Jump to content

SeeM

Użytkownicy
 • Content Count

  1,602
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  53

SeeM last won the day on December 27 2018

SeeM had the most liked content!

Community Reputation

93 Excellent

About SeeM

 • Rank
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. SeeM

  się pochwalę się

  Sprawiłem sobie takie ustrojstwo: Model nie jakiś najnowszy. Tylko cztery porty są gigabitowe, pozostałe 24 to stówki, ale zarządalny, z VLANami i w ogóle.Jeszcze nie wszystko podłączyłem, bo kable sieciowe mam pod wymiar poprzedniego i muszę sobie kupić dłuższe. Będzie z niego pożytek. Dodatkowa zaleta starych NetGearów to brak wentylatora. Nowe modele są czasami głośne. Nawet mam do niego uszy. Może kiedyś będę miał szafę na serwery.
 2. SeeM

  Wylacznik touchpada ciagle nie dziala ...

  Ja mam gładzik EPS/2 Elantech Touchpad, więc jedziemy na różnych sterownikach. Więcej niestety nie pomogę.
 3. SeeM

  Wylacznik touchpada ciagle nie dziala ...

  Spróbuj tak. Przełącz się na Xsy, jeżeli używasz Waylanda. $ xinput --list Sprawdź jakie id ma Twój gładzik. Przypuśćmy, że 15. $ xinput --disable 15 $ xinput --enable 15
 4. Scientific Linux is driven by Fermilab's scientific mission and focused on the changing needs of experimental facilities. Fermilab is looking ahead to DUNE[1] and other future international collaborations. One part of this is unifying our computing platform with collaborating labs and institutions. Toward that end, we will deploy CentOS 8 in our scientific computing environments rather than develop Scientific Linux 8. We will collaborate with CERN and other labs to help make CentOS an even better platform for high-energy physics computing. Fermilab will continue to support Scientific Linux 6 and 7 through the remainder of their respective lifecycles. Thank you to all who have contributed to Scientific Linux and who continue to do so. [1] For more information on DUNE please visit https://www.dunescience.org/ James Amundson Head, Scientific Computing Division Office of the CIO Fermi National Accelerator Laboratory ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Mieli swoje pięć minut, kiedy ekipa CentOS nie zdążyła się wyrobić z wersją 5.0, a w Scientific poskładali swoją dystrybucję całkiem szybko. Wyróżniali się na pewno wsparciem dla wszystkich kolejnych podwersji (np.: 7.0, 7.1, 7.2... tak jak to robi red Hat) równolegle, jednak kosztem krótszego wsparcia oraz IceWM od razu w repo, z którego zapewne ostro korzystali. Na pewno było z tym sporo roboty. Jak pisze James, cała reszta rozpędzaczy cząstek stoi na CentOSie i jeżeli taki był zamysł Red Hata, że przejęcie CentOSa będzie wygaszać pozostałe klony, to im się udało. Mi się zdarzyło pracować na SL, nawet małą pracownię swego czasu na tym postawiłem. Dobra robota dziewczyny i chłopaki.
 5. Akurat brak możliwości uruchomienia systemu operacyjnego wskazuje jednoznacznie na brak Bootloadera. Jeżeli masz GRUBa na urządzeniu innym niż pierwszy twardy dysk, trzeba przestawić BIOSa na uruchamianie komputera właśnie z niego. Z EFI niestety nie pomogę, bo staram się jak mogę nie używać.
 6. Spróbuj na początek grub2-install /dev/sdc . Potem możesz usunąć bootloader z dysku. dd if=/dev/zero of=/dev/sda bs=446 count=1 Dokładniej o usuwaniu GRUBa - https://bbs.archlinux.org/viewtopic.php?pid=939279#p939279 Na miejsce GRUBa na dysku możesz zainstalować cokolwiek innego, albo nic.
 7. SeeM

  pozdro z Fedory 30

  Nie gadaj, że aktualizowałeś Fedorę od wersji 20 aż to teraz. No nic, masz trochę niefart. Na szczęście akurat ten błąd jest łątwy do naprawienia.
 8. SeeM

  pozdro z Fedory 30

  W ogóle to tu jest lista błędów, które ekipa chce rozwiązać do wydania: https://qa.fedoraproject.org/blockerbugs/milestone/30/final/buglist Napiszcie proszę, jeżeli macie któreś z tych objawów.
 9. SeeM

  pozdro z Fedory 30

  Dobra, trochę mi to zajęło, ale jest - https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1701635 Będę dostawał powiadomienia o odpowiedziach. Dam znać, gdyby było coś ciekawego.
 10. SeeM

  pozdro z Fedory 30

  Nie mam telewizora, ani rzutnika, żeby sprawdzić, ale mam Intela e3-1200. Możliwe, że używamy tego samego sterownika. Jeśli możesz, podaj proszę wynik: lspci pulseaudio --dump-conf lsmod Zgłoszę błąd na bugzilli. Doinstaluj sobie też pavucontrol, może nie każdy tester używa Twojego pulpitu.
 11. Próbowałeś może zainstalować paczkę RPM dla Red Hata 7/ https://www2.ati.com/drivers/linux/fglrx64_p_i_c-15.201.1151-1.x86_64_RHEL7_64a.rpm Nie ma karty ATI pod ręką, więc bardziej nie pomogę.
 12. SeeM

  pozdro z Fedory 30

  Są już repozytoria rpmfusion. Wszystko działa.
 13. SeeM

  pozdro z Fedory 30

  Dzisiaj w pracy zaktualizowałem Fedorę do trzydziechy. Nikt nie zauważył, bo i nie oderwałem się od roboty ani na chwilę. Trochę się cykałem przez rebootem, ale poszło gładziudko. Nawet moduł virtualboksa ładnie się zbudował.
 14. SeeM

  fedora podstawy ?

  1. Fedora ma dwie nowe wersje każdego roku, więc książki się ździebko dezaktualizują. Podstawowy rdzeń jest taki sam na całe lata, ale pulpit potrafi się mocno zmieniać. 2. A w takie: https://store.steampowered.com/linux#p=0&tab=TopSellers https://www.gog.com/games?system=lin_mint,lin_ubuntu&sort=popularity&page=1 3. Na co dzień Firefox / Chrome, VLC, GIMP, Libre Office, terminal. A tak to jakieś pierdoły w rodzaju przeglądacza PDF, grafik, słuchania mp3jek. 4. Jest 4 In A Row, to to samo, jak sądzę. W Super Kliacza nie miałem przyjemności spróbować, więc mogę tutaj się mylić. 5. Działa. Nawet są schowki, gdzie można skopiować kilkadziesiąt różnych rzeczy i wybierać co wkleić. Bardzo wygodne.
 15. Jeżeli chcesz wykluczyć problem z systemem sprzęt, uruchom system live. Wszystko jedno na jakiej dystrybucji. Doinstaluj Chroma i sprawdź.
×