Jump to content

tomcio

Użytkownicy
 • Content Count

  29
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

tomcio last won the day on April 10

tomcio had the most liked content!

Community Reputation

5 Neutral

About tomcio

 • Rank
  Użytkownik

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Już w styczniu było wiadomo, że Chromium straci synchronizację – było sporo czasu na testy alternatyw. Ja ze swojej strony jako alternatywę polecam Vivaldi. A co do zużycia procka to zależy od przeglądarki i od tego, na jakie strony wchodzisz – dobrym testem jest wp.pl (podobnie jak większość pozostałych popularnych portali informacyjnych, ale wp.pl jest z nich chyba najbardziej zasobożerna), u mnie na FF zużywa ok. 40-50% procka, na Chrome ok. 30-40%, a na Vivaldi jest to ok. 15-20%, podczas gdy na większości pozostałych stron niezależnie od przeglądarki zużycie oscyluje w okolicach 5-10%.
 2. Z grubsza tak, w takich sytuacjach polecam zajrzeć do Rosetty https://wiki.archlinux.org/index.php/Pacman/Rosetta Komendy do flatpaka i snapa są w każdej dystrybucji takie same.
 3. @sunrise przyznaję, trochę się rozpędziłem – nigdy jakoś nie bawiłem się w zmianę nazwy użytkownika. Dopiero teraz jak to sobie na szybko przetestowałem to działa bez konieczności zmiany katalogu domowego, zarówno w GUI jak i w terminalu. Tak na dobre to nawet nie trzeba zmieniać grupy. Jedyny problem może być taki, że usermod nie zmieni nazwy użytkownika, bo jego procesy są aktywne gdzieś w tle – trzeba je wpierw ubić.
 4. No tak, pewnie trzeba by jeszcze ustawić katalog domowy: usermod -d /home/newuser -m newuser Najwidoczniej nazwa katalogu domowego musi być taka sama jak nazwa użytkownika. Da się to obejść bez reinstalacji – zaloguj się na roota.
 5. Bez problemu: sudo usermod -l newname oldname sudo groupmod -n newname oldname
 6. Szukaj pod nazwą "Przełącz do wiersza poleceń" w części katepart – przynajmniej tak się nazywa to w 20.12.3
 7. Konsola i linia poleceń Kate to różne sprawy, u mnie na screenie od góry edytor, linia poleceń Kate i konsola. Jeśli u ciebie nie działa to albo nie masz przypisanego skrótu (domyślnie jest właśnie f7, z menu powinno zadziałać) albo w cache coś mu przeszkadza – w tym przypadku powinny pomóc poniższe polecenia: rm ~/.config/Trolltech.conf kbuildsycoca5 --noincremental
 8. Zwraca ten błąd, bo katalog, do którego montujesz, nie istnieje – utwórz go wpierw to zadziała
 9. tomcio

  Kurza Twarz

  Mało konkretny opis problemu. Jakie problemy, tylko komunikat Kurza Twarz w przeglądarce? Na wszystkich stronach czy tylko na niektórych? I w jakich przeglądarkach? Czy może są jeszcze jakieś inne problemy z internetem, jeśli tak to jakie? Warto by było też opisać, co już wypróbowałaś. Wyłączenie wszystkich/niektórych rozszerzeń? Wyczyszczenie cache? Utworzenie nowego profilu? Usunięcie katalogu przeglądarki? Reinstalacja przeglądarki?
 10. Zależy od sprzętu, zajrzyj na stronę producenta płyty głównej lub laptopa – powinieneś znaleźć tam instrukcje i BIOS dla swojego modelu.
 11. W /etc/default/grub dopisz lub dopisz parametry, których brakuje: GRUB_CMDLINE_LINUX_DEFAULT="quiet splash" Potem sudo update-grub i gotowe
 12. Da się, w KDE (bo to akurat znam najlepiej) przez kmenuedit, w innych DE mogą być inne narzędzia albo może ich nie być. Jeśli szukasz uniwersalnego rozwiązania to pozostaje edycja pliku .desktop (linia Icon, podstawiasz tam nazwę wybranej ikony z aktualnego theme) albo modyfikacja samego theme ikon – czy to poprzez zmianę nazwy wybranych ikon, czy też stworzenie własnego zawierającego tylko wybrane ikony. Theme oczywiście znajdziesz w ~/.local/share/icons/ – użytkownika albo w /usr/share/icons/ – systemowe. Instalacja oprogramowania jest banalna, wystarczy otworzyć menedżer oprogramowania, wyszukać czego potrzebujesz i zainstalować. W przypadku części programów może być konieczne włączenie dodatkowych repozytoriów – program powinien za pierwszym razem cię zapytać, jeśli nie to w ustawieniach powinna być odpowiednia opcja. Jak chcesz, możesz również pobawić się w instalację z konsoli – ale podejrzewam, że to cię akurat nie interesuje Nie wiem, jaka jest domyślna aplikacja do filmów, ale skoro Fedora na Gnome stoi to pewnie jest to "Filmy", wydaje mi się, że kiedyś była znana jako Totem.
 13. A firewall ustawiony? Jeśli tak to całkiem możliwe, że blokuje potrzebne porty – odblokuj.
 14. Przeklikaj ustawienia – tam na pewno masz odpowiednią opcję. Alternatywnie, jeśli lubisz konsolę to xrandr .
 15. Skoro na jednym Fedorze nie działa a na MX działa to trzeba porównać konfigurację, i doprowadzić do takiego samego stanu. Przede wszystkim należy ustalić jakich sterowników wymaga ta karta i ewentualnie je doinstalować/uruchomić, bo podejrzewam, że w tym tkwi problem. Ale na razie to możemy sobie gdybać, bo nie wiemy, co steruje twoim sprzętem – inxi to absolutna podstawa. A jak chcesz zebrać wszystkie możliwe dane dotyczące twojego wifi to pobierz i uruchom ten skrypt.
×
×
 • Create New...