Jump to content

pieciaq

Nowi użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About pieciaq

 • Rank
  Początkujący
 1. Cześć, czy istnie możliwość aby podczas aktualizacji bazy/wgrywania nowej nie było ciągłego zapytania o hasło do bazy danych PostgreSQL? Tzn. uruchamiam aktualizację bazy i muszę podczas tego procesu kilka razy wpisywać hasło do bazy danych, wydaje mi się że można uruchomić aktualizację z parametrem i podanym hasłem i automatycznie przy każdym zapytaniu będzie uzupełniało hasło. Aktualizacja jest uruchamiana poprzez ./jtc-updatetool.sh
 2. Witam, ponownie, udało mi się uruchomić serwer poprzez usunięcie dysku w Raidzie sprzętowym i ponowne jego dodanie. System wystartował, ale przy uruchamianiu pokazywał okna jak przy pierwszym uruchomieniu, z prośbą o utworzenie użytkownika itp. I teraz problem, bo system wstał ale nie ma żadnych ustawień ani plików, ale co dziwne pamiętał hasło do root. Może Wy macie pomysł czy można jeszcze coś z niego odzyskać? Czy najprawdopodobniej była uszkodzony raid?
 3. Witam, po utracie zasilania serwer przy wstawaniu, wywalił komunikat: /dev/VolGroup00/LogVol00: UNEXPECTED INCONSISTENCY; RUN fsck MANUALLY. po ręcznym uruchomieniu mam pełno błędów "Unattached inode #######:" i kolejne numery: Pass 1: checking inodes, blocks, and sizes Pass 2: Checking directory structure Pass 3: Checking directory connectivity Pass 4: Checking reference counts Unattached inode 4653163 Connect to /lost+found<y>? yes I nie wiem czy klikać wszystkie YES, nie uszkodzi mi to plików? Próbowałem z LIVECD uruchomić system i zgodnie z tą instrukcją https://www.osradar.com/how-to-recover-corrupted-root-partition-rescue-mode-centos-rhel/ Zrobiłem: 1.# pvscan 2.# vgscan 3.# lvscan 4.# lvdisplay 5 # vgchange -ay A póżniej: # e2fsck -f -y /dev/VolGroup00/LogVol00 Ale dostaje taki komunikat: Cannot activate LVs in VG /dev/VolGroup00/LogVol00 while PVs appear on duplicate devices. Rozumiem że dyski logiczne w tym RAID 1 mają takie same nazwy, co mogę z tym zrobić? Zmienić ich nazwy? Tylko jak? Już nawet myślałem żeby fizycznie odłączyć dysk, nie wiem czemu po restarcie aż tak bardzo się to wywaliło.
×
×
 • Create New...