z telefonem? Możesz uruchomić kdeconnect w terminalu i obejrzeć komunikaty?
 7. Skoro już o historii dnfa. Pokażesz? dnf history show wine dnf history info [numerek]
 8. SeeM

  epel 8

  Dzięki. Na urlopie jestem i bym nie zauważył. Aktualizacja w trakcie.
 9. SeeM

  epel 8

  Przedłużyło się, podobnie jak przy wersji szóstej, gdyż priorytet mają aktualizacje do starszego wydania.W tym przypadku pracowali jednocześnie nad CentOSem 7.7 oraz 8.0.
 10. SeeM

  Komputer dla programisty

  A tak z ciekawości. Co będziesz robił w Javie? Jeżeli coś przy Androidzie, to mogę pomóc z instalacją tego całego bajzlu, bo nie jest to takie oczywiste.
 11. Dzięki, dobrze wiedzieć.
 12. SeeM

  Komputer dla programisty

  To jest właśnie kluczowe w tym równaniu. Unikam sprzętu "dla graczy". Bywa za bardzo nietypowy, żeby dobrze działał pod Linuksem. Do Javy potrzebujesz: mnóstwo ramu, szybkiego procka, dysk co SSD na system i duży dysk na partycję home. Niby się zgadza, *ale*. Wybrany przez Ciebie zestaw ma układ graficzny Quadro P1000. Jeżeli to będzie stacja robocza programisty, to nie pakuj się ani w Nvidię, ani w ATI. Zintegrowany Intel na Linuksie działał, działa i będzie działać - taki przemysłowy standard. Spokojnie wystarczy do Jutuba i filmów w wysokiej rozdzielczości. Upewnij się też, że będziesz mógł korzystać z dwóch monitorów, czyli, że układ grafiki ma co najmniej lbo 2x HDMI, albo 2x display port. Wydaje się fanaberia, ale podziękujesz mi później. Nvidię 1080, albo podobnie mocnego AMDka zawsze zdążysz sobie kupić, ale grafika Intela to podstawa.
 13. /tmp nie jest na partycji root, jest to partycja zamontowana w pamięci ram, żeby nie obciążać pierdołami dysków SSD. Co dokładnie robisz, żeby zainstalować qt-sdk? Używasz standardowo dnf, czy czegoś innego?
 14. SeeM

  epel 8

  Jeżeli tak będzie, to rzeczywiście przyjęcie CentOSa przez Red Hata wyszło im na dobre.
 15. SeeM

  epel 8

  Jeszcze miesiąc-dwa, czytaj: może będzie do końca roku. Mojej siódemce zdecydowanie przyda się aktualizacja. Ciekawe, kiedy OVH zrobi CentOSa 8 dla swoich VPSów. Oni zawsze trochę majstrują przy dystrybucjach, więc trzeba poczekać.
×