Skocz do zawartości

SeeM

Użytkownicy
 • Zawartość

  1477
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  49

Ostatnia wygrana SeeM w Rankingu w dniu 26 Sierpień 2017

SeeM posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

85 Excellent

O SeeM

 • Tytuł
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0
 1. Nvida 384.98 i kernel-4.14.11

  Na kernelu 4.14.11-300 już działa, podobnie jak inne zamknięte sterowniki typu wifi broadcoma. Mogę znowu pograć.
 2. Usuniecie Kernela

  Teraz sobie skojarzyłem. Jakie masz wifi? Mi nie działa broadcom na 4.14 w trochę rzadziej używanym laptopie. Zastanawiam się, czy z tej samej przyczyny nie działają sterowniki nvidii z repozytorium. Są jakieś łatki, ale jeszcze chyba nie za bardzo oficjalne.
 3. życzenia

  Dla każdego z Was: touch /home/rodzinny/swieta echo "Zdrowych, radosnych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia." > /home/rodzinny/swieta ls /mnt/2017/ | grep *sukces* >> /var/cache/sukcesy umount /mnt/2017 mkfs -t ext4 /dev/2018 mkdir /mnt/2018 mount -t ext4 /dev/2018 /mnt/2018
 4. Orange Światłowód

  To ci powiem, jak się robi "szybkość łącza" u dostawcy internetu dla wymagających graczy. Wystarczy skonfigurować przekierowania w taki sposób, żeby ping [server gry XYZ] wskazywał na bardzo szybkie odpowiedzi, które pochodzą nie od serwerów gry, tylko Wirtualnej Polski, albo lokalnej maszyny. Klient ma lagi jak dotychczas, ale pingi są rewelacyjne.
 5. Usuniecie Kernela

  Ja na boot daję gigabajt. Pomyśleć, że parę lat temu 10 megabajtów było dużo.
 6. Orange Światłowód

  Nie mieszkam blisko Ełku, więc niewiele pomogę, ale powiem ci, że dobrze myślisz. Nie patrz na reklamy, ani oferty w salonie, bo na plakatach są maksymalne możliwości łącza na danej ofercie. Pytaj o gwarancję prędkości w najgorszym możliwym wypadku. Jeśli taka ci wystarczy, to większa prędkość będzie ładnym bonusem. Jeżeli tak szybkie łącze jest ci potrzebne do codziennej pracy, to w sumie nie ma problemu, bo to twoje pienądze. Jeżeli po prostu coś udostępniasz od siebie z mieszkania/domu, to może zamiast płacić za szybkie łącze wystarczy tani VPS, mają na OVH teraz promocję 162 złote z rok ze 100 megabitowym łączem w obydwie strony.
 7. Usuniecie Kernela

  sudo grub2-set-default 1 i grub będzie domyślnie używał prawie najnowszego kernela. Ustawienie 0 sprawi, że będzie ponownie używał najnowszego. Jeżeli masz problem z nowym kernelem, polecam również zwiększenie liczby starych kerneli, których dnf nie będzie usuwał przy aktualizacji systemu w pliku /etc/dnf/dnf/conf: installonly_limit=11 Ja mam właśnie tyle na komputerze z kartą grafiki nvidii. Czasem na nowym kernelu kata grafiki nie działa.
 8. Laptop + monitor

  To nie mój zrzut ekranu, znalazłem na googlu i dorysowałem strzałki.
 9. Laptop + monitor

  Jeżeli masz pulpit Gnome, to tylko jeden ekran może być główny. Odpowiada za to czarny pasek na górze miniaturki w ustawieniach, który można sobie przenieść na dowolny podłączony monitor.
 10. Rawhide - Czy To Dla Mnie? (Poradnik)

  Libre Office nadal nie działa na Waylandzie, ale za to laptop przestał mi się budzić po uśpieniu. W logach jest tylko: gru [dzień, godzina] HOSTNAME kernel: PM: suspend entry (deep) -- REBOOT -- , gdyż nic innego niż wyłączenie komputera z palca mi nie pozostaje. Nie można wpisać hasła, ani przełączyć się na terminal tekstowy. Poczekam do jutra, zaktualizuję i poszukam na bugzilli
 11. Dla zainteresowanych tematem: repozytorium Fedory już nadgoniło z odpowiednią wersją Chromium. Akurat kodeki do Chromium w odrobinkę innej wersji niż sam Chromium nie będą powodować problemów. I nie trzeba już ręcznie uruchamiać autoremove. Dnf jest na tyle sprytny, że z automatu usuwa zależności po odinstalowaniu zbudowanych na nich pakietów.
 12. Wylacznik touchpada ciagle nie dziala ...

  Dzięki, może się przydać.
 13. Fedora 26

  Hejka. Miło cię widzieć. Polecam na szybkiego w terminalu dnf update --releasever=27 Zajęło mi 20 minut i śmiga jak złoto.
 14. Rawhide - Czy To Dla Mnie? (Poradnik)

  A rzeczywiście, mam Waylanda. Sprawdzę dzisiaj wieczorem i dam znać. Dzięki, działa.
 15. Rawhide - Czy To Dla Mnie? (Poradnik)

  Doinstalowałem dzisiejsze aktualizacje, przeinstalowałem Libreoffice i usunąłem konfigurację z ~/.config. Program wisi na splash-screenie, nie zużywa w ogóle procesora, nie produkuje logów, ani niczego nie wypluwa w terminalu.
×