Skocz do zawartości

SeeM

Użytkownicy
 • Zawartość

  1545
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  52

Ostatnia wygrana SeeM w Rankingu w dniu 8 Październik

SeeM posiadał najczęściej polubioną zawartość!

Reputacja

91 Excellent

O SeeM

 • Tytuł
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. SeeM

  Błąd Centrum Oprogramowania

  Już tłumaczę. Nie używam Fedory na telefonie (chciałbym ), ale czasami jestem na wifi z telefonu i nie chcę przepłacać za internet. Kiedyś dałem hasło dla znajomego z Ubuntu i chyba się mu system akurat zaktualizował, bo trochę za ten miesiąc przepłaciłem. dnf-makechache oraz dnf-makecache.timer to usługi odpowiedzialne za okresowe odświeżanie informacji o aktualizacjach, nowych programach itd... Za manualem dnf: Obydwa robią to samo, ale timer stara się oszczędzać baterię oraz łącze internetowe. Na komputerze domowym, albo w warunkach szybkiego dostępu do internetu mogą być włączone. systemctl status pokazuje właśnie czy są uruchomione, czy nie. U mnie są wyłączone: sudo systemctl status dnf-makecache [sudo] password for lukasz: * dnf-makecache.service Loaded: masked (Reason: Unit dnf-makecache.service is masked.) Active: inactive (dead) sudo systemctl status dnf-makecache.timer * dnf-makecache.timer Loaded: masked (Reason: Unit dnf-makecache.timer is masked.) Active: inactive (dead) Trigger: n/a
 2. SeeM

  Błąd Centrum Oprogramowania

  Tak do końca to tego Centrum nie ogarniam. Na pewno ma swoje zalety: potrafi aktualizować firmware na urządzeniach usb (i niedawno tak zrobił z moim donglem usb do klawiatury) oraz zajmować się programami zainstalowanymi przez Snapa i Flatpaka. Jeżeli włączysz dconf-editor i przejdziesz do ustawień org -> gnome -> software, to można tam ustawić mnóstwo rzeczy, w tym automatyczne sprawdzenie i pobieranie aktualizacji. Ja to mam wyłączone, oszczędza mi transfer danych na telefonie. Sprawdź, czy masz te rzeczy powłączane.
 3. SeeM

