Jump to content

SeeM

Użytkownicy
 • Content Count

  1,696
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  59

SeeM last won the day on December 23 2019

SeeM had the most liked content!

Community Reputation

102 Excellent

About SeeM

 • Rank
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SeeM

  Technologia 5G «zagrożenie» czy innowacja?

  Może wyniknie z tego coś konstruktywnego. 5G zaskoczyło mnie częstosliwością. Doszli powyżej 24 GHz, co świetnie się sprawdza przy komunikacji między stacjonarnymi antenami i jest niesamowicie szybkie. Problem w tym, że nawet szyba pomiędzy antenami (albo ludzka głowa) powoduje tak duże zakłócenia, że przestaje to to być używalne. W telefonach nie ma na to absolutnie żadnych szans, ale gęsto usiane BTSy (na przykład w śródmieściu, czy gęsto upakowanym osiedlu) mogłyby na tym po prostu fruwać. potrzeba jednak więcej zbiorczych anten o mniajeszej mocy, niż bardzo odalone od siebie, ogromne maszty. Generalnie długie fale zawsze mają lepszy zasięg i ewentualne zakłócenia nie są wielkim problemem. Im krótsze, mniejsza zakłócenia powodują coraz większe straty. Wszyscy wiemy, że czasem wystarczy grubsza ścianka, albo mikrofalówka, żeby skutecznie zakłócić wifi na częstotliwości 2,4 GHz. Co tu mówićo 50GHz, albo jeszcze więcej przy 5G. To muszą być stacjonarne anteny, lub ich sieć, dosyć blisko siebie.
 2. SeeM

  Komputer Zaczął Wolno Pracować

  dnf install htop htop Lepszego narzędzia do szukania kradziejów CPU i pamięci nie ma.
 3. SeeM

  Nagrywanie Za Pomocą Audacity

  Można nakłonić każdy program, żeby nie korzystał z PulseAudio, na przykład $ pasuspender audacity $ audacity
 4. A opowiesz, czy coś z tego wyszło? Ja, trochę zniechęcony upierdliwością instalacji Resolve, kupiłem Reapera.\ Zintegrowaną grafikę nejlepiej wyłaczyć w BIOSie i masz ją z głowy.
 5. Mate lepiej sobie radzi z lightdm i pod to właśnie jest projektowane. Zastosuj coś takiego. dnf install lightdm lightdm-settings lightdm-gtk systemctl disable gdm systemctl enable lightdm I, dla ułatwienia, restart komputera. Widzę, że nie ma tych pakietów w gripue 'MATE', więc zapewne masz zainstalowane, domyślne w Fedorze, GDM.
 6. W katalogu /sys/class/backlight zawsze jest jakiś plik z liczbą pomiędzy 0 i 254, który reguluje jasność ekranu. Niestety jego położenie jest zależne od modelu akrty graficznej. Ja sobie kiedyś zrobiłem magiczny skrypt: /usr/local/bin/jasnienie.sh Działa świetnie. Nawet lepiej, niż skróty klawiaturowe, które zmieniają jasność o bardzo duży próg i nie zawsze uda się ją idealnie ustawić.
 7. W Mate? Da się zmienić wszystko. Ściągnij sobie cokolwiek - https://www.gnome-look.org/browse/cat/135/ord/rating/ - i rozpakuj do ~/.local/share/themes/.
 8. A jakiego programu używasz do logowania? GDM, lightdm, czy jeszcze czegoś innego?
 9. Był kiedyś taki wątek: pokaż swój desktop. Ludzie niestworzone rzeczy wyczyniali. Może będzie tutaj jakaś kontynuacja? Gnoma też lubię, ale do WindowMakera zawsze mnie ciągnie.
 10. Jedyne, co mi przychodzi do głowy, to xinput. Przynajmniej z gładzikiem w laptopach działa świetnie, ale do wieloprzyciskowej myszki jeszcze go nie używałem. $ xinput list ⎡ Virtual core pointer id=2 [master pointer (3)] ⎜ ↳ Virtual core XTEST pointer id=4 [slave pointer (2)] ⎜ ↳ Logitech USB Optical Mouse id=10 [slave pointer (2)] [...] Na powyższym widzę, że myszka ma identyfikator 10. $ xinput list-props 10 Device 'Logitech USB Optical Mouse': Device Enabled (161): 1 Coordinate Transformation Matrix (163): 1.000000, 0.000000, 0.000000, 0.000000, 1.000000, 0.000000, 0.000000, 0.000000, 1.000000 libinput Natural Scrolling Enabled (298): 1 [...] Więc na tej liście mam ustawienia dla myszki. Jeżeil chciałbym wyłączyć "naturalne przewijanie", to użyłbym xinput set-prop 10 298 0 Trochę to zakręcone, ale może zadziałać.
 11. A masz na mysli instalację Fedory u siebie lokalnie na pulpicie, czy na docelowym "środowisku serwerowym"? To może zrobić różnicę.
 12. Potrafi, ale trochę za dobrze pilnuje zależności. whereis cp I zobaczysz, czemu nie działa. Załoga Fedory robi ostatnio porządek z katalogiem / . Idzie to jak po grudzie i, jak widać, nie pomaga bardziej tradycyjnym aplikacjom.
 13. A pokaż zawartość pliku /etc/default/grub . Szczególnie interesuje mnie linijka GRUB_DEFAULT.
 14. SeeM

  Pozdrowienia Z Fedory 31

  Nie mam już Nvidii, więc nie sprawdzę tego u siebie, ale masz perniw jeszcze kilka kerneli z Fedory 30, to i masz do nich moduły Nvidii. to samo dotyczyłoby modułów do Virtualboxa, wifi Broadcoma i innychm, które z różnych powodów nie są po prostu w kernelu. Moduły Nvidii zostaną odinstalowane razem ze stosownymi kernelami po którejś tam przyszłej aktualizacji. Domyślnie fedora trzyma trzy najnowsze kernele, ale można to zmienić w /etc/dnf/dnf.conf w wartości installonly_limit.
 15. SeeM

  Grub Customizer w Fedora 31

  /etc/default/grub trzeba przetłumaczyć grubi, jak krowie na polu. Najpierw upewnij się, że konfiguracja /etc/grub/default pozwoli Ci na uruchomienie obydwu systemów (tak chociaż na oko), a potem zrób w konsoli: # grub2-mkconfig -o /boot/grub/grub.cfg Grub nie czyta pliku /etc/default/grub, to tylko ładne kawałek tekstu dla użytkownika.
×