Jump to content

SeeM

@Moderatorzy
 • Content Count

  1,865
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  71

SeeM last won the day on April 19

SeeM had the most liked content!

Community Reputation

115 Excellent

About SeeM

 • Rank
  Ekspert

Contact Methods

 • Strona www
  http://
 • ICQ
  0

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Mi się raz zdarzyło, że nie zaktualizował się Perl, ani Python. Byłem pod wrażeniem, że system w ogóle wstał, chociaż chodził trochę ociężale. Po restarcie udało się go "doaktualizować". Myślałem, że to tylko u mnie. Dzięki, najwyraźniej trzeba na to uważać.
 2. Spoko. Dopytam jeszcze, jeżeli sobie nie poradzę.
 3. Dzięki. W takim razie zamknę wątek na bugzilli.
 4. Nie jest dziurawe, a przynajmniej nie bardziej, niż na innych dystrybucjach. Nie liczyłbym na to, że snapy będą przygotowane z myślą o selinuksie, bo większość jest robiona pod Ubuntu, które używa apparmor. Selinux będzie więc od czasu do czasu coś blokował. Jeżeli to nie przeszkadza to w normalnym użytkowaniu snapów, to możesz spokojnie olać. Jeżeli przeszkadza, to musisz zezwolić na dostępy.
 5. Mam prośbę. Ciągniemy pewien wątek na bugzilli: https://bugzilla.redhat.com/show_bug.cgi?id=1951514 Potrzebuje wiedzieć, czy to tylko u mnie, czy to jest zepsute "globalnie" . Czy możecie wykonać na zwczajnym, codziennym użytkowniku (co spowoduje pobranie ~500 megabajtów danych, więc nie róbcie tego na łączu z telefonu): $ sudo dnf install toolbox podman $ toolbox create --distro fedora --release 34 --container test11 $ toolbox enter test11 sudo su - ⬢[[email protected] ~]# dnf update i sprawdzić, czy kontener nie próbuje się aktualizować używając pakietów z rawhide? Eksperyment można poten usunąć: $ podman stop test11 $ podman system prune -a $ podman image prune -a
 6. Poszukaj plików *.desktop w swoim katalogu ~/.local/share/applications. Może masz tam thunderbirda, który nadpisuje ikonkę z /usr/share/applications.
 7. A próbowałeś bardziej normalnie? sudo dnf update --releasever=34 W repozytorium 34 jest iptables-libs, więc może system-upgrade robi jakieś dziwne problemy.
 8. To było tak. To był wieczór, byłem super zmęczony, w połowie spałem, ale przeklikałem copra i momentalnie zasnąłem. Potem zapomniałem tego sprawdzić. Pakiet się zbudował, repo dla Fedory 34 jest dostępne od trzech dni. https://copr.fedorainfracloud.org/coprs/seem/smstools/build/2147402/
 9. 27-28 IV będzie Summit. W zeszłym roku było trochę drętwo, ponieważ bardzo mało prezentacji było na żywo. Tylko ekipa z CentOSa stanęła na wysokości zadania i można było z nimi kilka razy pogadać. Ich "budka" też była obsadzona i czat był aktywny. Myślę, że wyciągnęli wnioski, popatrzyli na dużo lepiej przygotowany Fedora Nest i tym razem będzie lepiej. Nawet chyba na pewno , ponieważ przesiedli się na innego dostawcę i trzeba się od nowa rejestrwać: podać zainteresowania, branżę, inne pierdoły, nie zgodzić się na spam i inne rzeczy typowe dla konferencji. teoretycznie otrzymuje się w zamian sugerowane prezentacje, ale i tak będę po prostu słuchał tego, co lubię. Kto wpada?
 10. Serwery lustrzane nie nadążają z synchronizacją. Zdarza się od czasu do czasu, zwłaszcza, jeżeli aktualizacje pokazały się 5-10 minut temu. Możliwe też , że synchronizacja bety i rawhide nie jest priorytetowa, bo tam jest czasem dużo zmian i generowałyby nadmiarowy ruch. Jeżeli zdarza Ci się to często, możesz ustawić mirrory "na sztywno" w plikach [nazwa_repozytorium].repo na takie, które zwykle działają.
 11. Można tak zrobić. Co prawda wystawiasz srpma dla Fedory 33 i ma to nawet w nazwie pliku, ale zobaczę, czy się zbuduje.
 12. Z ciekwawości: flatpak, snap, czy binarka ze stronki? Dawno Thunderbirda nie używałem. Kiedy aktualizowałem w pracy Fedorę do 33 trochę przed oficjalnym wydaniem, zainstalowałem pakiety z virtualbox.org . Obecnie też są już pakiety dla Fedory 34.
 13. SeeM

  pozdro z Fedory 34

  https://podcast.asknoahshow.com/228 Wywiad z Mattem o Fedorze 34.
 14. Dzięki za propozycje. Ja wiem, że to jest amatorka i zacząłem nagrania właśnie dlatego, żeby przestać bełkotać i zacząć mówić wyraźnie. Mam z tym kłopot od kiedy pamiętam. Znaczniki czasowe oraz linki się przydadzą, rzeczywiście. Podcast Generator to jest proste oprogramowanie i nie wspiera jeszcze wszystkiego. Może przemigruję na coś większego. Zasięg póki co mnie nie interesuje. Najpierw muszę warsztat poprawić.
 15. Tak samo. Jeżeli coś działa na 33, to będzie działać na 34, zwłaszcza, że wersja Pythona i PHPa się nie zmieniła. Są ludzie, którzy aktuaizują Fedorę miesiąc po wydaniu. Ja jestem z tych, którzy aktualizują miesiąc przed wydaniem.
×
×
 • Create New...