  pozdro z Fedory 29

  I mamy Pythona 3.7. 3.7.1 chyba się na wydanie nie załapie.
 4. SeeM

  [SOLVED] Kolorowanie ikon w menedżerze plików

  W Fedorze 29 już nie działa. Nautilus uparcie próbuje uruchomić folder-color.py w Pythonie3. Nic dziwnego, że załoga Ubuntu bez przerwy odstaje z wersją Nautilusa, kto by za tym nadążył? Czas na brzydki hack nr 2. edit Może nie będzie tak źle. Jest już stosowny błąd - https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1636626 - dotyczący konfliktu na linii pygobject2 i python3-gobject.
 5. A to możliwe, że testowe aktualizacje są już w stabilnym repozytorium . Napisz dla pewności rpm -qa | grep cinnamon i spokojnie zaśniemy.
 6. Możliwe, że w dostępne są już nowsze pakiety niż 3.8.3 i stare zostały zwyczajnie usunięte z repozytorium. Zrobimy tak, bez podawania na sztywno wersji: dnf update --enablerepo=fedora --enablerepo=updates --enablerepo=updates-testing muffin cinnamon cinnamon-control-center nemo cinnamon-settings-daemon Dzięki temu dostaniesz najnowsze wersje z updates-testing.
 7. Twój błąd jest taki sam, jak raport https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1572512 , dlatego abrt odmawia wysłania Twojego. Problem został ponoć rozwiązany w wersji cinnamon-3.8.9-1.fc29, ale trafił dotyczy to Fedory 29. Fedora 29 jest już do pobrania jako beta, właśnie na niej pracuję, i działa świetnie. Jeżeli lubisz cinammon, polecam Fedorę 29 - https://torrent.fedoraproject.org/torrents/Fedora-Cinnamon-Live-x86_64-29_Beta.torrent Jeżeli chcesz pozostac na Fedorze 28, ale mieć nowszy i działający pulpit, zaktualizuj go dokładnie tak, jak podał Ci abrt w raporcie: dnf update --enablerepo=fedora --enablerepo=updates --enablerepo=updates-testing muffin-3.8.3-1.fc28 cinnamon-3.8.9-1.fc28 cinnamon-control-center-3.8.2-1.fc28 nemo-3.8.6-1.fc28 cinnamon-settings-daemon-3.8.6-1.fc28
 8. Jeżeli skorzystasz z ABRT i wyślesz automatyczne zgłoszenie do Bugzilli, możesz nam dać linka i będziemy tam mieli potrzebne informacje.
 9. Mam karte grafiki Nvidia 730. Jest fajna i działa, ale niedawno wyleciała z najnowszych sterowników Nvidii, spadając do jednej z paczek dla starszego sprzętu. A to oznacza, że warto się zainteresować czymś nowszym. Czy AMD, czy Nvidia, tego jeszcze nie wiem. Wyjąłem kartę i jestem na zintegrowanym Intelu póki co. Na płycie można zainstalować dwie karty grafiki i zmieszczą się naprawdę duże, ale nawet nie myślę o wydaniu 2000 złotych na akceleratory. Chciałbym spróbować dla odmiany Radeona, ale zupełnie się nie znam na ichniejszej numerologii. Pytam, bo tu się znacie i mam do was zaufanie. Na jakiej karcie grafiki jest wam dobrze? Na razie podobają mi się takie zeszłoroczne modele, Geforce około 1050 oraz Radeony około 560. Chciałbym, że Vulcan działał bezproblemowo. Sugestie?
 10. SeeM

  pozdro z Fedory 29

  Ledwo zdążyłem przed wydaniem. Tym razem poszedłem w Fedorę Server, do której doinstalowałem sobie potrzebne rzeczy. Instalator jest nieco odświeżony, ale nic poważniej się nie zmieniło. Mamy Kernel 4.18 (po cichu liczyłem na 4.19 ze sterownikami do RaspberryPi oraz natywną obsługą Steam Controller), Libre Office 6.1, Gnoma 3.30, Firefoksa 62. Załoga Rpmfusion spisuje się na medal. Kodeki są gotowe, filmy hulają, Steam chodzi. Póki co niczego mi nie brakuje. Po prostu usiadłem do pracy i wszystko działa.
 11. SeeM

  Błąd Centrum Oprogramowania

  Spróbuj zaktualizować repozytoria ręcznie i wtedy uruchom software. sudo dnf list python3 Szukanie pakietów wymusza odświeżenie informacji z repozytoriów. Możesz też sprawdzić, czy te automatyczne odświeżenie nie jest czasem wyłączone: sudo systemctl status dnf-makecache sudo systemctl status dnf-makecache.timer
 12. SeeM

  Jak i gdzie zainstalowac program Grub?

  Są motywy graficzne do Gruba, ale załoga Fedory przestała się nimi już dawno interesować. Trochę to dziwne, bo Grub w Ubuntu, czy SuSE wygląda świetnie. Oczywiście ani to praktyczne, ani nie robi różnicy, kiedy system się już uruchamia, ale ładne jest.
 13. SeeM

  Jak i gdzie zainstalowac program Grub?

  A mógłbyś zrobić zdjęcie monitora? Bardzo by pomogło.
 14. SeeM

  Brak działań z uprawnieniami roota w Dolphin

  Tu jest nawet fragment kodu z pliku main.cpp, który uniemożliwia rootowi uruchomienie Dolphina. Wygląda na to, że bardzo im na tym zależało: #ifndef Q_OS_WIN // Check whether we are running as root if (getuid() == 0) { std::cout << "Executing Dolphin as root is not possible." << std::endl; return EXIT_FAILURE; } #endif Od jakiegoś półtora roku użytkownik o UID 0 (czyli root na Uniksie i wszelkich jego klonach) nie może włączyć tego programu. Jeżeli wygodniej Ci klikać po katalogach, to na potrzeby kopiowania i edytowania plików jako root bardzo polecam mc.
×