SeeM

Użytkownicy
 • Zawartość

  1401
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Wygrane w rankingu

  48

Ostatnia wygrana SeeM w Rankingu w dniu 14 Marzec

SeeM posiada najczęściej lubianą zawartość!

Reputacja

83 Excellent

O SeeM

 • Tytuł
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Profile Information

 • Płeć
 1. Ja ostatnio jestem na Rawhidzie, więc trudno mi powiedzieć kiedy mam nowszą wersję Fedory. Tapeta jest śliczna, ale ja preferuję te zmieniające się zależnie od godziny. Logo na dole to nie element tapety, tylko wtyczka do Gnoma. Logo można dowolnie przeskalować i przesunąć.
 2. Gratulacje, Wygląda wspaniale.
 3. Wszystko jedno. Dnf sam się zorientuje, czy pobrac nowe metadane, czy ma już najnowsze. Za usuwanie starych kerneli odpowiada install_only z pliku /etc/dnf/dnf.conf: [main] gpgcheck=1 installonly_limit=11 clean_requirements_on_remove=True 11 w moim przypadku oznacza, że dwunasty i starsze kernele będa usuwane automatycznie. Domyślnie jest to 3, ale Nvidia czasami wykrzacza się na nowych kernelach i lubię mieć zapas działających.
 4. Coś tam dojrzałem. Wskazówką może być moduł Plugin Container oraz libc na liście. Wygląda na to, że Firefox pada przez jakąś wtyczkę. Czy masz Flasha, Javę, odtwarzacz filmów lbo inne cuda? Uruchom Fireofoksa tak:firefox --safe-mode(co wyłączy wtyczki) i poużywaj tak godzinę-dwie.
 5. Czy masz jakieś pliki w .mozilla/firefox/Crash\ Reports/? Możesz też wpisać about:crashes w pasku adresu i podejrzeć wysłane raporty.
 6. To jest dosyć zabawne, bo Chrome ma podobnie. Redhat-lsb-core ma ze 20 perlowych zaleśności. Nie mam pojęcia, czemu to jest Googlowi potrzebne.
 7. Jak szyfrowałem sobie 500 gigabajtowy dysk na kopie zapasowe, po prostu wyklikałem szyfrowanie w gparted. Przy montowaniu Gnome zwyczajnie pyta o hasło.
 8. Na forum nic się nie zmieniło. Firefox od niedawna sprawdza czy strona logowania jest szyfrowana, a jeśli tak, to czy certyfikat jest aktualny i pisze dużymi literami o problemach.
 9. Jak ty to znajdujesz? Ja na COPRze nigdy niczego nie widzę.
 10. Program był jeszcze na Fedorze 23, ale widać już nikt go nie paczkuje. Wersji 1.14 nie ma na Fedorze i, żeby działało, trzeba poprawić jedną łatkę związaną ze plikiem qwt_plot.h, którego kompilator szuka w innym katalogu, niż jest na Fedorze. Wersję 1D8 generalnie to da się jeszcze znaleźć, ale późniejszych już nie. Niestety to nie jest, przynajmniej dla mnie, robota na jeden wieczór. Jeżeli uporam się z tym do końca tygodnia, to przygotują małe repozytorium.
 11. Trochę mi się skończyły pomysły. Jak tylko na coś wpadnę, albo znajdę, to dam znać.
 12. Coś poszukałem i chyba znalazłem. Sterownik, jaki ci się załadował nazywa się rt2800pci. Zrestartuj komputer, tak żeby wifi nie działało, i napisz w terminalu # lsmodPoszukaj tam sterownika rt3290sta, albo rt2800pci. Jeżeli nie będzie żadnego z nich, napisz jeszcze# modprobe rt2800pciProblem jest właśnie w tym, że chyba są dwa sterowniki do tej karty i drugi nazywa się właśnie rt3290sta. Jest możliwe, że (w twoim przypadku błędnie) ładuje się właśnie ten i będzie trzeba wpisać go na czarna listę.
 13. Fedora Rawhide już ma, oni są czasem szybsi od Archa. Fedora 26 ma na dzisiaj Gnome 3.23, czyli wersję testową, ale spodziewam się, że w ciągu tygodnia będzie już 3.24. Jeżeli zależy Ci tylko na Gnomie, to spróbuj raczej Fedory 26, jest odrobinkę pewniejsza.
 14. Kiedy akurat będzie działać, podaj nam model karty i załadowane sterownki:# lspci # lsmoda NewtorkManagera można łatwo uruchomić ponownie i być może to automagicznie załaduje sterownik# systemctl restart NetworkManager
 15. Zdaję sobie sprawę, że to głupie, ale zdarzyło mi się kilka razy. Sprawdź, czy nie wcisnąłeś jakiejś kombinacji klawiszy (np. Fn+F6, czy coś takiego), która wyłączyła panel dotykowy.